MobilMania.cz

Přihlásit se




Fotomobil do 16K

Offline - Junior Profil 
17. 7. 2022 13:26 Odeslat příspěvek
Zdravim, do meho Mate 20 Pro se na dovolene dostala voda...vse funguje ale obavam se, ze muze kdykoliv odejit. Nicmene jsem s telefonem 3 roky nadmiru spokojeny, takze hledam podobne velky i vybaveny foun primarne na foceni a toceni videa (hry nehraju). Co se tyce vyberu, muzu mit novy S21+ za 14600,- dale koukam na Pixel 6 (kolem 16K) a pak uz asi nic. Bohuzel u obou musim ozelet poradne telefoto, co se mi moc nelibi, ale v danem limitu nic lepsiho nevidim (xiaomi, realmi a podobnou cinu nechci), motorola jeste nedozrala a huawei je bez GMS a to taky nesezeru. Pozaduji spolehlivy foun bez detskych nemoci, protoze ho budu pouzivat i jako sluzebni, takze volani a internet vc.WIFI musi byt bez problemu. Fotky z obou jsem videl, Pixel 6 ma supr AI a opravdu libive fotky i 1:1, ale uplna absence telefoto mne docela odrazuje, protoze chci obcas fotit i sve male dite, kde je telefoto nekdy nutnost. Samsung ma alespon ten 29mm 64Mpx fotomodul, kde se da jeste 2,5x zoom vyrezat, aby to bylo jeste koukatelne a hlavny fotak take ujde, naproti tomu sirokac je oproti M20Pro docela odpad. Ideal by byla S22+ nebo Pixel 6 Pro, ale tu cenu uz za telefon nedam, ani s cashbackem a odprodejem stareho founu se to nevyplati. Je v tomhle limitu jeste neco zajimaveho, pripadne nejake duvody proc nevzit jeden z vyjmenovanych? Predem diky.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
21. 7. 2022 04:49 Odeslat příspěvek
Tak dik vsem za nazory a rady, nakonec jsem vzal jistotu S21+.


Offline - Junior Profil 
21. 7. 2022 05:32 Odeslat příspěvek
Ahoj, odpověděl sis sám už v dotazu.
Osobně bych upřednostnil Pixel, ale to už je věc názoru.


Offline - Junior Profil 
21. 7. 2022 06:36 Odeslat příspěvek
No vidíš to, to by mně třeba zajímalo proč? A taky si mohl svůj názor vyjádřit dřív, než teď po funusu...pro pixel podle mně mluví především velikost a fotky z hlavního foťáku, IMHO hodně líbivý postproces. Jinak čistý android nevyžaduji (ikdyž nakonec i oni mají svojí nadstavbu), OneUI mi vůbec nevadí, navíc S21 je už nějaký čas na trhu a odladěný zatímco kolem pixelů 6 se i po 8 měsících "pořád něco děje". A taky je o něco dražší a bez ofiko ČR podpory a možné problémy s podporou sítí. Parametry a recenze si umím přečíst, zajímal mně spíš názor uživatelů, něco mezi řádky, co se nedá jen tak vyčíst z výčtu parametrů s čím bych neotravoval, ale to už je jedno. Zatím jsem až na pár drobností spokojenej.


Offline - Junior Profil 
21. 7. 2022 09:14 Odeslat příspěvek
Za mne jsi vybral dobře. Podporu to má, již jsou vychytané bugy a chyby a i když foto a video není top, řadí se k těm hned za špičkou. Pokud android v té ceně, také bych vybral buď S21+ případně S21 FE 5G. Sazka na jistotu.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2022 10:51 Odeslat příspěvek
jj určitě...akorát tedy výdrž by mohla být lepší. Přijde mi, že ty procenta padají před očima, zatímco při stejné "práci" držel Mate20Pro déle a po 3 letech provozu...kromě systémových mám nainstalované úplně stejné aplikace. A taky mně překvapilo, jak jsou v Mate20Pro pořád dobrý foťáky, že i po těch letech drží s S21+ krok...akorát tedy to autoHDR a obecně DR fotek samsungu lepší. Taky portréty od samsungu supr. Ale obecně kresba na Huawei lepší a samotný detail jak kdy podle světla, ten samsung pořád strašně a podle mně zbytečně fotky přiostřuje. Na detail je ale perfektní 29mm 64Mpx kamerka to se musí nechat, za dobrého světla parádní ostrost a výborné 16Mpx fotky. Co se týče výřezu neboli 3x "zoomu", tak nedosahuje kvalit ani 8Mpx 3x zoomu z Mate 20 Pro. A co mně dostalo některé fotky v night modu mi přišly z huawei lepší. A to užmám všechny updaty. Videa není třeba rozebírat (ani moc netočím) tam je samsung o parník jinde. Jinak obecně používání bezproblémové, docela kvalitní zvuk při volání, nadstavba logická, dobře se na ni zvyká. Všechno startuje rychleji odezvy perfektní...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2022 13:14 Odeslat příspěvek
Bohuzel, u samsungu to pada pred ocima, ty %. Ale porad na android ma nadprumernou vydrz.
V tom byl huawei dobry. Mel to fakt paradne optimalizovane. Asi take tim, ze pouzival sve procesory. Podobne jako apple.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2022 13:28 Odeslat příspěvek
Ahoj, a Exynosy nejsou samsung design? ;-) a jinak po víc jak roce na trhu většinou čtu jak je všechno odladěné a při výběrech telefonů se jako PRO uvádí u S21 výdrž. Kdyby to byla S20 kde byly od začátku problémy, tak neřeknu, ale tady spíš průměr. A jinak mi přijde, že je snad ještě horší než S7edge, který taky docela vydržel, ale už to neumím tak moc srovnat. Taky pak nechápu metodiku měření a srovnávání na třeba GSMarene, kde má S21+ 114b což je nadprůměr a Mate 20 Pro 85b což je docela bída, ale v reálu opačně...a to už ho nemám první dva dny, že bych ho měl pořád v ruce a baterie ještě nebyla ready. :roll: ale jako neměnil bych to zas ne, všude je něco...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2022 13:31 Odeslat příspěvek
Tak Samsung taky používá svoje procesory. Já teda nemám s S21+ s výdrží problém, proti S20FE je to nebe a dudy.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2022 15:10 Odeslat příspěvek
Vaso00 píše
i když foto a video není top, řadí se k těm hned za špičkou


A čo je top ? :) Myslím si, že fotky (okrem videa) sú top :) ... Na video skôr iPhone 13


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2022 15:52 Odeslat příspěvek
Do tadytech diskuzi bych se radeji nepoustel protoze si kazdy na tech fotkach najde jiny TOP. Jak jsem psal pro mne je co se tyce hl.fotaku TOP ten Pixel 6 kvuli kresbe a kvalitnimu postprocesu, ale vetsine lidi je to sumak protoze na fotky koukaji jako celek nebo max. 50% a nezajima je kvalita na pixelove urovni a moznosti orezu pri zachovani vysoke nasledne kvality. Co se tyce DR tak udelal samsung u rady S21 slusny pokrok a to co ze sceny dokaze vytahnout SW je na urovni iphone a skoro i Pixelu 6. Z fuji XT3 co mam doma delam jen RAWy, ale abych vyvolal dnesni ranni scenu (6.15 tezke protisvetlo od slunce) tak jako vylezla nacvak z S21+, asi bych se dost zapotil. Sice bych z 24Mpx APSC dostal vic detailu ale kurna ta fotka byla opravdu skoro jako jsem ji videl: svetla i stiny a nevypadala jako HDR umelina. Na pixelove urovni opet prilis priostrene, ale pri tak narocne scene tak jak to telefon zvladl rad odpustim. Navic mam fotku hned a ne po ctvrt hodine u pocitace. Bohuzel jak jsem psal i jinde UW je docela odpad a pri fotkach co si chci nechat budu radeji rucne skladat panoramata z delsich ohnisek. No a "zoom" bude muset stacit digitalni takovy jaky je z 64Mpx snimace, pres den staci ale pri spatnem svetle jde kvalita rychle dolu, na druhou stranu i u opt.zoomu, ktere maji f3,4 a pod.

Za mne je top Pixel 6 Pro, takovy vseumnel, ale co jsem se tak dival tak ty rozdily uz tak velke nejsou iphone 13-pixel 6-samsungy S22 nebo i ta S21 ztraci jen lehce...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies