MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Srovnání fotomobilů a který vybrat?

Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 20:46 Odeslat příspěvek
Dnes jsem byl v Alze a v ruce si vyzkoušel IP 11. Vypadal a působil moc přívětivě.

Mám možnost ho od firmy pořídit za 13,5k. Co myslíte? Šli byste do toho? :-)

Zajímal by mne rozdíl v procesorech, displeji a hlavně foťáku oproti generaci 12 a teď už i 13. Není ta jedenáctka už moc stará? Podpora tam bude dle mne max tři roky, displej oproti dnešním telefonům bída a foťáky už asi také budou za novějšími generacemi zaostávat, ne?

Ale zase jsem si říkal, že oproti mnou původně preferované 12 Mini/13 Mini tam bude o dost lepší výdrž baterie.

Takže jaké je resumé? Dá se přežít starý procesor, horší displej i foťák a horší podpora za cenu už naprosto neaktuálního většího modelu s lepší baterkou? Navíc bral bych podporu aspoň na 4 roky, ta tam asi také nebude.. Na druhou stranu jasné, Android často nemá ani ty tři roky..

Edit: A ještě jedna věc, byl by to nejspíš dárek k Vánocům, takže dalšího čtvrt roku prodlevy.. :-/

A ještě jeden edit: Měl jsem tam v ruce i ten S20 FE 5G, oproti IP11 mne vůbec nezaujal. Ani ten displej mi nepřišel u IP horší, byť dle parametrů zcela jistě je.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 22:57 Odeslat příspěvek
Od konce: Papírové parametry jsou jedna věc, zrak supermana druhá.
Procesor, podpora, systém.....na to by sis měl odpovědět sám co požaduješ a jak dlouho budeš chtít telefon mít.
Baterie oproti mini bude určitě lepší. Jinak hledat rozdíly mezi 12 a 13, nebo mezi 11 a 12.....no, Apple prosazuje ekologický přístup a recykluje i u modelů. Takže 11 a 13 nějaké rozdíly najdeš, nemyslím že klíčové, zvláště pokud si doteď Apple neměl. Spíše zvaž zda Apple opravdu chceš. A pak vem klidně 11.

Jinak cena 13,5K za předpokládám 64GB verzi není terno, ale lepší jak drátem do oka. 11tka se prodává za nějakých 15 cca, ale určitě cena lehce spadne nebo už dokonce spadla po uvedení serie 13, možná i na 14,5K. :D Inu Apple si drží cenu. I proto že má dlouhou podporu.


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 23:14 Odeslat příspěvek
Jak jsem psal, nespěchám. Uvidíme, co ještě firma nabídne.. ;-)

Jako zlatou střední cestu vidím stále tu dvanáctku, jen se mi po tom dnešním "poňuňání" v ruce líbila i jedenáctka. :-)) A tím pádem bych verzi 12 mini už asi nechtěl, hlavně kvůli baterce.
Jasně, manželce by se IP 11 i verze 12 Mini líbilo, ale ten větší displej a hlavně kvalitnější hardware a delší podpora, to třeba ještě na klasickou IP 12 počkám. Navíc ono nějaká nabídka od firmy taky ještě přijde. A klidně u klasického IP 12 půjdu do 15k.. :-))


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 23:20 Odeslat příspěvek
Pokud máš možnost vzít 12 za 15K, není o čem přemýšlet. A k té delší podpoře. Opravdu využiješ o rok delší podporu? Dnes má podporu 6S, tedy model z roku 2015! Takže pokud nechceš aby tě pohřbily s iPhonem s aktuálním iOS je to vlastně dosti nepodstatný parametr. :D


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 23:29 Odeslat příspěvek
Chápu.. :-)

Takže proto kupuje švagr své mamince (mé tchýni) výhradně modely kolem generace 5-7.. :-))

Ale vážně. Za 15k tu možnost ještě nemám, jen tuším, že brzy přijde. Skoro si říkám, že bych si ten telefon nejraději zkusil sám a svůj Poco F2 Pro poslal synovi. I když i on má svůj telefon ještě v záruce. :-))


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 09:31 Odeslat příspěvek
Můžu ti napsat svou, skoro dvouletou zkušenost s iP11. Ano, ten displej je horší. Ne, nakonec mi to vůbec nevadí. A to koukám hodně na YT. Mám k tomu FullHD Huawei, který používám současně, a nevidím v tom zásadní rozdíl. Ten displej je použitelný. Na web a všechno ostatní úplně v pohodě. Samozřejmě AMOLEDy jsou hezčí. Zase tady ale nehrozí vypálení displeje.
Fotí a natáčí moc pěkně. Tak na úrovni Samsungu S20 nebo vlajek Xiaomi. Video o parník lepší. Noční foto taky pěkný. Širokáč je použitelný, možná má teď konkurence lepší, nevím. Chybí tele, ale pro mě žádný problém, nevyužívám.
Za celou dobu jsem jednou restartoval, a nakonec jsem zjistil, že to byl problém aplikace. Lagování neznám (teda znám, ale z těch Androidů, které souběžně používám). Výkon je a bude dostatečný. Podpora určitě ještě 4 roky.
Baterie vydrží srovnatelně jako 4000mAh u Androidu, vyzkoušeno několikrát. Já jsem s výdrží spokojený.
Byl jsem zvyklý měnit i třikrát ročně, teď jsem spokojený. Možná 13, ale až časem, zatím necítím potřebu přecházet.
Pokud bych měl možnost vzít za 13k iP11 nebo za 20k iP12, vzal bych asi starší model. Pokud by to bylo za 15k, asi už bych uvažoval jinak, ale taková cenovka může přijít někdy na jaře nebo taky až po vydání iP14.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 11:52 Odeslat příspěvek
mas0n píše
Podpora určitě ještě 4 roky.

iPhone SE 2016, který jsem dal nepoužitý synovi, dostal tento týden iOS 15 spolu s iPadem Air 2019, iPadem 2020 a iPhone 12 Mini, takže podpora opravdu ukázková!


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 16:47 Odeslat příspěvek
Jenom poznámku k té příkladné podpoře Applu. Ano je skvělá. Ovšem Apple už neměl v plánu podporovat 6S, změnil ale názor aby mu majitelé starších telefonů nezdrhly ke konkurenci. Jestli jim teď stačí šestka, dost možná by zjistily že i Android do 6000Kč nebo do 10000kč jim dá vše co chtějí. Kvůli koronakrizi se prostě Apple snaží nezklamat zákazníky. To chválím, ale je to marketingový tah. Jeho důsledek ovšem může být takový, že za rok dva zaříznou vše pod osmičku. Netvrdím že to tak bude, ale chci jen říct, teď aktuálně je ta podpora tak trochu nadstandardní. Zda a kdy a jak se Apple vrátí k "běžnému" plánu nikdo neví. Tipuju dobu kdy bude dostupný usb-c a pomine strach o útěk ke konkurenci z důvodu nižší ceny.

I to snížení ceny v ČR je důkaz, že Apple dělá vstřícné kroky vůči zákazníkům.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
Pokud za dva roky zaříznou všechno pod osmičku, tak to bude znamenat šest let podpory. To není úplně málo.


Offline - Junior Profil 
24. 9. 2021 08:17 Odeslat příspěvek
A hlavně i pak se bude dát telefon použít. Kolik Androidů je v provozu i po ukončení aktualizací a ještě pár let to majitelům skoro vůbec nevadí. Mně funguje i iPad Mini 1. generace, byť možnosti použití už jsou hodně omezené, ale na něco jej ještě použít lze.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies