MobilMania.cz

Přihlásit se
Náhrada za NEXUS 5, android.

Offline - Junior Profil 
24. 5. 2015 14:50 Odeslat příspěvek
Mám nexus 5, ale uvažuji u změně. Nexus mi víceméně vyhovuje, až na baterku, která je pro mě nyní nedostatečná a dá se říct, že to je hlavní mínus telefonu.

Kupoval bych telefon z druhé ruky. Požadavky jsou teda android (lollipop), dobrá výdrž na baterii, displej okolo 5 palců, full hd, podpora LTE a v neposlední řadě taky snadné rootnutí, odemčení a případně nahrání custom romky (dobrá podpora na XDA)

Přemýšlel jsem nad samsungem galaxy s5, dobře se mi drží v ruce, příjemný materiál zadního krytu, podle recenzi slušná výdrž, kvalitní disp a oproti s4 znacně optimalizovaný touchwiz. Odolnost proti vodě je přijemný bonus

Dalším kandidátem je HTC one m8. Na něm si mi líbí zpracování, výborně odladěný sense a dobrá podpora na xda, plno romek atd.

Pak jsem přmýšlel např nad xperií z1 compact. Třeba z3c je super, ale moc drahá už. z1c je sice menší než ostatní a nemá full hd, ale to by mi až tak nakonec nevadilo, když ostatní parametry jsou zachovány. Kvalitní zpracování a odolnost, dobrá výdrž. Nemá ale moc rozšířenou podporu na xda, navíc co vím, tak sony neumožňuje odemčení bootloaderu.

Na konec jsem taky přemýšlel nad LG G2, skvěla výdrž.

Nebo je lepší nechat si nexus a počkat a později až koupit nový, jiný telefon?
Děkuji za rady.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2015 16:16 Odeslat příspěvek
Mám zkušenosti se samsungem a htc (s xperií ani lg nikoliv) a mám- li posoudit výdrž baterie, htc jasně vítězí. Ovšem samsung má lepší display a foťák.


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 5. 2015 18:37 Odeslat příspěvek
K té G2, výdrž bude mít lepší,než HTC, výkonem stačí, nedáš za ni moc peněz, ani za nový. Přitom se stále jedná o skvělou volbu.


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2015 20:46 Odeslat příspěvek
Sice G2 a nexus 5 jsou sesterské telefony, takže bych si moc "nepolepšil". Dva hlavní rozdíly jsou baterka, o kterou mi jde nejvíce a foťák, o který mi až tak nejde. Navíc bych nemusel moc doplácet, pořídil bych použitou G2 za cenu, za kterou bych prodal nexus. U ostatních mobilů bych musel poněkud připlácet.


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 5. 2015 23:35 Odeslat příspěvek
No vidiš.


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2015 01:55 Odeslat příspěvek
Nechej si Nexus, je to fajn telefon. A za rok, dva si kup něco novýho. Myslím si, že teď nemá upgrade smysl.

K baterce - jestli je už opotřebovaná, tak ji vyměň. Pokud to i tak nestačí, tak si kup malou powerbanku - někam do batohu ju hodíš a máš jedno nabití navíc.


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2015 06:36 Odeslat příspěvek
Nech si Nexus, protože koupí S5 bys prodělal. To je neskutečně pomalý telefon. Hlavně za rok to poznáš.


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2015 09:20 Odeslat příspěvek
Měl jsem dva roky Note II a přemýšlel, čím ho nahradím. Hlavní požadavky byly dva - lepší výdrž na baterii a LTE. Display jsem chtěl alespoň 5 palců. Full HD nebo vyšší, na co? U mobilu? Nové Samsungy jsou předražené. Skončil jsem u Lenovo P70. Výdrž skoro 3 dny, Note při stejném používání vydržel cca polovinu. Třeba by to byla dobrá náhrada za Nexus 5, ale bylo by třeba slevit z uvedených požadavků. :-)


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2015 11:31 Odeslat příspěvek
oplatí sa počkať ešte minimálne polroka s výmenou nexus 5. Kúp si powerbnaku alebo nahoď inú rom úspornejšiu... mne nexus 5 vydrží v poho 2 dni ak vypnem na pozadi hluposti

a hlavne treba byť na wifi... ked som mimo office(a nie v aute, kde ho nonstop nabijam) tak mi vydrzi sotva den.
akonahle sa pohybujem hlavne v office resp vsade na Wifi, tak vydrz je dvojnasobna

to iste mi robi Q10 aj Q20 takze to je normálne


Offline - Junior Profil 
25. 5. 2015 22:39 Odeslat příspěvek
V podstate je fakt že bys ty telefony vyměnil za stejnou cenu... Budeš mít lehce vyšší výdrž, ale těch 700mah ti zas takový rozdíl neudělají, takže za mě powerbank ;-)


Offline - Junior Profil 
26. 5. 2015 10:28 Odeslat příspěvek
Tak nakonec jsem se rozhodl ještě počkat a nechat si zatím nexus.


Offline - Junior Profil 
26. 5. 2015 14:19 Odeslat příspěvek
dobre si sa rozhodol, o polroka je tu nový nexus a dúfajme, že cenou to neprestrelia, aj keď súčasný kurz dolára, libry je taký, že aj keby to neprestrelili, bude to stáť majland..
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies