MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Prosím o doporučení fotomobilu

Offline - Ex-moderátor Profil 
11. 3. 2021 19:05 Odeslat příspěvek
Moik: O tom, že si iphone nastuduje fotky na FB a podle toho přizpůsobí barevnost se mi úplně nepozdává. Máš někde odkaz?

P30 a P30 Pro je poměrně dost velký rozdíl. Mluvit o použitelnosti telekamerky u P30 Pro nebo S21U, aniž bych je pořádně vyzkoušel, mi připadá přinejmenším (opět) dost nešťastné. Jak píšu výše, telekamerka je příjemným překvapením a funguje velmi dobře. Přiblížení je už dost slušné. S horším světlem samozřejmě ubývají detaily, ale problém s roztřesenými snímky nemám. Výhodou je i velký zoom u videa, který umí být vcelku plynulý díky hlavnímu snímači s velkým rozlišením.
Mimochodem, stačí se podívat do místní galerie - nahrál jsem tam fotku, snímanou v režimu malování světlem, kdy mobil simuluje dlouhou expozici (tj. například rozmazanou vodu) a pomocí multiexpozice snímal scénu několik sekund. Z ruky, bez nějakého podpírání. Pokud by byl problém se stabilizací, stěží bych mohl pořídit takový snímek, že? A ne, skutečně nepřemýšlím kdy používat telekamerku a kdy ne. Pouze když padne noc bez nějakého slušného zdroje světla, vynechám ultraširokáč a telekamerku, ale to pro mě není zase taková zátěž .) Jsem zvyklý už ze zrcadlovky, že v takovém případě se seťákem krásné snímky neudělám.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
11. 3. 2021 21:13 Odeslat příspěvek
Moik píše
10x zoom s f4.9 prostě nedá výsledek. A testy to ukazují. Prastará poučka říká, že čas = obrácené hodnotě ohniskové vzdálenosti, tedy minimální čas 1/200s to se samozřejmě změnilo se stabilizací a vyšším iso no 1/100 to bude dnes. Na to už musí být den. Na DXO má tak kastastrofállní výsledky, že ho ani netestovali. Mrkněte, je tam jedna fotka. Ze všeho nejvíc připomíná mou bývalou N7650...první fotomobil.


Řešíme tady schopnost udržet mobil při 10x priblizeni, anebo kvalitu fotografie z tohoto fotomodulu? Na druhou stranu Huawei Mate 40 pro plus má f4,4 a fotky z jeho teleobjektivu jsou lepší. Předpokládám, že soustava objektivů s ohniskovými vzdálenostmi 14-23-70-240mm bude takovy standard u nejlepších fotomobilů a budou se zlepšovat jejich vlastnosti a schopnosti. Jinak samozřejmě, že ten teleobjektiv potřebuje den...


Offline - Junior Profil 
11. 3. 2021 23:17 Odeslat příspěvek
Nepohorsis.

-- 11. 3. 2021 23:19 --

Xzeit: scopnost udrzet..ale ....standardem se může stat i400mm..pochop...to není dukaz pokroku.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 06:16 Odeslat příspěvek
U mobilních fotoaparátů to pokrok je. Nevím, o co se to tu furt snažíš...


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 08:00 Odeslat příspěvek
Počkej o co se snažím....a o co teda ty?
Já se snažím pomoct paní (i dalším) vybrat mobil. A říkám jí, že 10x zoom k ničemu není, je to jen marketingový lákadlo asi jako 108Mpx na čipu. Projdi si dxo test a mrkni jak špatně ten S21U fotí celkově...a jak k ničemu je ten 10x zoom...už z principu..pochop.

Daleko lepší volba je ten P30pro nebo Mi Note 10 atd atd. Podle tebe jsou horší, protože mají jen 5x zoom, podle mě jsou lepší, protože ten 5x zoom občas použiješ.

108Mpx proti tomu aspoň není nevýhoda a možná se z toho dá něco vytěžit..třeba digitální zoom výřezem. Ale velikost px je 0,8um zatímco iphone má 1,7.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 21:16 Odeslat příspěvek
10x optický zoom k něčemu teda je. Je sice, že na Huawei Mate 40 pro plus je ten 10x lepší, než na Samsung Galaxy S21 ultra, ale i na něm je tam ta schopnost přiblížení dobrá. Na DX omarku sami pisi, že na 10x je to dobre, problém je to, co je mezi 10x a 3x. Logicky...

Nikde jsem nepsal, že jsou P30 pro horší, píšu o sestavě fotomodulů, které jsou na S21 ultra a na Huawei Mate 40 pro plus prostě univerzálnější.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies