MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Offline - Moderátor Profil 
6. 1. 2023 13:37 Odeslat příspěvek
Elnc:

Mizí asi proto, že diskuse už není k věci, ale začíná to být (zbytečný) boj mezi zastánci různých názorů a zkušeností. Berte to tak: Sytý hladovému nevěří, někdo rád holky a jiný vdolky.

Sice patřím do skupiny, která také nechápe, v čem jsou AMOLED displeje tak zlé a proč PWM vadí je a pro někoho nepřijatelné. A udivuje mne to číslo 10% lidí, kterým vadí. Sám nikoho takového neznám...

Je nějaký hezký zdroj informací k této problematice, včetně statistik počtu lidí s tímto problémem + nějaký srozumitelný popis, jakým způsobem a jak silně se to v té skupině postižených projevuje? Docela by mne to zajímalo.

Nicméně... platí to, že výrobci se zaměřují na mainstream. Na leváky, barvoslepé, slepé atd. se kašle, nebo se pro ně dělají nějaké nesystémové ústupky (třeba pro slepé různé předčítací nadstavby OS... ale vtip je v tom, že zařízení pro slepé by muselo být od základu navrženo jinak).
Naprosto nepochopitelnou výjimkou je v tomto třeba turistická navigace Garmin eTrex Legend HCx, která má joystick umístěný jako pro leváky (a u tohoto modelu není jiná volba umístění joysticku). ;-)
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
7. 1. 2023 02:05 Odeslat příspěvek
Elnc
, ...sám problém nemáš, tak buď rád a o tohle se nestarej, já s tím problémy mám a do pwm displejů vydržím koukat tak max 2 minuty, pak se to už nedá a i ty 2 minuty jsou utrpením. řeším to ale i pro lidi co s tím problém nemají, proč se dobrovolně tomu vystavovat a to platí nejen o displejích mobilních telefonů, ale o monitorech, tv, led žárovkách atd. To že někomu vyhovuje mít doma hromadu stroboskopů je jeho věc.. ono dost lidí s tím problémy má, ale nemá je tak velký, že si to nespojí a jen si stěžují, že je třeba po koukání pálí hrozně oči nebo bolí hlava a myslí si, že je to normální a nejednou se mi stalo po výměně zařízení např. monitoru jim problémy ustaly.

//mod edit: bez osobních útoků, prosím


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2023 12:15 Odeslat příspěvek
Přesně tak. Já znám celkem dost lidí, kteří nemjaí zrakový problém (dioptrie atp.), ale po chvíli práce s PC je jim špatně, bolí je hlava, motají se. Nebo někteří se ani nekoukají na televizi, byť by chtěli ale dívání jim není příjemné. Jen tito lidé techniku často tolik nepotřebují k práci, tak to tolik neřeší a na filmy chodí třeba víc do kina, než by se doma dívali na televizi. Kdysi jsem dělal pro jednoho podnikatele, který si všechno nechával tisknout a dávat v papírové podobě. Až po čase z něj vypadlo, že se nemůže do mobilu dívat. Měl nejvybavenější Samsung za 30 tisíc, takže s AMOLEDem a vůbec by ho nenapadlo, že "špička techniky" může být zdrojem problémů. Jenže on měl prachy na sekretářku, většina lidí si nemůže dovolit člověka na fulltime, který by jim četl maily a zpravodajství z webu atp.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 1. 2023 11:13 Odeslat příspěvek
5uch píše
Elnc:

Mizí asi proto, že diskuse už není k věci, ale začíná to být (zbytečný) boj mezi zastánci různých názorů a zkušeností. Berte to tak: Sytý hladovému nevěří, někdo rád holky a jiný vdolky.

Sice patřím do skupiny, která také nechápe, v čem jsou AMOLED displeje tak zlé a proč PWM vadí je a pro někoho nepřijatelné. A udivuje mne to číslo 10% lidí, kterým vadí. Sám nikoho takového neznám...

Je nějaký hezký zdroj informací k této problematice, včetně statistik počtu lidí s tímto problémem + nějaký srozumitelný popis, jakým způsobem a jak silně se to v té skupině postižených projevuje? Docela by mne to zajímalo.

Nicméně... platí to, že výrobci se zaměřují na mainstream. Na leváky, barvoslepé, slepé atd. se kašle, nebo se pro ně dělají nějaké nesystémové ústupky (třeba pro slepé různé předčítací nadstavby OS... ale vtip je v tom, že zařízení pro slepé by muselo být od základu navrženo jinak).
Naprosto nepochopitelnou výjimkou je v tomto třeba turistická navigace Garmin eTrex Legend HCx, která má joystick umístěný jako pro leváky (a u tohoto modelu není jiná volba umístění joysticku). ;-)


Ad PWM: Nejde ale o žádnou novinku. Tento problém se řadu let zpět řešil u LCD monitorů. Postupně se z toho stalo významné téma, které vzala v potaz většina výrobců. Viz tehdejší diskuze, nebo třeba vzniklá databáze "flicker-free" monitorů na webu TFT Central. Už to tady padlo dříve:

viewtopic.php?f=2&t=1308883&p=12692254#p12692254


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2023 07:04 Odeslat příspěvek
kvalita displayu se naopak u mobilu obecne velmi zlepsila a to pouzitim oled technologie. dneska vyrobci davaji ips technologii prakticky miinalne. kvalitu zobrazani nelze posuzovat jen jednim parametrem pwm, uricte je dulezitejsi presnost barev svitivost displaye energeticka narocnost. pak mozna na 5-6 miste bude blikani displey.


Offline - Moderátor Profil 
16. 1. 2023 07:43 Odeslat příspěvek
stejně tak můžeš napsat foťák je až na 5-6 místě a uvidíš, kolik lidí s tebou nebude souhlasit


Offline - Pokročilý Profil 
16. 1. 2023 07:59 Odeslat příspěvek
k čemu jsou těmhle lidem barvy a svítivost, když si pomalu na displeji ani nevytočí číslo, protože se jim z něho motá hlava?


Offline - Junior Profil 
19. 1. 2023 12:22 Odeslat příspěvek
Pěkný den. Tak jsem se po cca 2 letech zkoušení všeho možného vrátil s velkou, ale opravdu velkou pokorou k Xiaomi Mi Mix 2. Přesněji k Xiaomi Mi Mix 2 SE, který má 8 GB RAM oproti 6 GB u běžné verze. A taky má jinak díry na repro a posunuté zapínací tlačítko na boku, takže už v roce 2017 i čínské firmy byly prolezlé těmihle manažerskými móresy dokurvit aspoň něco a proč by měl člověk mít možnost použít existující pouzdra, když si může koupit další pro SE verzi, protože prostě musí.

Mám tam Lineage OS založené na Androidu 9, režim čtení (neplést s režimem čtení u jiných Androidů, tady to nejsou odstíny šedi, ale upravené barevné zobrazení) a kouká se na to nádherně. Teď mi při práci běží asi hodinu film na mobilu vedle pracovního LCD u počítače a nic, nechci se zabít, nechci si rozmátit hlavu, jen aby ty bolesti přestaly ani nechci vypít všechen alkohol v dosahu 10 km, jen abych si ulevil. Telefon prostě používám, nepůsobí mi problémy, v podstatě jen radost. Díky custom ROM si můžete nainstalovat Android 7 i 12 dle libosti.

Jedinou vadou je nižší výdrž, víc než 5 hodin SOT s původní baterkou nedám, ale powerbanka s integrovaným kabelem to jistí.

Pokud tedy chce někdo spolehlivý telefon, co nezpůssobí neulogické peklo, je Mix 2 dobrou volbou. Sice někdo označuje SD 835 za vykopávku, ale s LOS telefon běží výrazně rychleji než třeba Nokia 8.3, kterou mám teď vedle a stále mne asi o 500 víc než Xiaomi. Nokia s Androidem 12 se seká i bez aplikací, Xiaomi jede na 99 procent jako z praku.

To byla jen taková malá vsuvku a tip pro ty, jež nechtějí honor 20/nova 5T.


Offline - Junior Profil 
20. 1. 2023 10:57 Odeslat příspěvek
No ked mas chut , znalosti a cas sa s tym zabavat, tak asi hej.
Ja by som radsej vyskusal kupit novy Xiaomi Poco X4 GT (dle yt, vraj nerobi problemy na oci/hlavu) . Je to sice lopata, ale hold nie su mensie s IPS. No mozno este niekde iPhone 11 ci SE3 ale ist do IOSu ?


Offline - Junior Profil 
20. 1. 2023 16:17 Odeslat příspěvek
@drive18: sám som všetky telefóny skúšal a je to všetko na jedno kopyto, tzn. nepoužiteľné (preberalo sa to tu niekoľko stránok dozadu).


Offline - Junior Profil 
21. 1. 2023 17:24 Odeslat příspěvek
Tak po zrelej uvahe pre a proti, som dnes objednal iPhone 11 64 GB. Na fore som nasiel pekne vlakno cca pol roka spat, kde uzivatel vormen pisal presne tak ako to vidim i ja.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2023 17:33 Odeslat příspěvek
Akurát vyšla recenzia na Xiaomi 12T 5G. Je sympatické, že niektorí výrobcovia používajú "menej blikajúci" OLED displej, ale ťažko povedať či to má očakávaný efekt...ak by sa niekto vedel podeliť o skúsenosť, tak by to bolo fajn.

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-12 ... tml#toc-14


Offline - Junior Profil 
11. 2. 2023 20:18 Odeslat příspěvek
Neměl už někdo v ruce Samsung S23, jak to má displej s PWM? Nenašel jsem nikde frekvenci.
Měl jsem v ruce S22 a ten má frekvenci 239,8Hz a z něj mně bolí hlava. Tady píšou, že displej má také 120Hz ale má větší peak až 1750 nitů. Myslíte, že tam bude stejný/podobný displej?


Offline - Junior Profil 
14. 2. 2023 15:44 Odeslat příspěvek
Zadna osobni zkusenost, ale zatim jsem narazil na zminky, ze S23 je na oci horsi, nez S22.


Offline - Junior Profil 
21. 2. 2023 23:36 Odeslat příspěvek
Tady je velice užitečná tabulka srovnání pwm frekvence u notebooků a mobilů:

https://www.notebookcheck.net/PWM-Ranki ... 979.0.html
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Další stránka
Stránka 44 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies