MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Mobil na nejen noční focení

Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
Zdravím

Jen se tak chci zeptat, jestli se u xiaomi dá vůbec sehnat za modely co umi noční focení obstojně (hlavně i noční oblohu - použiti amatérské ) ? Vím, že nejvyšší třida to umí, ale spíše se mi jedná o mobily v cenovce 6000-10000,- při zachovaní parametru tj hlavně čip snapdragon
O nižší třídě to je jasné, že ne, sám takový používám již po druhé od xiaomi .

Anebo je nutné dost připlatit Tj nad 10000,- ?

Tak trochu uvažuji o koupi nového xiaomi ,už tenkrat jsem se snad dival ,ale nic moc jsem nezjistil ,tak se chci tak poptat zdali někdo neví .Sám tomuhle přimo ani nerozumím( co se týče čipu fotoaparatu)

Děkuji předem za tipy.


Naposledy upravil tomik2012 dne 31. 3. 2022 19:08, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 19:07 Odeslat příspěvek
Pokud chces neco s obstojnym nocnim rezimem, tak budes muset hodne pritlacit. Takove mobily se pohybuji od 25 tis. Kc a vyse. Pokud to tedy ma byt alespon trosku pouzitelne.


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 19:09 Odeslat příspěvek
Takže ani za cenu kolem 15000,- nic takového xiaomi nenabizi ?


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 19:35 Odeslat příspěvek
Od Xiaomi rozhodne ne, fotoaparaty bida. Za tuto cenu mrkni na S21 FE. Lepsi nebude jen ve fotaku, ale naprosto ve vsem. Xiaomi je odpad.


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 19:51 Odeslat příspěvek
Na noční oblohu byly a jsou nejlepší Pixely od Google.
Nic lepšího neseženeš a to ani u iOS.
Každopádně doporučuji a zkusil bych z XDA stáhnout port GCam (modifikovaná fotoaplikace pixelů) na současný telefon. Dříve jsem s GCam fungoval na Motorkách a aplikace oproti té od výrobce dělala fakt divy.


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 19:59 Odeslat příspěvek
ty pixely to platí o všech modelech od googlu ? se dívám že se prodava google pixel 6 kolem 17000,-

Jinak o tom GCAM vím,ale mám POCO M3 ,ale z toho určite zas tolik nevytáhnu,tem mobil stál kolem 3500,-



Naposledy upravil Nick Cave dne 31. 3. 2022 23:40, celkově upraveno 1

předchozí příspěvek se necituje!



Offline - Junior Profil 
31. 3. 2022 23:27 Odeslat příspěvek
Tak okolo 10k korun se dá najít telefon, kterým si majitel o mnoho polepší i na poli focení. Třeba Nord2, A52s 5G...
Otázka je, jak moc kvalitní fotografie chce a jestli ten příplatek je pro něj relevantní. Třeba fotografie z toho Nordu jsou opravdu velmi dobré.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 05:18 Odeslat příspěvek
To tomik2012: Ano, pixel 6 je letošní vlajka od Google.
Pixel má krom nočního režimu, přímo pixel astrophotography režim. Samozřejmě je potřeba stativ, kde se noční obloha snímá v řádu minut.
Stačí do Google hodit pixel astrophotography a hned ti to vyhodí fotografie noční oblohy.

S tímto se pixelu žádný jiný výrobce ani nepřibližuje.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 07:37 Odeslat příspěvek
Jestli chces mobilem fotit nocni oblohu, tak ooravdu jedine Google Pixel (6).
Pokud chces mit jenom hezky fotky a foceni se nechces venovat do hloubky, tak Ti tento napad i schvaluju. Opravdovy fotak by byl drazsi a dosahnout z nej podobne libivych fotek je mnohonasobne slozitejsi.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 07:55 Odeslat příspěvek
Jakožto majitel jen Pixelu 4a mohu potvrdit, že noční/astro režim je u tohoto telefonu opravdu skvělý a jelikož mě loni stál nový ani ne 9 tisíc, tak vyvracím tvrzení DirtyKinga, že ceny telefonů s nočním režimem se pohybují od 25 tisíc. Nicméně osobně bych pořízení Pixelu pořádně zvážil nebo už je snad aspoň u Pixelu 6 v Česku konečně plně funkční 5G, VoLTE, VoWiFi :?: Pro mě přestali být Pixely atraktivní už kvůli konci Google Fotek zdarma a kvůli absenci výše uvedených základních funkcí v Česku, bych pořízení Pixelu pořádně rozmyslel :hm Navíc všechny Pixely u nás jsou v podstatě šedivky a pokud nechcete telefon kupovat sám v zahraničí, tak jsou jejich ceny u nás v přepočtu vyšší.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 09:51 Odeslat příspěvek
To je nějaká diagnóza trvat na telefonu od šmíráků Xiaomi?


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 14:15 Odeslat příspěvek
ziki píše
Jakožto majitel jen Pixelu 4a mohu potvrdit, že noční/astro režim je u tohoto telefonu opravdu skvělý a jelikož mě loni stál nový ani ne 9 tisíc, tak vyvracím tvrzení DirtyKinga, že ceny telefonů s nočním režimem se pohybují od 25 tisíc. Nicméně osobně bych pořízení Pixelu pořádně zvážil nebo už je snad aspoň u Pixelu 6 v Česku konečně plně funkční 5G, VoLTE, VoWiFi :?: Pro mě přestali být Pixely atraktivní už kvůli konci Google Fotek zdarma a kvůli absenci výše uvedených základních funkcí v Česku, bych pořízení Pixelu pořádně rozmyslel :hm Navíc všechny Pixely u nás jsou v podstatě šedivky a pokud nechcete telefon kupovat sám v zahraničí, tak jsou jejich ceny u nás v přepočtu vyšší.


Šedivky? Jak to? To nemáme ofiko dodavatele? :-l Já nad tím Googlem uvažovala, ale ve var. PRO (s teleobjektivem). Jinak už vybírám telefon asi 14 dní a jsem skoro na začátku :roll:


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 14:30 Odeslat příspěvek
Ano, pixely se u nas oficialne neprodavaji a nemaji servis. Takze pokud ho koupis, mas zaruku ale obcas se stava ze prodejce dela "ofuky".
Byt u typicky alzy bych to spis neocekaval. Take doba oprav muze byt delsi.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 14:34 Odeslat příspěvek
Pixely se u nás oficiálně neprodávají a to je také důvod nefunkčnosti VoLTE, VoWIFI či 5G, ačkoli telefony samotné i operátoři u nás tyto funkce podporují. Tedy všechny u nás prodané Pixely jsou opravdu šedý dovoz a to i na velkých e-shopech jako Alza nebo CZC. Já třeba kupoval Pixel na CZC a dostal jsem jej s britskou nabíječkou v balení (redukce tam byla také).


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2022 15:40 Odeslat příspěvek
Ale LTE na Google pixelech normálně funguje ne ? jinak jsem zjistil že se dá koupit přes google store a ušetřit i (na svetandroid.cz kde radí co a jak) oproti ČR

-- 1. 4. 2022 16:58 --

orgasmic píše
To je nějaká diagnóza trvat na telefonu od šmíráků Xiaomi?


Nakonec asi ne,když vidim zde nejen a i na facebooku,že xiaomi prý neumí i nejvyssi třide fotit za jakykoliv podmínek obstojně i když nechapu pak výsledky na dxomark.Takže pokud nakonec budu chtit trvat na mobilu ,který umi obstojně fotit za jakýkoliv podmínek min ,tak xiaomi se budu muset vyhnout zřejmě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies