MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Mobil s prioritou pro turistickou navigaci

Offline - Junior Profil 
19. 4. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Locusu jsem nikdy neprisel na chut. A ze jsem se snazil. V prubehu snad 10 let mozna 5x. Ale tohle je tak tezkopadna navigace, ze to za tu namahu nestoji.
Jak jsem psal, mapy.cz dostacuji pro veskere bezne pouziti a zorientovani. Nejen v CR, ale vsude mozne po svete. Staci stahnout offline a je to.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 4. 2021 04:23 Odeslat příspěvek
Cetl jsi vubec, co tazatelka chce? Vytvorit si v mape vlastni sit cest dle zaznamu tras. To mapy.cz neumi, narozdil od Locus Map, ktery to zvladne offline.


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 05:46 Odeslat příspěvek
njn ale co potom když ten locus je uživatelsky dost "nepříjemný?. neintuitivní, takový těžkopádný alespoň mně se tak jevil, dědek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 4. 2021 06:16 Odeslat příspěvek
Naopak je uživatelsky přívětivý, intuitivní, vše funguje i offline, první nastavení trvá déle, protože má hodně nastavitelmých položek v menu. Mapy.cz nedokaží ani uložit trasu offline.


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Ahoj,
Tak jsem si to přečetla a od každého příspěvku si něco vzala.
Objednala jsem zatím powerbanku a zkusím to nejdřív s mobilem a Mapami.cz. Už jsem to dříve zkoušela ve Stopaři, ale telefon nevydržel celou procházku a zaznamenané trasy byly neúplné . Procházky dělám většinou jen 20-30km, tak by ta pwbanka mohla stačit. Pak bych případně koupila nějaký MT s dobrou GPS. Když to nepůjde, seženu nějakou bazarovku Garmina s Topo mapami. Tam ta výdrž je přes 10 hod což musí i s rezervou stačit a také je to navigace na to přímo určená. Jen jsem nechtěla další věc, co by mohla pak zbytečně ležet v šuplíku.
P. S. S těmi Mapami.cz si nedělám iluze, protože chodím po cestách, které tam vůbec nejsou a naopak, když jsem si naplánovala cestu, tak tam už některé cesty z mapy nebyly, případně jen zarostlá torza končící v lese. S Topo mapami si také nedělám iluze, ale věřím, že by na tom mohly být lépe.
Proto si chci projít vlastní trasy, abych věděla, kde se dá např. projet na kole.


Offline - Pokročilý Profil 
20. 4. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
Mapami.cz :mrgreen: mapy.cz jsou na procházku kolem komína, pro tvoje účely budou nevyhovující, pokud se tedy něco hódně nezměnilo o čemž pochybuji.


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 16:31 Odeslat příspěvek
Yxcv:

Jak neumi? To, ze ty to neumis neznamena, ze to nejde.
Neni nic jednodussiho, nez trasu projit se zaznamem trasy a tuto si pak hodit "do batuzku" v mapach.cz.

Šulda: nevim no. Pokud pocitas tim kominem i Svycarsko a celou trasu Scenic trailu nebo Chorvatsko a celou trasu Istria trailu, tak v tom pripade seno ten komin hadat nebudu. Cus.


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
šulda píše
Mapami.cz :mrgreen:

Jsem ráda, že jsem ti udělala radost.
A jestli mi ještě napíšeš v čem jsou nevhodné, budu nadšená. A když mi něco napíšeš o TOPO mapĚ, budu hýkat blahem. Fakt


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
yxcv píše
Naopak je uživatelsky přívětivý, intuitivní, vše funguje i offline, první nastavení trvá déle, protože má hodně nastavitelmých položek v menu. Mapy.cz nedokaží ani uložit trasu offline.

dokáží, no problem, už to zmiňoval domin 7, dědek


Offline - Ex-moderátor Profil 
20. 4. 2021 23:00 Odeslat příspěvek
Nechápu proč se tu tak řeší aplikace. Nic mi nebrání nahrát si (v takřka) libovolné aplikaci záznam třeba do gpx a pak vložit do jiné aplikace (a třeba těch map.cz). Osobně bych dal přednost tomu geo trackeru před mapami.cz, protože mám subjektivní pocit, že jsou větším žroutem energie (odborný test jsem nedělal).

bubu2: S telefonem to bude horší. Pokud se bavíme o GPS a pomineme, že člověk občas narazí na horší kus, pak by mohl být velmi solidní volbou pod 10 tisíc třeba Xiaomi Mi 10T lite. Otázkou jest, jestli to není kanón na vrabce. +- trasu zaznamená i horší telefon. Levnější Xiaomi note nejspíš taky odvede tu práci v přijatelné kvalitě. Ale fakt netuším jaká jsou očekávání a jaké jsou ty telefony v praxi. Přesnost GPS se u telefonů moc netestuje. Konkrétně Mi 10T lite má duální GPS a velmi příznivý test na notebookcheck. Moc dalších vodítek krom vyhledání uživatelů (tady či na jiných forech) mě nenapadá.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 25 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies