MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Tablet do 5000,-

Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 01:13 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

vím že to sem úplně nepatří, ale vždy jsem zde dostal dobré rady a tak to zkusím.

Sháním tablet pro rodiče do 5K. Do teď používali můj starý nvidia shield který asi postupně dosluhuje jelikož po obnovení do továrního nastavení, všech možných nastaveních, pročtení všech možných rad na netu, se tablet neskutečně seká, už jen při běžných činnostech jako je prohlížení netu (pří načítání stránky třeba i dvou minutový freeze)

Rád bych se Vás tedy zeptal co by jste mi doporučili do cenovky 5000. Nebudou se na tom hrát hry (tedy aspoň předpokládám a jestli ano tak ne nic ultra náročného). Tablet bude sloužit hlavně na surfování po internetu, popř nějaký ten youtube nebo netflix. Výdrž notebooku není až tak důležitá jelikož je 99% času v obýváku :D.

Jde mi o co nejlepší poměr cena/výkon/budoucí podpora. Jestli to bude 7´ nebo 10.1´ nebo kolik se dělají je asi celkem jedno.

Předem všem děkuji za rady a návrhy a ještě jednou se omlouvám za možná nevhodný topic na stránce která je zaměřena především na mobily.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
8. 5. 2020 07:17 Odeslat příspěvek
Lenovo Tab M8 FHD super tablet za ty peníze, mám ho čtvrt roku a koupil bych bez váhání znovu
https://tablety.heureka.cz/lenovo-m8-za5f0011cz/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 5. 2020 08:14 Odeslat příspěvek
https://tablety.heureka.cz/huawei-media ... 510l16bom/
v datartu 4990kč


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 23:05 Odeslat příspěvek
Díky moc za návrhy :) sám jsem trochu pátral a proč ne rovnou https://tablety.heureka.cz/lenovo-m10-plus-za5t0081cz/ nebo https://tablety.heureka.cz/lenovo-tab-m ... a4g0019cz/ ?

Jinak je nějakej znatelnje rozdíl v https://www.czc.cz/huawei-mediapad-t5-1 ... 25/produkt a https://www.czc.cz/huawei-mediapad-t5-1 ... 73/produkt , moc se v tabletech nevyznám ale předpokládám že ten s označením lte bude mít slot na datovou kartu ? (což je mi úplně k prdu :D s tím že ten druhý má o 3 gb ram více) Jediné co mi, ne že by dělalo starosti, ale zajímá mě verze os. Počítám že ta osmička bude asi konečná, vyplatí se vážně jít do Huawei Mediapad T5 10 s tím že už nejspíš nebude žádný update os, nebo je v této cenové relaci něco se stejným výkonem, kvalitou zobrazení popř. optimalizací co by mělo šanci na ad10 ?

Jinak jak se k tomu ostatní stavíte huawei vs lenovo ? Já osobně momentálně používám honor 20 a jsem s ním spokojen a vím, že otec měl 6 let z5 telefon od lenova a taky si na něj nestěžoval, ale nevím jak se to pohybuje dnes.


Offline - Junior Profil 
9. 5. 2020 00:33 Odeslat příspěvek
Dceři jsme před týdnem v DATARTu kupovali Lenovo TAB M10 Plus, měli tam akce a ještě s VIP zákaznickou slevou mě vyšel na 4770,- Kč. Holka je z něj úplně nadšená, hraje tam nějaký hry, kouká na filmy a YouTube, a při aktualizaci aplikací z Google Play to frčí jak blázen … mohu doporučit ;-)


Offline - Moderátor Profil 
9. 5. 2020 04:58 Odeslat příspěvek
u 10'' tabletu by mi vadila nízká jemnost displeje (zrno) a hmotnost, ten 8'' tablet Lenovo co jsem doporučil je v podstatě novinka s A9 jestli dostane A10 nevím, ale myslím že asi dostane
Předtím jsem používal 3r tablet Huawei Mediapad M2 měl skvělou výdrž ale zůstal na A5 a na některé hry už hardwarově nedostačoval


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 5. 2020 09:31 Odeslat příspěvek
Chápu, ze budeš chtít asi nový tablet. Pro rodiče se mi osvědčilo koupit iPad od Applu - je to opravdu blbovdorne zařízení a hlavně, funkční zařízení. Ja za sebe bych doporučil https://www.macbookarna.cz/Apple-iPad-A ... -d6543.htm Mamka od doby co ho dostala, už nikdy nezapla počítat a je naprosto spokojena, měla také android od samsung, ale po 2 letech, přišlo sekání atp. U Applu mas jistotu, ze do budoucna bude fungovat stejně, jako když byl nový i v rámci investice na delší čas, vyjde levněji. Jedna se ale o můj osobní názor.


Offline - Junior Profil 
9. 5. 2020 12:42 Odeslat příspěvek
Zdravím.Tak trošku taky přispěju,osobně mám doma Huawei Mediapad T5 10 2GB/16GB Wi-fi verzi.V srpnu to budou dva roky takže nějaké postřehy mám.Když jsem ho kupoval 08/18 tak situace na trhu s tablety byla podobně tragická jako dnes.Tehdy stál cca 5tis.kč a vycházel poměr cena/výkon nejlépe.Takže plusy za mě jsou použitelný výkon na konzumaci obsahu youtube,netflix atd.Hry vcelku utáhne není to trhač asfaltu ale zrovna asphalt 8 na plné detaily rozjede v pohodě.Displej v cenové kategorii taky v pohodě.Stereo repro směrované dolů taky použitelné.Přes redukci jde připojit klávesnice,myš,fleška HDD a v pohodě utáhne.Co se týče softwaru tak přišel z android 8 oreo a už dál se nedostal a pochybuju že dostane 9 pie.Ale bezpečnostní záplaty chodí pravidelně max co dva měsíce.Aktualně má duben 2020.Baterka dá cca 8 až 12h rozsvíceneho displeje podle toho co se s tabletem dělá a podle jasu.A mínusy jsou: u dvou kusů co mám doma tak jeden už byl na reklamaci s vypínacím tlačítkem cca po roce.Reklamace proběhla v pořádku v rámci záruky opraveno a zatím cca 5 měsícu funguje v pořádku.Boužel druhý kus co máme doma tak stejný problém s tím že tlačítko neblbne tolik abych to dal na reklamaci ale bude to tím že první kus je mnohem více využíván respektive byl.Dcera ho boužel rozbila a výměna displeje zatím přijde dost draho.Takže otázka zní koupil bych si ho znova?? Podle preferencí.Přece jen 2 roky starý software ovšem někomu nemusí být na překážku.Otázka zní jak dlouho bude fungovat on/off tlačítko.V případě poruchy bude uznána reklamace? Nepokazí se znova po vypršení záruky?Pokud ano určitě verzi min.3GB/32GB.
Shodou okolností jsem byl nucen vybrat náhradu za rozbitý kus a skončil jsem u Lenova Tab 8 FHD co psal Nick Cave.Vyšel na cca 3990 kč 3GB/32GB měl jsem obavu ze dvou věcí.Mediatek a tragická podpora Lenovo.V minulosti jsem měl doma jejich Lenovo tab 8 už přesně nevím označení ale mělo to Snapdragon 625 verze 3GB/16GB.Nebyl špatnej ovšem za celou dobu jedna malá aktualizace a jinak nic přišel z androidem 6 a dál nic.Časem se začal nějak kazit software furt do házelo chyby sekalo se to ani továrko nepomohlo tak šel na reklamaci a potom do světa.U nového Tab ⁸ FHD zatím vše funguje aktualizace žádná sláva jestli se nepletu záplaty cca srpen 2019 a s 10 moc nepočítám.Rozhodoval jsem se jestli pro dceru vzít zase Huawei T5 nebo tohle menší Lenovo a zatím to vypadá že jí více vyhovuje 8 palců.A mediatek taky překvapil.Opět není to trhač asfaltu ale ano Asphalt 8 zvládne s přehledem.Zatím je doma krátce na delší posouzení ale přece jen nějaké postřehy už mám.Strašně sympatické a malé zařízení.V podstatě takový větší mobil.Ať to může znít neuvěřitelně dokážu ho ovládat i jednou rukou.Krásný displej,jas,barvy,pozorovací uhly.Na tak malé zařízení slušný zvuk přes repro.Baterka opět podle využití cca 8 až 12h.Pro někoho výhoda ještě micro usb koncovka.Být to pro mě nebránil bych se té větší verzi 10 palců kombinace 4GB/64 GB za cca 5190 kč.A abych to ještě zkomplikoval ta sám mám Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 3GB/64GB od vánoc za cca 5600 kč.Tehdy jsem měl štestí a sehnal EU distribuci jinak se na český eshopech dá sehnat pouze verze 2GB/32GB.Za cca pět měsíců můžu říct že jsem spokojen.Výhody:Nádherný design,kovové záda,což samozřejmě není důležité ale potěší.Displej je slušný i když mi proti Lenovu,Huawei a ještě Nvidia shield který shodou okolností taky ještě funguje i když s rezervama které jsi popsal tak mi přijde že barvy jsou takové vybledlejší.Zas na druhou stranu já jsem ohledně displeje rozežranej.Výkon taky není problém multitasking funguje lépe než na Huawei,Nvidia.Nástavba Samsungu je trochu větší než jsem zvyklej u čistého androidu ale zase je tam toho dost na štelování atd.Záplaty pravidelně cca 2 měsíce aktualně březen 2020.Android 10 na cestě cca v létě.A nedivil bych se kdyby dostal i Android 11.Mám osobní zkušenost kdy jeho předchůdce Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 začínal na 6 a dostal se až na 8 oreo.Baterie opět cca 8 až 12h,usb-c,dnes už pro mě výhoda.Opět zvládne přes redukci klávesnici,myš flešku atd.Nevýhody:sice stereo repro ale oba repráčky jsou na jedné boční straně.Mě osobně to nevadí protože buď mám sluchátka nebo připojeno přes 3.5 mm jack externí repro.Trochu jsem se rozepsal ale co už raději osobní zkušenost než plané teorizování a spekulace.Určitě jsem na něco zapoměl takže klidně se ptej.Nejsem moc zvyklej se takhle rozepisovat tak omluvte případné chyby.


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 02:23 Odeslat příspěvek
V první řadě bych Vám všem chtěl moc poděkovat za rady a postřehy :)

Z toho co jsem si zde přečetl a dodatečně jsem sám zjistil jsem se rozhodl navýšit cenovku 5,5K a v této cenové relaci mám tři favority. Jedná se o : https://www.czc.cz/huawei-mediapad-t5-1 ... 23/produkt

https://www.czc.cz/lenovo-tab-m10-plus- ... 48/produkt

A https://www.czc.cz/samsung-galaxy-sm-t5 ... 53/produkt

Když na to tak koukám tak těžko říct který vybrat, ale dnes během neděle se chci rozhodnout :D lenovo a Huawei mají větší ram což může být + co do chodu systému a multitasking, za to Samsung jak jsem pochopil z posledního příspěvku bude mít do budoucna větší systémovou podporu.

Ještě jednou Vas poprosím o radu a zeptám se jaký z těchto tabletu by jste zvolili a hlavně proč! Je mi jasné že Samsung má slabší display jelikož nemá ips atd atd, ale zajímají mě fakta ohledně používání, bytelnosti atd.

Ještě jednou všem děkuji co mi poradili a i všem co mi případně pořadí s konecnym výběrem produktu :)


Offline - Moderátor Profil 
10. 5. 2020 06:00 Odeslat příspěvek
Ber tablet s 3GB RAM, dva jsou do budoucna málo
Já bych nevzal za ty peníze ani jeden mají vyšší hmotnost a nízké rozlišení displeje na 10'' 224ppi je málo


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 10:52 Odeslat příspěvek
2morthorcz: předem bych chtěl říct, že konečné rozhodnutí bude stejně na tobě. Zde najdeš jen subjektivní názory na základě osobních zkušeností s tím či oným produktem :roll: Nakonec, jekési orientační srovnání si můžeš udělat přímo v tom CZC.

Takže čistě za sebe může jen říct, že všechny tři mají stejnou jemnost displeje 224/226 (v podstatě standard v této kategorii); Lenovo je letošní novinka (Samsung i Huawei jsou loňské modely) - bráno na základě uvedení do prodeje, takže se dá na 99% očekávat aktualizace na A10; je v podstatě s čistým androidem bez nějakého balastu, tenké rámečky okolo displeje, Bluetooth 5.0, OTG, USB-C, atd. ...
Těch 4GB RAM je znát - dcera na něm teď dělá školu, takže v multitaskingu má neustále WhatsApp (chat i video), YouTube, internet (umimeto.org), obrázkovou galerii, videopřehrávač, Google překladač, Google Class - vše běží plynule bez sebemenších záseků :-)
V Datartu s VIP cenou za 5.011,- Kč. Pokud jsi z Prahy, není problém předvést (kdyžtak info do SZ).

Ale jak jsem psal na začátku ... rozhodnout se stejně musíš sám ;-)


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 12:56 Odeslat příspěvek
Přesně tak,kdybych si teď vybíral tablet dle tvých požadavků tak beru Lenovo poměr výkon/cena vychází nejlíp Lenovo i přes špatnou osobní zkušenost.Ano kdyby byla k dispozici verze Samsungu 3GB/64GB tak vezmu Samsung.Jen poznámka Huawei není loňský model ale 2018.


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 13:30 Odeslat příspěvek
Tak podle všeho asi půjdu do toho lednová m10 plus líbí se mi 4gb ram a že se jedná defakto o nejnovější z modelu které jsem uváděl :)


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 14:27 Odeslat příspěvek
Určitě nebudeš zklamaný ;-)


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2020 15:34 Odeslat příspěvek
Ještě bych se rád zeptal, jak psal nickcave že to má hrozně rozlišení na to že je to 10tka. Co jsem koukal tak většina desítek je fhd, co by jste Teda doporučil vy v této cenové kategorii?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies