MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Malý pracovní Android, dual SIM, data, do 9 000 Kč

Offline - Junior Profil 
10. 6. 2016 17:23 Odeslat příspěvek
Ahoj,

hledám náhradu za svůj Samsung Galaxy S4 mini. S telefonem jsem byl naprosto spokojený, akorát v poslední době už trochu nestíhá a není to Dual SIM verze, kterou teď potřebuji kvůli práci. Prošel jsem už kupu recenzí a nejsem schopný se rozhodnout. Poradíte, prosím?

Požadavky
  • Android
  • Dual SIM
  • Rozměry co nejvíce podobné S4 mini: 125 × 61 × 8,9 mm (107 g)
  • Vnitřní paměť: min. 8 GB
  • RAM: min. 2 GB
  • LTE fungující v ČR = ne Xiaomi
  • Výdrž na baterii alespoň od rána do večera: data, čtení e-mailů, RSS, cca 30 min denně web - výdrže typu 2+ dnů samozřejmě ocením, ale není to nutné.
  • Pokud by pro něj byla oficální/neoficiální CyanogenMod distribuce, bylo by to skvělé.
  • Cena: předpoklad kolem 6 000 - 9 000 Kč
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
10. 6. 2016 17:51 Odeslat příspěvek
OnePlus X


Offline - Junior Profil 
10. 6. 2016 19:58 Odeslat příspěvek
OnePlus X vypadá fakt dobře! Někde jsem četl, že je trochu problém s tím, že kloužou záda (je to sklo) + na černé verzi jsou neustále otisky prstů. Máte s tím někdo zkušenost?

Dále mě zaujaly:

  • Huawei P9 Lite Dual - 16nm CPU + 3000 mAh = vydrží déle nabitý - za stejnou cenu?
  • Huawei Honor 7


Offline - Junior Profil 
10. 6. 2016 21:21 Odeslat příspěvek
Honor 7 mohu doporučit. Plynulost bezproblémová, ale co jsem mluvil s kamarádem co ho vlastní tak že prej trošku víc žere baterku než konkurence. Ale třeba tu ten mobil někdo vlastní tak se vytasí s vlastními zkušenostmi.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2016 22:28 Odeslat příspěvek
Honor 7 (stejně jako P8, P8 lite, P9 lite atd.) má hybridní slot, takže jako dualsim téměř neprovozovatelný s 16GB pamětí (uživatelsky 8GB) bez paměťovky. Jediný z huaweiů poslední doby s dedikovaným slotem je podle mě pouze honor 5x, ale ten se dalece vzdaluje uvedené velikosti.

-- 10. 6. 2016 23:32 --

EDIT: tak ještě honor 6 by měl mít dedikovaný SD slot.


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 07:43 Odeslat příspěvek
Myslíte Honor 5X? Ten už mi přijde docela velký: 151 × 76 × 8,2 mm (158 g)

Nemožnost používat Dual SIM + SD kartu je docela průser, protože: hudba (4 GB) + offline mapy (2 GB) + základní aplikace (3 GB) = 9 GB, a to už se tam nevejde. A takhle to má dnes snad každý telegon :hm

Takže jsou 2 možnosti:

Huawei Honor 7 a Huawei P9 Lite - existují 32 GB verze, které umí LTE v ČR? Nic moc jsem nenašel..

Pak ještě LG Nexus 5X - 32 GB: http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-n ... e/#section Máte zkušenost? - nemá DUAL SIM


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 09:01 Odeslat příspěvek
Nevím, jakou velikost ještě sneseš, ale co třeba Lenovo Vibe S1? 5'' displej, rozměry 143.3 x 70.8 x 7.8 mm, 3 GB RAM, 32 GB paměti ROM, cena do 7 000 Kč. Sice je asi taky hybridní dual sim (nezjišťoval jsem), ale díky velký paměti by to nemusel být problém.

Co se týče toho Honoru 7, tak existuje 32 GB verze, která by měla umět všechny český LTE pásma - je to verze s označením Premium Gold, která ale třeba na Alze stojí už 10 000 Kč.


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 10:00 Odeslat příspěvek
Super! Tak aktuálně vybírám:

  • OnePlus X
    • 140 × 69 × 6,9 mm (138 g)
    • Dual SIM - při použití druhé SIM nelze vložit SD kartu - lze vyřešit nalepením druhé SIM na SD kartu :roll: viz výše.
    • 3 GB RAM, 16 GB paměť
    • Skleněná záda = hodně klouže!
    • Oficiální CyanogenMod 13.x
  • Lenovo Vibe S1
    • 143 × 71 × 7,8 mm (132 g)
    • Dual SIM - při použití druhé SIM nelze vložit SD kartu - není problém díky 32 GB paměti.
    • 3 GB RAM, 32 GB paměť
    • Skleněná záda = hodně klouže! Záda jsou zároveň zaoblená = klouže více?
    • Existuje neoficiální CyanogenMod 12.1

Ostatní výše zmíněné telefony jsou moc velké nebo těžké (sháním do 145 g - aktuálně mám 107g ..).

Máte ještě nějaký tip? :-)


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 10:31 Odeslat příspěvek
Mně osobně se telefony se zaoblenýma zádama drží v ruce líp. Ale nevím, jestli ti to bude vyhovovat, tohle bych doporučil někde vyzkoušet. Jinak ty skleněný záda by možná šly vyřešit nějakým pouzdrem...?


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 11:15 Odeslat příspěvek
A jak to je s kulatými skleněnými zády a položením telefonu na stůl? Nestane se ti, že by se telefon při vybracích "skutálel" ze stolu?


Offline - Junior Profil 
11. 6. 2016 11:30 Odeslat příspěvek
No, já mám Asus Zenfone 2 ZE551ML, kterej má sice kulatý záda, ale není skleněnej. To, co píšeš, jsem u něj nepozoroval, ale zase je fakt, že jsem ho asi nikdy nevystavil situaci, kdy by k tomu mohlo dojít. Navíc jsem na něj docela rychle pořídil za tři stovky pěkný, hrubý a hlavně tenký pouzdro, takže s tím, že by klouzal teď problémy vůbec nemám a navíc se dobře drží v ruce.

Co je spíš u těch kulatých zad problém, je to, že pokud ho položíš na stůl a chceš na něm pracovat, tak se ti při dotyku kolíbá :D Já s ním třeba takhle pracuju hodně zřídka, takže mi to nevadí, ale někomu by mohlo.


Offline - Junior Profil 
12. 6. 2016 10:37 Odeslat příspěvek
Tominas píše
Co je spíš u těch kulatých zad problém, je to, že pokud ho položíš na stůl a chceš na něm pracovat, tak se ti při dotyku kolíbá :D

To je dobré vědět! Houpající telefon bych asi nedal :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 10. 2016 09:20 Odeslat příspěvek
Kde se ztratil ten pozadavek na "malý"? :roll:

Proto jsem do tohodle tema zabloudil...


Offline - Junior Profil 
31. 10. 2016 11:17 Odeslat příspěvek
"Malý" je dnes 5 palců ;-)


Offline - Junior Profil 
31. 10. 2016 13:43 Odeslat příspěvek
Z levnejsich mobilu je zajimavy globalni model Redmi 3S prime.

http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiao ... e/#section
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies