MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Prosím o doporučení fotomobilu

Offline - Junior Profil 
27. 2. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Zdravím všechny, ráda bych si pořídila nový mobil a to převážně kvůli focení. Vím, že v mnou požadované cenové kategorii /max. do 12.000 Kč/ to bude možná oříšek, ale věřím, že se něco najde. Budu fotit převážně rodinu, přírodu, no prostě co mě napadne. �
A kdybych mohla natáčet taky nějaká slušná videa, nezlobila bych se.
Fotoaparát z praktických důvodů zatím nechci. Předem děkuji mockrát! Pěkný víkend. L.
Poslední příspěvek


Offline - Místní informátor Profil 
27. 2. 2021 20:33 Odeslat příspěvek
Xiaomi Mi 10T Pro 8GB/128GB ale ten bude asi moc velký :D
Samsung Galaxy S10 Lite G770F 8GB/128GB
A dál mě nic nenapadá :D


Offline - Junior Profil 
27. 2. 2021 20:56 Odeslat příspěvek
Tam by mohol do toho zapadnúť dokonca aj Samsung S20 FE, ten, ak si dobre pamätám, má foťáky z S10+, alebo zdieľa to, čo má aj S21, nie som si úplne istý.


Offline - Místní informátor Profil 
27. 2. 2021 21:34 Odeslat příspěvek
Samsung Galaxy S20 FE ale nestojí 12000Kč :D


Offline - Moderátor Profil 
28. 2. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
Nokia 8.3 5G tady je za 10k
https://www.czc.cz/nokia-8-3-5g-6gb-64g ... _64GB_Blue


Offline - Junior Profil 
28. 2. 2021 07:21 Odeslat příspěvek
Pixel 4a
Pixel 4a5g


Offline - Ex-moderátor Profil 
28. 2. 2021 19:58 Odeslat příspěvek
Divím se, že v tomhle tématu nikdo nenadhodil Hauwei P30 Pro. Sice už starý, s minimální vyhlídkou updatů v bližší budoucnosti, ale dá se sehnat už lehce nad 12tis. a zdaleka bude nejuniverzálnější fotomobil z výše nabízených (kvalitní tele, fotografování v noci) a nemá vyloženou slabinu (krom toho stáří).


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 06:35 Odeslat příspěvek
Dát 12k za starý telefon bez podpory je fakt úlet. Za ty prachy je Pixel 4a5g s 3 roky podpory, s A11 přímo z krabice.


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
Tak to uz nech laskave na ni...hleda co nejlepsi fotomobil do 12K tak k cemu ji bude nejnovejsi A11 s fotkama na pendrek. Ja bych vzal klidne P30Pro. Mam Mate 20Pro a porad strci i spoustu novejsich telefonu do kapsy, navic A11 uz za rohem i pro P30Pro, ktere ma jeste lepsi fotky, i nocni a delsi zoom


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 10:29 Odeslat příspěvek
Taky moc nechapu tu hysterii kolem aktualizaci. Jeste pred 4, 5 lety tolik aktualizaci nechodilo, vyjma applu byla podpora skoro jen na oko a dneska se muzou nekteri zblaznit, ze uz uz uz jim prisla aktualizace o velikosti 100Mb, ktera resi jen na oko nejake veci. Co se tyka zabezpeceni, tak i kdybych si mobil nikdy neaktualizoval a budu se chovat zodpovedne, tak mi nic nehrozi. Ale nekteri zde z toho delaji celosvetovou katastrofu. Ono je to dobre videt ve vlaknech samotnych mobilu, jak se nekteri muzou zblaznit, uz jim dosla aktualizace a jini se muzou zase zblaznit, ze jim jeste nedosla. Je to az k smichu!
Takze bych se taky nebal klidne i te P30 Pro a na ty blazny, kteri resi aktualizace se vykasli.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 3. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
Ahoj, zrovna řeším to samé. Zkoukla jsem několik videorecenzí, přečetla několik článků, diskuzí a dostala jsem se na P30 Pro a Pixel 4a 5g. Pixel má prý dobrý foťák i pro amatéry, tj, že s ním udělá hezkou fotku i dítě. Takže ten u mě vyhrál. V Německu se dá pořídit o dost levněji, ale ještě jsem nezjistila, jak ho sem dostat. :)

-- 1. 3. 2021 19:19 --

pan.nikdo píše
Dát 12k za starý telefon bez podpory je fakt úlet. Za ty prachy je Pixel 4a5g s 3 roky podpory, s A11 přímo z krabice.


Mezi Pixel 4a a Pixel 4a 5g je ale celkem velký rozdíl ve foťáku. Není to tak?


Offline - Ex-moderátor Profil 
1. 3. 2021 19:10 Odeslat příspěvek
kultus: P30Pro s největší pravděpodobností A11 nikdy nedostane. Ono má nejspíš důvod, proč EMUI11 zůstává na A10.

Lmnevim: Skoro všechny mobily jsou dělané pro amatéry. V tomhle ohledu nevidím mezi P30P a Pixelem 4a nějaký extra rozdíl. O obojího stačí nechat chytrý automatický režim a maximálně řešit "zoomování".


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 3. 2021 20:35 Odeslat příspěvek
PanKaja: děkuji za názor. Do týdne už potřebuji nějaký objednat, blíží se mi termín a nový mobil chci mít už v porodnici na pořízení fajn fotek nového člena rodiny. Mám hrozně nerozhodnou povahu... Vy byste zvolil jaký mobil, pokud by byl největší požadavek foťák?

-- 1. 3. 2021 21:35 --

PanKaja: děkuji za názor. Do týdne už potřebuji nějaký objednat, blíží se mi termín a nový mobil chci mít už v porodnici na pořízení fajn fotek nového člena rodiny. Mám hrozně nerozhodnou povahu... Vy byste zvolil jaký mobil, pokud by byl největší požadavek foťák?


Offline - Ex-moderátor Profil 
1. 3. 2021 21:20 Odeslat příspěvek
Nejsem objektivní a nemohl jsem osobně otestovat jednotlivé modely. Podle mě P30P i Pixel 4a bude jako fotomobil dobrá volba. Pixel nejspíš bude dělat věrnější fotky (barevně, kontrast, expozice, (ne)vytahování stínů) a hezčí video. Jen pozor, běžný 4a má jen jeden foťák vzadu, 4a 5G má i (ultra)širokoúhlý foťák. P30P trochu víc upravuje realitu. Mě osobně to nevadí... celkově jsem s ním spokojený a líbí se mi jeho univerzálnost - 3 foťáky vzadu - ultraširoký, široký + tele (to přiblížení je překvapivě velké a použitelné).
Fotky dítěte udělá nejspíš o něco lépe přirozený pixel, ale pokud mám mobil místo foťáku, ocením pro život univerzálnější P30P s teleobjektivem.

Stačí se podívat na stránky http://www.gsmarena.com nebo http://www.dxomark.com pro hrubou představu jaké fotky dělají oba telefony (oba jsou dobré fotomobily).


Offline - Junior Profil 
1. 3. 2021 22:17 Odeslat příspěvek
Vsem moc diky, priznam se, ze mam trochu obavu z Pixel 4a 5G od Google, je to pro me neznama, ale jde mi opravdu jen o ten foťák... jeste se zeptam na posledni vec - Xiaomi Mi 10T Pro - doporucili byste? Predem diky moc. L.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies