MobilMania.cz

Přihlásit se




Telefon kolem 13 tisíc na focení

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 7. 2021 21:36 Odeslat příspěvek
Ahoj, doporučíte ideální telefon v cenové kategorii 10-15 tisíc?

- primární účel pro portrétové fotografie,
- se slušnou výdrží (minimum 4500 mAh),
- ideálně android, ale nezbytně na tom netrvám,
- ideálně s 5G,
- min. 128 GB paměti,
- slušný výkon, ale to v této cenové kategorii snad splňuje většina.

Děkuji.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 22:22 Odeslat příspěvek
Pokud volba nespěchá, tak bych počkal na srpen, kdy má Samsung představit S21 FE. Cenově by to mohlo odpovídat horní hranici limitu. Jinak v podobné cenovce je právě i loňská S20 FE 5G, která prakticky splňuje vše z požadavků.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 22:37 Odeslat příspěvek
Google Pixel 4a nebo Google Pixel 4a 5G.
Jediné, co z tvých požadavků nesplňují, je kapacita baterie. Ale v praxi stejně jde spíš o reálnou výdrž a tu mají oba dobrou (lepší než mnohé telefony s baterií 4500 mAh).


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 23:17 Odeslat příspěvek
Souhlas, Pixel 4a 5G bude nejlepší volba. Jinak, s tím Samsungem se dá taky žít. Nic jiného stejně není, zbytek v té cenovce je odpad.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 7. 2021 23:23 Odeslat příspěvek
A co někde v podobné diskuzi zmíněný Samsung Galaxy A52? Případně jsem ještě narazil na Samsung Galaxy S10 Lite.


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2021 07:56 Odeslat příspěvek
S10 lite bych už nebral. Nemá 5G, 120Hz a o generaci starší procesor než S20FE 5G => Kratší podpora. A52 je parametry dost podobná S20 FE jen má jinou sestavu foťáků, o něco horší procesor a chybí bezdrátové nabíjení. S20 FE má přeci jen o něco blíž vlajkám. Podrobné srovnání: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one3=10631

Pixel 4a není špatný telefon, ale u 5G varianty si lidé stěžují na horší výdrž. V porovnání s S20 FE bych raději zvolil právě Samsung kvůli lepšímu ekosystému a dnes již velmi podobné podpoře jako v případě Googlu (nehledě na fakt, že Google v ČR svůj HW oficiálně neprodává).


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
Nejsem si jist, zda Google Pixel je schopen v ČR 5G příjmat, viz. diskuze viewtopic.php?f=10&t=1310101&p=12941517#p12941517 . Doporučuji ověřit u operátora.

S20FE 5G se Snapdragonem je dobrá volba, jen mě osobně moc nedává smysl. Kloním se sympatiemi k A52 5G, ovšem pokud uživatel nemá cenový strop, pak klidně FE. Jinak na doplnění nabídky trhu, iPhone 11 je nyní za nějakých 15000 plus mínus pár stovek. Nemá 5G, výdrž i s menší baterií 2dny provozu a pokud je 64GB málo a nechceš připlácet za větší paměť (128GB cca 17000) funguje spolehlivě iCloud.

iPhone tedy pokud je kladen důraz na portrétní foto a oželíš 5G, s baterkou problém není.


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
Pixel 4a/4a 5g.
Nejlepší fotografie v říši androidů.
Neomezené Google fotky úložiště.
Android 12 v říjnu, posléze ihned po uvedení A13, A14.
Čistý android, co 3 měsíce nové funkce ( naposledy pohyblivé astrophotography, a jn.
Výdrže bych se naprosto nebál, je to telefon odladěný přímo Googlem. Žádné záseky, optimalizace je příkladná.
Stejně tak do budoucna nehrozí s novým FW, žádné SW bugy a podobné nesmysly, které znechutí novou aktualizaci.
Samsung rozhodně nefotí lépe a už vůbec ne FE edice.
Sám si prostuduj srovnání fotografií Google pixel( 5,4a,4a5g mají stejný hlavní snímač ;)) vs. Samsung (klidně S21). Google fotky umí velice dobře a to především portréty a noční focení tyhle režimy jsou jeho primem a nebál bych se srovnání s ajfounem 12.


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Pixel 4a - jen ohledně fotáku ...
- má nažloutlý displej (jestli to jde přenastavit jsem (zatím) neřešil)
- na můj vkus se mobil při focení hřál (ale nejsem expert)
- vyfotil jsem během dne cca 400 fotek a zůstalo cca 20-15% baterky.
- celkem jsem vyfotil cca 1500 fotek a mobil se cca 15 kousnul - prostě nereagoval na čudlík focení - bud stačilo foták zaměřit jinam nebo vypnout / zapnout - cca 3 sec a v poho jel - ale samo že některý momentky prostě utekly.
- i odražené protisvětlo se hodně mění do modra. Prostě odraz slunce od lesklý podlahy je modrý. (kdyby byl zájem tak to můžu nějak nahodit)
- noční focení - defacto jsem nepoužil čudlík nočního focení neb i spoře osvětlené náměstí vypadá dobře
- dost chybí široký objektiv. prostě někdy už není kam ustupovat, nebo při ukrocích vzad do záběru vleze např. strom a tak někdy nejde vyfotit barák i s věžičkou i když všichni okolo s mobilama s "šírem" vesele fotí komplet barák
- mobil je krásně lehký a malý - až možná moc malý - čtení na displeji a pod.
- velice citlivá dotyková spoušt fotáku - možná je to mnou, ale každá druhá fotka je krátké videjko neb už jen drobné podržení prstu na spoušti (na displeji) spouští sekvenci fotek ...
- fotky jsou veměs parádní (na mobil - před tím jsem např. testoval compakt Canon G7X II (15k kč) a defacto fotil hůř - tedy měl optický zoom, výklopný display a budovy na okrajích se tolik nekácejí, ale jinak nic moc)
- selfie - když mám obličej v rohu nebo u kraje, což tak bývá, tak mi přejde obličej lehce deformovaný ...

Mít "šíro, tak si ho i nechám ...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies