MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nový mobil - malý s vydrží

Offline - Junior Profil 
7. 11. 2021 20:21 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

začínám se dívat po novém telefonu, požadavků nemám moc, ale asi ne moc reálné.
Chtěl bych telefon do cca 150 mm výšky a k tomu, aby vydržel na jedno nabití alespoň dva dny.
Telefon používám spíše na práci - maily, dokumenty, cloud, hodně internet. Hry moc nehraji, fotím minimálně a nepotřebuji žádný vynikající fotomobil.
Nyní mám Samsung s10e, ale android to být nemusí. Cenový limit vesměs není.

Doporučíte mi něco?
Poslední příspěvek


Offline - Místní informátor Profil 
7. 11. 2021 20:37 Odeslat příspěvek
Asus Zenfone 8! 8-)


Offline - Moderátor Profil 
7. 11. 2021 21:54 Odeslat příspěvek
iPhone 13 mini


Offline - Junior Profil 
7. 11. 2021 23:33 Odeslat příspěvek
Tady bych si troufnul doporučit i Google Pixel 5.


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 06:13 Odeslat příspěvek
Díky zatím na Vaše návrhy. Ještě jsem zapomněl na jednu věc - moc bych nechtěl čtečku otisku prstů na zádech, pokud tedy nebude mít odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Telefon mi většinou leží na stole a čtečka na zádech mi nevyhovuje.
Iphone 13 mini - taky jsem se díval, ale nevím zda vydrží alespoň ty dva dny. Díval jsem se i na Iphone 13, o verzi PRO moc neuvažuji, foťák vážně nevyužiji


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 07:46 Odeslat příspěvek
Zapomnel jsi napsat nejdulezitejsi vec - proc chces nahradit Samsung S10e.
Kvuli tomu, ze nevydrzi dva dny?

Asus Zenfone 8 by na tom s vydrzi mohl (ale nemusel) byt lip. Zmineny Google Pixel 5 na tom bude urcite lip, ale nevim, jestli da dva dny...

Iphone 13 mini zni fajn, pokud nevadi iOS, ale nevim, jestli se oproti 12 mini nejak zasadne zlepsila vydrz. Na 12 mini presly dve kolegyne taky prave kvuli rozmerum, ale ty jsou rady, kdyz jim vydrzi baterka do vecera (a to ho v zadnym pripade nepouzivaji intenzivne). 13 mini ma baterii skoro stejnou,takze na dva dny zapomen.

Samozrejme mala velikost a velka vydrz jdou obecne proti sobe (i kdyz zaroven mensi displej min zere).

A malych telefonu je celkove strasne malo.


Pokud Ti na S10e vadi jen to, ze nevydrzi dva dny, ale jeden den vydrzi v pohode, skoro mi jako nejlepsi reseni pripada prehodnotit pozadavek na dvoudenni vydrz.
K cemu dva dny? Kolikrat prespavas nekde, kde neni elektrika? Neni lepsi kazdy vecer strcit telefon do nabijecky, protoze se na to alespon nezapomina, na rozdil od toho, kdyz ho mas nabijet jen nekdy a nekdy ne? A pokud uz na nejaky cundr bez elektriky jdes, tak tam clovek nechodi tak nalehko, aby mu vadila 150 gramu tezka powerbanka (ktera na jedno dobiti staci)

Edit: jeste Samsung S21 se vejde do pozadavku cca 15 cm vysky. Ten ma o tretinu vetsi akumulator nez S10e. Ale jestli by Ti vydrzel dva dny, nevim.


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 09:02 Odeslat příspěvek
Na s10e mi vadí, že mi nevydrží už ani jeden den (tím myslím, že ráno odpojím od nabíječky a do večera než jdu spát málokdy vydržím), dříve to bylo samozřejmě lepší. K tomu mě už začíná zlobit, např. naposled problém s nabíjením.

Dvoudenní výdrž bych chtěl, protože často jsem na různých vícedenních jednání a občas tam je problém řešit napájení.

Je mi jasné, že malých telefonů není mnoho a pokud k tomu chci delší výdrž, tak to může být oříšek.


Offline - Pokročilý Profil 
8. 11. 2021 09:12 Odeslat příspěvek
Powerbanka je řešením.


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 10:36 Odeslat příspěvek
iPhone 13, ale ne verzi Mini.

https://youtu.be/IQQCoJiZj8w


Naposledy upravil mas0n dne 8. 11. 2021 10:44, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 10:42 Odeslat příspěvek
13mini je výrazně lepší ve vydrží na baterii než 12mini. Jestli je to na dva dny aktivního používání nevím, ale den by zvládnout měl s přehledem.

Jinak malý je Asus Zenfone 8, výdrž má určitě lepší než 12mini, ale zda překoná 13mini těžko říct. Spíše tipuji že ne. Okrajově mě ještě napadá Sony Xperia 10 III pokud jde o výdrž. Nemá top procesor a tak v porovnání s 5 III a 1 III se méně hřeje a má nižší spotřebu. Ovšem telefon to není moc schopný co se výkonu týče. Na druhou stranu ty dva dny by mohl dát.

-- 8. 11. 2021 10:55 --

mas0n píše
iPhone 13, ale ne verzi Mini.

https://youtu.be/IQQCoJiZj8w

V tom videu je hezky vidět jak 13mini překonává všechny iPhony ze série 12. Takže 13mini bude nepochybně lepší než 12mini a pokud chce někdo malý telefon, pak může být 13mini lepší volba než 13 ("klasik").


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 11:27 Odeslat příspěvek
To může. Ale píše, že chce výšku do 150mm. Tam se vejde i klasická třináctka a bude mit výhodu větší výdrže a většího displeje.


Offline - Moderátor Profil 
8. 11. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
tady v recenzi se píše, že iPhone 13 při běžném používání vydržel 1,5 dne
https://www.smartmania.cz/recenze-iphon ... rz_baterie

-- 8. 11. 2021 11:42 --

a tady v recenzi se píše že iPhone 13 mini vydržel až 2,5 dne
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... zrak-44820


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
8. 11. 2021 19:29 Odeslat příspěvek
Pokud nevadi iOS, tak bych sel do iP13. Velikostne je to skvela volba. Tazatel uvadi, ze hodne vyrizuje emaily a vyuziva inet, v tom pripade je o neco vetsi displej jednoznacne vyhodou. A vydrz na baterii bude u 13tky lepsi nez u miniho.
Ja mam 13 Pro a nabijim co 2 prakticky pravidelne. Za tech 5 tydnu, co ho mam, jsem jinak nez ob den nabijel snad jen 2x a to jsem vedel, ze budu dlouho pres noc pryc, tak jsem pres den dobil.
Na mista bez nabijecky bude nejaka mala powerbanka stacit a je mozne poridit i s magsavem a bude krasne drzet u mobilu, bez kabelu.
A rozhodne bych kvalitou nesrovnaval a nenabizel vubec nejaky Asus, pokud neni cena rozhodujici. I kdyz samozrejme muzes v tomhle smeru usetrit, kdyby jsi mel zajem.


Offline - Junior Profil 
8. 11. 2021 23:19 Odeslat příspěvek
No, nikdo neprisel s zadnym zazracnym tipem, ktery by fakt zvladnul dva dny.
Takze znovu zastouram stejnym smerem: kde mivate vicedenni jednani, ze pres noc nemuzes dat telefon normalne nabit do nabijecky? To tam spite ve stanu? A i kdyby - da se to resit powerbankou. Na vicedenni jednani asi nejedes jen s tim, co mas po kapsach, takze malinka powerbanka (cca 100 g na jedno nabiti, nebo vetsi cca 180 g na 2 nabiti, respektive 320 g na 3) se v tasce/kufru ztrati.

Skoda, jestli te S10e uz blbne i nabijeni. Jinak bych na tvem miste premyslel o tovarnim nastaveni a vymene baterky. Narocny den musi dat.

Pokud se smiris s kazdonocnim dobijenim, z Androidu muzes do cca 15 cm koupit Google Pixel 5, Samsung S21, Asus Zenfone 8 a Pixel 4a.
Od Applu 13 mini nebo 13 normalni (serazeno sestupne podle me).

Pokud trvas na danych rozmerech aspolehlive dvoudenni vydrzi, muzes si koupit .....


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
9. 11. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
david2359:

Souhlasím se vším až na to, že po výměně baterie se s S10e dá vydržet náročný den. Všichni víme, jak to bývý s výměnou baterie. Baterie už tak leží někde měsíce na skladě a její životnost se rovná cca té staré. Když k tomu přidám fakt, že S10e je na výdrž tragická už sama o sobě, šel bych po těch letech do jiného mobilu (měl jsem celou řadu S10 a éčko byla fakt hrůza s baterií).
A znova musím zopakovat, řada 13 u iPhonu udělala vcelku výrazný posun ve výdrži, pokud opravdu není problém rozpočet a nevadí iOS, iPhone 13 bude skvělá volba. Výdrž bude (je) špičková.
A jak říká david2359, tak taky nechápu to trvání na 2 dnech bez nabíječky. Sám běhám Ultra trailové závody, nezřídka okolo 24 hodin, což reálně s dopravou dělá i 30 hodin bez nabíječky. dělám při tom spousty fotek, videí, stále mám mobil propojený s hodinkami, volám supportu a informuji a vydržím vždy v pohodě a to se snažím o co nejmenší váhovou zátěž a i tak mám u supportu malou powerbanku, kterou použiju třeba mezi dvěmi občerstvovacími stanicemi (cca 2 až 4 hodiny) a mám dobito a neřeším to.

Jestli někdo tak nesmyslně trvá na dvou denní výdrži, tak by se spíše měl podívat úplně jiným směrem a změnit své priority a představy, protože malý mobil s obrovskou výdrží prostě není. S rozumnou ano, s obrovskou ne.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies