MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Malý android s dobrým příjmem signálu

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2022 20:54 Odeslat příspěvek
Vybírám nový firemní mobil pro otce, jako náhradu za Samsung A3 2017.

Požadavky seřazené od nejdůležitějších:

Musí to být určitě android 9 a novější.

Velikost ideálně co nejmenší. A3 má cca 136x66mm ale to už asi není reálný. Moje S9 mu přijde celkem velká, ale asi by s tím dokázal žít. Tak Dejme tomu že kolem 145mm by bylo ideální, 150mm na výšku už je ale absolutní strop.

Dál by potřeboval vzhledem k mizernýmu signálu v místě bydliště dobrý příjem signálu.
A v dosahu WiFi aby byla možnost využití volání přes ni.

Rozumná výdrž baterie (nějak nemám představu, co je dneska reálný v týhle kategorii, ale čím více tím líp).

Původně chtěl ještě hardwarová tlačítka, ale připravil jsem ho na to, že se bez nich bude muset nejspíš obejít.

Když by tam byla nějaká zvýšená odolnost, taky by to nebylo na škodu. Ale to by šlo případě vyřešit dobrým obalem.

Já ještě doplním, že určitě by měl mít nějakou dobře fungující nádstavbu systému s intuitivním ovládáním.
A foťák by mohl být schopnější než na té A3.

No abych nezapomněl, tak cena do 5-6t, ale když nebude zbytí, tak za menší telefon si bude muset něco připlatit.

Docela se mu líbil Samsung Xclover tuším že 5, který má strýc.
Poslední příspěvek


Offline - osobne Profil 
8. 3. 2022 03:10 Odeslat příspěvek
Jestli chce opravdu malý mobil, tak si musí připlatit za Samsung Flip3. Rozměry 72 x 86 x 17 mm.

Obrázek


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 05:27 Odeslat příspěvek
U toho ohebnýho bych měl obavy co vydrží. Telefon si kupuje ideálně na 4-5let, takže bych se držel reději klasický konstrukce.
A cena už je taky dost nad limit...

Snad se dá sehnat něco slušnýho do 150mm výšky v ceně do těch 6t, možná o něco víc, nebo ne?

Co jsem si četl recenzi na ten Xclover 5, to asi bude celkem dostačují, i když výkon neoslní. Ale tak zase je to telefon, kde poběží nějaká firemní aplikace a k tomu mapy.cz, Waze a to je tak vše.
Otázkou je citlivost na příjem signálu, co se v recenzích neřeší.

Dneska najít kompakt za rozumný peníze, to je jak detektivka :-).


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 05:48 Odeslat příspěvek
Bohužel je to tak. Sám mám po xperiich compact teď galaxy a40 a už mám na cestě S22. Moc jiných možností opravdu není. A S22 s využitím všech bonusů a akcí by mohla vyjít na slušnej peníz.


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 06:19 Odeslat příspěvek
cena 5-6 tis ;-)


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 06:59 Odeslat příspěvek
Sám bych asi do S22 šel, (třeba až vyjde S23 a S22 výrazně sleví), ale pro fakt nenáročnýho uživatele dávat 10t a víc za mobil je dost.

Myslím si že do těch 150mm je pro hodně uživatelů ideální velikost, která se ještě vejde do kapsy.
Tím spíš mě udivuje, že se nedá nic moc sehnat, pokud člověk nechce vyloženě low-end nebo naopak high-end...


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 07:51 Odeslat příspěvek
sehnat A41 - celkem jeste malej a levnej... pak jedine asi S22


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 11:11 Odeslat příspěvek
No a když by dejme tomu ta výška byla lehce nad 150mm, dalo by se už něco vybrat?


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 12:23 Odeslat příspěvek
Na abclinuxu někdo něco malého nabízí 95*49.4*16.5mm. I když to už je asi moc malé..


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 14:15 Odeslat příspěvek
To už je zase moc malý. Já osobně považuju za rozumnou jednoruční a kapesní velikost těch 145-150mm. Ale teda sehnat něco...


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 15:54 Odeslat příspěvek
No Android s takými miniatúrnymi rozmermi v tej cene .. ťažký oriešok ...

Napadol ma Samsung S10e (rozmery : 142 x 70 x 8,0 (8,7) mm) .. ale je to 3 ročný model ..ostáva už na Androide 12 (novší už nebude pre tento model).. a výdrž batérie je trochu slabšia ... Dá sa však zohnať lacno.

alebo nejaký model od Xiaomi (kedysi mal také rozmery Xiaomi MI9 SE - ten už by som ale v dnešnej dobe nekupoval) .. Google Pixel 4a je stále mimo rozpočtu ---

Škoda, že ste limitovaný na Android ... napr. taký iPhone 8 64GB (a možno aj SE 2020) z druhej ruky by sa zmestil do toho rozpočtu ...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 3. 2022 17:38 Odeslat příspěvek
https://m.gsmarena.com/results.php3?nYe ... .5&s4Gs=20

Podľa filtra na GSM za posledné 3r toho do 150mm moc není veru :/


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 18:29 Odeslat příspěvek
Jeste byl ted malej nakej Asus...


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2022 19:17 Odeslat příspěvek
Kdyby jen do 150, ono není pořádně na výběr ani do nějakých 155mm a to ani pokud bych navýšil limit na max 8-10tkč.

Mimo to je fakt důležitý aby měl dobrý příjem signálu, což může nabídku ještě omezit...


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2022 10:59 Odeslat příspěvek
Snad se u nás bude prodávat Sony Xperia Ace III.

Sony Xperia Ace III a specifikace
Rozměry: 140 × 69 × 8,9 mm
Hmotnost: 162 gramů
Zvýšená odolnost: IPX5 / IPX8 / IP6X
Displej: 5,5 palce, IPS, HD+, 60 Hz
Procesor: Qualcomm Snapdragon 480
Paměťová výbava: 4 + 64 GB (+ MicroSD slot)
Zadní fotoaparát: 13 Mpx
Přední fotoaparát: 5 Mpx
Konektivita: 5G, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, USB-C
Baterie: 4 500 mAh
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies