MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Iphone 12 mini vs ...

Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
Ahoj, dnes jsem si koupil Iphone 12 Mini a jsem z toho dost hotovej. Je reálná šance, že si na ten chaos zvyknu? Jsem letitý androiďák a moje poslední Galaxy S6 byla super, jen jsem chtěl něco nového, ale obávám se, že na tohle si asi nedokážu nějak zvyknout. Koupil jsem ho v Datartu, tak je jediná možnost vzít něco jiného v podobné ceně. Bohužel vůl jsem to nekoupil přes eshop.
Případně můžete doporučit telefon, který bude do 145 mm velký a nebude to cihla? Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 8. 2021 20:08 Odeslat příspěvek
Zvyknes si v pohode. Za 3dny budes zvyknuty.


Offline - Moderátor Profil 
29. 8. 2021 20:38 Odeslat příspěvek
-----


Naposledy upravil Nick Cave dne 29. 8. 2021 23:23, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 20:40 Odeslat příspěvek
Nevzdávej to hned první den. To není mentalita vítěze.

Dej tomu aspoň pár dnů, uvidíš, každý den to bude lepší a ve finále už třeba nebudeš chtít nikdy zpátky ... a nebo zjistíš, že pro tebe iOS fakt není, ale aspoň to bude kvalifikované rozhodnutí a ne prvotní panikaření a úprk.

Nicméně já bych si teď nový iPhone nekoupil - za dva týdny tady máme iPhone 13 a všechny starší modely zajímavě zlevní.


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 20:46 Odeslat příspěvek
No mel sem iphone 11 ted 12 a za 2 roky sem si nezvykl, ale na hodinky rychle a ty me zatim u iphonu drzej myslel sem, ze nove samsung se jim vyrovnaj ale asi zatim


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 20:50 Odeslat příspěvek
V dané kategorii do 145mm nic neseženeš. Lehce nad je třeba S21 (151mm) nebo Zenfone 8 (148mm). U Samsungu je možné čekat o něco lepší podporu + celkem fungující ekosystém (viz poslední buds nebo hodinky). U Asusu zase o chlup lepší výkon.


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 21:02 Odeslat příspěvek
První den co jsem měl iPhone jsem ho chtěl prohodit zavřeným oknem. Je potřeba pochopit jinou logiku, buď ti to začne vyhovovat nebo ne.

U Applu obecně platí, že pokud je člověk nadšený "souborista" (tedy často stahuje hudbu, přenáší ze zařízení do zařízení, často fotí a chce rychle přetáhnout fotky a videa z jednoho zařízení na druhé nebo stále přenastavuje aplikace), Apple pro něj není. Zvláště pokud nemá iMac, iPad, iWatch a jiné "aj" zařízení. Dneska je to už sice značně lepší, ale není nad SD kartu nebo prosté přetažení ze složky do složky, kdekoli a jakkoli. Nicméně člověk si zvykne, časem. Ovšem po tom co jsem přešel zpět na Android musím říct, že ač mi něco chybí, té jednoduchosti se nic nevyrovná. U Androidu je pro mě plusem platební apka na Sodexo nebo třeba zmíněná jednoduchost přetahování čehokoli kamkoli. U iOS na iPhonu mi vyhovovalo FaceID (návykové), rozložení tlačítek když chci screen obrazovky nebo dokonalá spolupráce s Apple Watch. Nicméně od té doby co mám opět Android, trávím na mobilu více času, jelikož mi to ten mobil snáze "umožňuje".


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
Určitě si zvykneš a nebudeš chtít ani zpět :D


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 22:13 Odeslat příspěvek
Pavlos23 píše
...
Případně můžete doporučit telefon, který bude do 145 mm velký a nebude to cihla? Děkuji

Samsung Flip3 taková skoro alternativa, co se týče malých rozměrů.
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-samsung-galaxy-z-flip3-128-gb-5g-sm-f711bzeaeue-kremovy.html


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 22:19 Odeslat příspěvek
To mi nepřijde jako alternativa. Společnou to má akorát tragickou výdrž. Zavřené a malé se to použít nedá a otevřené je to vyšší jak S21 Ultra.


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 22:22 Odeslat příspěvek
No je to v zavřeném stavu skladné, obdobně jako malý mobil.


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 22:32 Odeslat příspěvek
To ano, ale k čemu to je, když v zavřeném stavu s tím nic neuděláš.
Příznivci malých telefonů to nemají kvůli místu v kapse :D


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 23:08 Odeslat příspěvek
Zvykneš si. A možná nebudeš chtít zpátky k Androidu.
Nebo taky ne, i to se může stát.

A dokonce je iPhone vhodný pro lidi, co často fotí. Možná teda nejde úplně super rychle přetahovat ty fotky z jednoho zařízení do druhého (což teda taky jde), ale to není v roce 2021 neřešitelný problém. Spíš bych řekl, že to není žádný problém. Já osobně používám i Android a nemůžu si vzpomenout kdy naposledy jsem řešil přetahování souborů. Ale možná jen nejsem běžný uživatel. Vždyť já ani neripuju cédéčka do mp3, abych si je potom stahoval do mobilu (ano, opravdu se to dělá), nestahuju si tam blu-ray ripy a dokonce ani nepoužívám flashdisky...
Nicméně od doby, kdy používám hlavně iPhone, trávím na mobilu méně času. Vyřeším si všechno potřebné, zábavu i povinnosti, a to je vše. Protože vše funguje tak, jak má, volný čas můžu trávit smysluplněji než "přizpůsobováním".


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
orgasmic píše
To ano, ale k čemu to je, když v zavřeném stavu s tím nic neuděláš.
Příznivci malých telefonů to nemají kvůli místu v kapse :D

No já jsem zrovna příznivec malých telefonů jen kvůli jejich skladnosti při nošení. Při jejich používání jsem naopak příznivec velkých displejů. Takže každý to máme jinak.


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2021 04:49 Odeslat příspěvek
Tvé prvotní rozpaky dost chápu, měl jsem to úplně stejně. Já měl OnePlus 8 PRO a dostal jsem iPhone 12. Vůbec jsem nepřemýšlel, že bych si ho nechal a používal ho. Ale ze zvědavosti jsem ho chtěl vyzkoušet. Od svého počátku jsem používal Android a tak pro mě bylo iOS šílený nezvyk. Neuměl jsem to nastavit a po letech na androidu mi to přišlo děsně nelogické. Osobně mi trvalo cca. 14 dnů, než jsem začal ztrácet návyky z Androidu a pochopil a zvykl jsem si na iOS. Dneska už bych se vracet zpátky nechtěl, zjistil jsem, že iOS mi fakt plně vyhovuje a hlavně jsem doposud neměl problém a zrovna u OnePlus 8T PRO jsem furt něco musel řešit. Postupem času jsem přikoupil i Apple Watch, iPad 2020 a Macbook Air M1 a Airpods PRO a teď už by pro mě bylo hodně hodně nepříjemné z ekosystému vystoupit, protože ta provázanost, prvotřídní funkčnost a bezproblémovost je k nezaplacení.

Rozhodně nehaním Android, naopak. Nicméně moc skvěle funkčních Androidů prostě není, vše je to dojebané nástavbama a podobně. Používám i Xiaomi Mi 10T PRO a používat tu příšernost MIUI jako hlavní telefon, tak z toho asi zešedivím.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 88 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies