MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Xiaomi MI 9T popř. MI 9 T Pro vs. Xiaomi Redmi Note 8

Offline - Junior Profil 
1. 11. 2019 00:48 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

omlouvám se, ale prosím o radu..sháním pro sebe nový telefon. JSem normální uživatel, 37 let, muž...telefon pro běžné použití, mám rád a chtěl bych:
- velký, čitelný displey
- rychlý telefon co se nebude sekat
- výdrž, tj. "velkou baterku"
- foťák tu a tam, selfie téměř vůbec
- výhodou jsou pro mě SD karta a 3,5 Jack, ale není podmínkou.

Hledám a po přečtení a shlédnutí asi stovky recenzí nevím pro co se rozhodnout.
Buď:
- Honor 20 Pro a nebo ostatní mobily od Xiaomi a to
- Xiaomi MI 9T nebo MI 9T Pro
a nebo se mi líbí velký display a baterka a hlavně i znatelně nižší cena (cca 7,5tis)
- Xiaomi Redmi Note 8, ale tady se "bojím" procesoru, neboť jak jsem viděl recenze, tak MediaTek nebyl a nevím zda-li stále není prý moc povedený procesor..já se jako laik neumím rozhodnout, protože prostě nevím, bude.li mi to "Stačit" a nebude-li se telefon sekat. Při tom v Antutu to není špatný (281.484 bodů)

Prosím, byl by někdo, kdo by uměl sdělit názor a k tomu logický argument proč to či ono ano, popřípadě proč to třeba nee?

Předem moc děkuji, Martin!
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2019 05:12 Odeslat příspěvek
Sekání a zpomalení telefonu neovlivňuje procesor, ale nadstavba a její optimalizace a také uživatel tím, jak se o smartfon stará
velký displej a baterii má Samsung A70


Offline - BAN Profil 
1. 11. 2019 07:36 Odeslat příspěvek
Tve pozadavky splnuje MI 9 lite.


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2019 08:02 Odeslat příspěvek
Tvé požadavky splňuje spousta dalších telefonu také jiných značek. Vycházíš totiž z mylného předpokladu, že svižnost, plynulost a rychlost smartphonu je dána vysokým skóre v AnTuTu, ale tak to v realu naštěstí není


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2019 09:29 Odeslat příspěvek
Počkej na cashback u Samsungu a vem A70. Před vánoci budou ještě nějaké slevy a mohl by ses dostat k 8000.Větší a kvalitnější displej za tyhle peníze nedostaneš, nadstavba je dobře odladěná a decentní, baterka dostatečně velká na dva dny.


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2019 09:50 Odeslat příspěvek
Nick Cave píše
Sekání a zpomalení telefonu neovlivňuje procesor, ale nadstavba a její optimalizace a také uživatel tím, jak se o smartfon stará
velký displej a baterii má Samsung A70


Děkuji a jdu porovnat tedy ještě SAmsung A70, díky.

-- 1. 11. 2019 10:51 --

jrk1 píše
Tve pozadavky splnuje MI 9 lite.


Také děkuji za tip, tady se mi líbí cenovka, tak myslím, že mám dalšího favorita. Jen se zeptám, v porovnání s tím Xiaomi Redmi Note 8, v čem by byl Mi9 lite "lepší", výhodnější nebo jakože proč MI9 lite a ne NOte8? Děkuji...

-- 1. 11. 2019 10:54 --

Nick Cave píše
Tvé požadavky splňuje spousta dalších telefonu také jiných značek. Vycházíš totiž z mylného předpokladu, že svižnost, plynulost a rychlost smartphonu je dána vysokým skóre v AnTuTu, ale tak to v realu naštěstí není


Tady poděkuji, ale de facto nic konkrétního za radu. Děuji za upozornění, že vycházím z mylného předpokladu. Jako laik bych byl rád za lidské vysvětlení z jakého tedy předpokladu, resp. z jakého ukazatele mám vycházet, když chci porovnat svižnost telefonu...to já nevím, Antutu nacházím na netu jako "nejobjektivnější" srovnání rychlosti procesoru u telefonů, ale říkám, nejsem profík.
I tak děkuji.

-- 1. 11. 2019 10:57 --

standavfr píše
Počkej na cashback u Samsungu a vem A70. Před vánoci budou ještě nějaké slevy a mohl by ses dostat k 8000.Větší a kvalitnější displej za tyhle peníze nedostaneš, nadstavba je dobře odladěná a decentní, baterka dostatečně velká na dva dny.


Děkuji za dobrý názor a doporučení. Asi hloupí otázka, ale co že je cashback, resp. jak se k němu dostanu, dosáhnu na něj? Omluva, jak to prostě neznám...
Mohu tedy dotaz, myslíte, že je Samsung A70 "lepší" mobil než od Xiaomi např. ten doporučovaný MI9 lite (popř. MI9, MI9T..) a v čem jestli mohu, lidsky...parametry jsou si téměř shodné, baterkou, RAM, atd. Nechci otravovat, ale proč byste koupil radší A70 než třeba Xiaomi?
Díky moc a vážím si všech rad tady na foru, díky! Martin.


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2019 10:29 Odeslat příspěvek
Rozhodoval jsem se mezi xiaomi mi 9t a Samsung A70. Už jsem si skoro šel pro xiaomi a někdo tu psal o bugách a chybách na aod u xiaomi. Takže vyhrál Samsung. Nevím, jak je to teď, ale v Elektro world sleva na zákazníckou kartu 2 litry tehdy a ještě Cash back 1500 od samsungu, takže mi vyšel na 7 litrů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2019 10:56 Odeslat příspěvek
Cashback je akce Samsungu, kdy ti po zakoupení ve vybraných obchodech nebo eshopech a registraci na samsung stránkách vrátí část ceny na účet, sice to trvá asi 30 dní, ale vyplatí se na něj počkat. Stačí sledovat nabídky třeba na alze, když cashback probíhá tak je to u telefonu vždy zmíněno. Jde to spojit s nějakou akcí typu blackfriday nebo slevovým kupónem. Xiaomi jsem kdysi měl a bylo to jedno velké trápení, podle uživatelů jejich nadstavba trpí pořád poměrně velkou chybovostí a údajně jsou jejich telefony i křehké a stačí jim poměrně málo k poškození a to i ve kvalitním pouzdře. Proto jsem mi9t nekoupil, i když byla v užším výběru, nehodlám dělat firmě xiaomi testmana, jednou mi to stačilo.
Samsung A70 sice v ničem moc nevyniká, ale jako celek je to lepší a použitelnější telefon, který prostě funguje.


Offline - BAN Profil 
1. 11. 2019 12:44 Odeslat příspěvek
A70 uz neni telefon, ale spis tablet... to bych nechtel ani zadarmo. MI 9 lite proti RN8 ma vykonnejsi procesor Snap 710 proti Snap 665, ma amoled display, lepsi foto a je to MI řada, tzn. mimo jine vetsi kvalitu a lepsi a delsi podporu od vyrobce.


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2019 13:04 Odeslat příspěvek
Samsung má pro své modely střední a vyšší třídy také delší podporu, navíc má mnohem přijatelnější a štíhlejší nadstavbu než Xiaomi s jejich MIUI plnou balastu a zbytečných aplikací


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2019 14:31 Odeslat příspěvek
jrk1 píše
A70 uz neni telefon, ale spis tablet... to bych nechtel ani zadarmo. MI 9 lite proti RN8 ma vykonnejsi procesor Snap 710 proti Snap 665, ma amoled display, lepsi foto a je to MI řada, tzn. mimo jine vetsi kvalitu a lepsi a delsi podporu od vyrobce.

Přečti si ještě jednou zadání. Na tom co chceš ty tu tak nějak nezáleží.Nadstavba Samsungu je dobře přizpůsobena pro použití jednou rukou, většina věcí je na displeji dole a proto není problém ani takto velký telefon.Chce to vyzkoušet a pak teprve vynášet nějaké soudy.


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2019 16:11 Odeslat příspěvek
Já chci poděkovat za všechny Vaše názory, názory všech a když jsou navíc podpořeny nějakými argumenty či osobní zkušeností, tak super, to děkuji a vážím si.

Ta dopoučovaná A70, tedy Samsung A70 jak zde "standavfr" píše, sice v ničem moc nevyniká ale jako celek je to lepší...
To docela sedí na ty mé požadavky, jak jsem psal v počátku. Chci velký a čitelný displey, 6,39" je minumum, spíš se mi líbilo u Xiaomi Note 8 těch 6,5" a jak vidím, tak Samsung A70 má dokonce 6,7"! Do mé ruky, jsem velký, fakt velký chlap, je to v pohodě a ovládání jednou rukou a podobně zvládnu neřeším. Já to využívám i na prohlížený netu, take jo, něco jako tablet, resp. phablet, jak se tomu snad dříve říkalo.

Do dnes mám 4 roky stará Samsung Galaxy Note...spokojený, jen je to dnes už pomalé, seká se a stav už horší. A zařekl jsem se, že z principu nechci dávat 15, 20 či více tisíc za telefon, je to spotřební zboží a jak vidím a jak mi kamarádi doporučovali, tak to Xiaomi nabízí super poměr cena/výkon...

Asi jsem tedy zavrhl Xiaomi Note 8. Zůstává ve hře nově doporučený Samsung A70 - zde dotaz, je na tomto telefonu vysloveně "něco špatně" co vás někoho napadá? Co bude otravovat, nefunguje apod.? Klidně mi pište osobní názory (když bude argument proč, o to lepší). Stejně si pak tyto názory projdu a pročítám a hodnotím sám, je-li to pro mě důležité, či méně.

No a k Samsungu A70 porovnám ještě i s Xiaomi ale tedy MI9 lite.
Mohl bych ještě dotaz u těchto telefonů, je jich strašná spousta jen lehce rozdílných typů - MI 9 lite, MI 9t, MI 9t Pro... který z řady MI 9 byste si koupili a proč? resp. v čem je případně "blbá" MI 9 lite oproti ostatním? Pokud v ničem, tedy v ničem pro mě zásadním mám konečně už jen dva telefony mezi kterými se rozhodnout, A konečně koupit.
Samsung A70 nebo Xiaomi MI 9 (lite/ 9t / 9t Pro)


Offline - Moderátor Profil 
1. 11. 2019 17:00 Odeslat příspěvek
Xiaomi s nadstavbou bych si nikdy nekoupil, protože... nedávno jsem byl přímo nadšený z toho, že je na trhu pořádně velký smartfon Xiaomi Mi Max 3 a tak jsem jel se na něj podívat do elektra, kde jsem během třičtvrtě hodiny zjistil, že mi perfektně sedne do ruky, displej parádně velký podle mých představ, ale co mne zarazilo bylo množství zbytečných předinstalovaných aplikací a navíc při procházení stránkami launcheru se škubaly jako bejk v posledním tažení, což se mi u mé více než 2 roky staré Motoroly nikdy nestalo!! takže jsem zklamaně odešel a tím pro mne definitivně Xiaomi skončil... šanci bych mu dal jedině ve verzi s čistým androidem


Offline - BAN Profil 
1. 11. 2019 17:07 Odeslat příspěvek
A70 proti MI 9 lite ma slaby fotak, chybi infraport, ma o neco starsi (i kdyz velmi dobry) Snap 675. Mi 9 lite je vyroben z lepsich materialu. Miui je velmi kvalitni a rychla nadstavba. Aktualizace a podpora u MI řady byva 3 roky.


Naposledy upravil jrk1 dne 1. 11. 2019 17:24, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2019 17:10 Odeslat příspěvek
U A70 je jediný problém a to čtečka v displeji, chce to trochu cviku a přikládat prst přesně. Ve dne používám stejně odemykání xichtem a to funguje dobře až skoro do tmy.A70 má rám hliníkový i když vžude možně píšou, že je to plast. Záda je nějaká kombinace plastu a skla, je to pružné a nerozkřápne se to po prvním pádu. Foťák je za dobrého světla stejně dobrý jako cokoliv ve střední třídě, za tmy a šera je to horší jako u většiny telefonů do 10000. Kde se dělí zrno od plev je nadstavba, tu má momentálně samsung nejlépe vyřešenou a odladěnou. Co je ti platný o dva fousy lepší procesor když velkou část jeho výkonu sežere telefon pro svůj vlastní běh.


Naposledy upravil standavfr dne 1. 11. 2019 17:35, celkově upraveno 2
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další stránka
Stránka 1 z 13 [ Příspěvků: 181 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies