MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Špičkový fotomobil / android

Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 12:28 Odeslat příspěvek
Cena v tuhle chvíli není až tak důležitá (byť na ni koukám). Zvažuji upgrade svého Oneplus 8 Pro, priority jsou následující:
1. špičkové fotografie hlavním objektivem (tele/wide/makro mě příliš nezajímá) i selfie objektivem
2. špičkové 4k video s dobrou stabilizací
3. ať to není velká cihla
4. ať baterka se zapnutým Always On vydrží rozumně (u Oneplus žere AOD 3-4 procenta za hodinu, u mého předchozího Huawei to bylo 1 procento)
5. čistý Android bez bordelu velkou výhodou
(6. rychlé odemykání... čtečka v displeji u Oneplus je občas k vzteku).
(7. nákup v ČR výhodou - odpočet DPH)

Koukal jsem zatím na S21 Ultra/Plus, Oneplus 9 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra (tam bych musel asi nahrát vlastní launcher, jejich systém mi nesedí), Google Pixel 6 Pro. Všechny spojuje to, že kromě špičkové výbavy mají obvykle nějakou nevýhodu. Obvykle menší výdrž nebo extrémní rozměry nebo špatně fungující čtečka apod. (favoritem byl Google, ale ta čtečka je prý hrozná). Taky je spojuje to, že pokud chce člověk to nejlepší, tak musí vzít top model, který je i velikostně a hmotnostně největší. S21 Ultra je asi skvělý, ale mně to pak doma neustále vypadává z kapsy kraťasů, každej milimetr už dneska hraje roli. Tak koukám po trhu dál, jestli jsem něco nepřehlédnul. Třeba jsem teď narazil na Vivo X70 Pro Plus, které skvěle fotí, ale ten systém vypadá pochybně a prodává se myslím bez češtiny. Tak možná existuje víc podobných ne úplně mainstreamových modelů, které by za to stály? Něco málo má Sony, LG už je bohužel mrtvé (mívalo skvělé modely), dál nevím. Na DxO Mark koukám, ale tam zdaleka nemají všechny modely.

(Před Oneplus 8 Pro jsem měl Huawei Mate 20 Pro, což byl podle mě v té době nepřekonatelný telefon, bohužel situace s Huawei je taková, jaká je, takže bez google services ani ránu).


Naposledy upravil Mr.Scully dne 15. 11. 2021 13:05, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
15. 11. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
Řekl bych ti asi to, co si taky myslíš a píšeš, protože to vidím stejně! S21 Ultra je úžasný mobil, ale ta velikost a váha už je šílená. A já bych ještě spíše řekl, že váhu bych ještě zhryznul, ale ta velikost... To už je pádlo jako prase. A to mám fakt velké dlaně. Sáhnout ale jednou rukou někam nahoru displeje je nemožné! A pokud už se tam člověk jednou rukou dostane, tak hrozí vypadnutí mobilu z ruky, protože ho musí vlastně pustit, nechat "sklouznout" níž a pak tam sáhnout palcem, tudíž ho vlastně nedržíš, máš ho jen položený v dlani.
Prostě si budeš muset udělat kompromis, jako ve všem v životě. Taky zvažuji, že bych do něj znovu šel (do Ultry), ale ještě nevím. A na S22 Ultra se mi čekat nechce, ten přijde až snad za 3 měsíce, velikostně to bude totožné a žádný zázrak se stejně konat nebude, stejně jako třeba u iPhonu 13 vs. iPhone 12. Drobná vylepšení, ale tím to končí.


Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 12:54 Odeslat příspěvek
Já měl ze Samsungů naposledy S7 Edge a byl to přesně ten mobil, kterým se jablíčkáři smějou, protože - ač jinak nádhernej - každých půl roku se musel reinstalovat, ten jejich systém/nadstavba se prostě zasekal a zpomalil. Kdybych mohl, tak zůstanu u Huawei, to jsou fakt asi nejlepší mobily na trhu, ale bez google služeb pro mě k ničemu. Takže nejvíc se přikláním k tomu Google Pixel 6 Pro, druhé místo holt ten S21 Ultra... bohužel S21+ má o něco horší fotky, co jsem koukal. Na ten Vivo jsem narazil včera v noci, skoro jsem ho hned objednal, ale pak jsem si všiml, že je to asi nějaká čínská distribuce s angličtinou... a ta jejich nadstavba je teda děsivá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2021 15:34 Odeslat příspěvek
Nadstavba samsungu je momentálně asi nejlepší, proti s7edge je to nebe a dudy.


Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 15:58 Odeslat příspěvek
Hm, asi se to smrskne na S21 Ultra vs Pixel 6 Pro s tím, že Samsung má lepší portréty, Pixel má lepší night mode. Samsung moc odšumuje, Pixel moc přeostřuje. Takže v podstatě to vyjde obojí podobně. Pixel levnější a menší, ale horší čtečka otisků a nemá face ID, což mě v dnešní době překvapuje. Tak asi počkám do pátku, kde bude zajímavější Black Friday, resp. jestli aspoň jedna ze značek hodí třeba 100 EUR dolů na pár dnů (asi jsem naivní :-D)


Offline - Moderátor Profil 
15. 11. 2021 19:08 Odeslat příspěvek
jestli tě vyloženě netlačí čas, tak bych počkal na S22/S22 Ultra


Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 19:12 Odeslat příspěvek
Netlačí, ale znáš to, blíží se Black Friday a člověk si chce udělat radost :-D Jestli hodí Pixel 6 Pro 256 GB z 999 na 899 EUR s DPH nebo třeba Samsung sundá 30%, jak dělá skoro každej rok, tak asi neodolám... ani nevím, co mě láká víc, teoreticky ten Pixel, ale to zoufalý odemykání se špatnou čtečkou a bez obličeje mě teda deptá.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
15. 11. 2021 19:15 Odeslat příspěvek
Nevim, z ceho vychazis, ze Huawei jsou nejlepsi mobily na trhu, urcite mas na svuj nazor pravo. Zrejme vychazis ze svych predchozich zkusenosti. Ja bych ale typickeho “cinana” nechtel. Kdysi jsem mel jedno xiaomi a to mi stacilo. O jinych cinanech mam svou predstavu. Ano, muzeme vest diskuzi, ze treba Huawei je z nich nejmene problemovy nebo alespon jakz takz odladeny, ale tohle uz dneska fakt nechces. Cinan te spehuje kde muze. Muze to znit jako paranoia a tohle si budes muset zduvodnit sam. Ja myslim, ze dnes mas tedy na vyber pouze z toho Pixelu a Ultry a Ultra ma tech kompromisu proste nejmene.
A jen jeste doplnim, ze krome iPhonu nema zadny jiny telefon face ID, jak pises. Maji jen odemykani oblicejem, ale urcite ne FACE ID v tom pravem slova smyslu.


Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 19:25 Odeslat příspěvek
Jasný, myslel jsem odemykání obličejem. V podstatě mi jde o jakékoliv odemknutí, které netrvá víc než půl sekundy a neodemkne se mi náhodně v kapse, jak se mi stávalo dřív. Ideální byla HW čtečka otisků na zádech, ale to už se dneska moc nedělá. Čmárat nějaký znak na obrazovku nechci a obyčejné potažení se mi jednak občas dělá v kapse a jednak některý zabezpečený aplikace na čtečce můžou trvat.

Špehování Číňany mě netěší, ani nijak extra nevzrušuje. Huawei má nejlepší foťáky ze všech, tak jsem to myslel. Ne jako ve smyslu nejlepší telefon na trhu.

OK, asi Ultra nejrozumnější kompromis... škoda že S21+ má horší foťák, seděl by mi asi víc.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
15. 11. 2021 20:00 Odeslat příspěvek
Řada S21 ma ctectu v displeji spickovou. A opet musim rict, ze huawei ROZHODNE nema nejlepsi fotaky! A o videu se nebavim uz radeji vubec. A pokud myslis to, ze huawei dela z noci den, tak to jo, v tomhle je urcite nejlepsi. Ale s realitou to ma pak pramalo spolecneho.


Offline - Pokročilý Profil 
15. 11. 2021 22:50 Odeslat příspěvek
OK, zaměřím se na S21 Ultra. Tenhle týden v Black Friday není, uvidíme příští týden. Google Pixel bych vzal, jen kdybych náhodou ulovil za za dobrou cenu na ebay - vyzkoušet, srovnat se Samsungem a pak případně dát na bazoš za stejnou cenu...

Ještě jsem si všiml, že Samsung neumí nahrávat hovory, to jsem bral jako samozřejmost a fungovalo mi to všude (včetně Androidu 11) bez nutnosti rootu... asi to nějak obejít jde, uvidíme.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2021 05:13 Odeslat příspěvek
Snad budes spokojen. Samsung s21U je vlajka, ale s malym v. Je to chvalitebny mobil (chvalitebny je za 2). Spickovy fotak tam je, ale automatika foti tak, ze pouzitelna fotka je 1 ze 3. Nedejboze fotit decka v mistnosti. Zoom ma dobry, pouzijes raz za cas. Spickove video? U samsungu necekej. Velka a tezka cihla to je. Vedle cisteho androidu to ani nelezelo, UI samsungu je takova nadstavba, kterou bud milujes nebo nenavidis a umi i u sve top vlajky zalagovat. Exynos 2100 dokaze pri poradnem zatizeni byt primotop. Oproti tomu snap 865 je zlaticko. Rozmysli si to dobre, kup radeji pres eshop, kdyby nahodou, at ho muzes vratit. Ja zas po prechodu z P30 pro cumel, jak ten dedek byl ve fotkach suprovy. Dotedka se 90% novych mobilu nechyta. A ja si jdu pripravit parek, neb samsungari mi tu daji zachvilu cocku. Takze kajsik za 24t kc se da rict, ze jo. Dobra cena to je a top foun, co je dokonaly neexistuje.


Offline - Junior Profil 
16. 11. 2021 06:40 Odeslat příspěvek
Ja jsem měl úplně stejné dilema. Rozhodoval jsem mezi Pixel 6 Pro a S21U. Předtím jsem měl Oneplus 9 Pro a ještě před ním Oneplus 8. OP mě naštvalo tím, že nadstavbu spojilo s Oppem a kouzlo té značky se vytrácí. Nakonec jsem neodolal akci na Mall.cz a vzal jsem S21U (cena 27990 minus 10% z kódu od monety). Musím říct, že za tyhle peníze jsem dostal plnotučnou vlajku a vracet ho rozhodně nebudu. Foťáky to má s OP9Pro +- srovnatelné, ale ten pocit z používání a nadstavba je prostě u Samsungu lepší. Navíc ten displej skutečně nemá chybu... Pixel 6 se mi opravdu líbí, ale má prý opravdu hodně problémů a pokud chceš vsadit na jistotu a seženeš S21U za podobnou cenu, jednoznačně doporučuji ten Samsung


Offline - Junior Profil 
16. 11. 2021 07:24 Odeslat příspěvek
Tych 7 bodov, co je v prvom poste nesplna ziaden existujuci smartfon. Najblizsie k tomu ma S21Ultra, alebo IP 13 pro max. Za 3 mesiace pride na trh vyladena S21Ultra v podobe S22Ultra.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 09:27 Odeslat příspěvek
Abych to trochu uvedl do kontextu, mobil využívám primárně na focení malého potomka v interiéru. Zachycení prvních slov, prvních krůčků atd. Takže je důraz na co nejlepší foto za horších světelných podmínek na vyšších ISO + kvalitní (HDR) video. Mám špičkovou fotovýbavu, ale s dítětem člověk musí improvizovat a určitě si neběží pro bezzrcadlovku, ale prostě rychle cvakne tím, co má v kapse.

Oneplus 8 Pro (jinak nejhezčí mobil s nejplynulejším prostředím, co jsem kdy měl) mi trochu přestal vyhovovat, protože udělám deset fotek stejné scény a každá vypadá trochu jinak, někdy přeostří, někdy odšumí, někdy nezaostří, je to dost na náhodu. Jinak foťák celkově pěknej, ale musím dělat v sérii deset fotek každé scény, aby vyšla jedna nebo dvě. Plus v noci, kdy uspávám, je i nejnižší jas mobilu tak velký, že osvětlí celý pokoj. O vysoké intenzitě nočního always on displeje nemluvě... Displej je úžasný, ale jsou momenty, kdy se to nehodí.

Už jsem se jednou spálil (Zenfone 6 - něco tak zabugovaného jsem dlouho neviděl), tak jsem teď opatrnější, je celkem jedno, jestli to stojí 20 nebo 30, ale nechci to za měsíc řešit znova...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies