MobilMania.cz

Přihlásit se




Nepřicházejí mi sms v režimu "spánku"

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 11. 2021 12:03 Odeslat příspěvek
Prosím o radu a pomoc, než přejdu k výměně mobilu. Sms jsem smazala + vyměnila SIM

Nepřicházejí mi sms pokud mobil "spí" více jak 1/2 hodiny. Resp. nepřijde pouze první (pokud je jich posláno více).
Pokud na "spící" mobil (který spí cca 1/2 hodiny) pošlu (z jiného mobilu) 3 sms, přijdou až když se mobil "probudí" , přijdou v opačném pořadí, ale ta první sms nepřijde vůbec. Pokud pošlu pouze 1 sms, nepřijde.
Pokud mobil "spí" kratší dobu, je vše OK.

P.S. "spící" mobil znamená - "Zamykací obrazovka" --- "Režim spánku" --- Doba nečinnosti 30 sekund.
Pokud zde zadám "Nikdy" = mobil "neusne" sms přicházejí

předem díky L.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
17. 11. 2021 12:28 Odeslat příspěvek
tak proč nezapneš ,,Nikdy"? ;-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 11. 2021 12:43 Odeslat příspěvek
Protože to vybíjí baterku :-)

V tomto případě je to řešení, to ano, ale chci přijít na to a odstranit příčinu problému, :-) ,
pokud to půjde. Je možné, že mám "něco blbě zapnuté" a nevím co :-)


Offline - Junior Profil 
17. 11. 2021 13:33 Odeslat příspěvek
Nevím, jaký máte model Xiaomi (a jakou verzi MIUI), ale obecně:

1. V nastavení aplikace zprávy (přímo v aplikaci je v pravém horním rohu symbol matičky/ozubeného kolečka/tři tečky) zkontrolujte, že nemáte zapnutou funkci RCS nebo funkci chat, pokud tam takovou možnost naleznete.

2. Nastavení (telefonu) - Baterie a výkon - v pravém horním rohu symbol matičky/ozubeného kolečka/tři tečky - úplně dole Aplikace a úspora baterie - v pravém horním rohu tři tečky - Zobrazit systémové aplikace - úplně dole Zprávy - zvolit Žádné omezení

Poté případně restartovat telefon.


Offline - Pokročilý Profil 
17. 11. 2021 13:57 Odeslat příspěvek
jestli existuje telefon co nedoručí SMS na základě nějakýho nastavení v menu, patří do koše. fakt by mě zajímalo, kdo tohle umí, s tím jsem se ještě nesetkal. že nechodí messengery apod. je běžná věc, ale telefon a SMS musí být vždy funkční.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 11. 2021 14:23 Odeslat příspěvek
Děkuji, tato rada vypadá dobře. V nastavení telefonu jsem měla nastaveno něco jiného, tak uvidíme, jestli to pomůže.
Buď to bude toto nebo je telefon v háji a jak je psáno výše, patří do koše :-(
Nicméně díky moc radu a pomoc

-- 17. 11. 2021 15:25 --

Telefon je Xiaomi Redmi 8


Offline - Pokročilý Profil 
17. 11. 2021 15:17 Odeslat příspěvek
Andrew_007
proč by nemohla mít povoleno RCS? dyť to má spousty výhod a pokud to xiaomi někde utíná, tak je problém špatného softu, rcs je šikovná věc i když měla být tak před 10lety..

vormen
tak takových telefonů by se našlo, na pořádném chodí i ty messengery neustále a vydrží ve výsledku ještě déle, než ty které v rámci šetření půlku programů na pozadí odstřelí


Offline - Junior Profil 
17. 11. 2021 22:34 Odeslat příspěvek
JayDeeSq píše
Proč by nemohla mít povoleno RCS? dyť to má spousty výhod a pokud to xiaomi někde utíná, tak je problém špatného softu, rcs je šikovná věc i když měla být tak před 10lety.


Tazatelka má/měla problém s doručováním SMS. Z mých zkušeností je jedna z věcí, které může problém způsobovat, aktivní RCS. Navíc u telefonu, který nativně nepoužívá aplikaci pro SMS od Google, ale má vlastní.

Tím ale netvrdím, že RCS není šikovná věc se spoustou výhod. Bohužel roztříštěnost Androidu a nejednotnost operátorů v nasazování služeb je věc druhá.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2021 16:15 Odeslat příspěvek
Tovární nastavení telefonu problém vyřešilo,
díky za rady
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies