MobilMania.cz

Přihlásit se




Xiaomi 12T, seká se zvuk při stisku "home" tlačítka

Offline - Junior Profil 
12. 10. 2022 19:22 Odeslat příspěvek
Tak mám další problém s touto novinkou. Při přehrávání hudby (youtube music/stock aplikace hudba) se mi při stisku "home" nebo "poslední aplikace" na pár milisekund stopne/sekne přehrávaná hudba,prostě to zaškobrtne, takže při poslechu a neustálého skákání z jedné apky do druhé to je znepokojující, protože tohle mi nedělá ani služební redmi 7a, na kterým se seká i psaní. Ani nemusím bejt nikde v aplikaci, stačí mačkat "home" a hudba se neustále přerušuje jako kdyby jsem v rychlosti mačkal v přehrávači play/pause. To bude nejspíš nějakej bug ne ?

-- 12. 10. 2022 20:33 --

Tady to mám na videu

https://uloz.to/tam/377eda16-837c-4195- ... 955a96fc96
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
12. 10. 2022 22:06 Odeslat příspěvek
kdybys udělal tovární nastavení, pomohlo by to?


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2022 16:22 Odeslat příspěvek
Tak bohužel to nepomohlo a zjistil jsem, že to škobrtnutí zvuku způsobují všechny 3 "tlačítka". Ještě tenhle zvukovej mikrozásek pozoruji při odemknutí telefonu, jakmile čtečka sejme otisk a mobil se odemkne. Vypadá to, jako by ten telefon nezvládal tyto elementární činnosti, že to není nějak vyladění nebo co. Takhle se mi seká muzika na tom firemním křápu co mám, ale tam ten telefon absolutně nestíhá reagovat a začne se sekat úplně všechno včetně hudby, kterou to velmi často rovnou odstřelí kvůli ram, takže to nemůžu takhle srovnávat.
Co s tím teda ? Jako laik si myslím, že to je pouze problém softwaru, však výkonu ten mobil má mraky a proto sem ho taky koupil. Mám to jít vyměnit kus za kus dokud mám možnost ho vrátit bez reklamace, bude to mít smysl ? Jsem docela teda zklamanej. Jako nabíjení je masakr, displej supr akorát si musím zvyknout na amoled, foťák, výkon a tak dále, ale tohle jako ne teda. Za ty prachy co to stojí čekám mobil bez záseků. Ještě pochopím, že se vyjímečně může škubnout nějaká animace či tak něco, ale ne, aby se sekala hudba během používání mobilu a to vlastně na prakticky čistém mobilu hned po továrním nastavení.
Předtím jsem měl Poco x3pro a už si nepamatuji jak to bylo tam, takže nemám s čím srovnat (ten zasekanej firemní mobil nepočítám).


Offline - Moderátor Profil 
13. 10. 2022 16:30 Odeslat příspěvek
já bych ho vratil a šel do jiné, méně problematické značky, určitě by se něco našlo


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2022 16:49 Odeslat příspěvek
Nojo jenže to je těžký, každej výrobce něco vždycky posere a dále jsem měl původně limit do 10 tisíc, protože předtím jsem měl mobil asi za 7 a byl pro mě dostatečnej až na určitý věci, ale to zas vyvažoval v té době loňským vlajkovým výkonem a třeba i úložištěm, takže jsem to neřešil, protože za tu cenu to byl TOP ale o mobil sem přišel a s dalším mobilem jsem se chtěl posunout zase o kus dál.... dneska ani za těch 10 táců nekoupím bůhví co, respektive jsou velké kompromisy,takže jsem zvednul limit na 15 ale za to už čekám 100 procentí telefon s přidanou hodnotou, jako má třeba 12T naprosto famózní a pro mě užitečné to rychlonabíjení 120w - absolutně nenávidím čekání, ať se týká čehokoliv. Bohužel jiný značky pro mě žádnou přidanou hodnotu nemají a nebo ten telefon pohřbí debilitou, jako je zahnutej display - motorola edge 30 fusion. Zkrátka nějak nevím, co bych případně koupil místo toho xiaomi.


Offline - Moderátor Profil 
13. 10. 2022 17:01 Odeslat příspěvek
https://www.huramobil.cz/recenze-motoro ... blog-1160/
https://www.techarena.cz/recenze-motoro ... ol/a-6263/

nebo...
https://www.dotekomanie.cz/2022/10/moto ... y-recenze/


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2022 17:42 Odeslat příspěvek
Ty motoroly mají malý baterky. Optimalizace je jedna věc, ale cod mobile naplno tu baterii prostě vyždíme rychle tak jako tak, kde přichází nabíjení - 33w je málo. Na předchozím mobilu s touto rychlostí a 5000+mah baterkou jsem čekal na nabití víc než hodinu a to mě hodně sralo když jsem měl ještě chuť na hru nebo jen tak civět na net. Dále mi přišel ne zrovna skvělej amoled,kterej měl v alze zabarvenou bílou, která i u xiaomi není jako na ips ale je furt o dost lepší než má motorola a nevadí mi její trochu jinej odstín než co sem byl zvyklej. Zkrátka jsou parametry, ve kterých si chci polepšit a těch je víc, takže Motorola ne. Jedině kdyby byla fakt v nějaké akci, že bych ji vzal jen jako takovej mezistupeň než třeba za 2 roky bude mobil dle mého gusta.


Offline - Moderátor Profil 
13. 10. 2022 17:49 Odeslat příspěvek
rozumím, jsem taky na ,,baterky'' tzn. výdrž baterie na prvním místě

btw aby už za 2 roky nebyly převážně jen skládačky ;-)


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2022 18:12 Odeslat příspěvek
Topes píše
Ty motoroly mají malý baterky. Optimalizace je jedna věc, ale cod mobile naplno tu baterii prostě vyždíme rychle tak jako tak, kde přichází nabíjení - 33w je málo. Na předchozím mobilu s touto rychlostí a 5000+mah baterkou jsem čekal na nabití víc než hodinu a to mě hodně sralo když jsem měl ještě chuť na hru nebo jen tak civět na net. Dále mi přišel ne zrovna skvělej amoled,kterej měl v alze zabarvenou bílou, která i u xiaomi není jako na ips ale je furt o dost lepší než má motorola a nevadí mi její trochu jinej odstín než co sem byl zvyklej. Zkrátka jsou parametry, ve kterých si chci polepšit a těch je víc, takže Motorola ne. Jedině kdyby byla fakt v nějaké akci, že bych ji vzal jen jako takovej mezistupeň než třeba za 2 roky bude mobil dle mého gusta.



" Dále mi přišel ne zrovna skvělej amoled,kterej měl v alze zabarvenou bílou, která i u xiaomi není jako na ips ale je furt o dost lepší než má motorola a nevadí mi její trochu jinej odstín než co sem byl zvyklej. "

Kdybys koupil 5 stejných modelu, každý displej bude mít jinou barevnou teplotu a tedy i barvu bíle.


Offline - Junior Profil 
13. 10. 2022 18:12 Odeslat příspěvek
Tak skládačku bych nechtěl ani třeba za tu desítku, pro takovej mobil nemám využití a akorát by mi vadil. To už bych si rovnou pořídil batoh a v něm tahal notebook s nějakým gsm modulem :D
Zpátky k problému: zkusím ještě jinej kus asi, to xiaomi mi jinak vyhovuje vším co nabízí a navíc už bych měl zájem na ten vysavač co k němu byl, takže pak vyjde o nějakou tu tisícovku levněji a když ani výměna nepomůže, tak pak jsem v koncích. Je nějaká oficiální podpora pro tuhle značku ? Vím že apple i samsung má podporu, kde se člověk může zeptat ale u těch Číňanů nevím. Sice je nějaký speciální fórum, ale nezkoumal jsem, jestli to je ofiko nebo tam píšou jen uživatelé jako tady.


Offline - Moderátor Profil 
13. 10. 2022 18:40 Odeslat příspěvek
Xiaomi blog
https://xm.cz/blog/


Offline - Junior Profil 
14. 10. 2022 19:03 Odeslat příspěvek
Dělá to, i když posloucháš přes BT?


Offline - Junior Profil 
15. 10. 2022 08:54 Odeslat příspěvek
Teď jsem to zkusil a u bt sluchátek se ten problém neděje, pouze když hraju hudbu jen z telefonu.


Offline - Junior Profil 
15. 10. 2022 16:15 Odeslat příspěvek
Řešil jsem podobný problém u Poco X3 Pro (i když takto brutálně se neprojevoval). Když hudba hrála přes BT, bylo vše v pořádku, když přes 3.5mm jack, byl zvuk při přepínání aplikací přerušen jemným lupnutím, které ovšem i tak bylo značně rušivé. Na fórech jsem k tomu nic nenašel. Zdálo se, jako by se u jiných uživatelů nevyskytoval.

Začal jsem nabývat dojmu, že jde o vadu kusu. Ale nakonec se mi podařilo viníka odhalit - dělalo to inteligentní přepínání zvukový profilů (na BT se neaplikuje, proto nezlobí). Stačí v Nastavení > Zvuky a vibrace >Zvukové efekty > Přednastavení zvolit natvrdo namísto "Inteligentní" nějaký konkrétní profil (já mám Hudba). Telefon se pak nesnaží pro každou aplikaci inteligentně přepínat zvukový profil a lupání zmizí.


Offline - Junior Profil 
15. 10. 2022 16:54 Odeslat příspěvek
No já tam mám ty profily - dynamika, video, hudba, hlas a je jedno, co zvolím. Zároveň abych mohl zvolit profil musím mít zaplý Dolby atmos a na tom taky nesejde, jestli je zaplý nebo ne. Hudbu sice stejně pouštím do sluchátek, ale i tak mě to vadí, protože občas si pustím něco jen tak třeba po ránu na WC a u toho čtu zprávy atd, takže pak to při každé akci lupne jak říkáš.
Ještě jsem zjistil, že přes bt nehraje tak nahlas jako redmi 7a a i to poco x3 pro co jsem měl. Musím jedině dát region mimo EU a pak je to ono, ale na jiných mobilech jsem měl normálně ČR a pohoda. Jen sem odklepnul tu informaci o poškození sluchu když sem dal volume nahoru a hotovo. Takže další věc, co mi vadí a vlastně si v tom pohorším. Nebýt těch problémů, tak je mobil jinak fajn.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies