MobilMania.cz

Přihlásit se




Náhrada za Lumii 1520

Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 10. 2016 11:17 Odeslat příspěvek
Ahoj, o vanocich uz budou me Lumii 3 roky a ja se zacinam poohlizet po jejim nastupci. S telefonem jsem byl relativne spokojeny a asi bych si ho i dale nechal, ale implementace W10M se nejak uplne nepovedla a telefon se casto zasekava, ma ruzne dalsi chyby a v podstate kazdy druhy mesic musim udelat tovarni obnoveni, bohuzel pri poslednim nedoslo k obnove telefonu z Onedrive a me dosla trpelivost. Pritom s WP 8.1 fungoval telefon skvele a nevedel jsem, co je to zasek nebo restart, zkratka W10M se pro Lumii 1520 moc nepovedly. Manzelka ma Lumii 950 XL a tam W10M funguji perfektne a kdyby mel chut Microsoft v Lumiich pokracovat, tak nemam co resit a kupuju dalsi Lumii, takhle je budoucnost nejista a u Microsoftu se klidne muze stat, ze W10M odpiska uplne pro soukromou sferu a dal se bude soustredit jenom na korporatni. Coz znamena i ten ubytek poslednich vyvojaru, ktery zbyl.
Tak se zacinam poohlizet po novem telefonu, je mi v podstate jedno, jaky to bude system (budu zacinam od zacatku) nebo znacka. Ale mam tyto pozadavky:
- Displej: 5,5-6,0" (asi bych radsi IPS a staci full HD)
- SOC: v podstate to nejvykonnejsi co je na trhu
- Pamet: Pokud mene nez 128 GB, pak musi podporovat karty.
- SIM: Staci jednosim s "ceskym" LTE
- Baterka: Staci aby vydrzel jednodenni, ale velmi narocny provoz.
- Z Lumie jsem zvykly na Olwas ON, probuzeni dvojitym poklepanim (asi se da nahradit cteckou otisku prstu, ale ta musi byt umistena na celni plose ne zezadu).
- Audio vystup: 3,5 mm jack (coz v podstate diskvalifikuje nove Iphony) a co nejkvalitnejsi audio vystup.
- Dobre hrajici hlasite repracky.
- Vynikající fotak
- Cena není rozhodující.
Telefon bych chtěl mít zase 2-3 roky, takze vyrobce by mel po celou dobu provadet aktualizace. Co jsem se tak dival, tak v uvahu by prichazely SGS7 Edge (Note radsi ne, to bych radsi pockal na S8 Edge), Asus Zenphone Deluxe, Google Pixel XL, LG V20, BlackBerry DTEK60, Huawei Mate 9, Iphone 7+, atd. Otazka je, jestli si mam udela radost uz na vanoce nebo pockat do jara a pockat s cim prijdou vyrobci na jare (Galaxy S8 Edge?).
Zkuste mi prosím pomoct v utribeni mych myslenek, abych si vybral co nejlépe, dekuji :-).
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
5. 10. 2016 11:36 Odeslat příspěvek
HTC 10 má všechno. Ale 5,2p displej je asi málo..?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 10. 2016 12:39 Odeslat příspěvek
Jojo, ikdyz HTC mam rad a v rodine porad funguje můj stary Titan na WP 7.5, tak 5,2" je malo, kdyby udelali max verzi, tak by to byl jeden z hlavních favoritu. Z velikosti nechci slevit, 5,5" je naproste minimum, v lepším pripade 5,7", ale ideálně bych chtěl zase 6,0".


Offline - Moderátor Profil 
5. 10. 2016 12:45 Odeslat příspěvek
Pravda, na menší displej se těžko zvyká.. :) Počkej na Mate9, pokud tedy bude opravdu představen, ale čtečka bude asi zase na zadní straně


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 10. 2016 12:59 Odeslat příspěvek
Na Mate 9 jsem zvedavy, kdyby k nam dodavali tu hnědou variantu, tak by asi bylo jasno. Ted premyslim, ze jsem mel dat nějakou vahu ke svým požadavkům, když bude zbytek telefonu vyhovovat, tak ctecku vzadu v pohodě překousnu. Spis by me zajímalo jak kvalitní miva Huawei sluchátkový vystup, tipuju, ze bude stejny jako v dnesni P9? Nechtěl bych, aby to hralo tak příšerně jako 1520.


Offline - Moderátor Profil 
5. 10. 2016 13:12 Odeslat příspěvek
Ono není zcela jisté, zda za měsíc představí Huawei nový Mate9, může to být klidně úplně jiné zařízení..
Jeden z nejkvalitnějších zvukových vystupů má LG V10, takže LG V20 na tom bude stejně, nebo ještě lépe


Offline - Junior Profil 
5. 10. 2016 13:13 Odeslat příspěvek
Kolega v práci má Mate8 a zvukový výstup je skvělý. Jak do sluchátka, tak hlasitý reproduktor. Celkově mi ten telefon přijde hodně podceňovaný, přitom se jedná opravdu o top model ve všech ohledech. :tleskani


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 10. 2016 14:36 Odeslat příspěvek
Nick Cave píše
Ono není zcela jisté, zda za měsíc představí Huawei nový Mate9, může to být klidně úplně jiné zařízení..
Jeden z nejkvalitnějších zvukových vystupů má LG V10, takže LG V20 na tom bude stejně, nebo ještě lépe

Jiste to není, ale velmi pravděpodobné, nicméně ikdyby ho představili, tak není jisté, jestli stihne nas vánoční trh. S LG V10 souhlasím a mit harware letošních vlajkových lodi, tak by to byla skvela volba. Z V 20 popravdě moc nadseny nejsem.

-- 5. 10. 2016 16:09 --

Vaso00 píše
Kolega v práci má Mate8 a zvukový výstup je skvělý. Jak do sluchátka, tak hlasitý reproduktor. Celkově mi ten telefon přijde hodně podceňovaný, přitom se jedná opravdu o top model ve všech ohledech. :tleskani

Díky za info :-)


-
5. 10. 2016 18:24 Odeslat příspěvek
Mozna, ze kdybys neobnovoval zalohu telefonu z Onedrive, tak by ty problemy u puvodniho telefonu nebyly..
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies