MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Tablet - android

Offline - Junior Profil 
19. 2. 2023 18:54 Odeslat příspěvek
Pořídil jsem si nyní nový mobil Galaxy S23 no a chtěl bych k němu ještě nějaký tablet. Systém tedy android. Velikost displeje do 10”, ale raději menší, cena do 10.000 Kč, větší paměť jak RAM, tak vnitřní a nejlépe rozšiřitelnou o paměťovou kartu, velkou vydrž, dobry displej i zvuk a dlouhá životnost, tedy aby za dva roky tablet nebyl jako hlemýžď! Samsung asi v téhle cenovce nebude v požadované kvalitě a hlavně aby splňoval i onu rychlost časem.
Použití hlavně na internet, YT, sledování filmů. Pokud by bylo potřeba nějaký údaj doplnit, tak navrhněte, co je ještě důležité. Diky!
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
19. 2. 2023 19:31 Odeslat příspěvek
Nejlepší tablet za 10tis. je ipad. Trvat na androidu, když máš Samsung tel. nic neznamená. Na ipadu jsou všechny apky od googlu, stejně jako na androidu. Pokud nežiješ v pravěku a používáš cloud, není co řešit. Já už roky používat kombinaci android tel a ipad a nic lepšího nevymyslíš, tablety s androidem na delší dobu používání neexistují, snad Samsung, ale za dvojnásobnou cenu. Altualní ipad vydrží bez problémů 6-8 let a i po té době bude rychlejší než android v jeho zůstatkové ceně. Nechci vyvovalt flame, ale zvážil bych ještě tuhle variantu.


Offline - Junior Profil 
19. 2. 2023 22:32 Odeslat příspěvek
O tomhle jsem už taky četl někde. Upřímně ale základní verze má pouze 64Gb. Když pominu strastiplnou cestu k tomu, abych dostal všechny své seriály do tabletu, tak je tam ani nedostanu všechny, abych je měl kdykoliv dispozici na cestách. A určitě si kvůli tomu nechci zase měsíčně platit iCloud kvůli úložišti.


Offline - Junior Profil 
20. 2. 2023 07:13 Odeslat příspěvek
Tablet do 10 tis. a pod 10 palců s tvými požadavky je problém, uvažoval sem o Xiaomi Mi Pad 5 https://www.datart.cz/dotykovy-tablet-x ... 2EALw_wcBj , ale pro tebe nepřipadá v úvahu, má víc jak 10 palců a nerosiritelnou paměť, nakonec sem skončil u Ipadu :) paměť + onedrive se 40GB zatím postačuje. Buď budeš muset slevit ze svých požadavků nebo přitlačit koruny, moc lepších variant nebude.


Offline - Junior Profil 
20. 2. 2023 07:41 Odeslat příspěvek
Problém je, ze například ne Švýcarsku data z EU neplatí a tak se ke cloudu nedá přistupovat. Teda dá, ale přes vcelku dráhá data. Proto jsem chtěl mít veškeré audio-video přímo v tabletu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 2. 2023 08:29 Odeslat příspěvek
Používám tablet stejným způsobem jak píšeš a osvědčil se mi Lenovo Tab P11 Plus. Zdůraznil bych dlouhou výdrž a šikovnou dobíjecí dokinku. Cena je ale pouze cca 6 tisíc.


Offline - Junior Profil 
20. 2. 2023 09:45 Odeslat příspěvek
vormen píše
Nejlepší tablet za 10tis. je ipad. Trvat na androidu, když máš Samsung tel. nic neznamená. Na ipadu jsou všechny apky od googlu, stejně jako na androidu. Pokud nežiješ v pravěku a používáš cloud, není co řešit. Já už roky používat kombinaci android tel a ipad a nic lepšího nevymyslíš, tablety s androidem na delší dobu používání neexistují, snad Samsung, ale za dvojnásobnou cenu. Altualní ipad vydrží bez problémů 6-8 let a i po té době bude rychlejší než android v jeho zůstatkové ceně. Nechci vyvovalt flame, ale zvážil bych ještě tuhle variantu.


Za 10 tisíc je rozhodně lepší Xiaomi Mi Pad 5. Už jenom proto, že je 128 GB a že filmy tam člověk dostane mnohem snadněji než do ipadu, kde se to musí nahrávat přes Itunes, do konkrétní aplikace... což je dost opruz. A některé mi to prostě nepřehraje, i kdybych se rozkrajel (zkoušel jsem všechny možné aplikace včetně VLC)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2023 12:51 Odeslat příspěvek
Doma přes WiFi u VLC přes sdílení to jde úplně v pohodě na ios. Otevřeš IP adresu iPhone a vložíš seriál či film. Ale 64gb je málo a flash disk kupovat je blbost.


Offline - MobilManiak Profil 
20. 2. 2023 19:13 Odeslat příspěvek
Nejideálnější asi fakt Xiaomi nebo Apple, Samsung má střední třídy spíš low end..


Offline - Junior Profil 
20. 2. 2023 19:26 Odeslat příspěvek
hurec píše
Doma přes WiFi u VLC přes sdílení to jde úplně v pohodě na ios. Otevřeš IP adresu iPhone a vložíš seriál či film. Ale 64gb je málo a flash disk kupovat je blbost.


Jako sorry, ale cituji: "tak je tam ani nedostanu všechny, abych je měl kdykoliv dispozici na cestách. "

A nezlob se, doma se nepotřebuju dívat na filmy na tabletu, na to mam 75" televizi. Tablet je typicky na cesty a mimo domov. Předpokládám, že takhle to má většína lidi.


Offline - Moderátor Profil 
20. 2. 2023 19:35 Odeslat příspěvek
noone1 píše
Používám tablet stejným způsobem jak píšeš a osvědčil se mi Lenovo Tab P11 Plus. Zdůraznil bych dlouhou výdrž a šikovnou dobíjecí dokinku. Cena je ale pouze cca 6 tisíc.

nemá Lenovo softwarové problémy? mám 2 tablety Lenovo a oba je mají


Offline - Junior Profil 
21. 2. 2023 12:43 Odeslat příspěvek
AttaliaCZ píše
hurec píše
Doma přes WiFi u VLC přes sdílení to jde úplně v pohodě na ios. Otevřeš IP adresu iPhone a vložíš seriál či film. Ale 64gb je málo a flash disk kupovat je blbost.


Jako sorry, ale cituji: "tak je tam ani nedostanu všechny, abych je měl kdykoliv dispozici na cestách. "

A nezlob se, doma se nepotřebuju dívat na filmy na tabletu, na to mam 75" televizi. Tablet je typicky na cesty a mimo domov. Předpokládám, že takhle to má většína lidi.


Nevím, jestli tím reraguješ na mě nebo hurce? není to z tvého vyjádření moc patrné. Ale hurec jen zmiňoval možnost, jak to doma naházet do iPadu, čímž reagoval na to, jak jsem psal, že se audio-video hůř dostává do iPadu, což je samozřejmě pravda. Protože u androidu je to klik-klik a je to.
Ale jak píšu, 64Gb je fakt hodně málo, když si vemu alespoň 3 seriály po cca 20-25 díly vždy v cca 10 řadách. neříkám, že to mám ve FHD rozlišení, ale přeci jen už je to množství víc než větší. Musím se na to doma podívat, kolik dat by to dělalo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 2. 2023 14:51 Odeslat příspěvek
Jedna věc je ipad 64gb + flash disk. Druhá věc je ipad s vyšší paměti a třetí možnost je android tablet. Víc možností není.


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
21. 2. 2023 15:46 Odeslat příspěvek
Hudec: a můžeš mi prosím tě nastínit, jak teda funguje iPad s flashdiskem? Co je k tomu potřeba? Protože mám za to, že tohle u Applu snad moc nešlo ne?


Offline - Junior Profil 
21. 2. 2023 15:56 Odeslat příspěvek
https://support.apple.com/cs-cz/guide/i ... 23f/ipados
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 66 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies