MobilMania.cz

Přihlásit se




Nový telefon

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 11. 2022 21:22 Odeslat příspěvek
Dobrý večer,
po letech vybírám nový telefon za Samsung A8. Rád bych zůstal opět u Samsungu, ale není to úplně podmínka.
Jde mi o rozumnou cenu, nějakou odolnost proti vlhkosti (IP68 nebo IP67), dobu poskytování aktualizací a podpory, kvalitu GPS modulu (co nejpřesnější určení polohy), kvalitu fotek za šera a vůbec focení a co nejdelší výdrž baterie. Rád bych, aby telefon měl možnost bezdrátového nabíjení a 3,5 jack, ale to už asi je utopie.
Předběžně mi z toho zatím vyšel A53 nebo S20 Fe. S20 Fe se mi zatím zdá lepší z hlediska kvality fotek i odolnosti a možnosti bezdrátového nabíjení. Na druhou stranu je to už starší model, kde aktualizace už budou poměrně omezené, zatímco A53 má život ještě před sebou.
Co si o tom myslíte vy, zkušenější? Upřednostnit raději novější nebo starší a kvalitnější model? Nebo radši vybrat něco úplně jiného? Ještě tak trochu pokukuju po S21 Fe, ale tam už se mi moc nelíbí cena, i když jinak bych řekl, že je to velice dobrý telefon. Rád bych, aby mi nový telefon vydržel alespoň 4 roky.

A ještě další věc, má cenu připlácet si za verzi 8/256 gb, nebo stačí zůstat u základu 6/128 gb?
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
21. 11. 2022 08:20 Odeslat příspěvek
Řada A nemá bezdrátové nabíjení a A53 nemá ani ten jack. Ten má A52s 5G, což je za cenu kolem 8t. Kč asi aktuálně nejlepší volba.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 11. 2022 10:50 Odeslat příspěvek
A52s.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 11. 2022 14:56 Odeslat příspěvek
Takže myslíte raději A52 S než 153 nebo S20 FE? Koukal jsem, že aktuální ceny jsou u A52 S a A53 skoro stejné a S20 FE je o cca 1500 Kč dražší. Nebo předpokládáte, že nějak v letošním roce nebo na přelomu roku by mohli ještě klesnout?

A věc druhá. Je líp zůstat u základní konfigurace 6 GB/128 GB nebo si připlatit 1000 - 1500 Kč za konfiguraci 8 GB / 256 GB? Teď mám dlouhodobě problémy s místem v telefonu, a i když jsem doplnil SD kartu, není to ono. Takže bych rád, aby tyhle problémy odpadly.

A ještě věc třetí. Jak je na tom s přesností GPS modul v A52 S?


Offline - Poslední varování Profil 
22. 11. 2022 16:15 Odeslat příspěvek
Pokud bych A52s provozoval jako dual SIM, pak bych šel do varianty 8/256 GB. Jinak je to imho zbytečnost, když se dá dát SD karta až 512 GB. Jinak jestli 6 nebo 8 GB je prakticky šumák, stejně lze v případě potřeby doplnit o 6 (8) GB RAM Plus.


Offline - Junior Profil 
23. 11. 2022 05:24 Odeslat příspěvek
Tenhle marketingový nesmysl RAM+ není nic jiného než swap na disk = vždycky to budu 0 1000% pomalejší než RAM paměť ... Fyzickou RAM prostě nenahradíš


Offline - Poslední varování Profil 
23. 11. 2022 06:39 Odeslat příspěvek
Je to swap na úložiště v telefonu (nikoliv na SD kartu), takže zase taková hrůza asi ne, každopádně o smysluplném využití lze skutečně pochybovat a je to víc marketing, než praktický přínos. Naštěstí ale lze vypnout, resp. vůbec nezapínat.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 12. 2022 14:33 Odeslat příspěvek
Všem díky za vaše odpovědi. Vzhledem k aktuální ceně A52s, vzhledem k tomu, že A52 v konfiguraci 256 GB a vzhledem k tomu, že byla akce na A53, jsem nakonec vzal A53 8/256 GB. Po týdnu provozu zatim spokojenost. Už přišla i aktualizace na A13, a zatím vše funguje, jak má. Vzhledem k tomu, že vycházela cca o 1000 Kč levněji, než A52, a vzhledem k delší podpoře a aktualizacím asi nebylo co řešit.
Ještě jednou všem díky
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies