MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Výběr nového telefonu Samsung A52,Realme 8 pro, mi 11 lite?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 6. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
Finanční limit - cca 8000
Účel pořízení - běžný uživatel
Úhlopříčka displeje - co nejmenší
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - Samsung,Xiaomi
Specifické požadavky - pěkné fotky ;-)

Potřebovala bych trochu poradit s výběrem nového telefonu. Přecházím z drobka Xiomi mi 9se, po reklamaci mi vrátili peníze a tak musím hledat znova. Chtěla jsem opět co nejmenší telefon,ale to je v současnosti už marný boj.takze vybírám mezi třemi variantami. Klonim se opět k Xiaomi, ale vidím klady i v ostatních. Rady?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2021 12:32 Odeslat příspěvek
A52


Offline - MobilManiak Profil 
4. 6. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Redmi note 10 pro..


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2021 14:19 Odeslat příspěvek
Pokud ma byt co nejmensi a zaroven opravdu zalezi na fotaku, tak jedine sehnat jeste nekde Samsung S10e, nebo koupit Google Pixel 4a. Oba jsou ale cenove pres limit.

Pokud nemas na fotak extremni naroky a prekousnes vetsi velikost, tak klidne treba ten Samsungu A52.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 6. 2021 15:09 Odeslat příspěvek
Vybírám fakt v podstatě z těch tří výše zmíněných. Na rozměry jsem rezignovala a ráda bych aspoň co nejlehčí,takže proto bych brala to Xiaomi. Každopádně díky za všechny názory :-) zatim vede Samsung


-
4. 6. 2021 16:08 Odeslat příspěvek
Osobně se mi líbí MI11 lite v té žluté barvě.


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2021 16:29 Odeslat příspěvek
Já bych vybíral mezi a52 a mi11l.Ale jelikož má a52 voděodolnost a je vyvážený po všech stránkách + OneUI je mi bližší,šel bych do a52.Realme 8 má občas nějaké sw chyby,což u Samsungu moc nevidím.


Offline - MobilManiak Profil 
4. 6. 2021 18:12 Odeslat příspěvek
Tak mi 11 lite je rozumná volba.. Pokud menší model co je i dost lehký.. Samsung S10e už vážně ne ten je starý, ve výdrží slabý.. A52 sice ok ale jak z má Samsung ten vždy na něčem ušetří.. Sice má voděodolnost ale co dál.. Redmi a Mi mají IP53 tak aspoň něco..


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2021 19:19 Odeslat příspěvek
Svět jde úplně do sraček. Člověk si nedokáže koupit telefon podle vlastního rozhodnutí


Offline - Pokročilý Profil 
4. 6. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
Teď je v akci S20FE a k němu Galaxy Buds Pro, ale jinak A52 naprosto bezproblémový telefon, až na cenu, všechno je lepší než MIUI utrpení a pak samozřejmě Pixel 4a skvělá volba.


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2021 21:56 Odeslat příspěvek
panrt píše
Tak mi 11 lite je rozumná volba.. Pokud menší model co je i dost lehký.. Samsung S10e už vážně ne ten je starý, ve výdrží slabý.. A52 sice ok ale jak z má Samsung ten vždy na něčem ušetří.. Sice má voděodolnost ale co dál.. Redmi a Mi mají IP53 tak aspoň něco..

Čemu má to stáří vadit? Má Android 11 stejně jako A52. Ještě dostane Android 12 + pravidelne bezpecnostni zaplaty. Android 13 uz nejspis nedostane ani jeden z nich. Jedine, v cem S10e NENI lepsi, je velikost baterie. Ale pokud clovek neni paric her nebo to nepouziva jako navigaci bez nabijecky, tak cely den i pri vetsi zatezi zvladne. V pripade mirneho vyuziti by dal i dva. A rozhodne ma o dost lepsi fotak a je vyrazne mensi. Akorat se nevejde do cenoveho limitu.

Pixel 4a pri stejnych rozmerech a velikosti baterie ma o fous lepsi vydrz i fotak. Chybi mu jen slot na pametove karty/verze s vyssim nez 128 GB ulozistem.

Z tech trech, co tazatelka predvybrala, za me Samsung A52. Skvele odladeny software, hezke a prehledne prostredi, velka baterka, dobry fotak.


Offline - Ex-moderátor Profil 
4. 6. 2021 22:28 Odeslat příspěvek
No, Lenko, výběr podle velikosti ztrácí smysl, když už máš v podstatě 3 šampiony a jejich velikost pro tebe není problém. Každý nabídne jinou přednost i co se focení týče (možná až na Xiaomi). Do hlavy ti nevidíme, tak tradičně odkážu na gsmarena.com - mají tam poměrně vyčerpávající testy a vcelku dobře můžeš porovnat i fotky z jednotlivých telefonů - co ti sedne a co ne.

Osobně se mi vcelku líbí ta A52. U prvních realme na našem trhu jsem slýchal o občasných problémech se softwarem (zpomalování systému apod... sice je podle všeho vyřešili, ale byl bych opatrnější... ten 108mpx také pod všeho neodvádí tak skvělou práci jako u dražších Xioami a Samsungů). Ale fakt bych se podíval na ten server.


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2021 13:55 Odeslat příspěvek
Xiaomi bez IOS nebrat! Ty fotky nestojí za nic, člověk kolikrát potřebuje něco rychle vyfotit a bez stabilizace nereálné. Radši A52, One UI 3.1, IP krytí, Foťák s IOS, baterka taky vydrží, podpora do budoucna.


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2021 14:25 Odeslat příspěvek
Samsung má od všeho něco (včetně tříleté podpory). U Číňanů člověk nikdy neví…


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2021 18:44 Odeslat příspěvek
Samsung ale vyrábí řadu A také v Číně, dokonce ve stejných továrnách jako šajomi atd.
https://m.mobilmania.zive.cz/petina-vyroby-smartphonu-znacky-samsung-prejde-na-cinske-odm-vyrobce/a-1346761
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies