MobilMania.cz

Přihlásit se

Samsung galaxy S10e versus Sony xperia 10 III 5G

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 17:10 Odeslat příspěvek
Ahoj všem, jak byste srovnali tyto telefony z nadpisu tématu? Zdá se, že nadchází výměna mého Sony Xperia XA2. Byl jsem nedávno rozhodnut, že jako další pořídím S10e, ale obejvila se tato Xperia, která mně zaujala. Díky za reakce
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 17:46 Odeslat příspěvek
Proboha co pořád všichni máte s tím S10e, to je už opravdu starý křáp, o tom bych už ani nepřemýšlel. Ještě tak S10+ chápu, velká bývalá vlajka, ale "éčko" trpělo na slabou baterku a svého času to bylo rozhodně dobré, dneska se tím nemá už smysl zabývat.

Xperia 10 III je určitě moc zajímavá, kdyby měla buď nižší cenu nebo o nějaký ten stupínek vyšší procesor, šel bych do ní. Jednoznačně velikost je to čím zaujme nejvíc, pak třeba 3,5mm jackem a odolností. Je otázka jestli to dokáže převážit tu cenu cca 10K+, pro mě ne. Nicméně je fakt že nic takhle velkého (totiž malého) se na trhu v této ceně nevyskytuje. Takže pokud nevadí mizerná fotoaplikace a HDR, foťák bez "normální" stabilizace, na svou cenu mizerný procesor, rámečky displeje a fakt příšerná nabíječka v balení (kdyby nedávalo sony žádnou udělá líp) tak může být Xperia 10 III dobrá volba. Jako malej fon k telefonování a občasným dalším funkcím, spolu s poslechem hudby přes drátová sluchátku super, to zase jo.

Jenom doplním že A52s je za podobnou cenu a je rozhodně v mnoha směrech lepší. Sice větší, ale má IP67, jack, lepší foťák a výkonnější procesor. Když uvážím stejnou cenu, na Sony bych ani nekoukal. Bohužel.

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Omlouvám se, díky za zadu, ale musel jsem pak řešit úplně jiné věci. Vracím se opožděně k tématu, mrknu na ten A52 5G i na S10+, ale už to asi bude všechno velké na mně, asi zkusím někde omrknout na živo a zkusit do ruky a kapsy. Ještě je Samsung S20 FE, všechny tři bych si nejraději na jednom místě omrkl. Zkusím si je hodit do provonání, který by pro mé účely byl nejlepší, který by se nejvíce hodil.

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 13:42 Odeslat příspěvek
Ta Xperia je fakt low-end a ještě strašná Sony podpora. Ber S20 FE, budeš max spokojený.

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
Díky, no líbí se mi, ale jeto dost nad můj rozpočet, nevím najít nějakou doboru akci nebo výprodej nebo zánovní...

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
Tady máš za 13tis s cashbackem. https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s20- ... 72798&o=15

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 15:13 Odeslat příspěvek
Hmm, ale cashback asi těžko budu moci s mou xperií využít...

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 15:48 Odeslat příspěvek
Ber A52s, na S10e zapomeň a budeš spokojený. Xperii 10 III překonává ve všech směrech. Pokud je ti to málo, připlať za S20FE.

Alternativa může být Moto G100 5G s nižší cenovkou, ale nemá žádnou IP68 nebo IP67, snese jen deštíček. Podpora bude horší, ale to tě asi netrápí když jsi chtěl S10e.

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
Tomas28 píše
Hmm, ale cashback asi těžko budu moci s mou xperií využít...

Dáš tam nějaký starý telefon na protiúčet, klidně nějakou tlačítkovou jebku bez hodnoty, dostaneš za ní 1Kč + 4000 jako bonus zpět na účet.

Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 16:38 Odeslat příspěvek
ok, díky všem, rozmyslím asi fakt někde kouknu na živo v datartiu nebo mobilphotovosti. Ješt je Google pixel 4a, který se dá sehnat za dobré love z Německa, ale ten mně úplně neoslovil, jedině těmi rozměry a foťákem...

Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
Tak asi půjdu do A52 a ať je to už 5G, u S20FE mi kromě ceny vadí, že nemá audio jack :-) S10+ už je blbost. Tak jdu hledat dobrou cenu a obchod na A52 a příp. cashback, už u známých zjišťuju, kdo má starý phone Samsung :-) Akorát už mi zase nebude pasovat na mobil brašnička na kole, protože kolo i brašnička jsou 2 měsíce nové :-) Musím se smířit s tím, že kompkatní mobil už asi nepořídím...všechno je o kompromisech holt

Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
Malé na výšku je třeba iPhone 12 Mini nebo iPhone 12.
To se ti do kapsičky vleze :D

Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
Já vím, ale do systému jabka se mi nechce jít, i když to mají třeba neteře se sestrou jako použité iphony...

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 11:12 Odeslat příspěvek
Tak jsem si dnes zašel do Datartu a Ispace osobně v Galerii v Přerově a mrkln A 52 5G i na S20FE. Poznatky - váhat jestli více oželím bezdrátové nabíjení u 52 nebo jack u S20 FE a také oželet 5G - u S20 ještě prý nejde rozšířit paměť. Na A52 není cashback. Velikostně a do ruky je to na stejno, tak budu váhat, jestli si připlatit na 13 tisíc, ale dát pozor, aby to mělo procesor Snadpragon 86O

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
S20FE má slot na paměťové karty, to jsou zase nesmysly, kdo ti to nakukal? 5G je k ničemu a ještě několik let bude, reálná využitelnost že bys potřeboval 5G nulová. Už dnes je jasné, že operátoři budou vyžadovat mastný příplatek za 5G, tarify mají strop často na 10Mb/s a LTE se v nejbližším století nevypne. (nadsázka) Bezdrátové nabíjení je fajn, ale pokud ho doteď nepoužíváš, chybět ti nebude. Rozhodnout tak může jack. Pokud ho používáš denně, nevzdávej se ho. Ale pokud ti stačí bluetooth sluchátka a zvykneš si nabíjet, není co řešit. Nemluvě že S20FE je prostě vyšší model.

Offline - VIP uživatel Profil 
12. 9. 2021 17:07 Odeslat příspěvek
dražší telefon s plánovaným využitím na 3-5 let bych už dneska kupoval jedině s 5G
https://m.alza.cz/5g-sit

ono totiž jak poroste datová náročnost, tak LTE sítě přestanou rychlostně dostačovat, je to stejný vývoj, jako se kdysi přecházelo z 2G na LTE (pominu li 3G sítě které byly jen ve městech a blízkém okolí) dneska se na 2G nenačte ani stránka na webu.
jenom ještě - když telefon s 5G tak zároveň s větší baterií 5000mAh a víc kvůli energeticky náročnějšímu modulu 5G

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 18:00 Odeslat příspěvek
Vtipný, že původně se zvažoval S10e a nakonec se tu bude řešit 5G. :D

12. 9. 2021 18:08 Odeslat příspěvek
jde o to i kdyby tu S10e bez 5G chtěl tak ji nekoupí v CZ distribuci a navíc cena 14tis. je neadekvátní

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 21:25 Odeslat příspěvek
Tomas28 píše
Tak jsem si dnes zašel do Datartu a Ispace osobně v Galerii v Přerově a mrkln A 52 5G i na S20FE. Poznatky - váhat jestli více oželím bezdrátové nabíjení u 52 nebo jack u S20 FE a také oželet 5G - u S20 ještě prý nejde rozšířit paměť. Na A52 není cashback. Velikostně a do ruky je to na stejno, tak budu váhat, jestli si připlatit na 13 tisíc, ale dát pozor, aby to mělo procesor Snadpragon 86O

A co třeba https://www.mall.cz/mobilni-telefony/sa ... 780gzwdeue za 16 tis?

Použij kód EF10CZMMBV3214D a po cashbacku budeš na 10,4 tis Kč.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 08:22 Odeslat příspěvek
Tak nevím jestli je vtipné řešit 5G , měl jsem ji v návrhu u té Xperie. Zatím asi v Bystřici p.H. nevyužiju a i když v mé nedaleké obci sice máme Vodafone vysílač, tak mi to asi nepomůže :-) Navíc mám u Vodafone jen tarif s neomezeným voláním za cca 460 kč a s 2,5 giga na data. Ta nabídka z mall.cz vypadá dobře, to by vyvážilo i bílou barvu :-) když se dá obal je to jedno :-) Jen aby se vrátil ten cashback - ptal jsme se tento cashback není že se musí dát protiúčtem starý mobil Samsung, i když už od kolegyně starý mám, tady stačí jen registrace a oni pak vrátí 4000 kč prý. Zvažoval jsme tarif Basic nebo Super u Vodafonu, ale jsme kancelářskej, převážě sedím u PC, takže data nemusí mtolik využívat, ale nějaká větší rychlost by se hodila sem tam. Protože jsem většíinu času v kanclu, tak jsem si říkal, že můžu oželet velkou baterii a vzít i menší u té dříve uvažovaného S10e, ale pak je člověk někde venku na kole mimo práci či o víkendu a už to chybí... Xperia už opravdu asi umírá, včera mi přestalo fungovat nabíjení, nemhlo se mi za boha podařit nabíjet. Až dnes v práci z novjší nabíječky od kolegyně.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 09:34 Odeslat příspěvek
Doporučil jsem tchánovi S20 FE, přecházel z Huawei P10 Lite tuším a ten je nadšený.
Display, foťák, baterka...všude si polepšil. Sice prskal, že je to úplně jiné, než jeho milovaný Huawei, ale už by zpět nechtěl :)
5G se nemusíš momentálně zaobírat, stejně to v ČR standart dlouho nebude.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 09:50 Odeslat příspěvek
Tak objednáno z Mall. cz:
https://www.mall.cz/samsung-galaxy-s20- ... 780gzbdeue
Díky Welby za smart kód, po uplatnění jsem platil 15 316, pak ještě cashback, snad nebudou vyčerpané registrace :-), zítra ho budu mít v zásikovně.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Věřím, že budeš spokojený :-)
Teď se dívám, že ta bílá varianta je už taky za 17 tis., tak nebyl důvod jít po ní. Asi to byla jen krátkodobá akce...

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 10:31 Odeslat příspěvek
Jasný, tak to je necelých 11 400 po cashbacku a to bych zaplatil normálně za za tu A52, dala se sehnat za 10 900 v TS.Bohemia ale nemají skladem. Tak ted nakoupit ještě příslušenství – obal, bezdrátovou nabíječku atd.

13. 9. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
orgasmic píše
5G se nemusíš momentálně zaobírat, stejně to v ČR standart dlouho nebude.

no... myslím, že to půjde rychleji než kdokoli očekává, operátoři ví, že zlatý důl je v datech, dneska už bych koupil bez 5G telefon jen do 4,5tis. a né telefon v cenové kategorii 10+ jako tazatel, navíc telefony bez 5G půjdou s cenou razantně dolů, zvláště ty ve vyšší cenové kategorii

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 12:18 Odeslat příspěvek
sakra chlapi nestrašte hned po koupi :-) NO tady u nás na ddině to tzak rychlé nebude a s tím mým 2,5 giga v tarifu, kdy jsem spíš na počítači ....

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 12:57 Odeslat příspěvek
Neboj. S LTE si jeste nejaky patek vystacis. Letos jsem taky kupoval telefon (minuly vydrzel skoro 6 let) a 5G jsem fakt neresil.

13. 9. 2021 13:43 Odeslat příspěvek
Tomas28
mohl jsi vzít Samsung A52s 5G třeba...
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... -11039.php
https://www.huramobil.cz/samsung-galaxy ... MA52SBLACK

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
To už bude rychleji TV vysílání v 1080p, než reálné 5G plné pokrytí operátory v ČR :D

Offline - Pokročilý Profil 
13. 9. 2021 14:57 Odeslat příspěvek
Však to už je v teresterice běžně.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 16:04 Odeslat příspěvek
Myslíš to vysoké rozlišení, o kterém v minulosti mluvila Prima, těch 570? :D Né, vážně, 5G je, ale kdo ho chce musí připlatit. Základní datové tarify (byť neomezené) jedou 4G. Někde jsem četl vyjádření jednoho z operátorů, že čím více se stane 4G/LTE standardem, tím více bude datových tarifů pro 5G za příplatek. Je pravděpodobné, že LTE neomezený net bude brzy pod 500 s nějakým limitem rychlosti, rýžovat se bude na 5G. A jak vidno někteří už na tu propagandu skočili a bez 5G ani ránu.

Offline - Junior Profil 
13. 9. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
Ono hlavne skutecne 5G u nas jeste nejede. Vysila se pres LTE.

13. 9. 2021 18:27 Odeslat příspěvek
nejde samozřejmě jen o 5G ale Samsung A52s 5G je nový a dostane delší podporu a aktualizace, v tomto případě o rok delší ve srovnání s S20 FE

Offline - Junior Profil 
14. 9. 2021 14:20 Odeslat příspěvek
A kdyz to Nemcum vyjde, tak bude podpora 7 let :D

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 07:11 Odeslat příspěvek
Tak pone dorazil včera odpoledne, zatí mse rozkoukávám, co je jinak proti Xperii, musím vykoumat, co všechno můžu použít, využít nového a jiného. Asi vyhledám nějaké tipy nebo vlákno zde, ale možná na to dojdu časem i na něco. Td přetáhnput kontakty z xperie, stáhnout používané aplikace atd.

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
No psaní ti evidentně na Samsung klávesnici ještě moc nejde :D

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
No nejde, ostuda :-) Kecám, psal jsme na počítači a hrnul to na klávesnici hlava nehlava...

-- 15. 9. 2021 10:40 --

Poprosím ještě o doporučení bezdrátové nabíječky, ať neudělám nějakou botu – je v nich rozdíl… A je zapotřebí ochranné sklo nebo fólii? U těchto modelů už je to odolnější – měl by stačit silikonový obal ten celotělový 360, jaké máte zkušenosti? V práci v kanceláři stačí zadní obal či kryt, ale na nějaké venkovní aktivity vezmu raději flipové. Nakupujete na smarty.cz nebo student eshop.cz příslušenství? Díky

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
Tomas28 píše
A je zapotřebí ochranné sklo nebo fólii? U těchto modelů už je to odolnější

S20FE má "pouze" GorillaGllass 3, tedy starší. Není to tolik náchylné na škrábance ale pokud spadne, snáze se rozbije. Plast na zádech je celkem kvalitní, nejde o ten laciný hnusný a kluzký, co praskne po prvním zatlačení, tady to má trochu "vůli". Na displeji je nějaká fólie, někdo se ji okamžitě zbavuje, někdo ji chválí. Každopádně je to originál a pokud budeš měnit za originální pro S20FE, je zbytečné to sundávat. Leda že chceš něco jiného. Jinak po dvou měsících nepozoruju žádné poškození, a to nepoužívám pouzdro a ani průhledený kryt zad, který jsem sice koupil ale je to hnus jak na pohled tak na dotyk. Textura těch plastových zad je příjemnější.

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 15:39 Odeslat příspěvek
A ta rychlonabíječka? Já moc už z Alíka neobjednávám, vlastně vůbec. Jaké parametry nabíjení nad 10 wattů nebo raději pomalé nabíjení, které je šetrnější vůči baterii? Tedy mělo by být? Jinak v telefonu nemůžu najít aplikaci či složku hudba - Music, u Sony to bylo :-)

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 19:38 Odeslat příspěvek
Music/hudbu najdeš ve správci souborů jako Zvuk, samostatnou složku jsem teď hledal a není. Nebo jsem ji taky nenašel.

Rychlonabíječku můžeš použít jakoukoli do 25W, respektive i rychlejší ale je to zbytečné, leda by ti zůstala pro další telefon nebo pro jiná zařízení. Bezdrátovou můžeš mít až 15W. Bezdrátová víc hřeje baterku, ale nebál bych se toho nijak víc než drátové. Pokud chceš používat bezdrát jako náhradu za drátovou, pak ber rychlou 15W. Ale jestli chceš jen průběžně dobíjet během dne a telefon na ni prostě odkládat, klidně vem nějakou základní. Konkrétní model neporadím, používám úplně obyčejnou Samsung, kterou jsem ale kupoval v době kdy jsem Samsung telefon neměl, tak teď to mám sladěné.

Tak edit: Normálně v Interní paměť je složka Music, dokonce označená notou. Nebyl jsem si teď jistý, jestli jsem si ji nezakládal a podle té ikonky noty ne, je defaultní.

Offline - Junior Profil 
17. 9. 2021 07:48 Odeslat příspěvek
No přístup do hudny je kostrbatý,stáhl jsem si přehrávač hudby pulsar, možná časem přijdu na jiný. Jinak telefon je bomba, díky za doporučení, funguje parádně, je to nebe a dudy, jako když jsem u auta přešel před 3 roky ze sarého Peugeotka 306 na současnou Toyotu Prius II :-) Registrace se taky povedla, tak snad cashback dorazí :-) Nabíječku si zvolím asi tuto, ještě jsme viděl někde Yootech:
https://www.czc.cz/fixed-stojanek-s-bez ... y1EALw_wcB

https://www.alza.cz//baseus-rib-horizon ... d9EALw_wcB a pak do auta:
https://www.czc.cz/baseus-drzak-do-auta ... 78/produkt
https://www.czc.cz/baseus-light-electri ... 10/produkt
A přemýšlím nad tím zrcadlovým pouzdrem, ale nevím,asi to bude moc náchylné na to používání venku:
https://www.krytoland.cz/zrcadlove-pouz ... 06EALw_wcB
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 9640%22%7D

Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 06:59 Odeslat příspěvek
@welby : " Použij kód EF10CZMMBV3214D a po cashbacku budeš na 10,4 tis Kč.[/quote] "

chtěl jsem se zeptat, ten kod na mall byl nějak časově omezen, nebo to byla nějaká zákaznická sleva?
Již nejde uplatnit :-( , neměl by někdo tip na nějaký podobný? díky

Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 07:37 Odeslat příspěvek
Každý slevový kód je časové omezený :-)

Mrkni na https://www.moneta.cz/mall-2021 tam jsou nějaké nové kódy. Teď jsem ho zkusil zadat a sleva se odečetla.

Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 08:00 Odeslat příspěvek
super, funguje dík

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 44 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies