MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 13 Pro nebo Samsung Galaxy S22+

Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 10:39 Odeslat příspěvek
Jaký je tedy rozdíl mezi s21U a s22U?
A ještě mám dotaz. Poslední dobou mám dost často velmi špatný signál. Mám Vodafone a kde dříve jel bez problému, teď není signál vůbec nebo slabý. Takže mi nefungují ani data. Je to tím, že nemám 5G? Jak je to vlastně s tím 5G? Vadí nečemu, když je to telefon podporující 5G?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 11:12 Odeslat příspěvek
hurec píše
Je tu samsung ovce.
Je tu iovce.
Konečně to tu žije.
A ne, nechcu mít všech 15tisic fotek mit v mobilu, chcu je mít v cloudu, tam mi to stačí. A ekosystém nechci. Mac mi je na nic, iPad též, Apple TV nemám. Všechny výhody apple jsou rázem pryč.


Ja chcu. Mam je vsechny hned, bez netu. Pristupne :D
A nezabiraji ani tolik mista, co 1000fotek na androidu. A to je to kouzlo..


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 13:57 Odeslat příspěvek
Fazulina píše
Jaký je tedy rozdíl mezi s21U a s22U?
A ještě mám dotaz. Poslední dobou mám dost často velmi špatný signál. Mám Vodafone a kde dříve jel bez problému, teď není signál vůbec nebo slabý. Takže mi nefungují ani data. Je to tím, že nemám 5G? Jak je to vlastně s tím 5G? Vadí nečemu, když je to telefon podporující 5G?


Rozdiel medzi S21 Ultra a S22 Ultra je najmä pero v S22 Ultra, iný vzhľad, novší procesor, trošku lepšie nastavené fotoaparáty ... Ináč je to +/- to isté ...


5G odporúčam zatiaľ vypnúť ... Za 1. rýchlosť dát a latencia je plne dostačujúca pri 4G / LTE+ ... Za 2. pokrytie 5G je mizerné (minimálne tu v SR) a za 3. žerie to batériu ...


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 16:00 Odeslat příspěvek
https://www.chip.cz/novinky/smartphony- ... nne-brzde/

a iPhony se prodavaji rok od roku lepe a lepe. Navic krome par fanatiku nikdo zadnou vyssi tridu mimo iPhone nekupuje, prodeje drazsich zarizeni u konkurence jsou na bodu mrazu. Proc si asi kazdy prumerne inteligentni clovek odvodi sam, takze to by pro tazatelku take mohl byt celkem zajimavy fakt. Sice fajn, ze ma Samsung dnes take uz docela slusnou podporu v ramci OS Android, ale vzhledem jak to jde z kopce s jejich mobilni divizi, tak otazkou zda zanedlouho taky nejaka mobilni divize Samsungu bude existovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 8. 2022 16:21 Odeslat příspěvek
Právě proto, že podpora samsungu je fakt pěkná (nyní aktualizace i na S8) tak se oplatí nekupovat nejnovější verzi. Ale jít o řád níž.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
23. 8. 2022 16:34 Odeslat příspěvek
Zase se ale slusi rict, ze S22U ma oproti S21U lepsi portretni rezim a asi i nocni.


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 20:52 Odeslat příspěvek
Na iPhone mě sere, jak je jedna z nejbohatších firem na světě "zpomalená". Před pěti lety odebrali procenta ze stavu baterie (kvůli výřezu; procenta byla nalevo od ikonky baterie) a zabralo neskutečných 5 let (!), než někoho napadlo, že procenta mohou být přímo v ikonce baterie a naprogramovat to (do IOS 16).


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 21:29 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
https://www.chip.cz/novinky/smartphony-galaxy-se-prodavaji-spatne-jihokorejsky-vyrobce-saha-po-zachranne-brzde/

a iPhony se prodavaji rok od roku lepe a lepe. Navic krome par fanatiku nikdo zadnou vyssi tridu mimo iPhone nekupuje, prodeje drazsich zarizeni u konkurence jsou na bodu mrazu. Proc si asi kazdy prumerne inteligentni clovek odvodi sam, takze to by pro tazatelku take mohl byt celkem zajimavy fakt. Sice fajn, ze ma Samsung dnes take uz docela slusnou podporu v ramci OS Android, ale vzhledem jak to jde z kopce s jejich mobilni divizi, tak otazkou zda zanedlouho taky nejaka mobilni divize Samsungu bude existovat.


Blbost .. Obmedzujú výrobu modelov A (najmä A33 a A53, lebo tie tohtoročné nepodarky (oproti naopak slušnému A52s nikto nechce) ... S22 aj napriek bugom mala slušné predaje (keď najdem odkazy na články, doplním ich)

https://mobilenet.cz/clanky/samsung-hlasi-rekordni-druhy-kvartal-rada-galaxy-s22-se-povedla-46556


Pár fanatiku?
Fajn, skús na iPhone :
- vložiť 2 SIM karty
- použiť periskop na bezstratový zoom pri fotaku
- použiť reverzné nabíjanie a nabiť s mobilom napríklad hodinky alebo slúchadlá
- použiť Miracast
- použiť aj iné hodinky ako od Apple
- prispôsobiť si UI viac než len zmenou tapety, premiestnenia ikôn a zapnutia/vypnutia dark mode
- duplikovať aplikácie a tým pádom možnosť mať IM komunikatory pre obe SIM karty
- mať na výber z viacero výrobcov mobilov a tak si vybrať podľa preferencií

Je to o preferencií...


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2022 21:55 Odeslat příspěvek
A proc by to kdokoliv delal a chtel? :D
To je asi bych chtel aby v Rolls Roycu bylo ambientni podsviceni jako pos…rany Skodovce :D
Ja se valim smichy.
Vlozit 2 simky :D :D :D
Pouzit jine hodinky.. jako ty smejdy, co jsou na trhu? Nebo Garminy s naprosto otresnou presnosti senzoru. Dohledej si to - jsou na to i vedecke studie, lde Apple Watch jsou relativne presne a ostatni jsou generatory nahodnych cisel..
Ale to vas droidaky nezajima. Hlavne ze mate o dve mereni vic nez Apple, ale ze nic neni presne, to vas nezajima :D
Ja se valim :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 8. 2022 23:23 Odeslat příspěvek
Wau.
2 SIM?
Periskop je oukej, good hračka, párkrát vyzkoušíš a to je vše. Jde bez toho žít. Pokud ho chci a musím mít, tak jo, ultra jasná volba.
Reverzní nabíjení? Brát baterku z tragické výdrže? To ne.
Miracast nevím. Máme doma chromecast a funguje.
Hodinky mi fungují jak T-Rex, tak předtím Galaxy watch (dostal jsem je žáaačo, do práce ideál)
UI? Co si mám přizpůsobovat? Nejsem děcko. To nedělám ani u androidu.
Více aplikací nemám, nemám důvod. Milenky nemám.
Jo, více výrobců není. Stačí mi zas aktualizace pro všechny hned a ne, že jeden má A13 a druhý A11 se security záplatou 2 roky starou.

Ještě chybí SD karta a Jack 3,5 no.

Je to o tom, co kdo chce.


Offline - Junior Profil 
24. 8. 2022 05:01 Odeslat příspěvek
Co kdyby jste s tim uz skoncili, tyhle zabo-mysi valky nikoho nezajimaji tak s tim prosim vas bezte na smetiste...nekdo si sem prijde pro radu a vy si z toho udelate akorat tak soukrome bojiste. Uz by mel zasahnout moderator. Ja mel IP XS na 3 tydny jako hlavni telefon jestli to zvladnu a proste mi nesedl a iOS bych uz nechtel ani zadarmo, ale to neznamena ze budu plkat jak je to spatny foun, proste dobre founy, ale zrejme pro nekoho jineho. A ty kecy o reverz.nabijeni a jinych funkcich, co je koho do toho kdo je bude pouzivat? Uz se mi to parkrat opravdu hodilo rychle neco umirajiciho dobit, stejne jako rychlonabijeni mobilu ktere kdekdo kritizuje, mame ted vic zarizeni o ktere se starame tak hold jsem jen clovek a obcas neco zapomenu nabit (treba sluchatka). Jiste da se bez toho zit, ale to plati o 99% funkci dnesnich mobilu protoze je to porad jen MOBIL. Tak uz se prosim vas krotte stejne to nema smysl bezte se radeji odreagovat do hospody...nebo moc drahe?

PS: prijde mi to tady jako vecny boj zrcadlovkaru proti bezzrcadlarum na jinem foru, proste cas ukaze kdo prezije...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 8. 2022 06:50 Odeslat příspěvek
U zrcadlovek už čas ukázal. Největší hráči na trhu končí s vývojem. Což u Samsungu a Apple rozhodně nebude.


Offline - Junior Profil 
24. 8. 2022 12:57 Odeslat příspěvek
hurec píše
Wau.
2 SIM?
Periskop je oukej, good hračka, párkrát vyzkoušíš a to je vše. Jde bez toho žít. Pokud ho chci a musím mít, tak jo, ultra jasná volba.
Reverzní nabíjení? Brát baterku z tragické výdrže? To ne.
Miracast nevím. Máme doma chromecast a funguje.
Hodinky mi fungují jak T-Rex, tak předtím Galaxy watch (dostal jsem je žáaačo, do práce ideál)
UI? Co si mám přizpůsobovat? Nejsem děcko. To nedělám ani u androidu.
Více aplikací nemám, nemám důvod. Milenky nemám.
Jo, více výrobců není. Stačí mi zas aktualizace pro všechny hned a ne, že jeden má A13 a druhý A11 se security záplatou 2 roky starou.

Ještě chybí SD karta a Jack 3,5 no.

Je to o tom, co kdo chce.


- áno, niekto využíva svoj mobil naplno .. aj na súkromné a pracovné účely a preto má 2 SIM karty
- periskop pri prechádzke po meste nevyužijete ale na turistike a výletoch je to neskutočne užitočná vec - kvality zoomu sú vysoké ...
- reverzné nabíjanie je super, napr. na výletoch keď si potrebujete nabiť napr. hodinky ... mobil potom dobijete klasikou powebankou
- Samsung SmartView má podstatne vyššiu kvalitu zrkadlenia obrazu do TV a hlavne vie meniť pomer strán zo 21:9 (mobil) na 16:9 (TV) a tým pádom sa zobrazí obsah na celú obrazovku .... Pozor, nemyslím cast z Youtube a podobne, to s tým nesúvisí .. myslím zrkadlenie obrazu z mobilu pri pozeraní fotiek a podobne
- hodinky fungujú, ale funkcie sú kvôli uzatvorenosti iOS obmedzené
- Viac aplikácií som myslel najmä Viber, WhatsApp, Telegram a podobne, aby ste mohli na obe čísla používať tieto služby naraz v jednom mobile ... najmä keď musíte používať firemný Viber / WhatsApp a súkromný Viber/WhatsApp ako napr. ja
- Čo sa týka UI, nevidím nič zlé na tom keď si chce človek niečo prispôbiť podľa seba ... Tým netvrdím, že to má robiť stále.. proste raz si to prispôsobí a hotovo
- Čo sa týka SW podpory u Androidov, jasným víťazom je Samsung ... 4 veľké aktualizácie Android a 5 rokov bezpečnostných záplat ... Takú dlhú podporu nemá zatiaľ ani Google Pixel.
- mne osobne SD karta nechýba - vždy kupujem minimálne 256GB .. 3,5" jack mi taktiež nechýba (a ak ho raz za uhorský rok potrebujem, tak mám redukciu USB-C -> 3,5mm jack)


kultus píše
......ale to neznamena ze budu plkat jak je to spatny foun, proste dobre founy, ale zrejme pro nekoho jineho. A ty kecy o reverz.nabijeni a jinych funkcich, co je koho do toho kdo je bude pouzivat? Uz se mi to parkrat opravdu hodilo rychle neco umirajiciho dobit, stejne jako rychlonabijeni mobilu ktere kdekdo kritizuje, mame ted vic zarizeni o ktere se starame tak hold jsem jen clovek a obcas neco zapomenu nabit (treba sluchatka). Jiste da se bez toho zit, ale to plati o 99% funkci dnesnich mobilu protoze je to porad jen MOBIL. Tak uz se prosim vas krotte stejne to nema smysl bezte se radeji odreagovat do hospody...nebo moc drahe?


Ja netvrdím, že iPhone je zlý mobil ... Sú to špičkové mobily po každom smere. Len mi vadí, ako si poniektorí myslia, že Samsung a Android celkovo je šmejd a za dané peniaze sa neoplatí ... A o tých funkciách nehovoriac - to, že to niekto nevyužije ešte neznamená, že ten druhý to nevyužije tiež ...
Inak 100% súhlas, konečne normálny názor.


Offline - Junior Profil 
24. 8. 2022 13:13 Odeslat příspěvek
"- áno, niekto využíva svoj mobil naplno .. aj na súkromné a pracovné účely a preto má 2 SIM karty"

Ale prosímtě, iPhone je dual-sim už roky, mám pocit, že od roku 2018. Jasně, jedna ze simek je e-sim, ale použití takového telefonu pro pracovní a soukromé účely je naprosto bezproblémové, vzhledem k tomu, že operátoři nabízí e-sim rovněž roky.


Offline - Junior Profil 
24. 8. 2022 13:26 Odeslat příspěvek
Bohužiaľ, ako som písal vyššie, ešte stále nie každý operátor ponúka eSIM - najmä lacný virtuálny operátori nemajú eSIM.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 7 z 10 [ Příspěvků: 136 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies