MobilMania.cz

Přihlásit se




Nový telefon 4-5 tis

Offline - Junior Profil 
21. 1. 2024 09:20 Odeslat příspěvek
Zdravím, doporučíte něco? Asi ideálně xiaomi, motorola, realme. Běžné používání, co největší paměť. Sem tam fotka. Velké plus by byla vyměnitelná baterie, pokud to ještě někdo dělá. Díky
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
21. 1. 2024 09:35 Odeslat příspěvek
Motorola G54 5G Power Edition


Offline - Junior Profil 
21. 1. 2024 10:37 Odeslat příspěvek
Díky. Není G72 lepší?


Offline - Moderátor Profil 
21. 1. 2024 15:44 Odeslat příspěvek
Moto G54 Power Edition je momentálně nejlepší volba do 5 a možná i do 6 tisíc


Offline - Junior Profil 
21. 1. 2024 16:42 Odeslat příspěvek
Za 6000 Kč už je Moto G84 s OLED.


Offline - Junior Profil 
22. 1. 2024 12:22 Odeslat příspěvek
Vyměnitelné baterie snad dělá Nokia neboli HMD.


Offline - Junior Profil 
22. 1. 2024 15:23 Odeslat příspěvek
Díky všem


Offline - Junior Profil 
22. 1. 2024 17:32 Odeslat příspěvek
Ty Motoroly vypadají bezva, ale u obou se opakují v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.
Co byste doporučili v této cenové kategorii s kvalitním foťákem?


Offline - Pokročilý Profil 
22. 1. 2024 18:52 Odeslat příspěvek
V této ceně nic fotit líp nebude.


Offline - Moderátor Profil 
22. 1. 2024 19:05 Odeslat příspěvek
Kvalitní fotoaparát má až Pixel 6a za cca 9tis.


Offline - Moderátor Profil 
22. 1. 2024 19:25 Odeslat příspěvek
Miroslav Kaspar píše
Ty Motoroly ... v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.


Nenazval bych ho podprůměrný. Dělá to, co může v dané cenové třídě. Neurazí, ale ani nenadchne. Zkušenější ruce mu mohou pomoci (výběr ostřícího a expozičního bodu, +-EV, zamčení ostření a expozice, manuální režim).
Doporučuji zkusit nainstalovat aplikaci pro fotoaparát pro Pixely (Google Camera, GCam) - ta dává zejména v nočním focení o třídu lepší výsledek. Ale i přes den jsou výsledky jiné, řekl bych líbivější (živější barvy a systost, více detailů - možná až přeostření...). Aplikaci bude nutno nainstalovat z nějakého alternativního aplikačního úložiště - normálně je GCam na Google Play Store dostupná jen pro HW od Googlu.

Tady jsem dělal jednoduché srovnání GCam a nativní kamery při nočním focení:
viewtopic.php?p=13326703#p13326703

Doporučuji odzkoušet, co komu bude víc vyhovovat.

Osobně mi na aplikaci foťáku od Motoroly nejvíc vadí to, že nemá "bulb" režim blesku - tedy nejde si svítit na to, co budu fotit před zmáčknutím spouště. Resp. má tuhle funkci, ale jen v makro režimu. Nicméně i to se dá vyřešit alternativní aplikací pro foťák.


Offline - Junior Profil 
22. 1. 2024 19:29 Odeslat příspěvek
A netušíte ve srovnání s foťákem u Xiaomi Redmi Note 12s? Ten se prodává za 5t. Nebo třeba nějaký Samsung? Ale tam by se asi muselo jít taky cenově výš...

-- 22. 1. 2024 19:34 --

5uch píše
Miroslav Kaspar píše
Ty Motoroly ... v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.


Nenazval bych ho podprůměrný. Dělá to, co může v dané cenové třídě. Neurazí, ale ani nenadchne. Zkušenější ruce mu mohou pomoci (výběr ostřícího a expozičního bodu, +-EV, zamčení ostření a expozice, manuální režim).
Doporučuji zkusit nainstalovat aplikaci pro fotoaparát pro Pixely (Google Camera, GCam) - ta dává zejména v nočním focení o třídu lepší výsledek. Ale i přes den jsou výsledky jiné, řekl bych líbivější (živější barvy a systost, více detailů - možná až přeostření...). Aplikaci bude nutno nainstalovat z nějakého alternativního aplikačního úložiště - normálně je GCam na Google Play Store dostupná jen pro HW od Googlu.

Tady jsem dělal jednoduché srovnání GCam a nativní kamery při nočním focení:
viewtopic.php?p=13326703#p13326703

Doporučuji odzkoušet, co komu bude víc vyhovovat.

Osobně mi na aplikaci foťáku od Motoroly nejvíc vadí to, že nemá "bulb" režim blesku - tedy nejde si svítit na to, co budu fotit před zmáčknutím spouště. Resp. má tuhle funkci, ale jen v makro režimu. Nicméně i to se dá vyřešit alternativní aplikací pro foťák.

Tak to srovnání fotek je skoro až neuvěřitelné, zkusím i na svém Xiaomi, jestli to bude takový rozdíl��


Offline - Moderátor Profil 
22. 1. 2024 19:38 Odeslat příspěvek
Netuším, Xiaomi jsem v ruce nikdy neměl.

Mohu porovnávat jen s Honorem 6X (čili cca 7 let starý telefon, právě v cenové třídě okolo 5 000, ale tehdy výhodná koupě se skvělou výbavou a slušným duálním foťákem za tu cenu).

Moje G41 fotí o fous lépe, hlavně za horšího světla, asi trochu pomáhá stabilizace.

G54 se stabilizací a podobnými parametry foťáku na tom bude dost podobně. Přítelkyně dostala G54 k vánocům a zatím si foťák chválí (též proti Honoru 6X). U ní je to ale také o tom, že víc fotí lidi než krajiny... a taky je zbrklá a netrpělivá, takže o nějakém klidném držení foťáku při focení nemůže být řeč. ;-)

Citace
Tak to srovnání fotek je skoro až neuvěřitelné

Taky mne to překvapilo, jak velký vliv může mít na fotku software. Doteď jsem razil tezi, že důležitý je objektiv a snímač. A to čas snímání na GCam byl výrazně delší, fotka je ale ostřejší.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
22. 1. 2024 19:49 Odeslat příspěvek
Za mě ber co největší paměť. Když jsem dnes četl články o tom, zé Microsoft pro notebooky požaduje minimum 16 GB RAM kvůli AI = umělé inteligenci, a viděl jsem co dá Samsung z AI do řady S24, tak si myslím, že jestli to samé udělá Google třeba v Androidu 15, tak paměť bude opravdu potřeba. Jestli si chceš koupit telefon na další 2 až 3 roky, tak za mě určitě aspoň nutné minimum 8 GB RAM, spíš 12 GB RAM, a k tomu OiS. :D To je základ, který dnes jde za 4 7xx az 6 000 Kč koupit.

Mě vyšla G54 Power Edition na 4 2xx Kč (protože odpočítávám ještě 500 Kč za 2TB cloud na 2 roky, co jsem k ní gratis dostal, což si myslím, že tu cenu má) a jak lítá s těma 12 GB RAM :))


Offline - Moderátor Profil 
22. 1. 2024 22:53 Odeslat příspěvek
Rozhodl jsem se vytáhnout z telefonu víc porovnávacích fotek a věnovat tomu srovnání GCam x Motorola Cam samostatný příspěvek:

viewtopic.php?f=10&t=1336229
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies