MobilMania.cz

Přihlásit se




Náhrada za Huawei P10

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 11. 2020 09:32 Odeslat příspěvek
Zdravím,

už asi měsíc se plácám ve výběru nového telefonu, který by obstojně nahradil můj stávající Huawei P10, se kterým jsem byla po všech stránkách spokojená. Bohužel se vypoukla obrazovka (z boku jde vidět část, která by měla být vevnitř), a už mi několik lidí řeklo, že je to baterií a hrozí vzplanutí... Jinak bych zatím neměnila, i když je pravda, že lepší foťák by mi nevadil. Do dalšího Huawei jít nechci kvůli chybějícímu Google Play.

Mám pocit, že dnešní telefony vyžadují spoustu kompromisů...

Priority:
- kvalitní fotoaparát s kvalitním širokoúhlým záběrem - využití primárně při cestování (jak příroda, tak města), makro je mi jedno
- selfie kamera, která nepřikrášluje
- rychlá čtečka otisku prstů (např. Samsung A71 jsem vyřadila primárně kvůli pomalé čtečce), nevadí mechanický senzor, naopak je to plus
- kompaktní velikost, ne žádná těžká cihla (to mně odrazuje od Samsungu M51, který se jinak zdá být jako dost ideální)
- odladěný systém, který se nebude sekat ani po letech užívání, nejsou tam zbytečné neodinstalovatelné aplikace
- kvalitní bluetooth pro poslech hudby přes bezdrátové sluchátka (repráky nejsou až taková priorita)
- propojení s Amazon Alexa
- nehraji vůbec hry, občas úprava fotek, dále investiční aplikace, sociální sítě, spotify, youtube, outlook... takže z tohoto hlediska nenáročný uživatel
- ideálně SD karta, momentálně mám cca 10 000 fotek a ráda aspoň část přesunula, mám je rád "u sebe" v telefonu
- nelíbí se mi plastové telefony (stará P10 je kovová, a to je top)
- nejsem ani proti iOS
- cena 8 - 16 000 Kč... ale můžu i překročit.. chci ale určitě nejlepší možný poměr kvalita/cena

Hodně lidí doporučuje Xiomi, ale ty mi popravdě zas tolik nesedí... Docela se mi zamlouvá iPhone 11 nebo samsung s20 FE, ale ty už jsou cenově dost na hraně.. Případně One Plus Nord, Xiomi Mi10 T (Pro), Samsung M51, Samsung s10e, Honor 20 (pro), ale ten se zdá být víceméně nedostupný... Možná ale nějaký telefon přehlížím, který stojí za pozornost?

Předem díky za odpověď.
Poslední příspěvek


Offline - Místní informátor Profil 
25. 11. 2020 09:44 Odeslat příspěvek
Z tvého výběru Samsung Galaxy S20 FE 8-)


Offline - Junior Profil 
25. 11. 2020 12:19 Odeslat příspěvek
Pokud chceš, aby ti telefon co nejdéle vydržel, tak iPhone 11 jasná volba


Offline - Junior Profil 
25. 11. 2020 15:57 Odeslat příspěvek
Jediný konkurent iPhonu 11 je ve tvém výběru Samsung S20 FE. Takže bych vybral jeden z těch dvou.


Offline - Junior Profil 
25. 11. 2020 16:43 Odeslat příspěvek
Mám taky P10 a vede u mě Samsung S10e následován Huawei P30, Google pixel a nový favorit je Realme 7 pro.


Offline - Junior Profil 
27. 11. 2020 23:43 Odeslat příspěvek
Na tu čtečku u A71 se dá zvyknout. Ona zas tak pomalá není. Spíš nepřesná. Měl jsem ho a asi po měsíci už jsem s ním fungoval normálně. Vyměnil jsem ho za S10 lite. Čtečka o cosi lepší a jinak hodně velká spokojenost.
U S10e je celkem mizerná baterka. Ty ostatně nejsou žádná sláva u žádné S10. Tedy kromě S10 lite.
Takže bych doporučil S10 lite.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies