MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Poco x3 pro 128/6 nebo 256/8 ?

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
Už jsem více méně rozhodnut pro tento telefon, ale váhám, jakou zvolit konfiguraci, jestli 128GB pamět + 6 GB ram, nebo 256+8 ? V čem poznám rozdíl ohledně té ram ? Momentálně je totiž v datartu na tu slabší konfiguraci 20 procent sleva takže ho můžu mít za něco přes 5 tisíc, zatímco ta silnější verze stojí 6800 a každá koruna se mi teď hodí. Ještě mám možnost vzít telefon na firmu a ušetřit na DPH ale radši bych byl ofiko majitelem mobilu já a ne můj zaměstnavatel takže zvažuju co nevýhodnější nabídku. Předchozí telefon měl úložiště taky 128 GB + 6GB ram a stačilo na vše. Jediný problém byl v tom, že jsem měl puštěnou hru, z ní se přepnul do youtube a když sem se chtěl vrátit zpět tak hra se musela nastartovat znova, prostě se ta aplikace zavřela. Když budu mít o 2 GB ram více tak nebude se tohle už stávat nebo to je zkrátka vlastnost andoidu/výrobce že nedokáže běžet více apek souběžně ?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 14:48 Odeslat příspěvek
To záleží na konkrétní hře. U jednoduché hry nemám problém na Samsungu s nějakým zavíráním, ale u některých aplikací je potřeba "znovu nastartovat". To mluvím o 6GB, ale nejsem skálopevně přesvědčen že to je tímto faktorem.

Osobně si myslím, že 6/128 je dostačující a vyšší specifikace nepřinese dramaticky více. Jinak tomu může být v "extrémních" situacích, pro běžné použití to dle mého ale stačí. Otázka je, co je pro koho "běžné použití" a od toho se pak odvíjí verze operační paměti.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 14:51 Odeslat příspěvek
Rozdiel spoznas aj pri buducich verziach androidu a aplikacii - kedze su neustale narocnejsie na systemove prostriedky.


Online - Pokročilý Profil 
12. 9. 2021 15:08 Odeslat příspěvek
Není tam rozdíl ještě v displeji?


Offline - Moderátor Profil 
12. 9. 2021 16:12 Odeslat příspěvek
u Xiaomi/Poco se dá upravit problém s uzavíráním aplikací, 6GB RAM dostačuje
https://infoek.cz/xioami-ukoncovani-aplikaci-2021/


Offline - Pokročilý Profil 
12. 9. 2021 17:01 Odeslat příspěvek
To jaksi není to co ho trápí. Jemu dělá problém přepínání apek na popředí, obávám se že bez vyzkoušení konkrétní kombinace to od stolu nelze vyřešit. Obecně platí že každá paměť je malá, jen ta větší dojde později.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 17:28 Odeslat příspěvek
Hraju pouze 2 hry a to je marvel contest of champions a potom cod mobile. Teď nevím jak cod ale ten marvel se zavře hned nebo chvilku po tom co se přepnu do youtube, kouknu na video a pak se zase přepnu zpět do hry která už mezitím neběží.

Jinak viděl jsem porovnání obou variant a rozdíl byl u tohoto telefonu jen v tom, že ta silnější varianta se rychleji zapla a aplikace spoustěly nepatrně rychleji - do půl sekundy max takže rozdíl v rychlosti prakticky žádný. Běžící aplikace telefony nechaly běžet /zaviraly stejně ale jednalo se jen o nějaké jednodušší hry a ne náročné pecky. Předtím jsem měl poco x3 nfc což je předchůdce tohoto mobilu a konfigurace byla stejná, jen u verze PRO je ufs 3,1 a mnohem výkonnější procesor. Velikost úložiště mi stačila na moje použití (videa netočím) takže jen pár aplikací, semtam nějaký fotky, 3 hry a jinak vlastně nic, takže řeším jen tu ram jestli se vyplatí připlatit nebo ne. Telefon plánuji na cca 2 roky pokud ho stejně po roce někde zas neztratím jako ten poslední a víceméně do budoucna bych chtěl nějaký samsung za jiný peníze, takže určitě nečekám že ho budu mít 5 let nebo tak něco.

Polda:displej je stejnej u obou variant


Offline - Moderátor Profil 
12. 9. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
na takové použití stačí v pohodě levnější varianta 6GB/128GB


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 18:08 Odeslat příspěvek
Ok díky půjdu tedy do něj pokud je opravdu ta rám navíc v mém případě zbytečná. Aspoň ušetřím a ušetřené peníze použiji na jiné výdaje.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Topes píše
Ještě mám možnost vzít telefon na firmu a ušetřit na DPH ale radši bych byl ofiko majitelem mobilu já a ne můj zaměstnavatel takže zvažuju co nevýhodnější nabídku.


Do 10k stačí stvrzenka/účtenka, takže tel bych objednal normálně na sebe s vyzvednutím na prodejně, v ní ti vytisknou účtenku a tu dej zaměstnavateli.
V Datartu účtenku dávají, ale nevim jak jinde.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 18:26 Odeslat příspěvek
Baf 13: Aha, ale aby mi proplatil DPH tak ten telefon musí přece dát do účetnictví a tím pádem to zaevidovat jako firemní majetek, nebo se pletu ? Účto jsem měl kdysi dávno na škole a už si z toho moc nepamatuju, takže se jen řídím selským rozumem. To bych pak rovnou mohl vzít tu lepší verzi a jen připlatit asi 400, nebo ještě více ušetřit na té základní.

Nick CAVE : Koukal jsem na ten odkaz a tam píšou že aplikace co chci běžet hned po spuštění a nevypínat je na pozadí vyžadují práve tu ramku. Tohle mi děla třeba gmail, že mi notifikace na firemní mail chodí se zpožděním zatímco na Thunderbird v PC se mi mail ukáže okamžitě jak byl odeslán. Ale třeba si jen Gmail klient nerozumí s naším serverem. Nerozumím tomu tak se radši zeptám :)


Offline - Moderátor Profil 
12. 9. 2021 18:37 Odeslat příspěvek
já tam nikde požadavek na 8GB RAM nevidím, podle mě by to mělo fungovat na každém Xiaomi/Poco


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
to ne ale pisou tam v tom okně auto spuštění "upozornění" že povolenim aplikacim spouštět se automaticky bude vyžadovat větší využití RAM paměti.... V tomhle mi jde jen o Gmail aby notifikace chodily hned jinak vše ostatní jako whatsapp mi chodí hned. Tak jen aby ta ram pak stačila :-) Telefon musím objednat max do zítra (zítra ta sleva končí) tak ať to vyřeším.


Offline - Moderátor Profil 
12. 9. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
jaký je tam cenový rozdíl mezi těmi dvěma verzemi?


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2021 19:06 Odeslat příspěvek
Taky záleží na tom, jak dlouho mobil plánuješ používat, pokud na delší dobu, nebál bych se vzít 8GB a naopak 6GB může být do budoucna více limitující.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies