MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Náhrada za Lumii 930

Offline - Junior Profil 
14. 11. 2016 00:06 Odeslat příspěvek
To melipa, ano doprodává se, proto píšu, je za dobrý peníze, ale to neznamená, že je to špatnej telefon. Ba naopak, výhodná koupě. :idea:
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
14. 11. 2016 13:21 Odeslat příspěvek
Honor 8 nebo S6 prostě. Na Lumiu se vykašli. A jesli klasiku nebo edge, záleží na Tobě, edge je proste jenom designová věcička, občas se stávají nechtěný kliknutí, kamoš ho má a radši bych si koupil flat verzi

Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 11. 2016 23:42 Odeslat příspěvek
Děkuji všem za tipy, na telefon extra nespěchám, tedy pokud 930 neklekne, takže není problém ještě chvíli počkat, ale např. ten Samsung S7 (Edge), HTC 10 jen tak rychle s cenou dolů asi nepujdou, navíc při běžném porovnání jsem nějak extra rozdíl pro mé účely mezi S7 a S6 neřešil, tedy krom IP68 a ceny.

Offline - Junior Profil 
15. 11. 2016 00:40 Odeslat příspěvek
S7 pude s cenou dolů až tak nějak při S8, což má být oznámeno cca koncem února

Offline - Junior Profil 
16. 11. 2016 10:13 Odeslat příspěvek
Rozdil mezi S6 a S7 je taky ve vydrzi baterky. S6 je dle zkusenosti lidi na tom opravdu dost blbe. Znamy jej ma a ma dny, kdy tel nevydrzi ani do vecera.. Pokud ale tohle nevadi, chybu s S6 neudelas..

Offline - Junior Profil 
16. 11. 2016 13:03 Odeslat příspěvek
U mě už začala být také aktuální výměna mé L925 za něco novějšího. Nedávno, když padly ceny top lumií, tak uvažoval o upgradu, ale odložil jsem to, poněvadž L925 ještě parádně fungovala a dostačovala. Ale minulý týden, mou nešikovností, mi vypadla z ruky a výsledek je: Zámková dlažba vs displej Lumie 1:0 :/. Tak jsem hledal, googlil, četl různé testy a recenze, kam po L925, když prioritou je hlavně foťák a zjistil jsem, že do ceny zlevněné L950 momentálně neseženu mobil s lepším foťákem (kvalita, světelnost, optická stabilizace, mechanická spoušť) než L950. Klidně bych šel do něčeho s androidem, ale bohužel mobily s tímto os a foťákem, který by pro mě neznamenal downgrade, začínají s cenovkami o dost výše než L950. Jak někdo píše, že se L950 přestává prodávat (momentálně na heurece ji prodává "pouze" cca 70 - 100 eshopů podle varianty) a že mobilní Windows jsou mrtvola (věřím, že tato "mrtvola" tu ještě pár let bude s námi hnít), tak já osobně vybírám mobil podle okamžitých potřeb (s dobrým foťákem a cenou) a budu rád, když mi vydrží opět dva roky. Prostě kupuju mobil, tj. spotřební věc s nějakou životností a neuzavírám životní pojištění, takže to neustále omílání o konci Windows mi přijde komické, ale už ne vtipné. Když pak za pár let budu vybírat další mobil, tak opět podle aktuálních potřeb a ne nějakých prognóz o perspektivě toho a toho os.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2016 14:02 Odeslat příspěvek
Asi tu nikdo netvrdí,že widle končí,jen pomalu ale jistě u nich končí to,co dělá chytrý telefon chytrým a to je zájem vývojářů o vývoj a aktualizaci aplikací.To,že něco pořádně nefunguje dnes je jen začátek a tlačítková spoušť je jen síla zvyku,když se od tohoto oprostíš,tak je z čeho vybírat.Každý má jiné nároky a to,že ve storu aplikace ubývají je prostě fakt,někomu už může něco chybět.Z dnešního pohledu jsou widle bohužel systém bez budoucnosti,jestli se pletu,tak si telefon s windows koupím klidně za dva roky znovu.

Offline - Ex-moderátor Profil 
16. 11. 2016 20:40 Odeslat příspěvek
Lumia 950 se skutečně doprodává. Těm 70 obchodům na heuréce bych nevěřil. U velké části je rovnou napsáno, že jej nemají skladem a poměrně často se tam setkávám s tím, že obchody mají "skladem", ale reálná dostupnost žádná. Lumia 950 se už nějakou dobu nevyrábí a tak bych doplňování zásob příliš neočekával a nákup moc dlouho neodkládal (zvlášť co se ověřených obchodů týče).

Offline - VIP uživatel Profil 
16. 11. 2016 20:54 Odeslat příspěvek
MS chce ukončit výrobu Lumii úplně
http://mobil.idnes.cz/microsoft-konec-vyroby-smartphonu-lumia-s-windows-10-listopad-p6k-/mob_nokia.aspx?c=A161112_141237_mob_nokia_vok

Offline - Junior Profil 
16. 11. 2016 21:24 Odeslat příspěvek
Ja som tiež prechádzal pred pár mesiacmi z Lumie (L925) a nakoniec som vybral S7 Edge. Pre mňa to bol neskutočný skok (vybavenosť HW a takisto SW). Doteraz som s ním nemal žiadny problém a som veľmi spokojný. Android je úplne niekde inde ako pred pár rokmi, kedy som ho naposledy skúšal (myslím, že to bola verzia 4). Ak máš financie naviac, tak odporúčam.
Ak hľadáš niečo lacnejšie, tak sa pozri ešte na OnePlus 3T.

Offline - Junior Profil 
16. 11. 2016 21:54 Odeslat příspěvek
Taky jsem před týdnem hledal náhradu (místo L830) a nakonec jsem šel taky do S7edge :) Ale to jen díky tomu, že jako šedivku a plátce DPH mě vyšla na necelých 14. Jinak bych asi šel do Honoru 8 nebo již zmiňovaného OnePlus 3.

Jinak L950 je v poměru cena/výkon velmi dobrá koupě a po technické stránce za podobnou cenu nic podobného neseženeš. Jediné to ALE je systém. Prostě MS platformu víceméně odpískal a podle toho to zřejmě bude vypadat.

Offline - VIP uživatel Profil 
17. 11. 2016 22:51 Odeslat příspěvek
Pan Kája píše
Lumia 950 se skutečně doprodává. Těm 70 obchodům na heuréce bych nevěřil. U velké části je rovnou napsáno, že jej nemají skladem a poměrně často se tam setkávám s tím, že obchody mají "skladem", ale reálná dostupnost žádná. Lumia 950 se už nějakou dobu nevyrábí a tak bych doplňování zásob příliš neočekával a nákup moc dlouho neodkládal (zvlášť co se ověřených obchodů týče).

:tleskani :tleskani
Dobre shrnuto. Navic obchody to delaji zamerne, chteji, aby se zajemce na jejich stranky podival a pripadne si tam vybral neco jineho.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 11. 2016 22:46 Odeslat příspěvek
Děkuji všem za rady, nakonec jsem po 3 reklamaci vymenil firemní LG G4 za S6 Flat a je to jednoznáčná změna k lepšímu, zde není co řešit. Pro soukromé účely jsem vzal Lumii 950 s možností vrácení do 14 dnů (eshop), foto a video super, 930 je citelně horší, systém dle očekávání, takže pro mé účely bez problémů, ale když vedle toho položím na stůl tu S6, tak je celkem znát menší mohutnost a prémiovější vzhled. No teď mám dilema, zda nakonec nevrátit i tu Lumii 950 a nevzít opět S6 nebo rovnou S7 (Edge).

Offline - Junior Profil 
20. 11. 2016 10:19 Odeslat příspěvek
pavelll: Jestli řešíte dilema, jestli Lumii 950 nebo S7 a neřešíte finance, tak myslím, že tady není o čem moc přemýšlet a běžte rovnou do S7. Foťáky obou mobilů patří v současnosti mezi ty nejlepší (v něčem je lepší L950 a v jiném zase S7). Výhoda zlevněné L950 je v současnosti ve skvělém foťáku a poměru cena/výkon a proto ji také zvažuji jako náhradu L925, ale kdyby stála tolik co S7, tak nic neřeším. Nevýhoda L950 je v "mrtvém" systému a "žádných" aplikacích, jak tu někteří lidé neustále prezentují. Ale mně osobně tento mrtvý systém (a to mám ještě WP8.1) a ty žádné aplikace zatím dostačují a myslím, že i následující rok nebo dva to tak stále bude a pak se prostě poohlédnu případně zas po něčem jiném.

standavfr: Tlačítková spoušť pro mě není u fotomobilu ta největší priorita, ale když tam je, tak je to výhoda. Léta fotím stylem překomponování, tj. zaostřím namáčknutím spouště, překomponuju a docvaknu a pro tento způsob focení je dvoupolohová spoušť nutnost. Samozřejmě, že na dotykovém displeji lze fotit i bez překomponování, ale tlačítková spoušť mi přijde ve většině případů focení prostě pohodlnější.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2016 10:50 Odeslat příspěvek
ziki:na P9 jde fotit s překomponováním také,podržím buď čtečku otisků nebo tlačítko na displeji,telefon zaostří,překomponuju a pustím,telefon udělá snímek.Nevím,jestli to takhle mají všechny droidy,ale Huawei ano.Nebo můžu stejně jako ty klepnout prstem na displej tam,kde chci mít zaostřeno.Tlačítkovou spoušť nerozporuju,ale není to nutnost,víc mi chybí bezdrátové nabíjení,což Samsung nabízí.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies