MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Originální záruční list=žádné problémy?

Offline - Pokročilý Profil 
27. 3. 2005 13:38 Odeslat příspěvek
K tomuhle dotazu mě inspiroval můj dřívější nákup Siemensu A55 (teď je z něho AC55 :twisted:) u společnosti Mobil Pohotovost. Mými dvěma kritérii byla cena, a firmware maxilmálně 9. To jsem u MP v Brně našel, ale byl jsem celkem překvapen, když mi k té A55 dali záruční list s hologramem Siemens. IMEI bylo stejné jak v telefonu, tak na krabici, tak na záručáku. V krabici nechyběl návod v českém jazyce(vypadal skoro jako originál :)) a prohlášení o shodě (taky asi kopie). Přesto si myslím, že by mě z autorizovaného Símensího servisu poslali tam, kde slunce nesvítí. Proč? Protože:
1) Na krabici byl nápis Telefon komórkowy, což neznamená nic jiného, než že jde o dovoz z Polska.
2) Telefon vypadal jako odblokovaný z Go sady. Logo Eurotelu mezi obrázky toho budiž jasným důkazem. Takže to vypadá, že udělali fullflash.
Co myslíte, pomohl by mi v autorizovaném servisu originální záručák? Já Osobně si myslím, že ne...

Já Osobně 8)
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
29. 3. 2005 18:59 Odeslat příspěvek
Těžko říct, jestli ti pomůže, ale udělal jsi dobře, že sis vybral Siemens. Ty se mi zdají s poruchovostí na velmi dobré úrovni. Ne že bych chtěl pomlouvat jiný značky. Prostě mám v rodině hodně siemensáků a všichni jsou spokojení :-)

P.S. Zkus to a uvidíš :-)


Offline - VIP uživatel Profil 
29. 3. 2005 23:08 Odeslat příspěvek
Zavolej do Siemensu a nadiktuj jim IMEIko, měli by ti být schopni říct, je-li to ofiko telefon, nebo pašovanej dovoz.
dejv


Offline - Junior Profil 
30. 3. 2005 05:41 Odeslat příspěvek
V MobilPhotovosti snad ani originalni CZ distribuci nekoupi, a kdyz uz, tak si priplatis, aby ses dostal na stejnou cenovou hladinu.. ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.


Offline - Pokročilý Profil 
30. 3. 2005 08:15 Odeslat příspěvek
Už jsem tu měl kdysi diskusi s Asspenem na podobné téma.To je holt dnešní bysnys,Polská várka je ať už v Polsku nebo tam kde byla vyrobena, prodána oficialně do Čech(třeba pro ET) a nadbytečná část byla dál prodána s dalším požehnáním Siemensu(origo záručáky). 8) Zapoměňte všichni,že snad krom Samsungu,víte historii co kupujete,ať už původ výroby,určený trh atd.Platíte pouze písmenka,která jsou vyražená na výrobku. :mrgreen:


Offline - Pokročilý Profil 
31. 3. 2005 17:37 Odeslat příspěvek
dejvidek píše
Zavolej do Siemensu a nadiktuj jim IMEIko, měli by ti být schopni říct, je-li to ofiko telefon, nebo pašovanej dovoz.o/quote]
Zatím mě to až tak nepálí, šlape O.K., a kdyby se s ním něco stalo, myslím, že ho se svými amatérskými zkušenostmi nějak zprovozním. Ale asi tam přecejenom zavolám. Ze zvědavosti :mrgreen:
!quote="Daft"]ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.

Kupoval jsem ho loni v červenci. Jde o to, že i když je záručák originál, v MP ho nejspíš odblokli a ještě předtím dovezli.


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2005 18:59 Odeslat příspěvek
***** píše
Těžko říct, jestli ti pomůže, ale udělal jsi dobře, že sis vybral Siemens. Ty se mi zdají s poruchovostí na velmi dobré úrovni. Ne že bych chtěl pomlouvat jiný značky. Prostě mám v rodině hodně siemensáků a všichni jsou spokojení :-)

P.S. Zkus to a uvidíš :-)t/quote]


Segra(3 siemense-1 sel do shitu,jeden byl v shitu od zacatku a dalsi je proste shitec :lol: ) a pratele maji presne opacnou zkusenost.Ja to nemuzu posoudit,vzdy jsem kupoval a budu kupovat founy od NOKIA 8)


Offline - Junior Profil 
31. 3. 2005 19:02 Odeslat příspěvek
Daft píše
V MobilPhotovosti snad ani originalni CZ distribuci nekoupi, a kdyz uz, tak si priplatis, aby ses dostal na stejnou cenovou hladinu.. ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.


To neni prawda,mel sem n-gage z mobilpohotovost a mel original zarucak.Zkousel sem bazarovou a ta byla 100% dovoz :roll:


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2005 08:07 Odeslat příspěvek
MegaMC píše
To neni prawda,mel sem n-gage z mobilpohotovost a mel original zarucak.Zkousel sem bazarovou a ta byla 100% dovoz :roll:

Originalni zarucak ale jeste neni zarukou CZ verze.


Offline - Junior Profil 
1. 4. 2005 18:15 Odeslat příspěvek
[quote="Já Osobně"t
Co myslíte, pomohl by mi v autorizovaném servisu originální záručák? Já Osobně si myslím, že ne...

Já Osobně 8)>/quote]


Do servisu neseš telefon + záručák. Je-li ZL originál Siemens (a oni je dávají, koupil jsem CF62 CZ ofiko a byl tam taky) a sedí IMEI, technik nemá důvod zkoumat jak se sem ten telefon dostal a tudíž ani ověřovat podle IMEI jestli je pro CZ trh. Na 100% si to tvrdit netroufnu, ale hádal bych se, pokud by se teda podle IMEI nezjistilo že je z ukradenýho kamiónu apod. - to by bylo na řešení s prodejcem.


Offline - Pokročilý Profil 
1. 4. 2005 18:34 Odeslat příspěvek
Asspenn píše
Do servisu neseš telefon + záručák. Je-li ZL originál Siemens (a oni je dávají, koupil jsem CF62 CZ ofiko a byl tam taky) a sedí IMEI, technik nemá důvod zkoumat jak se sem ten telefon dostal a tudíž ani ověřovat podle IMEI jestli je pro CZ trh. Na 100% si to tvrdit netroufnu, ale hádal bych se, pokud by se teda podle IMEI nezjistilo že je z ukradenýho kamiónu apod. - to by bylo na řešení s prodejcem.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 4. 2005 13:18 Odeslat příspěvek
POKUD JE PŘEHRANEJ NA C55, TAK MÁŠ STEJNĚ PO ZÁRUCE, NEVÍM PROČ O TOM JEŠTĚ UVAŽUJEŠ.


Offline - Pokročilý Profil 
6. 4. 2005 21:17 Odeslat příspěvek
[quote="Slávek";POKUD JE PŘEHRANEJ NA C55, TAK MÁŠ STEJNĚ PO ZÁRUCE, NEVÍM PROČ O TOM JEŠTĚ UVAŽUJEŠ.U/quote] Páč mám fullflash :lol: BTW, vždyť jsem psal, že bych to snad zvládl i bez servisu, kdyby něco. Jen mě zaujalo, že jsem dostal originální záručák, se kterým by mě nejspíš vyhodili z autorizovaného servisu :|

Já Osobně 8)


Offline - Expert Profil 
6. 4. 2005 21:44 Odeslat příspěvek
No jak kdy. Dneska snad uz uznavaji zarucaky z EU. Rozhodne ale nejaka mezinarodni zaruka plati mozna po celem svete ale ne v cesku. Osobni zkusenost: SE dovezeny z Arabskych emiratu s originalnim zarucnim listem. V ceskem servisu me poslali kamsi, ze o nejake mezinarodni zaruce nic nevedi. Nakonec pripustili, ze snad by uznali zaruku z EU ale ja mam smulu tak jako tak. Nakonec jsem musel zaplatit (slo nastesti jen o prehrani firmware) i presto, ze jsem mel original zarucak i pokladni doklad.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2005 22:00 Odeslat příspěvek
Fido+ píše
No jak kdy. Dneska snad uz uznavaji zarucaky z EU. Rozhodne ale nejaka mezinarodni zaruka plati mozna po celem svete ale ne v cesku. Osobni zkusenost: SE dovezeny z Arabskych emiratu s originalnim zarucnim listem. V ceskem servisu me poslali kamsi, ze o nejake mezinarodni zaruce nic nevedi. Nakonec pripustili, ze snad by uznali zaruku z EU ale ja mam smulu tak jako tak. Nakonec jsem musel zaplatit (slo nastesti jen o prehrani firmware) i presto, ze jsem mel original zarucak i pokladni doklad.


mezinarodni zaruka plati po celem svete, tudiz i tady u nas v CR... Nesmis se nechat oblbnout nejakejma zenskejma na prepazce servisu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies