MobilMania.cz

Přihlásit se

Další stránka

Samsung Galaxy S7, Oneplus 3T, Honor 8

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 12. 2016 19:38 Odeslat příspěvek
Zdravím,

rád bych se vás dotázal, který telefon by jste preferovali z těchto 3 vybraných smartphonů. Či případně nějaký další návrh, ale kvalitní, cenově by to mělo být nejspíš do těch 15k.

Honor 8 bude v té nejvyšší variantě, tedy dual sim, modrá 64 GB vnitřní pamět.
Samsung Galaxy S7 bude ve variantě 32 GB, vzhledem k možnosti rozšíření uživatelské paměti nebude potřeba dražší varianta.
Oneplus 3T zde uvažuji o 128 GB variantě.

Na telefonu jsem 24/7 v týdnu, hry nehraji, spíše příležitostně. Občas zkouším tvořit aplikace pro Android, tak i kvůli tomu potřebuji větší výkon.
Chci kvalitní foťák, který nebude mít příliš dlouhé zaostřování.
Rychlou čtečku prstů.
Potřebuji hlavně plynulý běh systému, kdy se nic neseká, a není potřeba čekat na aplikace. Na pozadí mám většinou spuštěných víc akcí na jednou.

Co potřebuji od Vás objasnit, tak je výběr telefonu, který by jste doporučovali. Eshop, přes jaký shop případně koupit OnePlus 3T (asi originální, někdo nějaká zkušenost?), zaneddbejte dobu dodání, která je až 5. ledna. Jaký je foťák u Oneplus 3T, je lepší než 3? Došlo tam ke změně fotoaparátu, dříve fotoaparát byl od Sony, teď bude od Samsungu, co očekávat od tohoto fotoaparátu.
Dále tu pak byla kauza Gorila Glass 4, zda je opravdu tak lehce poškoditelná u telefonů nebo ne?

Telefon využívám ve škole (vysoká škola), v práci a občas i na stavbě. Takže potřebuji i kvalitní čtení na slunci a určitou výdrž HW, žádné ochrané kryty nepoužívám.

Děkuji za radu :)
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 17:23 Odeslat příspěvek
Psal jsem ti soukromou zprávu tady ve fóru, tak se na ni podívej. Moc lidí tu neodpoví, protože ten telefon má jen hrstka lidi, tak mi napiš osobně.

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 19:28 Odeslat příspěvek
3T je hodnocený jako lepší v mnoha směrech. Nicméně pro mě by byl nejlepším argumentem lepší foťák, to si můžeš vygooglit, na předchozím se asi moc nepovedl. Cenový rozdíl bych neřešil, je to příjemná evoluce, která napravuje některé chyby.

Osobně nechápu, proč všichni všude tahají Honor 8. Nepovažuji jej za vlajkovou loď, spíše nějakou ochuzenou, levnou verzi Huawei. V tom srovnání nemá co dělat. Zbylé dva jsou někde jinde.

7. 12. 2016 21:06 Odeslat příspěvek
Nad LG G5 jsi neuvažoval? Moje osobní zkušenosti jsou jen kladné ;-)

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 21:39 Odeslat příspěvek
Divej oni nikdy v těch videích neřeknou, co je lepší, protože by si poštvali jednu stranu (Samsung) proti druhé (Oneplus).

V cenové kategorii je i LG G5, kvalitní fotoaparát, opravdu super, ale ten výkon už není vůbec srovnatelný stěmito telefony. Navíc ty moduly nevyužiješ, ale za tu cenu je super, ale jestli chceš více výkonu, tak bych ti ho nedoporučil.

Ještě je tam HTC 10, ale mělo problémy s natáčením, ale v updatu by to měli spravit, ale i tak bych stále nevolil

Další Huawei Mate 9. Nový telefon na trhu, ale nevím co od něj čekat, ještě jsem o něm nic neviděl, tak nemohu posoudit.

Moc lidí ti opravdu neodpoví, ony jsou ty telefony opravdu srovnatelné, ale fotoaparátem vede S7. Krom pixelua LG G5.

Mně se osobně líbí, že Oneplus má dobře nastavené ceny, možná i nízko, ale jelikož je to jejich 3 (4 kvůli 3T) smartphone, tak si myslím, že bude mít podporu, ale když si to tak vezmeš, 8 by měl dostat, telefony si celkem cenní, ale i Samsung by měl poslat 8. (android- nevím jak se bude jmenovat) na starší modely. A když ne, tak bude přeci jen bezpečnostní updaty, toho se nebojím.

Dívej, jestli máš peníze kup si rozhodně větší paměť. Já mám 64GB, což mi stačí, ale i tak bych byl rád za víc, ale tak to už je individuální.

Já hry vůbec nehraji a telefon využívám na Chrome, sociální sitě a takové appky. Využiju v průměru max 2,2GB RAM.

Na oficiálním fóru je české vlákno a borec psal, že napsal na Oneplus a na druhý den byl u něj Kurýr a vyzvedl si telefon sám. Ten dále poslali do Německa, kde jej opravili a během 15 dnů je měl zpět, ale prý tam něco nefungovalo po opravě, tak byl prý zklamaný servisem, ale tak to bylo nejspíše ojedinělé.

Co se týče srovnání telefonu z mého pohledu:

První obecně: rychlost telefonů určitě ani nerozeznáš od sebe. USB -c nevím, jestli bereš jako výhodu, já tedy ano.

S7- IP68, lepší fotoaparát v šeru a za tmy, pomalejší čtečka, skleněná záda (u tebe bych v tomto případě volil Oneplus, protože toto jak jednou spadne, tak je po něm ze všech stran, kvůli těm blbým bočním obrazovkám a navíc skleněné záda bys taky hned rozbil). Má slot na rozšíření paměti. Myslím si, že by na tom měl být lépe s baterií.

One plus: čistý android, vlastní nastavení menu (diody, tlačitka, gesta, gesta na černé obrazovce- O nakreslíš a máš fotak, V a máš svitilnu), nejrychlejší čtečka na trhu rozhodně. Dash charge je nejrychlejší nabíjení aktualně.

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 23:01 Odeslat příspěvek
Pokud programuješ, to pro tebe bude nejlepší čistý Android ne? Jinak výkonově bude to 3T nejvýše. Co se týká fotek, mohu posoudit jen Honor a Samsung, oba nejsou špatné, ale Samsung byl spolehlivější, co se týká ostrosti fotky, fotky v pohybu a v interiéru.

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 23:19 Odeslat příspěvek
Huawei Mate 9 sice překračuje cenu, která byla specifikována v prvním příspěvku, ale z mnoha důvodu bych jej přesto doporučil. Pokud jste na telefonu stále, výbornou výdrž zkrátka oceníte, 4000 mAh je cítit. Kirin 960 nabízí výkonu dostatek, 4 GB RAM rovněž, ale tady jsou na tom výborně taky ostatní telefony. Obecně jakýkoliv telefon v tomto směru nad 10 000 korun už nabídne obrovskou porci výkonu. Čtečka otisků prstů je velmi rychlá, fotoaparát výborný. A telefon díky konstrukci zvládne i méně ohleduplné zacházení, předchozí Mate 8 mi spadl několikrát a přežil vše. Je to investice, ale pokud to má být telefon na delší dobu, tak se vyplatí.

7. 12. 2016 23:35 Odeslat příspěvek
PunuisherHD: kde jsi vzal že je na tom G5 s výkonem hůře? Srovnání a skore v antutu mluví úplně jinak, kde G5 převyšuje S7...

Offline - Junior Profil 
7. 12. 2016 23:58 Odeslat příspěvek
Zkoušel jsem si je sám a zdálo se mi, že LG G5 zapracovalo na fotoaparátu, ale ne moc na výkonu, ale říkám byl to můj osobní pocit, nedělal jsem nějaké složité testy, jen jsem si je odzkoušel. Samozřejmě neříkám, že se nepletu. Nejspíše ten Exynos nebude tak špatný, jen škoda, že to nevyšlo stěma modulama. Jen jsem se snažil poradit. Sám přemýšlím, jestli vyměnit své One plus 3 za LG G5 nebo S7. Jsem náročný na fotoaparát, tak nevím.

8. 12. 2016 15:33 Odeslat příspěvek
Pokud vybíráš pouze z těhle modelů, tak OnePlus 3T nemá konkurenci široko daleko.. Sám mám non T a lepší telefon jsem v ruce nikdy neměl. Se Snap821 to bude jen lepší. Pokud si příznivec VR, tak OP3T pryč - 1080px je prostě málo, kostičky jsou všude (já VR ale nepoužívám).

8. 12. 2016 15:48 Odeslat příspěvek
Děkuji za vaše názory. :)

Co se týče LG G5, tak telefon se mi nelíbí a nemám k němu plnou důvěru, po využívání G2, navíc se mi nelíbí politika LG (kdy na jednom a totéž modelu jsou rozdíly pro EU trh a USA trh, třeba lepší sklíčko na fotoaparátu atd.). Navíc se mi nelíbí modularita a mám strach, že v případě častého využívání se z modularity může stát problém, díky jejímu vychození.

Co se týče HTC, tak tomu ujelo vlak, a kdo ví, jak dlouho se bude držet s aktualizacemi a optimalizace na systém také nejosu zrovna moc ok, takže to jsem také zavrhl.

Huawei Mate 9 je mimo kvůli cenně, nevidím už moc výhod v pořízení tohoto stroje od těch jmenovaných.

Co se týče toho programování, tak k programování telefon víceméně nepoužíváš, na pc ti to vytvoří virtuální smartphon. A na testování, zda všechno jede správně je vhodný nějaký starší model a to kvůli tomu, zda to jede kvalitně i na horších telefonech, takže to budu testovat na svém aktuálním telefonu G2.

PunuisherHD, proč uvažuješ o přechodu z OP3? Jen kvůli fotoaparátu nebo proč?

Offline - Junior Profil 
8. 12. 2016 18:10 Odeslat příspěvek
jsem zvedavy co si nakonec vyberes, vybiram mezi stejnymi smartphony a zatim me to vic tahne k O+3T kvuli dual sim podpore s LTE

Offline - Junior Profil 
8. 12. 2016 18:12 Odeslat příspěvek
Ano jen kvůli fotkám, je to směšné, ale já mám rád pěkné fotky a Op3 fotí fakt dobře, ale říkám si, že s7 je na tom určitě líp. Sice op3 má rychlejší čtečku, vnitřních 64Gb (u s7 vyřeší karta), 5,5 displej (ano můžu koupit edge, ale co vidím na netu, tak jsou boky ihned omlacene), já vlastně ani nevím, jestli chci vyměnit. Líbí se mi u op3 senzoricke Tlačítko (u s7 to řeší app easHome - občas mi na s6 nefungovalo), nastavení menu, nastavení prostředí, nastavení stavoveho řádku, mávnutí nad displejem a rozsvítí se (líbí se mi víc nez always on display). Nastavení spodních tlačítek, čistota androidu. Já vlastně ani měnit nechci. Asi jsem si uvědomil díky tomuto článku, že si Op3 nechám. Musel bych udělat moc kompromisu abych měl lepší fotky a neznám telefon, který by vyhovoval mým parametrům. Kromě Oneplus, ale fotky jsou občas méně kvalitní oproti s7. Mám dual sim navíc. Jo bez do op3t,kdybych mohl vyměnit za op3t tak si ho vezmu, ale už mám op3, tak su vlastně spokojený.

Offline - Junior Profil 
8. 12. 2016 19:13 Odeslat příspěvek
Po G2 nemáš důvěru, tak starý mobil bych už nepoužíval... a stejně ho máš. :-)

Ten problém se sklíčkem byl u V20. Moduly nepoužívám, vyměnitelnou baterii vítám. Za dobu používání vysunu asi jen 2krát. Poprvé už se stalo, abych vyzkoušel a po druhé až budu měnit baterii.

8. 12. 2016 19:43 Odeslat příspěvek
Nevím, asi si vyberu právě to OPT3, pokud tady někdo nehodí nějaký adekvátní důvod proč ne, či lepšího konkurenta.

Právě, hrozně mě tam lákají ty gesta, na ty se těším, a funkce alway on je pro mě zbytečná, nosím hodinky, né chytré ale klasické a zprávu vyřeší nastavení LED. A foťák je asi dost srovnatelný s SGS7.

Hmm, G2 zas tak starý telefon není, telefony neměním hnedka, není třeba. HW si opravím sám, software pokud je udržovaný, tak také jede. :)

A těm modulům prostě nevěřím, i proto raději budu do něčeho ozkoušeného. :)

Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 24 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies