MobilMania.cz

Přihlásit se




Snímač tlaku/barometrický senzor

Offline - Junior Profil 
4. 8. 2021 10:16 Odeslat příspěvek
Zdar, má někdo srovnání záznamu trasy, zejména přesnosti výškových dat z telefonu s a bez barometrického senzoru? Jak moc je jeho přítomnost důležitá. Měl jsem za to, že je to "součást základních snímačů" každého telefonu, ale podle GSMarena je tomu spíš naopak a je spíše ve dražších zařízeních.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
8. 9. 2021 18:04 Odeslat příspěvek
MOje zkušenost s určování výšky pomocí GPS je, že je tak o řád méně přesná, než samotná x,y pozice. Zatímco pozice se dá určit s přesností na jednotky, max. nějakou nízkou desítku metrů, u výšky to běžně poskakuje po desítkách metrů.
V mém telefonu (bez barometru) je aplikace Zdraví, která má umět počítat nastoupané schody... ale nedělá to. Možná právě proto, že bez barometru by to bylo hodně nepřesné.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 18:50 Odeslat příspěvek
Mám nachozeno / na kole naježděno desítky tisíc kilometrů a spolehlivě mohu říct, že výstupy z výšky změřené barometrem vs. odečteno z map se dost zásadním způsobem liší a to nejden nastoupaným výsledkem, ale i výškovým profilem trasy. Z map to jsou prostě hrubé odhady, často moc neodpovídají profilu dané trasy a hlavně pomocí map to výškové metry dost citelným způsobem přidává.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies