MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Samsung galaxy S10e versus Sony xperia 10 III 5G

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
Ahoj všem, jak byste srovnali tyto telefony z nadpisu tématu? Zdá se, že nadchází výměna mého Sony Xperia XA2. Byl jsem nedávno rozhodnut, že jako další pořídím S10e, ale obejvila se tato Xperia, která mně zaujala. Díky za reakce
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 16:46 Odeslat příspěvek
Proboha co pořád všichni máte s tím S10e, to je už opravdu starý křáp, o tom bych už ani nepřemýšlel. Ještě tak S10+ chápu, velká bývalá vlajka, ale "éčko" trpělo na slabou baterku a svého času to bylo rozhodně dobré, dneska se tím nemá už smysl zabývat.

Xperia 10 III je určitě moc zajímavá, kdyby měla buď nižší cenu nebo o nějaký ten stupínek vyšší procesor, šel bych do ní. Jednoznačně velikost je to čím zaujme nejvíc, pak třeba 3,5mm jackem a odolností. Je otázka jestli to dokáže převážit tu cenu cca 10K+, pro mě ne. Nicméně je fakt že nic takhle velkého (totiž malého) se na trhu v této ceně nevyskytuje. Takže pokud nevadí mizerná fotoaplikace a HDR, foťák bez "normální" stabilizace, na svou cenu mizerný procesor, rámečky displeje a fakt příšerná nabíječka v balení (kdyby nedávalo sony žádnou udělá líp) tak může být Xperia 10 III dobrá volba. Jako malej fon k telefonování a občasným dalším funkcím, spolu s poslechem hudby přes drátová sluchátku super, to zase jo.

Jenom doplním že A52s je za podobnou cenu a je rozhodně v mnoha směrech lepší. Sice větší, ale má IP67, jack, lepší foťák a výkonnější procesor. Když uvážím stejnou cenu, na Sony bych ani nekoukal. Bohužel.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Omlouvám se, díky za zadu, ale musel jsem pak řešit úplně jiné věci. Vracím se opožděně k tématu, mrknu na ten A52 5G i na S10+, ale už to asi bude všechno velké na mně, asi zkusím někde omrknout na živo a zkusit do ruky a kapsy. Ještě je Samsung S20 FE, všechny tři bych si nejraději na jednom místě omrkl. Zkusím si je hodit do provonání, který by pro mé účely byl nejlepší, který by se nejvíce hodil.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 12:42 Odeslat příspěvek
Ta Xperia je fakt low-end a ještě strašná Sony podpora. Ber S20 FE, budeš max spokojený.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 12:52 Odeslat příspěvek
Díky, no líbí se mi, ale jeto dost nad můj rozpočet, nevím najít nějakou doboru akci nebo výprodej nebo zánovní...


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 13:50 Odeslat příspěvek
Tady máš za 13tis s cashbackem. https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s20- ... 72798&o=15


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 14:13 Odeslat příspěvek
Hmm, ale cashback asi těžko budu moci s mou xperií využít...


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 14:48 Odeslat příspěvek
Ber A52s, na S10e zapomeň a budeš spokojený. Xperii 10 III překonává ve všech směrech. Pokud je ti to málo, připlať za S20FE.

Alternativa může být Moto G100 5G s nižší cenovkou, ale nemá žádnou IP68 nebo IP67, snese jen deštíček. Podpora bude horší, ale to tě asi netrápí když jsi chtěl S10e.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
Tomas28 píše
Hmm, ale cashback asi těžko budu moci s mou xperií využít...


Dáš tam nějaký starý telefon na protiúčet, klidně nějakou tlačítkovou jebku bez hodnoty, dostaneš za ní 1Kč + 4000 jako bonus zpět na účet.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2021 15:38 Odeslat příspěvek
ok, díky všem, rozmyslím asi fakt někde kouknu na živo v datartiu nebo mobilphotovosti. Ješt je Google pixel 4a, který se dá sehnat za dobré love z Německa, ale ten mně úplně neoslovil, jedině těmi rozměry a foťákem...


Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 08:28 Odeslat příspěvek
Tak asi půjdu do A52 a ať je to už 5G, u S20FE mi kromě ceny vadí, že nemá audio jack :-) S10+ už je blbost. Tak jdu hledat dobrou cenu a obchod na A52 a příp. cashback, už u známých zjišťuju, kdo má starý phone Samsung :-) Akorát už mi zase nebude pasovat na mobil brašnička na kole, protože kolo i brašnička jsou 2 měsíce nové :-) Musím se smířit s tím, že kompkatní mobil už asi nepořídím...všechno je o kompromisech holt


Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
Malé na výšku je třeba iPhone 12 Mini nebo iPhone 12.
To se ti do kapsičky vleze :D


Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 09:39 Odeslat příspěvek
Já vím, ale do systému jabka se mi nechce jít, i když to mají třeba neteře se sestrou jako použité iphony...


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Tak jsem si dnes zašel do Datartu a Ispace osobně v Galerii v Přerově a mrkln A 52 5G i na S20FE. Poznatky - váhat jestli více oželím bezdrátové nabíjení u 52 nebo jack u S20 FE a také oželet 5G - u S20 ještě prý nejde rozšířit paměť. Na A52 není cashback. Velikostně a do ruky je to na stejno, tak budu váhat, jestli si připlatit na 13 tisíc, ale dát pozor, aby to mělo procesor Snadpragon 86O


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 14:56 Odeslat příspěvek
S20FE má slot na paměťové karty, to jsou zase nesmysly, kdo ti to nakukal? 5G je k ničemu a ještě několik let bude, reálná využitelnost že bys potřeboval 5G nulová. Už dnes je jasné, že operátoři budou vyžadovat mastný příplatek za 5G, tarify mají strop často na 10Mb/s a LTE se v nejbližším století nevypne. (nadsázka) Bezdrátové nabíjení je fajn, ale pokud ho doteď nepoužíváš, chybět ti nebude. Rozhodnout tak může jack. Pokud ho používáš denně, nevzdávej se ho. Ale pokud ti stačí bluetooth sluchátka a zvykneš si nabíjet, není co řešit. Nemluvě že S20FE je prostě vyšší model.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 44 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies