MobilMania.cz

Přihlásit se




Telefon pro 9ti leté dítě

Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
Dobrý den, potřebuji koupit první telefon pro syna. S manželkou oba dlouhodobě používáme produkty od Apple, tak z důvodu snazší integrace do Apple ID atd. koukáme na iPhone a konkrétně nový SE. Je mi jasný, že hlavně velikost displeje je dnes šílená, na druhou stranu do malé dětské ruky mi ten telefon přijde fajn. Víc peněz se mi už moc dávat nechce, hlavně z důvodu obavy o jeho poničení:-) Jak to máte s telefony u menších dětí? Je tam spíš preference na malou velikost a nebo to nosí v aktovce/batohu a radši chtějí velký displej kvůli hrám. Má smysl uvažovat o Androidu, když celá rodina jedeme na Applu? Má smysl uvažovat o repasovaných telefonech?Na hraní mají Nintendo Switch...Díky
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
14. 4. 2022 13:25 Odeslat příspěvek
Vždycky jsme počítali s tím, že jej někde ztratí případně upadne a rozbije. Takže něco za částku u které nebudete litovat když o to přijdete.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 13:36 Odeslat příspěvek
Všechno se to odvíjí od toho, kolik jsi schopen na to vynaložit peněz?

Kupříkladu my jsme k posledním Vánocům koupil mladému (16), který měl iP7, repasovaný iPXS. A to je mladý "náročný" a byl, resp. je stále spokojený. Takže spíš hod částku a podle ní se dá něco vymyslet.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 18:44 Odeslat příspěvek
Já k Vánocům pro šestiletou dceru pořídil SE 2020. Má ho v “pop it” krytu s temperovanym sklem má displeji, takže je v podstatě nezničitelný. Díky rodinnému icloudu mám vše pod kontrolou včetně aplikace “Najít”. Velikost je v době levných Androidích pádel (6.3”+) perfektní.

Ještě doplním, telefon má na WhatsApp s kamarády (hlasové zprávy a videohovory), klasické hovory nebo FaceTime s námi a nebo rodinou (babička a děda) a na příležitostný YouTube. Na hry a YouTube má iPad (také s temperovaným sklem a v hodně odolném krytu).


Offline - osobne Profil 
15. 4. 2022 00:44 Odeslat příspěvek
S malým displejem bude mezi spolužáky out.


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2022 02:36 Odeslat příspěvek
V rodine sme to tiež riešili, tiež pre 9 ročné dieťa a čo sa týka tej veľkosti tak až tak na tom nezáleží aby bol malý preto že 9 ročné dieťa má malé ruky a ani malý mobil (iPhone mini, se...) nebude vedieť ovládať jednou rukou a do vrecka nohavíc ho tiež pohodlne nedá (jedine do bundy/batohu kde dá aj väčší). Tak že u malého dieťaťa z tohto hľadiska veľkosť paradoxne nehrá rolu, každý dnešný mobil bude tak či tak ovládať ako tablet.

Na druhú stranu, ja by som zostal u rovnakého OS ako rodiča. Ľahšie sa potom robí rodičovská kontrola, a keď ste na ten OS zvyknutí tak ho ľahšie naučíte aj vaše dieťa. U Apple by v tomto mohla byť problém cena, kúpte taký pri ktorom ste si istí že vás nebude mrzieť ak ho dieťa za mesiac rozbije či stratí. Nie že by sa to rovno išlo stať, ale je tu riziko tak by som vyberal na základe toho. V tomto môže byť vhodný aj z druhej ruky alebo ak kupujete nový mobil vy či manželka tak dieťaťu posunúť starý (ale samozrejme podľa vašich možností, ak ste ochotní to riziko akceptovať u ceny nového tak je to ok).


Offline - osobne Profil 
15. 4. 2022 03:19 Odeslat příspěvek
Velikost displeje hraje u 9 letého kluka velikou roli, nezáleží na zpúsobu nošení, ale jak se na tom hrají hry. S tím souvisí i čipset a operační paměť, ty podle něho nejlepší hry na nevýkonném telefonu ani nenainstaluje a to bude spolužákům pro smích.
A souvisí s tím i OS, neboť na androidu je víc her a hlavně jsou zdarma i ty, za které se musí na iOS platit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2022 05:42 Odeslat příspěvek
Oba synci moji maji honory. Jeden honor nova a druhy huawei p20 pro. Preferuji velikost displeje. Hrajou hlavne roblox a na jejich amoledu uz to jde poznat. Zacina byt vypaleny. Preferoval jsem android, je tam snae milion her zadarmo, google family mi vyhovuje. Kdyz ho rozbijou, koupim jiny android za par kc.
SE se mi zda maly na hry.


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2022 06:34 Odeslat příspěvek
Diky za odpovedi! Neni to moc otazka penez, zniceny mobil by me nadzvedl kdyz by byl za 5 tisic nebo za 20. Na ty hry maji Nintendo, kde mi to prijde lepsi, ale je mi jasny, ze s mobilem postupne mozna upadne v zapomeni. Ale dost jim to regulujeme:) Ten prispevek o out a malem displeji v podstate dobre popsal mou obavu:) Jinak bych ten SE davno vzal. S vetsim displejem je to aktualni 13, nebo treba repasovana 11.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2022 09:47 Odeslat příspěvek
11 s dobrym obalem bych videl jako dobrou nabidku.


Offline - osobne Profil 
15. 4. 2022 11:13 Odeslat příspěvek
Pro hry potřebuje dítě vysoký výkon, nižší výkon stačí dospělákům, kteří už hry nehrají.


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2022 13:47 Odeslat příspěvek
xcmaniax píše
Neni to moc otazka penez, zniceny mobil by me nadzvedl kdyz by byl za 5 tisic nebo za 20.

S tim ale musis pocitat, ze devitiletymu muze lehko nejaky vetsi padlo vypadnout z ruky a to mnohdy na zniceni staci. A neznamena to, ze je to lempl, ktery si nevazi veci.

jjrr píše
S malým displejem bude mezi spolužáky out.

Dceru ve skole jeste nemam, tak nevim presne, jak to tam chodi. Ale u iPhonu SE 2020 bych nevidel problem ve velikosti displeje, ale spis celkove v desigenu. Tak velke ramecky zejmena nad displejem musi byt pro devitilete skutecne retro.

Ale jak psali ostatni. Na velikosti telefonu u devitileteho moc nezalezi, protoze i ten nejmensi budou ovladat jako tablet a nebude kapesni.


Offline - Junior Profil 
19. 4. 2022 13:25 Odeslat příspěvek
Tak se to asi krystalizuje na Xr, 11 a 12 mini. Mám celkem fajn nabídku na ten Xr s velkou pamětí. Je něco co by mohlo chtít 9ti letý dítě a na té Xr by to nějak významně nešlo?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 4. 2022 13:34 Odeslat příspěvek
Ne. Bude spokojene.


Offline - osobne Profil 
19. 4. 2022 17:34 Odeslat příspěvek
Nepůjde tam Android.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies