MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
burky_nafaso píše
Pěkný den všem. Může mi prosím někdo vysvětlit, v čem je přínos anti-flicker režimů, u kterých je frekvence PWM shodná a obnovovací frekvencí, tj. oboje na 60 Hz? Má to takhle tuším jeden Samsung a dle testů i Realme zmíněné kolegou výše. Přijde mi, že je jedno, že nízká PWM frekvence je shodná zrovna s obnovovací, že by to problém mělo dělat tak jako tak , že jde o nesouvisející jevy.


Toto by aj mňa celkom zaujímalo, lebo podľa mojich skúseností sa dá na taký displej pozerať trochu lepšie ako na klasický PWM, ale je to ako "z blata do kaluže". Veľmi mierne zlepšenie, ktoré v zásade stále odrádza od kúpy PWM citlivých ľudí.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 1. 2022 12:09 Odeslat příspěvek
Zdravim, chcel by som telefon bez PWM. Vacsina novych ma PWM, takze som prisiel na toto forum.
Chcel som Motorola Moto G60, ale ked pisete, ze ma tak nic. Som si myslel, ze ked G60s nema, tak ani G60 nebude mat.
Neviete ako Poco M4 Pro 5G ? Na notebookcheck zatial neni recenzia. Dik.


Offline - Junior Profil 
18. 1. 2022 12:34 Odeslat příspěvek
Když jsem viděl jak velmi rychle blikají telefony při PWM, myslíte, že to může dělat problémy a nebo to je jen placebo?

Není to hate, samotného by mě to zajímalo. Jestli cokoliv nad 240Hz je vůbec problémem. Můj telefon bliká frekvencí těsně nad 240Hz. A nemám šanci nic poznat.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 1. 2022 12:42 Odeslat příspěvek
Já jsem honbu za PWM free telefonem vzdal a měl jsem třeba pwm amoled Samsungy M21/60Hz a to bylo docela nepříjemné, potom A52/90Hz a ta už se dala používat, ale po hodině nonstop civění na displej už to nebylo ono, aktuálně S21/120Hz a zatím bez problémů i po dvou hodinách. Naopak, pokud teď používám něco jen s 60 Hz, okamžitě po prvním posunutím obrazu se mně dělá zle. Chce to ale vyzkoušet, každej má jinou citlivost na tyto věci.


Offline - Junior Profil 
18. 1. 2022 12:43 Odeslat příspěvek
Jo mám také S21 a přijde mi super a bez únavy. Bude to vážně individuální...


Offline - Junior Profil 
18. 1. 2022 17:14 Odeslat příspěvek
orias: chce to opravdu zkoušet, zkoušet, zkoušet. Já mám třeba ntb Panasonic s PWM a používat se dá, byť to není úplně med, kdežto mobily s PWM byť na vysoké frekvenci nesnesu.


Offline - Junior Profil 
19. 1. 2022 07:57 Odeslat příspěvek
Další čína bez PWM https://www.notebookcheck.com/Test-Xiao ... html#toc-9


Offline - Junior Profil 
19. 1. 2022 17:12 Odeslat příspěvek
A navíc křivka rovná, ani drobné výkyvy, to vypdá dobře!


Offline - Junior Profil 
21. 1. 2022 17:27 Odeslat příspěvek
Ten Xiaomi Poco M4 Pro 5G naozaj vyzerá sľubne, akurát nie je (pre mňa) ničím zaujímavý (oproti Realme 7 5G). Ale komu parametre stačia/vyhovujú tak si myslím, že by to mohlo byť fajn. Krivka vyzerá super. Som ešte zvedavý na Motorolu G200. Na NBC ju ešte netestovali a podľa môjho pozorovania by mala byť bez PWM, ale čo som si všimol, tak niektoré displeje, aj keď sú bez PWM, tak namáhajú oči nevhodne nastaveným jasom/kontrastom. Čítal som na fóre Ledstrain, že to niektorým užívateľom dosť vadilo. Ale ako tu bolo neraz spomenuté, všetko je individuálne.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 1. 2022 10:47 Odeslat příspěvek
rejca píše
Když jsem viděl jak velmi rychle blikají telefony při PWM, myslíte, že to může dělat problémy a nebo to je jen placebo?

Není to hate, samotného by mě to zajímalo. Jestli cokoliv nad 240Hz je vůbec problémem. Můj telefon bliká frekvencí těsně nad 240Hz. A nemám šanci nic poznat.


Já osobně PWM vnímám i při těchto frekvencích. Při přímém pohledu nic nevidím, ale když kmitám očima (třeba se rychle podívám jinam a pak zpět na mobil), vnímám periferním viděním stroboskopické efekty. Na zlomek sekundy mi mozek říká, že místo jednoho svítícího displeje je tam řada světlých a tmavých pruhů.


Offline - Junior Profil 
25. 1. 2022 13:40 Odeslat příspěvek
Dobrý den, zkoušel prosím někdo Fairphone 4? Psal jsem před několika týdny výrobci ohledně PWM, ale bohužel bez odpovědi. V minulosti jsem měl nějaký jiný "ekologický" telefon a co se kvality displeje týče (nejen PWM) to byla katastrofa.


Offline - Junior Profil 
2. 2. 2022 16:14 Odeslat příspěvek
Tak recenze na vzpomínaný PWM Fair Phone :D

https://www.notebookcheck.net/Fairphone ... html#toc-4


Offline - Junior Profil 
3. 2. 2022 15:08 Odeslat příspěvek
Tak podle výrobce, který mi nakonec odepsal, tam PWM je. Tak kdo má teď pravdu?


Offline - Junior Profil 
4. 2. 2022 15:25 Odeslat příspěvek
NBC nemá 100% spoľahlivosť, preto je vždy najlepšie telefón osobne vyskúšať. Ako som spomínal vyššie, aj displej bez PWM môže zaťažovať oči agresívnym podsvietením. Je to individuálne.


Offline - Junior Profil 
7. 2. 2022 09:08 Odeslat příspěvek
Ešte pripájam odkaz na fórum, kde sa rieši rovnaká téma a jeden týpek spísal zoznam aktuálnych (ne)použiteľných telefónov:

https://ledstrain.org/d/21-usable-smartphones/2039
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 51  Další stránka
Stránka 33 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies