MobilMania.cz

Přihlásit se




Náhrada za Xiaomi Redmi 4x 3GB/32GB

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2022 13:55 Odeslat příspěvek
Ahoj,
jsem majitelem výše uvedeného telefonu a byl jsem s ním nadmíru spokojen. Bohužel jsem se dostal do situace, kdy aplikace vyžadují novější verzi Androidu a já je tak na svém telefonu nemohu používat (namátkou Android Auto, Synology Photos). Protože mě to dost omezuje, rozhodl jsem se pro koupi nového telefonu. Co jsem se ale koukal na nabídky, situace na trhu se za těch 5 let hodně změnila a já si nevím rady. Zkusím tedy popsat své požadavky.

Finanční limit - těžká otázka, nynější telefon stál asi 3600 a zdálo se mi to dost. Nyní bych si představoval něco do 5 tisíc. Když by to bylo nutné, do 7 tisíc, ale muselo by to opravdu mít důvod.
Účel pořízení - e-mail, internet, mobilní bankovnictví, rodinné fotky. Neposlouchám hudbu ani nejsem sociální maniak. Přečtu e-maily, zprávy a novinky na facebooku, tím s mobilem většinou končím.
Úhlopříčka displeje - měl jsem doteď 5 palců a bylo to akorát. Jsem smířený s tím, že takhle malý telefon už nekoupím, ale menší je určitě lepší
Požadovaný operační systém - Android, ideálně čistý, ale není podmínkou. iOS určitě nechci.
Preference výrobce - nejsem vyhraněný. Jen si nejsem jist, zda je ještě vhodné svěřit svá data do rukou Číňanům.
Specifické požadavky - musí mít NFC a čtečku otisku prstů, výdrž baterie alespoň 1,5 dne nebo rychlé nabíjení, dostatečný výkon, nemám rád, když musím čekat na odezvu.

Ještě dodám, že bych telefon rád koupil na delší období, nejsem ten, co mění telefon každý rok.

Díky za jakýkoliv tip.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
21. 7. 2022 14:26 Odeslat příspěvek
v této cenové kategorii má čistý android jen Motorola a Nokia


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 7. 2022 19:25 Odeslat příspěvek
Do 7 je Samsung A52 nebo třeba Realme GT Master Edition. To Realme je výborný telefon, rychlý, rychlé nabíjení, slušně fotí. Samsung má zase lepší podporu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 7. 2022 05:41 Odeslat příspěvek
zdar, resil jsem pred par tydny stejnou vec, X4 pomalu umirala - baterka, konektor, nakonec odesla leva strana dotyku. prosel jsem nabidku a vybral moto G22, ale na prodejne jsem se vydesil kdyz jsem videl jake je to padlo. cirou nahodou jsem na strankach alzy narazil na gigaset GS290 - je to vybehovy mobil, ale ma 6,3", delka je 157mm, umi NFC, bezdratove nabijeni, ctecku otisku ma na zadech a ma cisty android 9 - po spusteni se asi 3x aktualizoval a ted je v nem A10 se zaplatama z kvetna. Netusim jestli jeste nejake aktualizace prijdou,ale na dva tri roky by to mohlo vydrzet. cena te GS290 se hybe nekde okolo 3200-3500, v alze k tomu bali nejake ciparny a gigaset keeper v cene asi 500kc. Zadny zazarak to neni, ale na volani/emaily/messengery naprosto dostacuje. cisty android ti asi bude po letech s miui trosku hazet klacky pod nohy, aspon ja to tak mam a par dni jsem si zvykal na jinak resene veci - napr. kdyz vypnes mobil,je vyply, zadny budik ho nespusti jako to je u miui a treba jejich kalendar, nebo galerie, pocasi a ruzne dalsi serepeticky co ma miui vymakane ti muzou chybet, ale jako nahrada za X4 kdyz nepotrebujes posledni A a nechces vyhazet prachy za znacku to neni zly.


Offline - osobne Profil 
22. 7. 2022 07:05 Odeslat příspěvek
Buzení vypnutým mobilem uměly všechny mobily s čipsetem od Mediateku, které jsem kdy měl a žádný z nich nebyl šajomi a žádný z nich neměl MIUI, většinou čistý android. Takže to tvé tvrzení o rozdílech mezi čistým androidem a MIUI trochu pokulhává.
;-)


Naposledy upravil jjrr dne 22. 7. 2022 07:24, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
22. 7. 2022 07:21 Odeslat příspěvek
Děkuji za tipy, přes víkend se na ně zkusím podívat. Čistý android není pro mě určitě nutný, řadím to v kritériích až úplně na konec. Raději bych ale koupil nejnovější android, nechci za dva roky dopadnout stejně jako nyní.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 7. 2022 08:55 Odeslat příspěvek
ja nejsem zbehly v tom co umi ktery chipset, popisuji co umelo 4X (Qualcomm Snapdragon 435) a neumi GS290(MediaTek Helio P23), ale ocividne vencass pujde do neceho novejsiho, tak mu to bude jedno :)
kazdopadne pokud byl par let zvykly na miui, bude prechod na cisty android plny prekvapeni - xiaomi ma svoji filozofii a neni spatna, az na to, ze vsechno tece nejen do googlu,ale i do ciny :) ono i kdyby si nakonec vybral nejake nove xiaomi s poslednim androidem a miui, stejne bude to rozhrani jine nez byl zvykly, tohle je neco co me stve, vyvojari asi musi prokazat nejakou cinnost a tak s kazdym dalsim vydanim ten system komplet prepracuji...


Offline - Junior Profil 
23. 11. 2022 13:27 Odeslat příspěvek
Protože jsem telefon ještě nekoupil, obnovím diskuzi. Zalíbily se mi telefony značky Motorola, bohužel se moc nevyznám v tom jejich značení. Nejvíce se mi líbí Edge 30, ale ty peníze za něj nedám. Teď jsem viděl ve slevách G32 6GB/128 GB. Co si o něm myslíte? Nebo byste mi doporučili jiný (např. G42, G52)? Ta G32 je nyní pod 4 tisíce.
Asi bych se přikláněl k variantě s minimálně 6 GB RAM, displej menší, kolem těch 6,5 palců, musí mít plánovaný upgrade na Android 13, určitě musí mít NFC a čtečku otisku prstů. Cenová relace se nezměnila, ideálně do 5 tisíc.


Offline - Moderátor Profil 
23. 11. 2022 15:29 Odeslat příspěvek
Motorola G32 recenze, za ty peníze není co řešit
https://root-nation.com/cs/ua/gadgets-u ... -moto-g32/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies