MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Dobře fotící mobil:-) do 7tisíc (fotomobil)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 3. 2017 08:14 Odeslat příspěvek
Poradí mi prosím někdo nejlepší fotomobil do 7tisíc? Telefon používám pouze na volání, sms a především pro mě prioritou je foťák (malé děti v pohybu). Rozmýšlela jsem se mezi Huawei P9 lite, honor 7, honor 6x,Galaxy A5, XPeria M5. Nebráním se i jiným... Děkuji. Jen potřebuji rychle...jsem bez telefonu :'( .


Naposledy upravil milisekh dne 27. 3. 2017 08:47, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
27. 3. 2017 08:28 Odeslat příspěvek
v této cenové kategorii bych změnil název tématu na ,,dobře fotící mobil'' :)

-- 27. 3. 2017 10:27 --

Honor7 z řádného eshopu přesahuje fin. limit, takže zbývá Honor 6X, Samsung A5 2016, Huawei P9 Lite z těchto 3 bych vybíral.. a ještě Asus Zenfone3 Max ZC553KL


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 09:41 Odeslat příspěvek
Rád bych zmínil, že pohybující děti nejsou zrovna ideální pro mobilní fotky. Určitě to myslíš i na fotky v interiéru, tím pádem za sníženého světla. Pokud budeš fotit venku za lepšího světla mohlo by to být lepší. Už dopředu tě varuji, že fotky nebudou krásně čisté a kvalitní, ale většinou rozmazle se spoustou šumu.
Jinak jak píše Nick honor 6x a Samsung Galaxy a5 2016 toto jsou aktuálně jedny z nejlepe foticich telefonu ve své kategorii. Přijdou brzy novinky, ale ty ještě nejsou odzkoušené.


Offline - Moderátor Profil 
27. 3. 2017 09:53 Odeslat příspěvek
Škoda, že tazatelka nevybírala dříve, v době, kdy byl Nexus 5X za 7tis.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 3. 2017 10:02 Odeslat příspěvek
Takže mi spíše doporučujete si koupit levnější mobil, do 5tis.....např. Honor 7 lite a k tomu malý digitální fotoaparát do 2tis.? Asi ani tomu bych se nebránila.... Děkuji za odpověď

-- 27. 3. 2017 11:08 --

Bohužel, minulý týden synovi vypadl z ruky a nyní se mi ten starý vypína a vypadává simkarta:-(. A k tomu Honoru 7 -na této jediné stránce bych se do fin.limitu vešla (http://www.elektrortv.cz/huawei-honor-7-16gb-grey.html).


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:06 Odeslat příspěvek
Honor 6X je jediný mobil který kvalitou fotoaparatu převyšuje ostatní v této cenové kategorii .
Ostatní jsou plus minus stejné včetně Honor 7.

Pohybující se děti je velmi náročná fotograficka disciplína i pro kompaktní fotoaparaty.

Hodně fotografickeho odpadu. Ale neco se povede a zbytek smaže.


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:09 Odeslat příspěvek
a) 100% souhlas s PunuisherHD. Pohybující se děti nejsou ideální pro focení levnějšími mobily. Zvlášt v interiéru. Fotky budou "mázlé". Mluvím z osobní zkušenosti s Galaxy A5 2016, kdy mám 80% fotek dítěte v interiéru rozmazaných a je to jeden z důvodu, proč budu tel prodávat. Takže Galaxy A5 2016 ne. Jak je na tom Honor 6x nevím, ale dle recenzí by mohl být lepší..

b) Rozhodně nedoporučím digitální foťák za 2 tis. Bude na úrovni Vámi zmíněných mobilů v ceně 5-7tis. Varianta může být ten Honor 6X, ale chtělo by to i vyjádření někoho s osobní zkušeností, nebo si raději připlatit.

Nejlepší volbou bych viděl Nick Cavem zmíněný Nexus 5x, nebo pokud netrváte na androidu tak se mrknout po repasované Lumii 930.


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:17 Odeslat příspěvek
mst3891

Nesmysl.

Citované jsou horší než 6x a příplatek nepomůže.

Zázraky se nedějí.


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:19 Odeslat příspěvek
Jako že Lumia 930 a Nexus 5x fotí hůř než Honor 6x??


Offline - Moderátor Profil 
27. 3. 2017 11:26 Odeslat příspěvek
milisekh píše
A k tomu Honoru 7 -na této jediné stránce bych se do fin.limitu vešla (http://www.elektrortv.cz/huawei-honor-7-16gb-grey.html).

Ten eshop spíše nedoporočuji, nákup v takto levných eshopech bývá riziko, nejen kvůli reklamaci, ale můžeš dostat telefon použitý, se skrytou vadou apod. Proč myslíš že mají tak nízké ceny..?


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:32 Odeslat příspěvek
mst3891 píše
Jako že Lumia 930 a Nexus 5x fotí hůř než Honor 6x??


Napíši to takhle. Honor 6X nefoti hůř.

A ve fotografii a u disciplíny dětI zvlášť, záleží na umění obsluhy přístroje.

Hezký den.



Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 3. 2017 11:38, celkově upraveno 1

odstraněna duplicita



Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 3. 2017 11:56 Odeslat příspěvek
Zdravím,
řeším obdobný problém a do mého výběru se dostala i Nubia Z11 Mini a Moto X Style.
Má někdo reálné zkušenosti jak si stojí oproti Honoru 6X? Na něm mi vadí jeho chatrná konstrukce.


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 11:59 Odeslat příspěvek
To Xr33: Nerad bych se pouštěl do většího teoretizování, nebo´t nemám s 6x osobní zkušenost. Ale neodpustím si jednu úvahu: Zvlášt v disciplíně focení dětí v interiéru potřebuji při menším světle co nejrychlejší závěrku abych předešel romazání. Tudíž potřebuji do fotčipu dostat co nejrychleji co nejvíc světla, z toho vyplýva čím větší fotočip, tím lépe. Lumia 930 má skvělý fotočip od Toshiby, velikost 1/2,4". Nexus 5X má ještě větší čip 1/2,3". Honor 6x má velikost 1/2,9" . Tzn dost malinký, byt má oproti Lumii méně Megapixel...

Z výše zmíněného důvodu (velikost sensoru) jsem doporučil, co jsem doporučil.


Offline - Junior Profil 
27. 3. 2017 12:28 Odeslat příspěvek
Větší čip je určitě výhoda ale spíš z hlediska šumu, pokud před velký čip dáš málo světelný objektiv, nebude ti jeho velikost k ničemu.
V kategorii fotomobil budou určitě důležitější osobní zkušenosti uživatelů a hlavně snížené očekávání při focení dětí v akci v interiéru.
Pokud ti děti zapózují, nafotíš je i mobilem slušně, jakmile budou v pohybu, vítězí jakýkoli jednoduchý foťáček s bleskem.


Offline - Ex-moderátor Profil 
28. 3. 2017 17:59 Odeslat příspěvek
Při fotografování dětí je v tomto případě relativně jedno jakou světelnost má optika nebo jak velký je snímač. Maximální rozdíl udělá (samozřejmě krom světelných podmínek) automatika. Kdo použije manuální režim (což chápu, že v rychlosti ne vždy jde) nebo nějaký sport, jeho šance na slušný snímek roste. V tomto ohledu by mě zajímala možnost aplikace, která by se otevřela s nějakým přednastaveným režimem sport (či něco podobného) či možností rychlého nastavení základních parametrů.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 27 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies