MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Špičkový fotomobil / android

Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
Tak přesně na tohle bude nejlepší iphone (vlastní zkušenost), protože jedním zmáčknutím bude i v interiéru s mizerným světlem pohybově nerozmazaná fotka, oproti všem Samsungům, kde se poštěstí udělat přijatelnou fotku až na několik pokusů, nebo s manuálním nastavením. Taky jsem přešel z poloprofi zrcadlovek a na focení malého dítěte pořídil postupně několik iphonů a teď se vrátil na android, protože děti už jsou už velký a nefotím jako dřív. Nechci řešit ios vs android, ale foto dětí jedině iphone a o videu se nemá cenu ani bavit, to je všem jasný. Takže pokud jde jenom o to focení a točení, není co řešit.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 10:30 Odeslat příspěvek
Tak pohybově nerozmazaná fotka je hlavně softwarová věc (otázka nastavení), to není věc snímače... pokud SW v interiéru odhadne třeba 1/40s místo 1/100s, tak je jasné, jak to dopadne, ale to nesouvisí s kvalitou telefonu, ale s použitou aplikací, softwarem, firmwarem atd. atd. Koneckonců třeba Google Cam vždycky uměla z telefonů dostat víc, než uměl defaultní software výrobců.

Android je pro mě jediná naprosto nepřekročitelná podmínka, iOS/macOS jsem opakovaně zkoušel a myslel jsem, že vyskočím z kůže nebo polezu po stropě, prostě ten systém nedávám.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
16. 11. 2021 10:57 Odeslat příspěvek
To mas sice pravdu s tim SW, ale u Samsungu je to proste tak. Rohy fotky, konec ruky ditete, vlasy, nožka, tyhle perifefie jsou u samsungu u deti a zvirat, kteri jsou neustale v pohybu, proste mázlé. Samsung se snazi proste dostat co nejvice svetla a detailu na čip, zaverka je otevrena prilis dlouho a to pak zpusobi ono rozmazani pohybujicich se focenych objektu.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 11:08 Odeslat příspěvek
Rozumím. Tak jedině koupit Samsung a dát tam jinou aplikaci s vlastní/lepší logikou. Touha po nejnižším ISO je občas až absurdní :-)

Znova jsem ještě koukal na ten Google Pixel a ta čtečka je fakt zoufalá, to se fakt nedá. Ach jo, perfektní mobily fakt nejsou. Ono je taky problém, že je hrozně těžký najít videorecenze, kde by někdo točil nebo fotil normálně v interiéru. Ukázkový fotky jsou obvykle nějaký budovy v parku za slunečného dne a vrchol videa je, že někdo natočí projíždějící tramvaj.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2021 11:15 Odeslat příspěvek
Reaguji na tvoji vetu ala fotky prcka v interieru. A prave proto sel samsung z domu. Jo umi pekne fotky zoomu, ale interier to bylo pro neho neco. SW nevedel co ma nastavit. Takze pouzitelnost fotek nebyla nikterak suprova. Hodne rozmazane, protoze preferoval vyssi cas. Nebo nedoostrene. Nebo mozna mam blbe ruce a klepou se mi ruce jak alkaci. Kdo vi. Spokojeny jsem nebyl. A fotak chci takovy, ala vytahnu a fotim. Ne, se hrabat v nastaveni a zkouset co nastavim. Takze bych zkusil ten s21U rychle vyzkousel a pokud nic, tak vratil. Ale necekej oproti oneplus8 zazraky.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
16. 11. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
hurec ma pravdu. Mel jsem s nim podobny problem. Mobil je to skvely, ale …
Nicmene ono ani ten iPhone neni bez chyby, ale tech kompromisu ma proste mene. Me napriklad 13 Pro obcas, za slunecneho dne, vyfoti osoby, jako by meli tvare z pomerancove kury. Stoji 3 lidi vedle sebe, na jednoho z nich dopada svetlo jinak a iP to proste taky blbe vyhodnoti a u jednoho to preexponuje a vyleze z toho blitka. Ano, da se to pak v postprodukci upravit, ale komu by se to chtelo :-)
Psal jsem si o tom jak s Honzou Brezinou, tak i Lukasem Fronkem (oba profi fotografove a maji kanaly na YT) a proste mi taky rekli, ze to tak proste je, ze to obcas muze mobil blbe vyhodnotit. Kdyz je horsi pocasi, pod mrakem, zatazeno, tak se to nestava nikdy.
Ale tak to hold je. Dokonaly mobil neni, i kdyz tady se nekteri budou mlatit do prsou a tvrdit, ze je to rukama a nastavenim a podobne a clovek musi delat neco blbe. Co asi delam blbe, kdyz to mam vsechno na automat a jen cvaknu? No nic. Soft to blbe vyhodnoti. A jeste jedna vec…na malem displeji mobilu to jeste jakz takz bude Ok, ale das to na telku nebo monitor a tam je to videt dost, myslim to rozmazane u samsungu.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 12:31 Odeslat příspěvek
Tak pak je otázka, co je u Androidu za alternativy... Xiaomi 11 Ultra stojí na to, co umí, nesmysl. Vivo X70 Pro krásnej foťák, ale jinak pochybná čína, asi neprodejná, možná bez češtiny. Oneplus boží jako celek, ale svoje problémy taky má, víc než Samsung. Pixel 6 Pro se blbě odemyká, což je u telefonu dost zásadní věc. Oppo Find X3 Pro? Docela asi risk, větší než Vivo? Honor je střední třída, Huawei out. Sony už dávno ústup ze slávy. Takže moc na výběr není...?


Offline - Junior Profil 
16. 11. 2021 12:49 Odeslat příspěvek
No upřímně, má zkušenost s Pixel 6 pro a jeho odemykání není vůbec špatná. Prostě ten prst na čtečku položím, ne jen letmý dotyk displeje. A s úspěšností jsem spokojen.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
kdybych chtěl jednoznačne top foto beru Pixel, pokud bych chtěl celkově top telefon, beru Samsung a rozhodně nekupuju ryzí čínu s cenou nad 10 tis., ono na papíře to vypadá hezky, ale časem se to vždy vymstí


Offline - Junior Profil 
16. 11. 2021 13:26 Odeslat příspěvek
Je zajímavé pochybovat o Vivo a Oppo, když patří pod stejný koncern jako Oneplus a Realme. Vivo dokonce nejprodávanější značka v číně.

https://en.wikipedia.org/wiki/BBK_Electronics


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
Tak Bentley a Porsche patří do stejné mateřské společnosti jako Škodovka, přesto je to poněkud jiný level. Ale tím vůbec nechci říct, že Vivo nebo Oppo jsou špatné, chraň bůh. Minimálně co do fotoaparátu vypadají špičkově. Ale třeba software Vivo vs. Oneplus je úplně nebe a dudy a těch rozdílů mezi "čínou" a "mezinárodní čínou" bude víc.

vormen to asi shrnul nejlíp...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
Souhlas v tom, ze se nyni spatne hleda topka. Pixel 6 pro jsem v ruce jeste nemel. Ale recenze se mi libi (jasne recenze je recenze….). Ale jinak ma obrovske plus a to fotak a optimalizace SW + aktualizace a cisty OS. To jsou obrovske vyhody a preferoval bych ho.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 13:47 Odeslat příspěvek
Je fakt, že to, co jsi psal ty, tedy špatně volené časy při focení v interiéru a v důsledku pohybové rozmazání, jsem nakonec našel a viděl v těch recenzích taky... pak je špičkový teleobjektiv k ničemu, když to v interiéru nastaví 1/30s třeba.

Nechápu, že když má Pixel špatnou čtečku v displeji, že nepoužil HW řešení zezadu, to se mi beztak vždycky líbilo nejvíc a fungovalo to bezchybně.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 11. 2021 13:54 Odeslat příspěvek
jen k tomu teleobjektivu, ten si v interiéru ani neškrtne, protože se udělá výřez z hlavního snímače, to telátko využiješ jen venku za slunka, tak aby to někoho nepřekvapilo


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
16. 11. 2021 13:59 Odeslat příspěvek
Nepoužil to proto, že většina lidí chce prostě otisk v displeji. Já jsem tedy Pixel neměl nikdy, tak můžu vycházet jen z recenzí a diskuzí a nemůžu vůbec proovnat s S21. Na druhou stranu mám pocit, že ta celková vyváženost bude o něco málo lepší u Samsungu. Ono je i škoda, že se člověk nemůže na ten Pixel zajít někam podívat. Snad sehnat někoho v okolí z jiných diskuzí, kdo ho třeba má nebo bude mít. nakonec se stejně budeš muset rozhodnout sám.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies