MobilMania.cz

Přihlásit se




Android jako náhrada iPhone 14

Offline - Junior Profil 
26. 4. 2023 19:02 Odeslat příspěvek
Zdravím,
prakticky hned po představení jsem si koupil iPhone 11. Letos má 3,5 roku, baterka už má svoje za sebou, možná jsem udělal chybu a měl ji vyměnit, ale lákal mě lepší, rychlejší telefon s menšími rámečky.
Koupil jsem iPhone 14 a jsem z toho telefonu naprosto znechucen ve věcech, které možná šly zjistit dopředu, ale nemám na to čas studovat specifikace, zda Apple zase něco nedomrvil.
Jsem znechucen natolik, že si začínám vybírat nějaký Android telefon.
Moje požadavky:
1) krásný displej s dostatečným PPI a s možností nastavení barevného profilu - na tohle jsem prostě úchyl a vidím rozdíly. Uvítal bych QHD displej, ale těch je málo, což vyřazuje prakticky 99% všech androidů - bohužel. To je jeden z parametrů, co nesnesu na iPhone 14, já se na ten displej prostě nedokážu dívat, jak je žlutý. Starší XS má nádherný displej, bohužel ani Pročka mě v obchodě nepřesvědčily. Apple změnil naladění, uživatel nemá volbu si ho změnit a já to nějak nedávám. Potřebuju displej do modra a ne do žluta a řeči o škodlivosti jsou mi ukradený.
2) Telefon, pokud mi vyhovuje, měním až klidně po 4-5 letech - z čehož plyne softwarová podpora a 5G, to vyřazuje Pixely, pokud už se teda 5G nenaučily.
3) Nechci čínské značky
4) Foťák, co zaostří na malou vzdálenost. Opět nová vymoženost Applu, že od nějakých 20cm už nezaostří na papír. V cenovce, kde se budu pohybovat je mi úplně jedno, jak to bude fotit, tam to asi bude pro mě ok všude, ale potřebuju, aby to umělo ostřit na QR kódy a fotit tištěné poznámky.

Leze mi z toho jen základní S23 nebo příplatek za Ultru. Díval jsem na Sony, ale lidé si stěžují na přehřívání.
Určitě si nechám Mac a iPad, tam není o čem, s těmi jsem spokojen a myslím, že s Androidem budu taky.
Nebo mi nějaký model unikl?
Díky za rady.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
26. 4. 2023 19:07 Odeslat příspěvek
když vynecháš bod 3 tak asi jen Honor Magic 5 Pro stojí za zmínku
viewtopic.php?style=6&f=1963&t=1329111


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2023 19:22 Odeslat příspěvek
Ultra v podobné akci jako byla na mallu za 25120 bude lepší volba.
https://youtu.be/9Z9bsjVlvxw


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 4. 2023 20:27 Odeslat příspěvek
Mrknul bych na recenze Zenfone 9, jestli je tam nějaký zádrhel. Třeba foťák: ostřící vzdálenost začíná zhruba na 6 centimetrech. Tak 4. bod odškrtnut.


Online - Mírně pokročilý Profil 
27. 4. 2023 05:49 Odeslat příspěvek
Tak si počkej od Samsungu na akci a vem s23U. Prvním bodem jak píšeš, jsi vyřadil 99% androidu a nechci čínský značky, tak dalších 0,9%.


Offline - Junior Profil 
27. 4. 2023 06:00 Odeslat příspěvek
Volil bych čistý android v podobě Pixelu, velká část recenzentů, kteří používají iOS, by volila dle youtube právě Pixel.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 4. 2023 06:35 Odeslat příspěvek
Mně Iphone 14 ostří na 7cm (ne na 20)... Nemám potřebu ho strkat blíž.
Displej mi přijde naprosto v pohodě, požadavek qhd je úsměvný. Na té uhlopříčce je při PPI přes 400 dpi naprosto neviditelný rastr. Barevné podání displeje je v pohodě (na rozdíl od S21 co jsem měl předtím, viz. níže).

Telefon má logické ovládání, je vyladěné. Oproti Iphonu 11 určitě není telefon jako celek krok zpět, ale naopak - velké zlepšení.

Hodně štěstí s Androidem, Ska nejsou špatná, ale mají spoustu bloatwaru, U Iphonu jde odinstalovat (skoro) vše. A je to tak nějak vychytané.

U mého starého telefonu a u synovi A52 je barevně je displej buď vyblitý nebo přesaturovaný (dle předvoleb). Nic mezi.

Obávám se, že ani Sko nemusí být to pravé, když člověk nechce žádnou změnu... :-)

-- 27. 4. 2023 07:38 --

pan.nikdo píše
Volil bych čistý android v podobě Pixelu, velká část recenzentů, kteří používají iOS, by volila dle youtube právě Pixel.
Tam vidím jako hlavní problém nepodporu 5G.


Online - Mírně pokročilý Profil 
27. 4. 2023 07:06 Odeslat příspěvek
Je pravda, že než jsem vrátil do obchodu s23U. Tak jsem rozdíl mezi wqhd a full HD okem fakt neviděl.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies