MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Offline - VIP uživatel Profil 
5. 4. 2007 13:26 Odeslat příspěvek
Krokodýl: Právě sem se uplně stejně připojil na satelit 126!

Napsalo mi to úplně to samé..takže asi můžeme slavit a funguje to..

Jinak ještě...tobě to chytlo i 121, 123? Já měl za to, že v systému egnos jsou pouze 3 satelity - 120, 124 a 126... :hm
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
5. 4. 2007 13:30 Odeslat příspěvek
No pokud jsem se nepřehlédl :cry: , byl to jen mžik, tak tam byly i ty stalitelity 121 a 123. Většinou mi to ale chytá 124 a 126.

Tak pokud je viditelnost satelitů SBAS je vyhráno§

EDIT: Tak čtu nejnovější články o SBAS a jsou opravdu jenom tři - info
Kód
http://www.czechspace.cz/cs/galileo/aktuality-GPS-Glonass/EGNOS/Architektura
, takže to byla moje vlčí mha.

5. 4. 2007 20:11 Odeslat příspěvek
Tak už opravdu nevím..myslel jsem, že už je to zapnuté, ale během dnešního honu za cachí se mi ani jednou nezobrazilo, že korekce pomocí EGNOS je aktivní...

...nevim jak jinak to ještě vyzkoušet...

Offline - Junior Profil 
5. 4. 2007 20:55 Odeslat příspěvek
Zkoušel jsem jak s Aftrack tak BlueskyGps, kde vím jak jednoznačně určit zda je aktivní EGNOS, a též se mi ani jednou neidentifikovalo. :(

Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 4. 2007 21:19 Odeslat příspěvek
Poradí mi někdo, když se mi v kroku
4. Prepneme na protokol Sirf volbou Action->Switch to SIRF protocol
objeví chyba Cannot creat UART handle.
(zkoušeno ze dvou PC) :(

Offline - Junior Profil 
6. 4. 2007 16:12 Odeslat příspěvek
jannnn píše
Krokodýl: Právě sem se uplně stejně připojil na satelit 126!

Napsalo mi to úplně to samé..takže asi můžeme slavit a funguje to..

Jinak ještě...tobě to chytlo i 121, 123? Já měl za to, že v systému egnos jsou pouze 3 satelity - 120, 124 a 126... :hm./quote]

No nevím, ale v jiném článku se zda píše:
Pro vysílání slouží dva satelity systému Inmarsat III, konkrétně AOR (Atlantic Ocean Region) nad Atlantikem, ten má na GPS přijímači číslo 33, a IOR (Indian Ocean Region) s číslem 44 nad Indickým oceánem.

Offline - Junior Profil 
6. 4. 2007 17:52 Odeslat příspěvek
Ty satelity jsou opravdu tři, viz. odkaz na článek v mém příspěvku výše. A v SrifDemo se zobrazují s označením jak píšeme výše.

9. 4. 2007 13:13 Odeslat příspěvek
Story pokračuje.. :)

Teď sem opět připojil modul k PC a jak sem zjistil, SBAS je opět vypnutý. A to sem minule při odpojování ještě dělal kontrolu, kdy sem modul od PC odpojil, opět připojil a bylo to stále zapnuté. Tak nechápu kdy se to mohlo změnit...

...no nic, du si s tim hrát dál...

Update:

Už mi začíná docházet trpělivost. Satelity to najde, mají dostatečný signál, viz:

Obrázek

ale stejně po chvíli zmizí (z ničeho nic, né že by signál klesal), bez toho, aby stáhl nějaká data...

Začíná mi to pomalu vadit..asi napíšu do Nokie, jak se to má laskavě zapnout, když uvádějí, že to tudle funkci má a přitom jí to prakticky nemá....

Update2

Tak už mě to bavit přestalo a napsal sem jim. Je to jejich verk, kterej nesplňuje to, co slibují, tak ať si s tim poradí a napíšou mi návod jak na to...Další čas už s tim ztrácet nehodlám.

Naposledy upravil jannnn dne 9. 4. 2007 14:35, celkově upraveno 2

Offline - Junior Profil 
9. 4. 2007 14:03 Odeslat příspěvek
Sorry předem za OT :potichu Sleduju tuhle zajímavou diskusi, protože mám LD-3W v plánu. Velice mě zajímá rozuzlení. Díky za zajímavé info :tleskani

Offline - Junior Profil 
9. 4. 2007 18:04 Odeslat příspěvek
Ahoj
jsem na tom stejne funkce se vypina poprve jsem to zapl a jeloto ale jeste jsem do toho vrtal a to jsem nemel delat GPS prestala prijimat data tak musel nastoupit reset a po dalsim nastavovani se to vypina :-( ale na satelit se dostane viz obr

1pokus
http://www.sakulpol.com/SirfDemo%20egnos1.jpg

2pokus ale pak se to vypne po odpojeni od PC
http://www.sakulpol.com/sirfdemo-egnos-126.jpg

9. 4. 2007 18:39 Odeslat příspěvek
SAKULPOL: jojo, takle to je správně. Ale toho se mi podaří dosáhnou málokdy, abych se na ty satelity EGNOS připojil (obr. 2)...(a to přitom mam na jih volný výhled)

...nicméně už mají v Nokii můj mail s popisem problému a žádostí o přesný návod, jak to zapnout, když tvrdí, že to LD-3W umí. Dal sem jim i odkaz na tuto diskuzi :)

Offline - Junior Profil 
9. 4. 2007 20:22 Odeslat příspěvek
jannnn píše
SAKULPOL: jojo, takle to je správně. Ale toho se mi podaří
...nicméně už mají v Nokii můj mail s popisem problému a žádostí o přesný návod, jak to zapnout, když tvrdí, že to LD-3W umí. Dal sem jim i odkaz na tuto diskuzi :)m/quote]

esi ti napisou tak dej vedet me by to zajimalo taky
pouzivam N6234 a program MobiTrack a tam jsem nevidel satelity egnos jede to jenom v pc tak nevim esi to nezobrazuje aplikace MobiTrack a nebo se to vypne hned po odpojeni modulu od PC

//jannnn - vědět každopádně dám. A to že se ti pak program nepřipojí na ty EGNOS je normální, nám to taky takle blbne, takže je něco špatně...viz naše příspěvky o kousek nahoře

Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 4. 2007 12:45 Odeslat příspěvek
Chalani riesim rovnaky problem a trocha som experimentoval. Vsimol som si, ze ak prepnem moju staru GPS so SiRFStar II z NMEA do SiRF modu, tak ta zostane aj po vypnuti a zapnuti v tomto rezime. Ak toto urobim s LD-3W, tak staci ze rozpojim a spojim zariadenie so SiRFdemo, tak ta Nokia okamzite sa zresetuj do NMEA modu. Pri vypnuti a zapnuti modulu sa mi dokonca zresetuju aj nastavenia citlivosti primaca. V podstate mi tam zostane len nastavenie statickej navigacie a ostatne parametre ako keby firmware tej Nokie si nastavilo na default hodnoty. Mam tusenie ze preto sa aj nastavenie WAAS/EGNOS strati.

Offline - Junior Profil 
10. 4. 2007 14:45 Odeslat příspěvek
NO to je velmi dobrý postřeh, je dobré že můžeš testovat a porovnávat i s něčím jiným.
Uvidíme jak zareaguje Nokia na dotaz.

Offline - Junior Profil 
10. 4. 2007 17:14 Odeslat příspěvek
Me se pri reconnectu zachova nastaveni, staci si v SirfDemu nastavit firmware rucne na 3.0&3.1.

Skutecne nastavene hodnoty se tociz casto v SirfDemu nezobrazuji spravne, spolehnout se da pouze na vypis po zadani POLL/Nav parameters

Jinak jsem zkousel menit na LD-3W UART parametry, ale GPS an to zareaguje resetem do tovarniho nastaveni mrcha.

Dalo by se totiz nastavit UART0 na GPS (Sirf/NMEA) a UART1 na prijem RTCM-DGPS. Cos by bylo lepsi nes to hnat pres sbas.

Jeste budu zkouset jesli mi to nevezme v nejkapym Test modu.

Kdybyste nekdo sehnal ke stazeni firmware 3.2 pro jakykoli GPS modul se Sirf III prosim napiste mi a poslete mi ho, podle vseho je jista cast firmware univerzalni a prenosna mezi moduly.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další stránka
Stránka 2 z 12 [ Příspěvků: 180 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies