MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
29. 6. 2019 18:59 Odeslat příspěvek
Dobrá recenze,i tak je to můj favorit,jen kdy konečně naskladní?
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
30. 6. 2019 10:26 Odeslat příspěvek
Hamon - to je přeci na každém, co preferuje. Z mého pohledu je 95% mobilů plus mínus totožných (mluvit a psát SMS/Whatsapp jde na každém stejně), takže mě zajímá foťák, baterka a displej. Nic jiného nevyužiju, resp. tohle jsou aspekty, kde jsou největší rozdíly.

Foťáků mám doma několik včetně těch úplně nejvyšších tříd za statisíce. Přesto mobil využívám na focení velmi často a navíc kvalita těch top mobilů (Huawei, Samsung, LG, možná iPhone) už dosáhla kvality pár let starých kompaktů nižší střední třídy. Nikdy to foťáky pochopitelně nedožene (ani nemůže, optika nejde nijak obejít), ale zlepšuje se to každým rokem a rostou rozdíly mezi modely.

Jinak červnovou aktualizaci jsem obržel myslím už dávno, ale musel jsem si ji vynutit.


Offline - Junior Profil 
30. 6. 2019 11:29 Odeslat příspěvek
Citace
Jinak červnovou aktualizaci jsem obržel myslím už dávno

Já mám stále WW_16.1210.1904.133_0 1.4.2019 s dubnovou záplatou zabezpečení,kterou vydali 6.6. a zkompilena byla 3.6.:
https://www.asus.com/cz/Phone/ZenFone-6 ... Desk_BIOS/

Autor recenze výše mi odpověděl:
Citace
Ioannis Papadopoulos (redaktor mobilenet.cz) včera 18:18 Zdravím, jedná se o WW_16.1210.1906.156_0
Ani na XDA se o červnové aktualizaci dosud nikdo nezmínil.

Citace
ale musel jsem si ji vynutit.

Na předchozí straně jsem zmiňoval, jak se vynucuje aktualizace na čistém Androidu (doplním že od března 2018 díky aktualizaci Google Play Services, manuální kontrola aktualizací rovnou stáhne poslední aktualizaci, pokud je k dispozici), ale ZenUI mám prvně. Tak nám poraď, jak se na ASUSu vynucuje aktualizace. Díky.


Offline - Junior Profil 
30. 6. 2019 17:52 Odeslat příspěvek
Mr.Scully
Tak to je jasné že je na každém co preferuje .Ale pokud chci dobrý foťák v mobilu tak koupím/hledám který je nejlepší a neberu Asus který zatím nikdy nebyl ve foťácích to pravé ořechové.
Ta aktualizace a koukl jsi do mobilu co tam máš? Já zatím dubnovou a ani vynutit růčo nejde.


Offline - Pokročilý Profil 
30. 6. 2019 21:57 Odeslat příspěvek
Tak pardon, mám stejnou subverzi, zmátlo mě, že byla vydána začátkem června.

Jinak jasné, že Asus nikdy nebyl špičkou ve focení, ale ten vynález se selfie kamerou mi přijde skvělý a i denní fotky jsou skutečně srovnatelné se špičkou.


Offline - Junior Profil 
1. 7. 2019 06:46 Odeslat příspěvek
Už se mi stahuje aktualizace WW_16.1210.1906.156_0 o velikosti 398,6 MB s červnovou opravou zabezpečení
1. Enabled ARCore
2. Improved Video Call Experience
3. Camera; Enabled 8X zoom in Photo mode


Offline - Junior Profil 
1. 7. 2019 09:28 Odeslat příspěvek
Už i já ji mám ve founu.Doufám že se ještě víc zaměří na fotoaparát a pak není co řešit.


Offline - Junior Profil 
1. 7. 2019 11:28 Odeslat příspěvek
Zaměřili, viz podrobný seznam změn:
https://zentalk.asus.com/en/discussion/ ... 0-1906-156

  1. Enabled ARCore
  2. Improved Video Call Experience
  3. Camera; Enabled 8X zoom in Photo mode
  4. Camera; Removed the time limit for FHD video recording
  5. Camera; Added the function: to start/stop video recording with Volume Keys in Camera app
  6. Optimized Screenshot Stability and solved bug related to screenshot functionality
  7. Enabled TaiwanMobile VoWiFi
  8. Camera; Improved Photo Image Quality on Noice Reduction
  9. Camera; Improved Camera Flipping Stability
  10. Updated Security Patch to June, 2019
  11. Updated Translation Strings in Settings

Rovněž vylepšili noční režim a vyladili saturaci barev dle zpětné vazby od uživatelů.
Opraveno pořizování snímků obrazovky v aplikaci Instagram pomocí různých možností.

https://www.xda-developers.com/asus-zen ... ity-patch/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2019 14:31 Odeslat příspěvek
Test: Asus ZenFone 6 se hlásí o titul nejlepšího mobilu ve střední třídě, boduje výkonem i výdrží

https://tech.ihned.cz/testy/c1-66604460 ... lou-vydrzi


Offline - Junior Profil 
9. 7. 2019 08:22 Odeslat příspěvek
Mám ho doma od včera a musím říct, že s Open Camerou dělá nesrovnatelně lepší fotky 48MPX. Jsou super, snímač Sony je prostě znát. Jinak kamera mi zatím nijak nedrnčí. Jediné co se mi nelíbí je fakt, že při každém odemčení a zamčení displeje se kamerka jakoby dotahuje a motůrek mírně zavrní. Skoro to není slyšet, ale pro životnost to možná není úplně to pravé. Vibrační motůrek má dost srandovní zvuk, naštěstí ho prakticky vůbec nepoužívám, kde to jde vibrace vypínám, od toho mám vibrační hodinky.


Offline - Pokročilý Profil 
9. 7. 2019 09:23 Odeslat příspěvek
Po měsíci vlastnictví jsem přišel ještě na jednu nepříjemnou věc. Úplně neskutečně věcí se mi omylem zapne a přenastaví při telefonování, zřejmě uchem něco namačkám... u žádného telefonu se mi to nestalo a tady prostě skončím telefonní hovor (tak napotřetí, protože dvakrát to uchem típnu a třikrát zapnu omylem hlasitý odposlech) a koukám, že během hovoru jsem uchem rozeslal hromadnou zprávu na WhatsApp, přepnul telefon do němčiny a začal hledat něco na google. Nevím, jestli se s tím dá něco dělat, telefonuju teď megaopatrně s telefonem deset čísel od ucha, ale štve mě to teda.


Offline - Junior Profil 
9. 7. 2019 09:25 Odeslat příspěvek
Dawe25 píše
Jediné co se mi nelíbí je fakt, že při každém odemčení a zamčení displeje se kamerka jakoby dotahuje a motůrek mírně zavrní. Skoro to není slyšet, ale pro životnost to možná není úplně to pravé.

Je to krokový motorek, ty s tímto nemají žádný problém.
Mrkni sem, je tam 13 ozubených koleček a převod 1:120, tím se ten jeden krok krokového motorku v pohodě a bez namáhání utlumí, jen se zmenší případná vůle.

-- 9. 7. 2019 10:29 --

Mr.Scully píše
Úplně neskutečně věcí se mi omylem zapne a přenastaví při telefonování, zřejmě uchem něco namačkám...
Otestuj si funkci proximity senzoru, zda je v pořádku (vyťukej sekvenci .12345+= v kalkulačce a vyber příslušný test). Nezakrývá ti ho nějaký kryt, či ochranné sklo?


Offline - Pokročilý Profil 
9. 7. 2019 21:57 Odeslat příspěvek
Hm, nemůžu najít stock kalkulačku, takže nemám ten kód kam namačkat... nemohl jsem ji třeba odinstalovat? (Mám nainstalovanej jinej kalkulátor z google play, proto jestli ta stock šla odinstalovat, tak už jsem to možná provedl).

Sklo ani folii nemám, kryt mám jen ten defaultní, co byl v balení. Buď při telefonování zůstane ta hlavní obrazovka a pak většinou uchem kliknu na ikonku reproduktoru, klidně třikrát za hovor. Nebo se mi to celé nějak samo minimalizuje a pak jsem schopen uchem fakt naklikat třeba hromadnou SMS nebo cokoliv. U předchozího telefonu (LG V30) jsem nadával, že i přes ochranu otiskem prstu se mi záhadně daří třeba v kapse někomu volat nebo psát SMS. S Asusem takový problém nemám, až na nějakou výjimku je v kapse hodnej a zamčenej, ale při hovoru je to divočina. Nemůžu to prostě mít přitisknuté na uchu, což je dost blbé.


Offline - Junior Profil 
10. 7. 2019 07:01 Odeslat příspěvek
Jdi do Nastavení, Aplikace, Zobrazit všechny aplikace. Asus kalkulačka má 770kb. Třeba jsi ji deaktivoval, tak ji aktivuj a najdi v seznamu aplikací podle ikony, která má dva odstíny modré a bílou barvu symbolů.

Další teoretická možnost jak na to: Jdi do Nastavení / Podpora / Nejčastější dotazy / Ověření zařízení.
Tím se dostaneš do nabídky podmnožiny všech dostupných testů, jeden z nich spustíš (bohužel mezi nimi není ten test proximity senzoru) a přes Recent tlačítko a Info si zobrazíš jakou aplikaci jsi vlastně spustil: SMMI Test v.6.0.68(Device Owner Only)
Tu pak jako vlastník zařízení spustíš, ale přes tu výchozí Kalkulačku je to nejjednodušší. Má mimochodem i další vychytávky. Já se vždy u nového zařízení snažím poznat vestavěné aplikace, které často obsahují funkčnost k nezaplacení.

-- 10. 7. 2019 10:34 --

Mr.Scully píše
U předchozího telefonu (LG V30) jsem nadával, že i přes ochranu otiskem prstu se mi záhadně daří třeba v kapse někomu volat nebo psát SMS.
Stejně bláznivě se mi choval LG G Flex 2 dokud jsem mu nevypnul probouzení poklepem. Přímo v nastavení měl přitom i zapnutou ochranu proti probuzení v kapse s využitím proximity senzoru, ale to vůbec nepomáhalo. Zajímavé bylo, že když jsem mu na stole ten senzor zakryl, tak na probuzení poklepem opravdu nereagoval, ale v kapse se pak choval jinak. Evidentně toto nemělo LG vychytané u celé řady svých modelů, stejně tak jako náchylnost k náhlé smrti motherboardů.
ZF6 má toto ošéfované dobře.


Offline - Pokročilý Profil 
10. 7. 2019 21:56 Odeslat příspěvek
Hm, skutečně jsem měl kalkulačku deaktivovanou. Ale test proximity funguje podle všeho dobře. I tak díky za rady. Budu se snažit to dál sledovat, kdy přesně to nastává a co to dělá.

S LG máš asi pravdu, pravděpodobně to souviselo s knock codem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Další stránka
Stránka 8 z 17 [ Příspěvků: 251 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies