MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Galaxy S21 vs. Mi 11 vs. Iphone 12 vs. S20 FE

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 3. 2021 23:13 Odeslat příspěvek
Zdravím,

obracím se na Vás s radou ohledně nového telefonu. Dříve jsem nové trendy docela sledoval, nyní už to ale pár let moc neřeším.

Mám možnost vzít od operátora poměrně výhodně nový přístroj a jelikož ta výhoda není úplně malá, tak se dívám po "vyšší" třídě.

Dá se říct, že jsem v této nenáročný uživatel. V současnosti mám druhým rokem Redmi 8T a jediné co mi na něm vadí je jeho postupná pomalost a taky nulová podpora - telefon má stále Android 9 (novější ROM bych si uměl flashnout, ale v záruce to nechci nijak řešit).

Telefon používám hlavně na prohlížení webu, občasná videa na Youtube, Spotify a na fotky a videa - tady se nebavíme o žádných profi pokusech, prostě fotky z výletů z dcerou, to samé videa hlavně momentkové. Zároveň videa pouze ve Full HD - 4K a výše v součastnosti nemám, kde spustit. Snad jediné, co bych ocenil je rychlé ostření.
Hry hraji opravdu minimálně.

Můj výběr jsem zúžil na v popisu uvedené 4 modely. S21 256GB, Mi 11 256 GB a I 12 128GB mne vycházejí na dá se říct úplně stejnou cenu.
Nejvíc se mi líbí asi Mi 11, dle mne nemá žádný velký kompromis, nicméně telefon mne odrazuje svými rozměry (stejné jako stávající Redmi) a taky má současná i dřívější zkušenost s Xiaomi a jejich přístupem k budoucím updatům.
U S21 mi vadí vlastně jen vzhled a to, že dostupná je jen šedá varianta a pak ta přítomnost S20 FE (k němu později).
Iphone jsem nikdy neměl. Co jsem se díval, všechny mnou používané aplikace jsou dostupné i na IOS. Plus jsou jinak kompaktní rozměry, asi ta podpora.
No a pak je tady S20 FE 128 GB 4G. Jeho cena je o 250 EUR nižší než ostatní. Dá se vlastně říct, že bych jej měl skoro bez doplatku. Jediné ALE jsou pro mne to 4G (telefon budu mít minimálně 2 roky a díky neomezeným datům používám jen data) a pak budoucí podpora. Jinak mi příjde jako velký důvod nebrat S21.

Co by jste brali Vy? Případně jak je to s tou podporou "top modelů" u jednotlivých značek?

Díky
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 00:15 Odeslat příspěvek
Urcite by som z vyberu vyhodil Mi 11 a galaxy s20 FE - oproti zvysku je to B. liga.

Rozhodoval by som sa medzi S21 a Iphonom 12. Je to o urcitych preferenciach systemu - ja osobne som za android. Je to univerzalnejsi system ako ios. Android je "otvoreny" system - ked nieco nefunguje, da sa to upravit, pripadne obist. Pri ios ked nieco nefunguje/nejde, tak mas proste smolu- zmenit sa to prakticky neda.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 08:34 Odeslat příspěvek
iPhone 12, není moc co řešit. Určitě není potřeba řešit žádný obcházení... Výhody jsi v podstatě vypsal sám.

Pokud by z nějakého důvodu nemohl být iPhone (ale nenapadá mě z jakého), tak S21. Samsung je asi nejlepší volbou s Androidem.

Xiaomi za tolik peněz určitě ne. Pokud navíc nechceš obrovský telefon, tak ti Číňan vlastně nemá co nabídnout.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 08:49 Odeslat příspěvek
Pises o zpomalovani soucasneho androida atd.
U iPhonu mas tu vyhodu, ze nebudes nic resit a telefon pobezi dalsich 5let s aktualizacema a bez potizi.
Navic ho lepe prodas za X-let.
Jedina vec je tech 128GB jestli staci. Ale rikam si, ze pokud natacis videa ve FullHD, tak to asi nezaplnis. A na momentky je foceni na iPhone mnohem lepsi, nez na Samsungu, kde bude velke mnozstvi odpadovych mazlych fotek. To ostreni na iPhonech je proste o level jinde a kdyz se podivam, na jake casy foti Samsung a iPhone, tak je jasne, kde budou momentky lepsi a realne to tak je.

Jedine si jeste budes muset zvyknout na system, ktery je odlisny. Android funguje uplne jinak, coz je vyhoda i nevyhoda zaroven.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 09:09 Odeslat příspěvek
zpomalování,po letech prodáš,podpora,o level jinde .. retro jablečná zaklínadla ;-)


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 09:18 Odeslat příspěvek
Jenze ono to tak je.

Oficialni podpora. Dej mi link, kdo ma lepsi. Dej nam dukaz frediku.

Dale. Dalsi prodej. Dej nam dukaz, ze telefon ve stejnem stavu a stejne stary s Andoridem stoji vice, nez iPhone. (logicky a pro tebe to pisu, protoze jsi hloupy, tedy - logicky pri stejne pocatecni cene).
Ceny vsech androidu padaji rychleji nez prsa stare zeny. To je proste fakt.
O iPhone totiz vetsi zajem obecne. A cenu urcuje poptavka.

Ale ty jsi v diskuzich takovy trotlik, ze vlastne ani nevim, jestli te tu nekdo vubec bere vazne.

Ale dej nam dukaz. Mas moznost.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 3. 2021 09:35 Odeslat příspěvek
Díky všem za prozatimní reakce. Zatím z toho vidím, že bych se měl rozhodovat mezi S21 a Ip 12
Pár poznámek zatím k tomu, co zaznělo.
Přiznám se, že nějakou zůstatkovou hodnotu neřeším, telefon sám budu používat odhadem 2 - 3 roky a potom každý z mých starších telefonů následně putuje rodinným příslušníkům. V rodině pořád ještě někde funguje i mé 10 let staré Galaxy SII - což byla tehdy chvíle, kdy jsem dal přednost jemu a ne tehdejšímu Ip4 a skončil jsem u Androidu.

K Iphonu a jeho paměti. Z těch 128GB je dostupných zhruba kolik? Bude někdo vědět? Jinak se spíš obávám celkové migrace dat a funkčnosti služeb Google. Kromě celkové zálohy používám i cloudové uložiště, fotky, platby. Obecně mne ale láká IOS vyzkoušet.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 11:19 Odeslat příspěvek
Pred par rokmi som s malou dušičkou prechadzal ako dlhoročný androiďák na iPhone. Citil som voči iPhonu velku nedoveru ale lakalo ma to vyskúšať ho. Bol to iPhone XS.
Za dve hodiny som bol v ovládaní doma. Všetky apky na ktore som bol zvyknuty na Androide mi v pohode funguju na iOS.
Dnes by som sa uz nevratil.
Vyskúšajte iPhone. Nebudete sklamaný. 128GB bude urcite stacit.
Teraz mam 12pro 128 GB, pouzivam ho obdobne, ako budete vy a pohoda.
Pamäť mam využitu ( 22,9 GB ) so vsetkym, včetne systému. Takze novy iPhone poukne pamat o priblizne 6 GB mensiu, kvoli systemu. Inak na XS som mal 64GB a stale 40 GB volných.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 12:26 Odeslat příspěvek
Google služby fungují bez problémů. Já běžně používám oba systémy najednou, většinou mám teď jeden telefon s A a druhý s iOS, a nevidím žádné problémy u iPhonu. Platby budeš řešit přes Apple Pay.
Migrace je jednoduchá, toho se vůbec neboj. Jednodušší je samozřejmě přechod na nový model, ale i přechod ze systému na systém zvládneš.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 15:49 Odeslat příspěvek
Serif John : ty budeš echt ovce co? ty by jsi i s důkazy nepřekousnul pravdu :-D
jablku se vyrovná mobil za bůra jelimane ;-)


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 19:27 Odeslat příspěvek
Fredy: tak zase se na druhou stranu nechovej jako jeliman ty. Urcite se mobil za 5000 Kc nevyrovna iP12 za 25000 Kc. To je nesmysl a vis to i ty sam. A pokud to nejsi schopen uznat, tak tim jelimanem opravdu jsi.


Ja bych tazateli poradil jedine to, ze je to jen a jen o tom, ktery system ti je blizsi a nebo, pokud chces zkusit iOS, tak bych si budto nekde pujcil od kamarada nejaky starsi iP a vyzkousel treba na mesic, jestli ti bude iOS sedet. Klidne i nejaky iP6 nebo 7, pokud nesezenes novejsi. iOS je vsude stejny. Pokud ti sedne a nebudes mit problem, je iP 12 opravdu skvely. A to hlavne na momentky, ktere pozadujes. Vytahnes, vyfotis a mas super fotku. Pokud by ti nesedl, rozhodne neudelas chybu s S21.

Ja mel za posledni cca 3 mesice 2x iP12 Pro. Ted podruhe jsem ho mel asi 6 tydnu. Fotky a videa super, dokonala vydrz na baterii, ale bohuzel mi iOS nesedi. Schazi mi na nem spoustu veci a tech par uzasnych na iP to proste nevyvazilo. Schazel mi always on displej, konektivita s jakymkoli PC a TV, moznost si vse v telefonu nastavit podle sebe...zvoneni, zvuky pro jednotlive kontakty a hlavne svoje zvuky, na ktere jsem zvykly a taky mi vadila kvalita displeje, kdy tukani na iP mi prislo jako tukani do plastu a ne do skla.

Takze se rozhodni podle systemu...oba jsou to spickove telefony. A nedej na nektere reci tady, ze jeden je spickovy a druhy lowend za 5000 Kc. Tenhle nazor je tak omezeny, ze z nej kazdy musi citit, ze je to proste blbost!


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Sateza : mel. neboj a opravdu omezenější telefon pohledat. to že stojí 25k neznamená vůbec nic. to platí i u droidu.
dnes jsou oba na cca stejné urovni a jen zaleží na preferenci majitele.
Vy se chováte nadřazeně a máte jen svoji pravdu. a to je velkej problém ;-)


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 01:14 Odeslat příspěvek
Leta jsem fungoval na androidu. Vlastne od jeho pocatku a az letos jsem migroval na iP 12, uz jen z duvodu, ze jsem ho mel zdarma. A i pres moji puvodni nenavist k Applu si ted chrochtam blahem jak vse krasne funguje a horko tezko bych se ted vracel na Android. Vyzkousel jsem i S21 a nebylo to ono jak z pohledu fotek, tak z pohledu uzivatelskeho zazitku a bezproblemovosti systemu. Ale hlavne skutecne obri vyhoda a benefit je funkcnost ekosystemu, to je proste pecka, ktere uz bych se nevzdal. Co me na iP stve a co mu musim vytknout je absence 120 Hz displeje, kdy ten rozdil mezi 60 Hz a 120 Hz je skutecne znat. Prechazel jsem z 1+ 8 PRO, ktery me zacal stvat a po updatech mel cim dal vice chyb jako ruzne pady aplikaci a tak, ale hlavne kvuli jeho obrim rozmerum a celkem mizernym fotkam.


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 08:17 Odeslat příspěvek
https://youtu.be/UFjrdRQ-0DY

Tady s tim panem souhlasim.
Je to presne o tech malickostech, ktery u Androidu trvaji dele a nebo nejdou tak samozrejme a to cloveka znechuti.
Od placeni, pres cteni sms na Macu, iPadu.

Pokud mas neco od Applu, je asi fakt blbost kupovat Android.


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 10:15 Odeslat příspěvek
jako nepřispůsobení a být omezen při práci?
to fakt nechceš :-D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další stránka
Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 105 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies