MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Srovnání fotomobilů a který vybrat?

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
Podobné soubory fotek jsou absolutně k ničemu když neexistuje přímé srovnání. Navíc každou fotku můžeš vyfotit hůře i lépe, záleží i na schopnostech fotografa. Taky nejde míchat fotky z širokoúhlého fotoaparátu s fotkama ze zoomu.

Širokáč stojí za prd všude, mobil je u něj největší ústupek bez ohledu na výrobce. Trojnásobný optický zoom je u S20FE velká výhoda, rozhodně je srovnatelný s dražší konkurenci. Pak kvalita klesá, a jestli to někoho překvapuje měl by změnit prášky. Hlavní fotoaparát je shodný s S20 sérií a pro účely "fotím rodinku rychle, kdykoli a kdekoli" více než dostačující. A kdo chce hledat chybičky a nesouhlasí,nechť vážně zůstane u těžké a naskladné zrcadlovky a sbírky objektivů.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Taky mám FE. Fotí perfektně, ale má problémy se synchronizací kalendářů, takže jako pracovní telefon je k ničemu! Podpora s tím nedokáže nic udělat :-(


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Měl jsem možnost objednat si od firmy iPad Air 2020 za necelých 13,5k, tak jsem ji využil. Nic to ovšem nemění na výběru mobilů, které zde řešíme. Jen mě tak napadlo, že by ten iPad měl mít téměř stejný hlavní objektiv i čip jako IP 12, ne? Nešlo by tedy porovnat fotky z tabletu s jinými snímky, aby si člověk udělal aspoň malou představu, jak by mohl fotit IP 12 Mini? Ačkoliv předpokládám, že se Apple s foťáky u tabletů až tak nemazlí.. :-))


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 13:00 Odeslat příspěvek
Vůbec nejde o fyzickou optiku, Apple už dávno všechno řeší softwarově. Kdyby si ten jejich fyzický foťák použil v nějakým jiným mobilu, poblil by ses a mobily za 2K by ti přišli jako exkluzivní fotomobily. Samozřejmě trochu přeháním, ale srovnávat foťák v tabletu s foťákem v mobilu prostě nejde. A jestli je alespoň trochu shodný software fotoaparátu ví jedině Apple a ten to komentovat jinak nebude ani na přímý dotaz. Nebo spíše "naše zařízení jsou skvělá a nejvýkonnější na světě, výkonnější než loňské, bla bla bla". Spekulovalo se už loni o jiném procesoru a softwaru pro 12mini, pak to nějak utichlo. Letos https://mobilenet.cz/clanky/ne-vsechny-procesory-a15-bionic-jsou-si-rovny-prozradil-podtaktovany-ipad-mini-44574 "Výsledky ukázaly, že ačkoliv se vskutku jedná o čipset Apple A15 Bionic (dokonce s 5jádrovým GPU, které najdeme jen u iPhonů 13 Pro), spoléhá na podtaktované CPU." Dělají to všichni výrobci, tyhle podfuky se snadno maskují a značka vlajkových lodí prodává. To určitě platí i u toho S20FE, ale číňani jsou v tomhle tipuji ještě dál.

Nicméně napadá mě, že pokud už bude mít manželka iPad, měla by mít iPhone aby to dávalo smysl. Jinak je totiž ten iPad jen předražená obrazovka bez větší využitelnosti s příbuzným zařízením. Upřímně řečeno, neber jakoukoli mini verzi, pokud chcete fotit děti je riziko vybité baterie na výletě nebo i doma (mobil je mobilní a nikoli připoután k nabíječce) neúměrně vysoké. Takže buď 12 nebo 11, PROčka jsou asi zbytečná. Ovšem pokud chcete telefon na více let a je baterka priorita, koukni ještě na 11PRO Max, možná by se ta investice vyplatila. Ovšem koukal bych každopádně po větší kapacitě paměti, 64GB může být málo a Cloud všechno a všude neřeší.

Jako alternativu zmíním Asus Zenfone 8. Měl by mít lepší výdrž na baterku než mini, je přiměřeně malý a fotí skvěle.


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 13:14 Odeslat příspěvek
No, tablet stejně bude spíš na nějaké přednášky, surfování a občas hry. Patrně ho bude krást i starší syn. Uvidíme, jak se systém osvědčí.

Ohledně fotomobilů ještě asi chvilku počkám. Jsem zvědavý na Pixely 6, nový S21 FE a trochu i vývoj cen iPhonů. Možná bude u nás ve firmě zase akce jako na ten tablet.. Zkrátka nechci se unáhlit, ale také nechci čekat na předvánoční shon, kdy ceny poletí zase nahoru nebo v horším případě mnou požadovaný model už nebude dostupný..

Edit: Mimochodem kdybych se rozhodl pro IP, ten 20W adaptér z balení iPadu by šel použít i na něj, ne?


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 17:04 Odeslat příspěvek
iPad je úplně v pohodě použitelný i bez iPhonu. Je to prostě tablet.
Možná ještě zkus počkat na BF u alzy. Myslím takové to hlavní, listopadové, ne to běžné BF, které je každý třetí týden. Bývá tam dva roky stará verze iPhonů za pěkné ceny. Letos by to tedy vycházelo na řadu 11. Klasickou verzi sice nechceš (taky jsem ten displej nechtěl). Já nakonec iP11 používám skoro dva roky, ale chápu, že displej může být důvod, proč vybírat jiné modely... Věz ale, že ten starší procesor, který zmiňuješ, má pořád velký výkonový náskok před většinou Androidů, a bude velmi dobře fungovat i za tři, čtyři roky. Třeba bude za pěkné peníze 11 Pro Max.
Pixel 6 ale taky může být fajn. Otázkou je cena.


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Znamej teď kupoval iP 11 v akci na dny Mariane a vyšel na 12990 Kč. To už je fajná cena.


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 20:34 Odeslat příspěvek
Kluci, jak píšete, není to jednoduché, rozhodnutí padne nejspíš na přelomu října a listopadu. :-) Ale jsem za tuhle diskusi hrozně rád.

Když už nic jiného, tak mne zastavila těsně před nákupem SG20 FE5G. A začal jsem řešit možnost i kvalitu iPhonů..

A koupil jsem "do zásoby" ten tablet.. :-))


Offline - Junior Profil 
20. 9. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Nevím jak to mají ostatní mobily, ale u toho epl mobilu to má být tak, že mobil pozná že jdete fotit a tak začne sám pořizovat sérii fotek a vybere tu nejlepší. Takže pak má člověk ostrou fotku.


Offline - Junior Profil 
20. 9. 2021 12:50 Odeslat příspěvek
Tady se zase někdo vyznamenal komentářem :D

Funkci. kdy telefon pozná že fotíte (většinou stiskem spouště ;-) ) má kdejaký výrobce, přímo aktivovaná tato funkce ale mnoho přínosu nepřináší, spíše naopak. iPhone ovšem dokáže rozpoznat scénu a na základě typu prostředí, míře osvětlení, foceného objektu nebo třeba vzdálenosti od objektu dokáže softwarově/uměle přizpůsobit veškerá nastavení a vynutit použití filtru, ostření a jiných úprav. S nadsázkou jde říct, že Apple k focení vůbec objektiv nepotřebuje, jen přes něj rozpoznává scénu, kterou si pak velmi věrně "vymyslí". Umělá inteligence se také učí, "pochopí" co fotíte nejčastěji a naučí se to fotit lépe. Nejdál je v tomto Apple při focení lidí, obličejů, postav.

Je otázka, jestli chceme aby byla technika schopná rozpoznávat co fotíme a případné podezření na ilegální použití (podle vlastního uvážení) hlásila, ať už komukoli. Takže kromě diskutované dětské pornografie a podobných fotek, byste v budoucnu mohli být stíháni za fotografování na místech kde se to nesmí. Divadla, některá muzea, obchodní domy ale taky třeba státní budovy a budovy vlády.


Offline - Junior Profil 
20. 9. 2021 18:01 Odeslat příspěvek
Tak to mě brzo zavřou, asi si jdu pomalu zabalit. :-D


Offline - Junior Profil 
20. 9. 2021 23:21 Odeslat příspěvek
:-D Když potřebuji trochu lépe fotit nosím sebou
Sony CyberShot DSC-WX350 jen s ním nejde volat, ale nemusím sebou pořád tahat mobil za 20k :D a fotky jsou proti mobilům bezkonkurenční i u tak levného fotoaparátu.


Offline - Junior Profil 
21. 9. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
Pan je vtipalek, zrovna sonka s tim rozpatlanym vystupem? Jedine co ma oproti mobilu bezkonkurencni je zoom, blesk a ergonomii...tim to konci. Tri roky stary Huawei Mate 20 Pro by ji fotkama prechcal tomu ver. Nemluve o nekterych soucasnych mobilech, pixel binning dela zazraky ikdyz je to tak trochu podraz ;) Sory za OT, ale na tohle se proste nedalo nereagovat...


Offline - Junior Profil 
21. 9. 2021 07:51 Odeslat příspěvek
Nechci ti brát iluze, ale zrovna WX350 se nedá moc srovnávat s lepším telefonem, nemá na ně. Jediná výhoda je opt. zoom. Mám RX100 a ani ten už nepoužívám, protože z telefonu lezou lepší "obrázky" o přirozenou, reálnou fotku s vyblitýma barvama dnes už nikdo nestojí, většina fotek se sdílí a prohlíží na přesaturovaných amoled displejích :)


Offline - Junior Profil 
21. 9. 2021 07:56 Odeslat příspěvek
S WX350 jsem fotil rok v práci a kolikrát to bylo dost trápení a stejně jsem z toho měl mázlé snímky. Teď už fotím na telefon a ty fotky z něj jsou fakt řadově lepší.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies