MobilMania.cz

Přihlásit se




iPhone IOS15 hotspot vz. tel Xiaomi

Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 1. 2022 17:54 Odeslat příspěvek
Zdravím, potřeboval bych poradit jestli někdo neví, jak rozchodit hotspot tel. IPhone na telefony Xiaomi. Na ostatních značkách telefonů není problém. Telefony si uloží heslo, ale již se nepřipojí k WIFI síti. Teď jsme jeli na týden do Tater a že dětem na sdílím internet a tel. Xiaomi se prostě nepodařilo připojit.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
30. 1. 2022 18:56 Odeslat příspěvek
V nastavení Hotspotu zkuste nastavit kompatibilní režim.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 1. 2022 19:35 Odeslat příspěvek
Zkusím, ale u Iphone žádné nastavení nelze a u Xiaomi také nevím.
Teď se mi podařilo připojení obejít přes “Přidat síť” ve volbě WIFI u Xiaomi. Zadal jsem název Hotspotu, heslo stejné jako při klasickém připojení. Jen jsem změnil zabezpečení sítě WPA2.. IPhone má hotspot WPA3-SAE

Není to asi košer, ale nouzovka dobrý. Někdo oficiální rady?


Offline - Junior Profil 
30. 1. 2022 19:53 Odeslat příspěvek
Zkus vypnout to WPA3 šifrování a nechat jen WPA2-CCMP PSK.
Některé telefony (i při WPA3/WPA2 mixed módu) s tím mívají problém, zrovna u Xiaomi jsem to řešil - doma jsem přidal i WPA3 a bylo to v háji, ta síť se ukazovala divně a prostě to bylo celý nějaký divný.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 1. 2022 21:41 Odeslat příspěvek
Problém je v tom, že u  nějde žádným způsobem nic nastavit. Je to napevno nastaveno a je to součástí IOS. Jediné co lze změnit je… název sítě, heslo a pak už jen vyp/zap hotspot.
Zajímavé je že WPA3 je součástí iOS 15, tedy někdy od září. Do teď to normálně fungovalo, tel. se normálně připojovaly. Poslední připojení je tak 14 dni zpět.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies