MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

odladený android 250e+-

Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 12:32 Odeslat příspěvek
Ahoj,
Po rokoch stravených so služobnými iphone SE a SE 2020, prechádzam na andorid. Niesom náročný čo sa týka fotiek, displeja, vôbec nehrám hry atď...
Jediná moja požiadavka aby som stále neriešil nejaké bugy, lagy,seky, mrznutia, problémy so signálom a ďalšie veci pre ktoré som pred 10-timi rokmi presedlal z androidu na iOS. Okrem stability systému som zástanca menších telefónov.
Rozpočet je cca 250€. Viem že je to málo, ale aký telefón (ktorú značku) v tejto cenovej hladine hľadať ?
Predbežne pokukujem po:
Motorola g84 - bojím sa pomalej a krátkej podpory
Motorola edge 30 neo - starý telefón, predpokladám že o rok skončí podora
samsung a33 5g - starší ale dlhá podora, inak veľa o ňom neviem
honor 70 - kedysi stál cez 500€ momentálne je vo výpredaji v datart za 280 ale nič o ňom neviem, je aj málo recenzií.
ďakujem za rady.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
8. 1. 2024 12:52 Odeslat příspěvek
Motorola Edge 40
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-motor ... i-p-166589


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 13:11 Odeslat příspěvek
chcem nový, nie zánovný ani použitý. Pri nových edge 40 som s cenou okolo 320€ - 350€ čo už je nad rozpočet a keby som toľko dal za telefón už by som asi radšej zvažoval pixel 6a


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 13:48 Odeslat příspěvek
Samsung. Jsou pořád v akci a mají dlouhou podporu. Číňan má mnohdy zajímavé parametry ale podporu nejistou.

A co máte s menšími telefony ? Je to nanic, teď jsem pouštěl iPhone 13 Mini a nedivím se, že to byl propadák, není rok 2010 a malý displej je ke zlobení…


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 1. 2024 14:51 Odeslat příspěvek
Volil bych čistý android. Který je ve verzi 14 dost podařený a jako uživateli iOS s ním můžeš být spokojený. Se samsungem už to tak být nemusí a ne každému nadstavba nad systémem vyhovuje. Vyhnul bych se čínským výrobcům, ty nadstavby jsou hnůj, a budou tě nejspíš otravovat i reklamy v systému.
Takže buď si pořídíš levnou Motorolu s kompromisy, nepo si budeš muset připlatit a vzít Motorolu novější.


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 14:54 Odeslat příspěvek
Motorola je tiež čína nie ? Viem že je to čistý android ale nikdy som nemal tú česť otestovať Motorolu. Je ten systém vyladený ? a sú tie aktualizácie naozaj tak oneskorené oproti iných výrobcov ako to všade čítam ?


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 15:14 Odeslat příspěvek
Ano, Motorola (nyní Lenovo) je též Čína. Proto radím - jděte do Samsungu. Samsung je pro android telefony špička, plus je často v akci...


Offline - Moderátor Profil 
8. 1. 2024 15:40 Odeslat příspěvek
Motoroly jsou velmi dobře odladěné, systém bez bugů, lagů a záseků, konkrétně Moto Edge 40 je letošní model a dostane 3 verze androidu a 4 roky security update, zánovní u MP značí, že je nový, nepoužitý, jen třeba je mírně poškozený obal

-- 8. 1. 2024 15:43 --

PoliceCollector píše
Samsung je pro android telefony špička, plus je často v akci...

to ano, ale platí to až pro vyšší řady, ne pro střední třídu do cca 10tis.


Offline - Moderátor Profil 
8. 1. 2024 17:07 Odeslat příspěvek
I když jsem náročnější uživatel (vyšší nároky, než uvedené v úvodním postu), tak moje cenová hranice pro telefon /spotřební zboží, snadno rozbitelné, často ztrácené atd./ je 5 000 - 6 000,

Mám druhým rokem Motorolu G41 a pokud jde o plynulost. lagování, software... tak spokojenost. V tmhle směru mnohem lepší, než předchozí Honor. Pouze jsem vyměnil volací aplikaci Telefon (od Google) za ACR Phone a jako přehrávač MP3 nepoužívám příšerný YouTube Music, ale odstavený Google Play Music (sideload verze, která ještě funguje).

Nedávno jsem měl na nějakou dobu novější Moto G 54 v podobné cenové hladině a nenašel jsem na ní zásadní chybu (kromě ghostingu při rolování displeje).

Zdá se a zkušenost mi to potvrzuje, že Motorola levné telefony umí. Samozřejmě, člověk nemůže čekat u těch nejlevnějších zázraky s foťákem, používat to pro střihání videa... ale poměr cena / výkon je u levných Motorol dobrý.


Offline - Moderátor Profil 
8. 1. 2024 17:44 Odeslat příspěvek
https://www.smartmania.cz/vybava-snu-za ... stselleru/


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 18:35 Odeslat příspěvek
Levný Samsung určitě nemůžu doporučit. To raději to Moto G54 Power Edition, do 5K nebo nějakých těch 200euro si myslím, že nic použitelnějšího a lepšího není. Ale zde zmiňované Edge 40 bych doporučil mnohem raději, je však dražší. Má zahnutý displej P-Oled (což nemusí být všem po chuti), slušný výkon, v nižším osvětlení velmi dobře fotí (bez šumu), není to na dnešní poměry pádlo (dnes je bohužel 72mm šířka téměř to nejmenší co se dá sehnat), reproduktor není chrastítko, kovový rámeček a záda z umělé veganské kůže. Navíc odolnost IP68 a 68W nabíjení s nabíječkou v balení, za tu cenu je to nepřekonatelné mezi všemi těmi Xiaomi s 500Mpx foťáky, zády z patlavého plastu a velikostí menší televize. Navíc původně se začalo prodávat za necelých 15K a bylo srovnávané s cenově podobnými a v těch prvních recenzích se rozhodně nemluví jako o propadáku, ikdyž na tu cenu to byl trochu nesmysl. (Ikdyž takové Sony Xperia 10 je za 10K+ každý rok a nestydí se za to, že? :D ) Dnes za 8K (nevím kolik to je euro), cca půl roku od začátku prodeje, to je fantastický model za svou cenu.


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2024 00:39 Odeslat příspěvek
Ďakujem všetkým.
Zvažujem G84, G54 power a tých ktorí tvrdia že lacný Samsung nie sa chcem ešte spýtať prečo nie napr. ten A33 5G. Je to síce skoro 2 roky starý model ale cena je niekde medzi G54 a G84...podpora bude myslím do roku 2027 a HW sa mi nezdá slabší ako majú Motoroly.
EDGE 40 vyzerá super len cena je vyššia musel by som navýšiť rozpočet a odrádza ma ten zahnutý displej, ktorý bude ťažšie ochrániť sklom a púzdrom.


Offline - Moderátor Profil 
9. 1. 2024 03:03 Odeslat příspěvek
dát za 2 roky starý mobil přes 6 tisíc to už musí být člověk dobrý blázen :D

v poměru cena/výkon jasně vede Motorola G54 Power Edition, to potvrzují všechny recenze a podporu bude mít delší než se čekalo více zde
viewtopic.php?style=6&f=1962&t=1332411
https://www.mobilenet.cz/clanky/moto-g5 ... poru-49357


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2024 10:38 Odeslat příspěvek
Tady si můžeš porovnat A33 s G54 https://www.cena-vykon.cz/porovnani/sam ... 8gb-256gb/ Ono je to jenom hrubé porovnání údajů, ale už tam jde poznat co je lepší. Obecně nejlevnější Samsung který bych bral je A54, nižší zaostává za konkurencí. Loňská A33 byla třeba lepší volba než A53, ale je to už skoro dva roky starý model a cena nijak podstatně neklesla a tak to nepovažuji za dobrou koupi. Ale A33 je ještě ta lepší varianta. Ovšem podívej třeba na tu G54, má větší RAM, úložiště i výkonnější procesor. Baterka je větší, nabíjení tam mají špatně, Motorola má 30W.

Určitě tě nepřesvědčuju, budeš ten telefon používat ty, ne já. Ale od Samsungu bych teď bral buď S23/S23Ultra (nebo spíš až po uvedení S24 ať ceny mírně spadnou), nebo A54. Tu bych ale bral jen pokud bych nechtěl Edge 40, která je ve většině parametrech lepší. Zahnutý displej mě štve jen když ležím a mám telefon nad sebou a podpirajicim prstem se omylem dotýkám displeje, jinak mi nevadí.


Offline - Pokročilý Profil 
9. 1. 2024 11:34 Odeslat příspěvek
Mám A33 i G54 a Samsung má lepší (mnohem) reproduktory, foťák, podporu, navíc IP67, ale líp se používá Motorola G54, protože je prostě s čistým androidem svižnější a taky má čtečku otisků v bočním tlačítku, ta v displeji A33 je sice spolehlivá, ale pomalá. Motorola G54 je rozhodně nejlepší telefon do 5 tis a možná i do 6,5.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 37 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies