MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

(10 000) Jaký fotomobil

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 08:52 Odeslat příspěvek
To kousnutí se mi nezdá, mám 5tku, která se mi za necelý rok používání nesekla ani jednou. Zahřívání se také nekoná. Nicméně je pravděpodobně, pokud člověk nedělá nic jiného, než jen fotí tak se telefon zahřeje. Každá fotka prochází postprocessingem, kde procesor dostává jistě zabrat. S citlivou spouští taky nemám problém.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 11:14 Odeslat příspěvek
cz.hook píše
"mobil se cca 15 kousnul" to je během několika málo dnů masakr


Hmm ... možná trochu zavádějící popis - ale myslel jsem tím, že mobil nechtěl udělat fotku. Prostě i několikanásobné kliknutí na display, jej nedonutilo udělat foto. Někdy stačilo namířit jinam, foták zafungoval a při natočení na původní záběr udělal kýženpu fotku, ale někdy zcela odmítal udělat fotku a musel jsem jej bočním tlačítkem vypnout / zapnout. Trochu mi to připomíná můj starej mobil, kterej občas udělá zelenou fotku - musím prostě mobil natočit jinam a zase fotí normálně, ale když jej namířím zase na to původní místo, tak je stále celá fotka zelená - z toho usuzuji, že foták dle dispozicí (světlo, vzdálenost, (clona, ISO, čas)) provede nějaké nastavení a foták to holt nějak nezvládne a fotí zeleně a v případě Pixelu odmítne reagovat a fotku udělat nebo foták (to jestli je tuhý celý mobil jsem neřešil) vytuhne.


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 10:48 Odeslat příspěvek
... jinak mobil je už zpátky u prodejce ... za tech 10k by musel fotit ještě o fous líp, abych si ho mohl nechat ...


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 11:10 Odeslat příspěvek
Pokud fotky z Pixelů nedostačují, tak se obávám, že už jedině zrcadlovka... Pár mobilu foto o chlup lépe, ale to jsou telefony s cenovkou 20+ a není to tak významný rozdíl


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 11:26 Odeslat příspěvek
Souhlas. Nesezenes mobil do 20, co by fotil lepe nez lonske Pixely. A beznym moulum dost mozna nebude podavat libivejsi vysledky ani zrcadlovka v podobne cene.


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
Asi ano ... ale, možná by stačil právě ten širokoúhlý objektiv. Příklad. Holky chtěli vyfotit u hl. vchodu do Hluboké. Postavili se na místo, kde se fotili všici ostatní a mysleli že si dělám srandu když jsem jim říkal že musíme víc poodstoupit. Když jsem jim to řekl po pátý a popošli jsme už cca 30 metrů (aby v záběru byla celá budova), tak už to fakt sranda nebyla ... Navíc foták tak fotil z dvakrát / 3x delší vzdálenosti než lidi se šírem - t.z. to šíro ani nemusí být tak kvalitní neb fotí z pár metrů, na rozdíl od Pixelu, který to samý fotí z 50ti metrů .. A jelikož jsem cca 50% fotil způsobem který jsem popsal, tak chybějící širokáč je prostě zásadní problém ... + ta podivná modrá barva tam kde nemá co dělat - prostě fotím místnost a už na displeji vidím že půka zdi je modrá - je to světlo procházející oknem, který se asi nějak láme a foták to podivně vyhodnotí - dokonce foták dělal různé modré pruhy. V realu jsem nepoznal, které světlo na zdi je umělé (od žárovky) a které prošlo oknem - prostě pro mé oko jednotně osvětlená zed - ale Pixel rozeznal že každé světlo je jiné a to přirozené světlo přicházející oknem obarvil na modro a na zdi tak vznikly modré pruhy, které moje oko nevidělo - ukazoval jsem to tam i dalším lidem, jestli neví proč foták tak blbne ... Prostě, jak pěkně umí zabarvit denní oblohu do modra, jak umí i z noční oblohy vytáhnout modrou, tak to bohužel přehání v době, kdy to po něm nikdo nechce ...
Tu modrou bych odpustil - dá se upravit. Šíro odpustit nejde neb půlku fotek jsem nemohl vyfotit jak jsem chtěl - lidi se postaví hned k morovýmu sloupu se sochama - šíro ok - Pixel - musím poodstoupit, ALE .. v tom okamžiku musí poodstoupit i ti lidi který fotím neb by byli moc malý a v tom okamžiku už nestojí u tý sochy kde chtěli a dotýkali se jí, ale musí 20 metrů poodstoupit a svým tělem tak clonit ten sloup a sochy - bez šíra prostě neřešitelná situace ... Řešení je jen jedno - říct at to vyfotí někdo jinej např. s mobilem za 4k Xiaomi Redmi Note 8, který fotí docela dobře - často stejně jako compakt Canon G7X II za 14k, kterej sem testoval před měsícem ...
sry za délku, chyby a opakování se .. :)


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
Tak bych řekl, že pokud někdo chce foťák v mobilu k těmhle účelům, nebude potřebovat kvalitu za stovky tisíc v podobě zrcadlovky a objektivu, ale postačí si právě jen s mobilem. Že se potom nimrá v každém pixlu na fotce je už jen a jen jeho problém. Ten problém totiž dost pravděpodobně vidí jen on, ti pro které je fotka určena nikoli. Tolik obecně k tomuto problému.

Nejdůležitější je uvědomit si co chci a k tomuto účelu zakoupit zařízení. A na fotky kdesi u sochy pro sociální sítě či pro přátele fakt stačí cokoli co má onen širokoúhlý fotoaparát, pokud to tedy chceme fotit takto. Ale i před příchodem těchto širokookých čoček jsme si nějak dokázaly poradit, takže si myslím že to zase tak neřešitelný problém není. Tedy pokud uživatel chce onen problém řešit, to je podmínkou. ;-)


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 17:00 Odeslat příspěvek
A videl jsi pak nekdy fotky z tech ultrasirokych objektivu jinde nez na displeji mobilu? Ona to totiz nebyva vubec zadna slava ani u mnohem drazsich telefonu. Vetsinou je tam opravdu spis jenom do poctu a hodi se jen, kdyz chces vyfotit celou budovu a NENI MOZNE odstoupit dal. Kdykoli to mozne je, vyplati se pouzit normalni objektiv. Obzvlast, pokud jsou na fotce i lide. To, ze jsi k nim s ultrasirokouhlym objektivem bliz, opravdu kvalitu nezvysi :-D

A co popisujes ty divny barvy do modra, tak zrovna ve vernym barevnym podani Pixel docela exceluje napr. proti Samsungu, ktery jde obcas trosku do jedovata.


Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 18:26 Odeslat příspěvek
Vtip je v tom, že buď chci "skutečné fotografie" nebo chci "jen fotit". V tom prvním případě si musím pořídit kvalitní fotoaparát se stejně tak kvalitními objektivy, a to se v tom případě nelze bavit o ceně ani o faktu "že to se sebou budu muset pořád tahat". V tom druhém případě si koupím třeba mobil, který mi umožňuje fotit a ihned pohodlně sdílet, ukládat nebo upravovat fotky. Nemusí se to leckomu líbit, ale tak to prostě je a ještě nějakou dobu bude.

Jestli si někdo koupí mobil bez "širokáče" a pak zjistí, že ten "širokáč" potřebuje k tomu co a jak chce fotit, mám trochu pocit, že tak úplně neví co a jak vlastně chce fotit, ale zato ví že nutně potřebuje excelentní kvalitu. To potom babo raď. :D

Širokoúhlé fotoaparáty stojí za houby u všech telefonů. Já mám poslední dobou pocit, že ten punc rétoriky "fotomobilů" všem nějak přerůstá přes hlavu. Každý chce fotomobil, jeden do 5K druhý do 30K. Ale všichni tihle pobláznění reklamními kampaněmi nechť se rozhodnou, zda chtějí mobil s co možná nejlepším fotoaparátem (což znamená že "tento" není špatný a s nedokonalostmi vůči profinástrojům fotografů se musí smířit) anebo chtějí fotoaparát. Druhou skupinu bych ovšem při vší úctě odkázal na zcela jiná fóra, kde je mobil sprosté slovo. ;-)


Offline - Ex-moderátor Profil 
22. 8. 2021 17:39 Odeslat příspěvek
Záleží na tom, v jakém telefonu je jaký širokáč. Třeba u P40 Pro je poměrně hodně slušný. Ale v ceně kolem 10 tisíc samozřejmě nebude kdovíjaká hitparáda... ale stále je lepší fotku mít než nemít.
Tím spíš, že zrovna ultraširokáč je něco, co na kompaktech a běžných univerzálních objektivech do (bez)zrcadlovek chybí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 8. 2021 18:29 Odeslat příspěvek
Take si myslim, ze fotka ma mit pomer stran 4:3 a byt nalezato, to je prvni co na fotaku v mobilu nastavuji, spravny pomer stran. Radeji ustoupim dozadu, nez abych prenastavoval pomer stran nebo otacel mobil nastojato. A kdyz vidim, ze nekdo dokaze i video natocit s mobilem nastojato, tak si o nem myslim sve.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies