MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

mobil do 10 000,

Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 08:53 Odeslat příspěvek
Jelikož mi byl ukraden Poco x3 pro 8/256GB se kterým jsem byl až na pár věcí spokojen, tak vybírám nový mobil.
Na Pocu začal blbnout displej (neregistroval občas ve hře dotyk, po přijetí notifikace se občas začal v intervalu rozsvěcovat,displej nebyl na slunci nejjasnější, software nebyl dokonale vyladěn takže semtam záškub, zřejmě po aktualizaci přestalo jít voLTE...)
Klidně bych šel i přes nedostatky do něj znovu, ale bohužel si drží cenu, takže se to už asi nevyplatí

Využití :
mobil mám defacto jako náhradu PC a trávím s ním plno času. PC mám v práci i doma, ale doma si radši lehnu s mobilem do postele kvůli pohodlí, takže :

- brouzdání na netu
- poslech hudby přes bluetooth do sluchátek
- sledování youtube
- hodně hraju hry, v práci i doma, v průměru 2-5 hodin denně podle nálady atd
- focení dokumentů a zboží v práci, semtam nějaká momentka, moc tedy nefotím jelikož nemám co, ale?
- časté volání,sms, whatsapp, mail, obecně komunikace

Co požaduji určitě ?
- velký a kvalitní displej, minimálně 6,5 palců, ideálně 6,7 jako jsem měl na Pocu kvůli mému využití
- velká baterie + rychlé nabíjení. Poco mělo 33w a níž už nechci. Ve hrách baterii rychle vybiju tak ji chci mít zase rychle nabitou když mobil nedám z ruky
- stereo repro, v porovnání s mono to je jako nebe a dudy ve hrách, bt sluchátka mají latenci proto na tom trvám
- kvalitní bt kodeky, minimálně aptx HD , ideálně nějaký aptx-LL, ldac atd kvůli hudbě a latenci
- foťák aspoň o fous lepší než sem měl na Pocu. I když fotím málo, tak i tak bych si rád aspoň trochu polepšil
- výkon minimálně jako Poco x3pro, downgrade nechci
- úložiště aspoň 128gb, ideálně 256 jak jsem měl a rovněž typu UFS 3,0 , nerad čekám
- aktuální systém a bezpečnostní záplaty
- bez bugů, bez lagů v systému
- velice rychlá čtečka otisků, hw čtečka v Pocu je to co bych rád ale ty kromě Xiaomi a Poco asi už nikdo nedělá
- VoLTE u vodafone !!! Není nic otravnějšího, než když při rozehrané hře někdo zavolá a LTE se přepně na 2G a internet se přeruší + hra spadne. Poco VoLTE umělo ale po aktualizaci o něj přišlo. Doma mám Wifi ale v práci ne, takže na tom trvám.

To jsou klíčové vlastnosti, na další si teď nevzpomenu. Jednoduše si nechci v ničem pohoršit. Pár kandidátů mám, ale u každého mi něco vadí + ty ceny, ale s náhradním mobilem můžu chvilku ještě vydržet (měsíc?). Mobil bych si mohl vzít kvůli DPH na firmu, takže o to bych mohl teoreticky navýšit rozpočet, ale spíš bych se držel těch 10 tisíc s DPH a to si pak odečetl abych ušetřil, jelikož nechci v létě sedět doma bez peněz.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
5. 6. 2022 09:41 Odeslat příspěvek
Zkusil bych nějaké Realme ale je jich tolik ,že se v tom už nevyznám.


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 09:45 Odeslat příspěvek
Realme GT 2 5G
https://infoek.cz/recenze-realme-gt-2-5g-2022/


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 09:55 Odeslat příspěvek
Díval jsem se na realme Gt neo 2, ale mám obavy z displeje. Viděl jsem nějakou porovnávačku s tím mým Poco x3pro a realme mělo na displeji růžový nádech, konkrétně na bílé barvě. Už tehdy jsem kvůli něčemu takovému vracel původní Oneplus Nord, kterej měl prozměnu barevný nádech při šedém pozadí při jasu na minimu, což ve tmě to bylo prostě vidět. Nevím, jestli je tohle vlastnost amoledů ale třeba u Samsungu a52s to v recenzích nevidím. Bohužel a52s nemá rychlé úložiště a snad i výkon, tudíž by se mi do něj moc nechtělo za ty prachy. Zvykl jsem si zkrátka na nic nečekat, ať už u fotek v galerii nebo spouštění aplikací.


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 10:09 Odeslat příspěvek
pokud je stěžejní VoLTE Vodafone tak bych vybíral z nabídky podporovaných telefonů
https://www.vodafone.cz/volte/


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 16:51 Odeslat příspěvek
Z toho seznamu bych si moc asi nevybral a přijde mi, že ani není kompletní/aktuální takže možnost VoLTE si budu u favoritů ověřovat operativně.
Zatím co jsem koukal na recenze tak mi padlo do oka již zmiňované realme Gt 2/GT NEO 2 , dále Motorola edge 30 a oneplus nord 2.
Se značkou realme ani motorola nemám vůbec zkušenosti. Motorolu jsem měl v ruce naposledy v pravěku model Razr ale moderní dotykové Motoroly neznám. Jen vím, že podpora (aktualizace) nestojí za nic. Každopádně ten edge30 vypadá dobře i když to není takový dělo, ale zase prý ta sw odladěnost to vyrovná.
Zmiňované modely od realme vypadají supr, jen někde v recenzích je ten displej zabarvený jak jsem zmiňoval výše.
Poslední možný kandidát Nord 2...no měl sem jedničku a vrátil právě taky kvůli displeji, kde to mělo různé nádechy. Co jsem prolítl oneplus forum, tak nord 2 snad od uvedení trpí na přehřívání telefonu a vybíjení baterky. Po nějaké aktualizaci to je ještě horší.....No nechce se mi kupovat něco, co někdo narychlo spíchne, dá na trh a já jako uživatel se modlil, abych ten problém neměl, nebo doufal, že to někdy nějaká aktulizace opraví.

Takže jsem vlastně na začátku hledání. Na ty mobily se podívám osobně do alzy, jak to je v reálu ale i tak to je o kompromisech. 10 tisíc je pro mě vzhledem ke mzdě dost peněz, takže o to hůř bych se smířil s tím, že mobil mě v něčem prostě vadí.


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 16:55 Odeslat příspěvek
Motorola Edge 30 se ti zdá málo 2 major updaty a 3 roky security? vždyť ten Realme nedostane víc


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 17:05 Odeslat příspěvek
Podle toho co jsem různě pochytil jsem došel k tomu, že se čeká např. na bezpečnostní updaty. Pokud to chodí pravidelně, jen ta podpora netrvá tak dlouho jako třeba u Samsungu, tak to je ok.
Takže teď jde o to, kterej mobil je pro moje potřeby vhodnější. Minimálně do výplaty mám čas na různé recenze a osobní návštěvu showroomu v alze, takže 10 dní. Když to s tím křápem co mám teď vydržím, tak třeba bude nějaká akce ale ty teď nějaké prý byly když jsem ještě svůj dobrej mobil měl...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 6. 2022 18:43 Odeslat příspěvek
Přidal bych 2000 a koupil Realme GT2 256 gb.


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 18:50 Odeslat příspěvek
přidal bych 1000 a koupil Motorolu Edge 30 viz recenze na Techarena
viewtopic.php?style=6&f=1962&t=1323528&style=default

otázkou je zda podporuje VoLTE Vodafone


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 6. 2022 19:43 Odeslat příspěvek
Snap 888 proti 778, 256gb proti 128gb, 4000 mAh proti 5000 mAh, 65W proti 33W. Motorola má nějakou certifikaci voděodolnosti, jinak nevidím jediný rozumný argument proč 1000 nepřidat a nekoupit o dost lepší telefon.


Offline - Moderátor Profil 
5. 6. 2022 19:46 Odeslat příspěvek
jasně na papíře to vypadá hezky ty parametry ale co uživatelsky? podívej se na to video na Techarena


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 19:50 Odeslat příspěvek
Pokud je požadavek aktuální zabezpečení, tak Motorola nebude úplně nejlepší volba... Aktualizace chodí pravidelně, jednou za život :-) ne chodí to to po 2-3 měsících...na vlajkové řady, nižší modely dostávají častěji (ano je to u nich na palici)

Přílohy

Screenshot_20220605-204835-378.png
Screenshot_20220605-204835-378.png
[ 95.93 | Zobrazeno 35 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 6. 2022 20:19 Odeslat příspěvek
Na Realme GT2 tam recenze není. Uživatelsky nemám s GT master edition žádný problém, GT 2 má ještě o fous lepší verzi nadstavby UI3.0. Podpora bude také lepší než v případě Motoroly.


Offline - Junior Profil 
5. 6. 2022 20:20 Odeslat příspěvek
přidávat další prachy na 256 nechci. Ono tu paměť bych rád co kdyby ale reálně to stejně nevyužiju - hudbu poslouchám přes yt music, videa netočím, těch pár fotek co udělám tolik nezabere, kromě základních aplikací mám jen pár navíc a k tomu teda cca 5 her co hraju, takže i na tom Poco x3 pro jsem měl zabráno cca 60-70gb ? Tam sem bral 256GB verzi z důvodu, že byla dražší pouze o pár stovek jak ta 128 protože byla akce. Pokud se nezblázním, tak 128GB mi musí při mém používání stačit.
Toho snapu 888 se obávám. Vím, že v různých mobilech topí jak kamna, dokonce i u toho realme jsem našel informace, že se přehřívá.

ad Motorola : jak moc vadí ty bezpečnostní aktualizace když jsou opožděné ? Používám bankovní aplikaci, takže chci bezpečí a dále pokud je aktualizace hodně stará, aplikace nemusí fungovat.

Ještě mě napadlo co se týká čtečky prstů. Jak je to s rychlostí ? V jedné recenzi na motorolu mi nepřišla bůhví jak rychlá (vím,zvyk na bleskovou hw čtečku). V recenzi na realme mi čtečka přišla rychlejší. Pomalý odemykání by mě neskutečně sralo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies