MobilMania.cz

Přihlásit se

Výběr telefonu 5k +-

Online - Junior Profil 
15. 8. 2021 16:53 Odeslat příspěvek
Ahoj,
vybírám a kandidátů je na mě nějak moc. Tak snad poradíte. Požadavky - nic speciálního. Ram asi 6GB+, uložiště 64GB + Cena okolo 5k
5G už má cenu řešit?
Media Tek vs Snapdragon je nějak hodně znát rozdíl?
Co bude mít teoreticky nejdelší podporu?

Tak tedy, co z toho vzít:

POCO M3 Pro 5G
POCO X3 Pro
Motorola Moto G 5G
Realme 8 5G DualSIM
Realme 7 Dual SIM 8+128GB
Xiaomi Mi 9 SE LTE
Xiaomi Redmi Note 10S
Xiaomi Redmi Note 9 Pro LTE
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 19:07 Odeslat příspěvek
Neškodilo by to lépe specifikovat. Takhle je fuk co vybereš, když nemáš žádné požadavky.

Online - Junior Profil 
15. 8. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
Na moje použití bude jakýkoliv z nich v pohodě. Jen mi jde o nějaké poznatky lidí co je mají, nebo aspoň o nich něco ví.
Prostě poměr cena/užitná hodnota

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Čau po skoro dvou letech jsem hledal nástupce Motorola G7 Plus.Zkusil jsem odbočku k Xiaomi Redmi Note 10.Bylo to někdy v březnu jako novinka.No cca po dvou měsících jsme se s Xiaomi rád rozloučil.Za mě pro běžného uživatele jsem se nedokázal smířit s nastavbou xiaomi kdy mě nejvíc štvalo třeba to že jsem nemohl přijít na to jak vypnout třeba vyskakování oznámemí sms,messenger dvakrát.Věřím že to nějak jde ale já na to nepřišel.A to patřím k těm co se ve všem hrabou.Takových věcí tam bylo x.Dobředu jsem veděl že xiaomi je rozmanitostí nastavení známo ale prostě jsem to chtěl zkusit.Teď mám Motorolu Moto G 5G a chrochtám blahem.Ano taky má své mouchy např.na to že je to ani né rok starý model pořád jede na androidu 10 když starší model g8 dostal 11??.Ale bezpečnostní záplaty jsou aktuální 07/21.Takže Xiaomi nezavrhuji ale děkuji nic pro mě.K ostatním tebou navrhovaným značkám se vyjadřovat nebudu jelikož nemám zkušenosti a na rozdíl od spousty zde rádoby odborníků nerad vařím polívku bez vody.�

Online - Junior Profil 
15. 8. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
Hmm. Moto g5g byl takovej můj tajnej favorit.

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 20:11 Odeslat příspěvek
Xiaomi budou dostávat updaty ještě roky, ale jsou to jen updaty MiUI, nový systém někdy nepřijde už nikdy... G5G je v půlce životnosti konec updatu je naplánován myslím 8/22 nebo něco kolem toho. Realme updaty posílá co 2 měsíce, ale jejich SW oddělení je v plenkách a občas to stojí za to... V ceně kolem 5K si výběr podle toho, který se ti líbí, je to opravdu buřt :-)

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 20:29 Odeslat příspěvek
Moto g5g je prý hodně hamatný fon, chtělo by to osahat, zdali bude vyhovovat, dědek

Online - Junior Profil 
15. 8. 2021 20:31 Odeslat příspěvek
Na ten Moto sw tým jsem narazil i nějaké recenzi. To jediný mě trošku odrazuje ho vzít. Mám druhej xiaomy - v podstatě vyhovuje, ale láká mě zkusit něco jinýho.

Dík Meta, ruce mám relativně nadprůměrný, ale ještě je varianta, že ho dostane mladej, kterej svůj utopil. Tak mě napadlo mu přenechat moje redmi 8t a sobě koupit novej.
Jen nevím zda mě neukecá, že nejnovější telefon si zaslouží on.

Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
vem Motorolu, spolehlivý, bezproblémový mobil bez zbytečných aplikací s minimální nadstavbou, jen fce moto displej a moto gesta

Offline - Junior Profil 
15. 8. 2021 22:55 Odeslat příspěvek
K Motorole G 5G jsem psal prvni dojmy nekdy pred mesicem, zatim nemam moc co menit. Dle info na webu by mel dostat i Android 11, dokonce jsem cetl, ze v US uz ho dostava. Tak treba v dohledne dobe dorazi i k nam.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... #p12928312

Offline - Junior Profil 
16. 8. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
hele, narazil sem na realmi 8 4/64gb za 3900, bez 5g, na yt sou docela příznivé recenze, zkus mrknout zdali nebude vyhovovat, dědek

Online - Junior Profil 
16. 8. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
Dík. Koukal jsem. Zatím mě pořád nejvíc láká ta Motorola. Musím rozštípnout zda budu kupovat pro sebe, nebo mladýmu.

Online - Junior Profil 
18. 8. 2021 19:34 Odeslat příspěvek
Tak dneska jsem vyzvedl moto g5g. Čekal jsem větší kousek, ale oproti redmi 8t je jen trošku delší. Z mého pohledu příjemně padne do ruky.

Zatím jen aktualuzuju.Překvapila baterka. Měla už jen cca. 20%. Poslední nabití hlásila před 198 dny.
Bojuju s gesty, ale to se podá. Nikdy jsem nepoužíval.
Jinak pěknej kousek, zatím se mi líbí. Uvidím až začnu skutečně používat.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 8. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
Pak prosim jeste o nejakou kratkou recenzi na zaklade zkusenosti. Chci pro zenu novy telefon, aktualne ma xiaomi redmi a2 lite a dost bojujeme se zasekavanim, nepresnosti reakce na dotyk a obcasne uplne zaseknuti systemu v zamknutem stavu.
Jde mi hlavne o vetsi vydrz baterie, plynulost systemu, obstojnejsi fotky a aspon 128GB.
Diky �

Online - Junior Profil 
18. 8. 2021 21:49 Odeslat příspěvek
Hele pro ženu nevím. Mám velký ruce, pro mě velikost v pohodě, ale pro ženskou hmm?
Nejdřív aspoň zkusit někde v showroomu osahat.

Jinak k tomu co tě zajímá. Baterka je velká, výdrž v recenczích chválí.
Plynulost díky hw bez obav.
Fotky jsou podle úhlu pohledu každého soudruha. Co mě bude plně stačit, nemusí být pro druhého ani na avatar. Navíc já fotit neumím. To zkus pohledat na netu s nějakým komentářem od někoho, kdo ví o čem mluví.

19. 8. 2021 05:41 Odeslat příspěvek
m.kv píše
Tak dneska jsem vyzvedl moto g5g. Čekal jsem větší kousek, ale oproti redmi 8t je jen trošku delší. Z mého pohledu příjemně padne do ruky.

Zatím jen aktualuzuju.Překvapila baterka. Měla už jen cca. 20%. Poslední nabití hlásila před 198 dny.
Bojuju s gesty, ale to se podá. Nikdy jsem nepoužíval.
Jinak pěknej kousek, zatím se mi líbí. Uvidím až začnu skutečně používat.

Taky jsem včera pořídil G 5G pro jednoho člena rodiny a baterka měla 36 % a taky byla nabita před podobným počtem dní.

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
:D dobře uležený zboží co ukazuje svojí kvalitu

19. 8. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
m.kv píše
Hele pro ženu nevím. Mám velký ruce, pro mě velikost v pohodě, ale pro ženskou hmm?
Nejdřív aspoň zkusit někde v showroomu osahat.

Jinak k tomu co tě zajímá. Baterka je velká, výdrž v recenczích chválí.
Plynulost díky hw bez obav.
Fotky jsou podle úhlu pohledu každého soudruha. Co mě bude plně stačit, nemusí být pro druhého ani na avatar. Navíc já fotit neumím. To zkus pohledat na netu s nějakým komentářem od někoho, kdo ví o čem mluví.

Ona používá zezadu telefonu takový ty nalepovací věci na držení telefonu jak se tam provlečou prsty :-D , ale jak říkáš, zkusíme prvně osahat naživo.

Myslím si, že fotky budou lepší v každým případě než aktuálně u A2 Lite.

Pořídil bych nejraději iPhone SE, ale to už jsme cenově bohužel jinde :(

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 17:45 Odeslat příspěvek
já bych klidně zkusil i to realme 8 bez 5g ale mám smolíka, nemá hw radio, něco podobného s radiem 4/64 min, obstojný foťák, okolo 160 mm a do 180 gr - nic mě nenapadá, nakopnite mě někdo, dědek

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 18:11 Odeslat příspěvek
Zkusil jsem to nacvakat na Alze, jediné co mi to vyhodilo je Nokia 5.4, jinak asi nic.

19. 8. 2021 18:18 Odeslat příspěvek
Motorka G 5G rádio má, ta váha ani není tak znát.

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 20:22 Odeslat příspěvek
Dědku řešit rozdíl 50g. Když zakrojíš uzený za komínem, tak taky neřešíš každej gram :D

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 20:27 Odeslat příspěvek
Dáš o jeden klíč míň na svazek :D

Přílohy

IMG_20210819_202456.jpg
IMG_20210819_202456.jpg
[ 71.45 | Zobrazeno 17 krát ]

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 20:47 Odeslat příspěvek
m.kv píše
Dědku řešit rozdíl 50g. Když zakrojíš uzený za komínem, tak taky neřešíš každej gram :D

právěže jsem zkoušel přes 200 gr motorolu g 5g, měl sem ji na firmě a byla to hrůza, ale jako když to nakonec bude do 200 gr pak se mi toho nabídne víc, ofšem ten realme 8 mi sedl fest ergonomicky do ruky, nokii asi za mě nee, u těch slabších motorol mě trošku vadí to nízké rozlišení, samsála nechci, nějaká jiná alternativa kterou nevidím? dědek

-- 19. 8. 2021 20:52 --

jo, ještě nemohu dohledat zdali realme 8 5g má či nemá to rádio, ani na gsm areně to není přesně uvedeno, dědek

19. 8. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
tady je uvedeno že Realme 8 5G rádio má, ale nevím jak moc se tomu dá věřit
https://www.smartmania.cz/katalog/realme-8-5g/

a tady v recenzi zmiňují že Realme 7 5G je lepší volbou
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/realme-8-5g-recenze

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 21:37 Odeslat příspěvek
nicku dík za adkazy, https://mobilni-telefony.heureka.cz/poc ... pecifikace , někdo nějakou zkušenost s poco? dědek

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 21:44 Odeslat příspěvek
Hele to fm u realme asi není. Ani na jejich stránkách jsem nic nenašel.

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
šak právě, co ty a poco? dědek

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 22:04 Odeslat příspěvek
Měl jsem ve výběru, ale až jako poslední variantu. Jen osobní názor bez nějakých konkrétních důvodů.
Ono je to asi fakt jedno, co s tímhle budgetem vybereš. V něčem bude lepší ten a v něčem onen.
Vem cokoliv, co ti nejvíc splňuje požadavky.

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 22:07 Odeslat příspěvek
já vím, bohumile, já vím :D , dědek

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 22:12 Odeslat příspěvek
Nebo pak trošku přitlačit. Nejlevnější neťamtung nepoco s 5g a fm

Přílohy

IMG_20210819_221054.jpg
IMG_20210819_221054.jpg
[ 184.9 | Zobrazeno 13 krát ]

Offline - Junior Profil 
19. 8. 2021 22:19 Odeslat příspěvek
no právě že šaomi mám a chci zkusit něco jiného, i když to poco...dík zs tipy, ještě pogooglím, dědek

Online - Junior Profil 
19. 8. 2021 22:29 Odeslat příspěvek
Jop. Mám to stejně a proto jsem zkusil tu moto.
Hlavně Arnold mě přivedl na správnou cestu, když to dokázal protlačit u Mella :D

19. 8. 2021 23:20 Odeslat příspěvek
metyn píše
no právě že šaomi mám a chci zkusit něco jiného, i když to poco...dík zs tipy, ještě pogooglím, dědek

dědku, Poco je podznačka Šaomi, takže z bláta do louže... :D

-- 20. 8. 2021 00:13 --

jukni na
https://www.gsmarena.com/tcl_10l-10180.php
https://www.gsmarena.com/vivo_y70-10531.php

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 01:49 Odeslat příspěvek
Vivo y70 za full cenu nebrat,max za těch 3800 co bylo v akci na CZC... Větší hodnotu to nemá, má to hodně ústupků

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 05:40 Odeslat příspěvek
Nick Cave píše
metyn píše

dědku, Poco je podznačka Šaomi, takže z bláta do louže... :D

-- 20. 8. 2021 00:13 --

jukni na
https://www.gsmarena.com/tcl_10l-10180.php
https://www.gsmarena.com/vivo_y70-10531.php

já vím bohumile, já vím, máš to tam napsané "... i když to poco..." :D , dědek

Offline - Pokročilý Profil 
20. 8. 2021 07:26 Odeslat příspěvek
Poco je naprosto v pohodě, fm má. Některý mají i zvýšenou odolnost proti vodě.

20. 8. 2021 10:57 Odeslat příspěvek
metyn píše

tak když Šaomi má a chce zkusit něco jinýho, tak s Poco si moc nepomůže, nebo jo?

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
jako nástvaba je stejně na pikaču jak u šaomi, kdyby ty motorolky měly lepší displeje a nebyla to taková hebeda, dědek

20. 8. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
já před Moto G8 Power měl dvě Motoroly s HD displejem a můžu říct že ten rozdíl není tak markantní, a pokud nemáš orlí zrak, tak je ten rozdíl ještě menší :-)

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 11:52 Odeslat příspěvek
no zvažuju tu verzi g 30 se 128 gb za 4 litry viz: https://www.datart.cz/mobilni-telefon-m ... 012pl.html , jedu na ni mrknou do města, tak uvidím, dědek

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 14:06 Odeslat příspěvek
no abych někoho neurazil, za mně opravdu ta zákl řada moto g 10 , 20 a 30 nee, dezignově plastová vanička bez nápadu, poměrně tlustá, foťáky mají u všech poměrně dlouhou odezvu na spoušť, to bych asi nedal, další věc všude píšou , že mají fm radio ale u žádného z nich jsme ho nenašli v systému, prostě radio nepřítomno anebo sem jelito, no. Další velmi příjemné zjištění je to vivo 70, jak bylo v czc pod 4 litry, dizajnově bomba, do ruky padne jako ulitý , poměrně tenký, akorát teda 5,4 litru na krámu, u něho taky pozorovatelné zpoždění spouště ale výrazně menší než u motorolky, no a na závěr to realme 8 - asi ho vezmu i bez toho radia a koupím dom tranďák :D , jako fakt sedí v ruce, hezký asi plechový rámeček dokola, velice příjemná tloušťka, odezva na spoušť foťáku je rychlá, líbí se mi již delší dobu, tož tak, dědek

-- 20. 8. 2021 14:50 --

kdyby někdo to vivo chtěl prodat tak mi může poslat sz :D , dědek

20. 8. 2021 14:59 Odeslat příspěvek
a tady si nevybereš v té akci Bleskmobilu?
https://www.czc.cz/bleskmobil/skupina

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 15:16 Odeslat příspěvek
ne , nevyberu, je to za standartní ceny takže to nemusím nutně řešit přes czc, dědek

20. 8. 2021 16:27 Odeslat příspěvek
Dobrý den, omlouvám se, že si přihřeju polívčičku, ale přijde mi zbytečné zakládat nové vlákno s podobným požadavkem.
Odchází mi mikrofon na Nokii 6.1, tak se pomaličku ohlížím po nástupci. Nepotřebuji nic extra, cena 4 - 4,5 tisíc a aby to mělo NFC. Fotky a videa jen tak momentky prohlížené přes TV. Hry žádné. Doposud jsem nikdy nic jiného, než Microsofty a Nokie neměl, takže nemám žádné zkušenosti s těmi nadstavbami Androidu. Jestli vůbec ještě dneska existuje něco s "čistým androidem", tak to určitě bude za ranec...
Jsou mezi níže uvedenými nějaké zásadnější rozdíly v procesorech, kvalitě fotek, kvalitě displeje? Něco, co mi pomůže to rozseknout. Je to srovnatelné či lepší oproti Nokii 6.1 nebo si pohorším a pokud bych chtěl něco podobného, musím přitlačit? 5G není důležité. Díky.
Realme 7
Realme 8
Redmi Note 9
Redmi Note 9T
Redmi Note 10 5G
Poco M3 Pro 5G

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 16:37 Odeslat příspěvek
Tak z tohohle výběru asi Realme 7 nebo 8. Xiaomi je určitě méně vhodné, pokud chceš zůstat věrný značce, tak asi Nokia 5.4.

20. 8. 2021 17:30 Odeslat příspěvek
octaman píše
Doposud jsem nikdy nic jiného, než Microsofty a Nokie neměl, takže nemám žádné zkušenosti s těmi nadstavbami Androidu. Jestli vůbec ještě dneska existuje něco s "čistým androidem", tak to určitě bude za ranec...

s v podstatě čistým androidem za nízké ceny je kromě Nokie jen Motorola
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/proc ... v-androidu

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 18:37 Odeslat příspěvek
niku ty máš na těch motorolkách rádio? nevíš proč píšou, že rádio má být přítomno ale nemohu ho najít ani na g10, ani na g20 ani na g30? dědek

-- 20. 8. 2021 18:39 --

octaman píše
Dobrý den, omlouvám se, že si přihřeju polívčičku, ale přijde mi zbytečné zakládat nové vlákno s podobným požadavkem.
Odchází mi mikrofon na Nokii 6.1, tak se pomaličku ohlížím po nástupci. Nepotřebuji nic extra, cena 4 - 4,5 tisíc a aby to mělo NFC. Fotky a videa jen tak momentky prohlížené přes TV. Hry žádné. Doposud jsem nikdy nic jiného, než Microsofty a Nokie neměl, takže nemám žádné zkušenosti s těmi nadstavbami Androidu. Jestli vůbec ještě dneska existuje něco s "čistým androidem", tak to určitě bude za ranec...
Jsou mezi níže uvedenými nějaké zásadnější rozdíly v procesorech, kvalitě fotek, kvalitě displeje? Něco, co mi pomůže to rozseknout. Je to srovnatelné či lepší oproti Nokii 6.1 nebo si pohorším a pokud bych chtěl něco podobného, musím přitlačit? 5G není důležité. Díky.
Realme 7
Realme 8
Redmi Note 9
Redmi Note 9T
Redmi Note 10 5G
Poco M3 Pro 5G

z toho co tam máš tak za mne realme 8, i ten system je v poho, není vůbec zaplácaný jako u šaomi , ale mám poze zatím krátké zkušenosti, se šaomi 4 leté a zjišťuji, že je třeba posunout se jinam, dědek

20. 8. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
na všech co sem měl, Moto E4 Plus, Moto G7 Power a Moto G8 Power bylo rádio

-- 20. 8. 2021 18:44 --

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g10-10723.php
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g20-10828.php
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g30-10724.php

u všech co jsi jmenoval GSM arena uvádí radio

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
právě že jsem hledal v menu na základě gsm areny ale v reálu nicht, máš tam na to radio ikonku? dědek

20. 8. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
samozřejmě, ikonku mám na ploše, v podstatě rádio v mobilu prakticky nepoužívám, ale tím nechci říct že se někdy může hodit

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 19:47 Odeslat příspěvek
no a jsme u toho, info z netu a reál je jak nebe a dudy, ani já ani prodejce jsem rádio neobjevili, ale dost bylo radia, nebudu už na něm trvat, pořídím domů bateriový tranďák jako kdysi :D , dědek

20. 8. 2021 20:45 Odeslat příspěvek
Stačí apka, třeba cz radio, nebo klasika tune-in.

20. 8. 2021 21:36 Odeslat příspěvek
metyn píše
z toho co tam máš tak za mne realme 8, i ten system je v poho, není vůbec zaplácaný jako u šaomi , ale mám poze zatím krátké zkušenosti, se šaomi 4 leté a zjišťuji, že je třeba posunout se jinam, dědek

Prošel jsem teď pár recenzí na youtube a beru tedy Realme 8.
Parametry, výkon a kvalita atd. u všech +/- na stejno. Ale všichni chválí čistotu, odladěnost a svižnost nadstavby systému u Realme oproti Poco i Xiaomi.

Děkuji za rady

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 21:42 Odeslat příspěvek
roy1 píše
Stačí apka, třeba cz radio, nebo klasika tune-in.

já to řešil pouze proto, že ne vždy sou data v dosahu, obzvlášť jako u nás to tornádo, či různé bouře, a když v kombinaci s výpadkem proudu 16 hodin nevíš co se vlastně děje tak je to na pikaču, ale jak píšu, tranďák to jistí :D , dědek

20. 8. 2021 21:46 Odeslat příspěvek
já teda nevím, ale zrovna tady čtu v recenzi Realme 8 5G o jejich nadstavbě Realme UI
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/real ... -recenze/2

a taky už bych nekoupil mobil bez AOD nebo aspoň jak má Motorola moto displeje

Offline - Junior Profil 
20. 8. 2021 22:15 Odeslat příspěvek
tady třeba v čase 7min 5 sec : https://www.youtube.com/watch?v=Yj_HPeoHyvs , mi to taky připadá rozhodně lepší než šaomi, si pak vyber, ty motoroly sou taková pádla, např to realme nebo to vivo 70 to je paráda, něco úplně jiného, no co už, dědek

20. 8. 2021 22:19 Odeslat příspěvek
Tak u Xiaomi je aspoň záruka pravidelných updatů, u realme to vypadá všelijak, jejich programatorský tým má rezerv dost, jsou toho plná fóra.

20. 8. 2021 22:28 Odeslat příspěvek
Nick Cave píše
já teda nevím, ale zrovna tady čtu v recenzi Realme 8 5G o jejich nadstavbě Realme UI
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/real ... -recenze/2

a taky už bych nekoupil mobil bez AOD nebo aspoň jak má Motorola moto displeje

Vždyť v té recenzi autor sám zmiňuje, že šlo o nějakou thajskou novinářskou distribuci. Už se mi to v těch videích nechce hledat, ale mám pocit, že jsou u nás předinstalovány jen nějaké 2-3 aplikace. Ohledně chyb v překladech je v těch videích taktéž zmíněno, že už je to mnohem lepší (i když stále ne dokonalé).
Je mi ale jasné, že čistý Android ala Nokia to nikdy nebude..
A AOD to má http://www.odolnytelefon.cz/graficka-nadstavba-realme-ui-2-0/

20. 8. 2021 22:34 Odeslat příspěvek
metyn píše
tady třeba v čase 7min 5 sec : https://www.youtube.com/watch?v=Yj_HPeoHyvs , mi to taky připadá rozhodně lepší než šaomi, si pak vyber, ty motoroly sou taková pádla, např to realme nebo to vivo 70 to je paráda, něco úplně jiného, no co už, dědek

jj to souhlasím, Motorola poslední dobou posílá na trh zbytečně velké smartphony, a taky imrvere kopiruje Samsung, mě kdyby klekla Moto G8 Power tak nevím kterou bych vybral, poslední co se mi líbila byla Motorola One Fusion+ ale ta za chvílu zmizí z nabídky a ty nové už se mi teda moc nelíbí

-- 20. 8. 2021 22:39 --

Octamane, aji kdybys toleroval vše, tak s těmi aktualizacemi má Roy pravdu, jsou toho plná fóra, updaty mají velké zpoždění, a také obsahují soft. chyby a nedodělky

Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 07:42 Odeslat příspěvek
Motoroly jsou přerostlé krávy poslední dobou, updaty nejsou zrovna na denním pořádku, ale fungují.

Realme se snaží, ale ty updaty jsou občas opravdu za trest, a když něco slíbí do 2 měsíců, tak realita je půl roku.

Vivo třeba u Y70 garantuje !!4!! Roky bezpečnostních aktualizaci, ale za 5400 si ho můžou nechat...

A pak si má člověk něco vybrat.

Takže Realme 8 a radši s updaty čekat než je hned instalovat nebo Motorolu G5G případně G9 Plus a přežít, že jsou to obří telefony ...

Online - Junior Profil 
21. 8. 2021 11:22 Odeslat příspěvek
Drobný dotaz:
Moto 5G5, když chci spustit Fio banku, tak se objeví varování o oprávnění Usnadnění app Akce a gesta Moto.
Ta má v oprávnění jen fotoaparát.
Příloha
1629537135884.jpg
1629537135884.jpg
[ 670.76 | Zobrazeno 57 krát ]

Řešit - neřešit?

21. 8. 2021 11:49 Odeslat příspěvek
Akceptovat a neupozorňovat

Online - Junior Profil 
21. 8. 2021 12:01 Odeslat příspěvek
Díky

Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 20:12 Odeslat příspěvek
narazil sem na foun, který je pro mne parametricky naprosto ideální, kua akorát jeto šaomi :hm :oboze :D , https://xm.cz/xiaomi-redmi-note-10s_z23 ... 2103#12103 , to je brouček ve hlavičce tedy vám povím, dědek

21. 8. 2021 20:31 Odeslat příspěvek
a má rádio?
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n ... -10769.php

-- 21. 8. 2021 20:33 --

nemá!
https://xm.cz/blog/dotaz/dotaz-k-produk ... -note-10s/

Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 20:49 Odeslat příspěvek
na radio sem rezignoval, sem psal že koupím tran%dák :D , ale pusti si tuto recenzi od 7 min 25 sekundy : https://www.youtube.com/watch?v=3nDUs7VcDuk :hm :D , dědek

Online - Junior Profil 
21. 8. 2021 21:15 Odeslat příspěvek
Dědku ty jsi nerozhodný jak prvnička na prvním bále. ;-)
Ale nedivím se. Ten 10s vypadá v poměru cena/výkon cajk.

Offline - Junior Profil 
21. 8. 2021 21:31 Odeslat příspěvek
to je pravda, dycky to mosím pořádně zvážit abych nakonec tím správným výběrem šlápl do hovénka, to su celý já :D , dědek

22. 8. 2021 10:27 Odeslat příspěvek
matujes :pozor

Offline - Junior Profil 
22. 8. 2021 13:18 Odeslat příspěvek
tvl, matuju, a to nejsem na garáži :-)), dědek

Offline - Junior Profil 
24. 8. 2021 08:29 Odeslat příspěvek
tak vyřešeno, po prozkoumání všech kandidátů zůstávám u šaomi, tentokrát RN 10S, toho balastu tam zas až toliko není, běhá celkem svižně, fotí slušně, nabíjení 33w je podstatně rychlejší než co mám naa RN4, rádio fyzicky přítomno , +je , že nemusím kupovat tranďák :D , do ruky padne taky dobře a "znalost" prostředí je taky +, alespoň si nemusím zvykat na jiné, dědek

27. 8. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Tak já mám od včerejška taktéž vyřešeno. Koupil jsem Realme 8. Zatím vše v pohodě. Z "balastu" tam byl jen Amazon a TikTok. Jinak jen klasické appky jako hodiny, kalkulačka, prohlížeč fotografií, audio/video přehrávač - tyto ale nelze odinstalovat. A jelikož jsem zvyklý z předchozího telefonu na jiné a ty jsem si i do nového tlf. přenesl, tak je tam mám vlastně duplicitně.
Jinak v pohodě, drží a ovládá se dobře, větší výkon oproti předchozí Nokii 6.1 je dost znát, fotky a videa jsou taktéž kvalitnější. Ohledně výdrže baterie se teprve uvidí, jelikož jsem ho od zprovoznění včera odpoledne docela dost používal - nastavování, zkoušení, aktualizace atd.

Online - Junior Profil 
26. 9. 2021 22:11 Odeslat příspěvek
Zkusím oživit. Co vzít s ohledem na co nejlepší fotky v tomhle budgetu?

Offline - Junior Profil 
27. 9. 2021 09:39 Odeslat příspěvek
octaman: Tak je deaktivuj to by jit melo v detailu te aplikace.-)

27. 9. 2021 12:12 Odeslat příspěvek
m.kv píše
Zkusím oživit. Co vzít s ohledem na co nejlepší fotky v tomhle budgetu?

https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... 28gb-modra
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/moto ... us-recenze

Online - Junior Profil 
27. 9. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
Pěknej kousek. Bohužel 50 km nejbližší místo, kde maj.

Co moto g30 nebo 5 g5? Já foťák neumím ohodnotit, skoro nepoužívám.

27. 9. 2021 18:44 Odeslat příspěvek
vždyť můžeš objednat přes eshop, proč by jsi někam jezdil?
Motorola G 5G je také ok ale za 5tis. ji má jen Alza
https://m.alza.cz/motorola-moto-g-5g?dq=6243894
https://www.techarena.cz/recenze-motoro ... la/a-3682/

Online - Junior Profil 
27. 9. 2021 22:23 Odeslat příspěvek
Jo eshop. :D já hledal rovnou kde jí maj k vyzvednutí. No stane se.
Na Alze byla 5g5 jen rozbalená za 5400. Až během dne naskočila nová za 5k. Tu jsem vzal, protože mi zrovna přišli pouzdra a skla z číny na mojí, co jsem bral pár týdnů zpátky.
Díky tedy

30. 9. 2021 11:29 Odeslat příspěvek
marvy píše
octaman: Tak je deaktivuj to by jit melo v detailu te aplikace.-)

Tlačítko "Deaktivovat" je šedé nefunkční

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 80 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies