MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Samsung Galaxy S10 vs Huawei P30 PRO

Offline - Junior Profil 
13. 8. 2021 20:50 Odeslat příspěvek
Zdravím, poradíte prosím, který mobil pořídit?

Jde mi hlavně o kvalitní foťák s videem.

A případně, jak moc se liší verze plus u Samsungu? Vyplatí si cca 1.500 Kč připlatit? Zaznamenala jsem, že si hodně lidí u toho Samsungu stěžovalo na přehřívání. Máte někdo vlastní zkušenost?

UK distribuce je OK?

Předem moc díky za info.
L.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 8. 2021 21:01 Odeslat příspěvek
S10 je dva a půl roku starý model, po tom už bych ani nekoukal. Huawei obecně už nemůžu doporučit, nemluvě že i P30 už je starý model. Myslím že za stejnou cenu seženeš aktuální nový model, s podporou aplikaci, bezpečnosti i operačního systému.


Offline - Ex-moderátor Profil 
13. 8. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
Záleží na tom jaký máš rozpočet (to je základ a nikde to nevidím). P30P sice ještě dostává bezpečnostní aktualizace, ale dlouho už to asi trvat nebude. Ale dá se s tím žít a aplikace fungují v pohodě a nejspíš nějaký ten rok nebude žádný problém (úplně nechápu co chtěl napsat Albert). Za mě v pohodě telefon (jsem s ním stále spokojený) a v dané ceně toho jako fotomobil asi stále nabídne nejvíc (ale video je spíš jen OK). Jenže stojí stejně jako před dvěma roky, na skladě může ležet delší dobu a pak je otázka v jakém stavu bude baterie... a tak bych přemýšlel třeba nad Pixelem 4a a obětoval telekamerku (a i když tu kolují legendy o pixelech, myslím, že P30P i přes občasné čarování s realitou nabídne jako fotomobil více).

UK záruku bych neřešil tady, ale rovnou napsal na podporu Huawei. Tady se bude spíš jen spekulovat a po Brexitu bych nedal ruku do ohně že nedošlo k nějakým možným změnám.


Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 08:57 Odeslat příspěvek
@Pan Kája
Díky moc, můj strop je cca 13.000 Kč..


Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 16:00 Odeslat příspěvek
S10 má výhodu delší podpory, aktuálně má pořád dost výkonu, takže žádné záseky, také má jako jedna z posledních vlajek jack, se zahříváním problém nemám. Vadí pouze zahnutý displej, pže je to k ničemu, jen se to hůř ovládá. A taky hodně vysoko umístěné zamykací tlačítko, je to opruz, ale dá se zvyknout.

S10 teď chodí kolem 7k, se stropem 13 by se dal vybrat zajímavější kousek.


Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 17:04 Odeslat příspěvek
@407sw

Díky moc za info.
Já jej právě našla nejlevněji za těch 13k. Ale nechám si poradit, měl byste nějaký tip do těch 13k? Jde mi hlavně o ten foťák a video.
Předem díky.
L.


Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 19:46 Odeslat příspěvek
Koukni na S20FE a Xiaomi Mi 10T Pro, oboje velmi obstojné kousky, ale každý trochu jiný.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
14. 8. 2021 19:46 Odeslat příspěvek
U cele rady S10 byl vzdy problem s vydrzi. S10+ jeste jakz takz, ale S10 tragedie a S10e taky zadna slava. U starsiho mobilu to bude uz uplne o hovne. Ja bych uz do toho nesel.


Offline - Moderátor Profil 
14. 8. 2021 19:55 Odeslat příspěvek
Lucie7 píše
Ale nechám si poradit, měl byste nějaký tip do těch 13k? Jde mi hlavně o ten foťák a video.
Předem díky.
L.

Chci to nejlepší, co jinak stojí 20-30 tisíc a nedám víc než 13k ;-)


Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 23:04 Odeslat příspěvek
@407sw
Diky moc. Zkoukla jsem par videi na youtube a ten samsung S20 FE 5g splnuje me pozadavky. Jen si trochu pohlidam cenu.
L.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 8. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
Měl jsem možnost poměrně dlouho používat jak S10, tak Huawei P30 Pro. Samsung má pocitově o něco větší šmrnc, ale vybral bych si určitě Huawei, ačkoli ty dva telefony mají prakticky stejný vybavení. P 30 Pro je novější než S10, má ještě Google Play, baterka je skoro nesmrtelná, a pak je tu ještě ten 5x optický zoom, který funguje parádně (S10 má jen 2x.) Na druhou stranu někdy Huawei fotku přesmažil, rozuměj zdokonalil umělou inteligencí do té míry, že to nebylo hezký, což se u S10 stávalo spíš zřídka. Pokud se s tím člověk naučí pracovat, tak P 30 Pro nemá chybu. Na S20 FE bych si dal pozor - sice jsem ho neměl, ale je poměrně dost kritizován, mimo jiné pro bezdůvodné přehřívání, a někteří uživatelé si stěžují na ošizené provedení oproti klasické řadě "S."


Offline - Moderátor Profil 
15. 8. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
dalBorgo píše
Na S20 FE bych si dal pozor - sice jsem ho neměl, ale je poměrně dost kritizován, mimo jiné pro bezdůvodné přehřívání, a někteří uživatelé si stěžují na ošizené provedení oproti klasické řadě "S."

jenže Samsung S20 FE 5G má Snapdragon a ten je v pohodě ne?


Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 14:55 Odeslat příspěvek
Už je i verze 4G se Snapdragonem, jen je potřeba si to pohlídat a důkladně přečíst před koupí. Nese označení G780G. Nepřehřívá se a má normální rozumnou vydrž na nabití. Cena 13-14K jak kde. 5G si myslím že je a ještě nějakou dobu bude zbytečná výbava a jen vábnička na zákazníky.


Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 15:09 Odeslat příspěvek
@Albert.Bert

Díky za info. Našla jsem viz odkaz. A pro pro méně chápající - Samsung galaxy s20 fe 5g = samsung galaxy s20 fe 4g snapdragon - spíš co se týče fotek? Hry nehraju.

https://edigital.cz/chytre-telefony/sam ... vy-p873400

Předem moc díky.
L.


Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
Rovnítko neplatí, je buď 4G nebo 5G.

Co se týče fotek, pokud nehodláš fotografie profesionálně prodávat nebo vystavovat (pak by ses určitě ale koukala po jiných modelech), je ten rozdíl zanedbatelný. Údajně má 5G verze díky jinému snímači na 100metrů vzdáleném objektu po 1000x zvětšení na monitoru cosi lepší, reálně bych se tím nezabýval. Navíc si nejsem jistý, že ta 5G verze za ten příplatek stojí. Kvůli těm fotkám určitě ne, kvůli 5G konektivitě už vůbec ne. Ve své kategorii, při této ceně je tak trochu S20FE 4G nejlepší, ušetřit se dá s A52 5G, ale ta je víceméně vyprodaná a na A52s 5G se stále ještě čeká. Nicméně tam jsou foťáky o stupeň níže.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies