MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

O2 SK Volnosť-do všetkých sietí 0.1€ za hovor v celej EU

Offline - Junior Profil 
24. 4. 2020 16:34 Odeslat příspěvek
Děkuji, tím pádem letí karty po provolání do koše.
Poslední příspěvek


Online - Vrátnej na ČTÚ Profil 
24. 4. 2020 19:42 Odeslat příspěvek
https://www.o2.sk/podpora/roaming/v-cr-ako-na-slovensku

Tady jsou ty změny popsané. Ale je pravda, že tam není napsané nic o sim, která je převážnou většinu doby mimo hranice Slovenska. Teď jsem mluvil/chatoval znova s O2 Guru a bylo mi řečeno, že nebude vůbec žádný příplatek. Takže je jasné, že ani zaměstnanci O2 SK v tom ještě nemají úplně jasno. :-) Respektive je asi nutno probírat relativně specifickou variantu - takovou , že sim je stále ( delší dobu ) mimo hranice Slovenska.

Aby O2 SK poznalo, že sim karta je v průběhu 4 měsíců více v zahraničí jak doma na Slovensku, tak to musí sledovat minimálně 2 měsíce a 1 den, aby to mohlo tvrdit. Takže změna se projeví ( pokud tedy nějaká bude ) na konci prázdnin 2020.

Blbé je, že já musím nepozději do konce července dobít. No když tak dobiju 6 Euro a nějak bude. Přišel jsem v životě už o víc peněz. :D

******************************

I když jak tak nad tím přemýšlím, tak pokud to sjednocují pro ČR jako je to jinde v EU, tak ty příplatky za data budou hend od 30.6.2020. O hovorech se na té stránce nikde nic nepíše o příplatku. Tak já už vážně nevím. :D Jsem s rozumem v koncích.


Offline - Junior Profil 
24. 4. 2020 21:01 Odeslat příspěvek
Taky jsem chatoval s O2 Guru. Na hovory z ČR se budou vztahovat stejná pravidla jako na každou jinou zemi - tedy se bude vyhodnocovat přiměřenost využívání. Pokud by se měl začít účtovat roamingový příplatek, tak s nějakým předstihem přijde upozornění.
U datových balíčků nevím jistě, ale očekávám, že to bude podobné. Z vlastní zkušenosti vím, že z objemu 250MB Internet na den se v EU dalo využít tuším 125MB a pak to zvedli na 170MB nebo tak nějak (mimo ČR samozřejmě). Jen se domnívám, že u větších datových balíčků se bude zase vyhodnocovat přiměřenost využívání.


Offline - Pokročilý Profil 
24. 4. 2020 21:32 Odeslat příspěvek
U dat na předplacené kartě by to mělo být podle stávajícího kreditů, ne?

Alespoň před vyhodnocením, že se ta karta používá stále v zahraničí.


Offline - Junior Profil 
24. 4. 2020 21:59 Odeslat příspěvek
Tak přiměřenost se bude týkat jen hovorů. Data mají popsaná na již zmíněném linku https://www.o2.sk/podpora/roaming/v-cr-ako-na-slovensku
Jestli tomu dobře rozumím, tak po obnově vyčerpaného balíčku se bude v roamingu cálovat 0,0042 € za 1 MB až do konce období. Ještě by mě zajímalo, co bude s daty převedenými z minulého období, která si "odvezu" z SK do zahraničí...


Offline - Junior Profil 
24. 4. 2020 22:24 Odeslat příspěvek
Tak hlavně aby nechali možnost dobití kreditu i českými platebními kartami, když ČR zařadí mezi ostatní EU.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 07:36 Odeslat příspěvek
Tak jsem právě volal na zákaznickou linku O2 s.r.o. má nálsedující info:

Od 29.6.2020 budu bohužel Česká republika vyjmuta z vyjímky, kterou měla a budou přípatky následující:

Info se týká karty O2 Volnosť,:

Hovory - 1 hovor bude sice nadále za 0,10 EUR ( cca. 2,70 Kč), ale bude účtován příplatek ve výši 0,0384 EUR za minutu hovoru ( tj. 1,036 Kč za minutu hovoru navíc) a SMS za 0,012 ( cca. 0,324 Kč) EUR za MMS - 0,00924 EUR.

Příklad: Hodonový hovor vyjde na 2,70 + 60 x 1,036 = cca. 64,86 Kč


Data - vždy co je nad rámec je to - 0,0042 EUR za 1MB ( 0,1134 Kč)

Příklad 500MB - 500x 0,1134 = 56,70 Kč, za 1CB příplatek - 113,40 Kč

Zrušení karty se provádí zasláíním dopisu na adresu společnosti O2 Slovakia s.r.o. do Bratislavy. Stačí napsat žádost o zrušení telefonních čísel z důvodů změny obchodních podmínek, podpis nemusí být úředně ověřen, postačí klasický. Číslo bude zrušeno do 10. dnů. Operátoři budou klienta ještě kontaktovat, že změna proběhla v pořádku.
( důležité - nemusí se na prodejnu!!!!, ani nevím, jak by tam člověk v dnešní době šel)


Řešením je také nedobíjet kredit, číslo se pak zruší samo, ale je lepší jít spíše touto oficiální cestou.

Hovory uskutečněné mimo území Slovenska budou bez vyjímky, pečlivě sledovat a příplatek bude v každém případě nekompromisně účtován!!!!

Adresa pro zaslání žádosti o zrušení čísla je:
O2 Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24
85101 Bratislava

Ještě jsem se dozvěděl, že dobíjení kreditu z karet českých bank budou řešit, pravděpodobně to zruší, aby nemohli obyvatelé ČR využívat kartu pouze v zahraničí. ( nikoliv jen na krátkodobé vycestování, jak je v plánu)

-- 25. 4. 2020 08:47 --

Já osobně, číslo zruším a poštou tam pro pořádek zašlu písemnou výpověď.

Důvod:
V současné době jsem pro dlouhé hovory ( 60 minut) využíval vždy tuto kartu O2 Volnosť - za bezkonkurenční cenu 2,70 Kč za hovor velmi často. ( to za cenu 64,86 Kč nejsem blázen)

Data: Sice mě by možná 1GB za 3EUR ( ten je bez přípatku stačil) , ale už mám objednanou kartu Twist, kde si dobiji kredit s úvodním bonusem 100 Kč a ještě 50% bonusem a aktivuji si roční balíček internetu 12GB ( tj. na měsíc 1GB internetu)

Občasné dlouhé hovory budu muset vyřešit jiným způsobem, ještě něvím jakým.

Je to ke vzteku, byla to paráda toto využívat, ale bohužel Slováci, nás odřízli a nic s tím bohužel nenaděláme.

Dovolám kredit,( mám ho minimum) připravím dopis, odešlu žádosto zrušení čísla a zařídím, alesoň Twist od T-Mobilu s internetem za bezkonkurenční cenu!!!

Hezký den


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 08:39 Odeslat příspěvek
@ pedrysek7

"Je to ke vzteku, byla to paráda toto využívat, ale bohužel Slováci, nás odřízli a nic s tím bohužel nenaděláme."

Bohužel neodřízli Slováci ale nenažraný zlodějský Čehún Keller který má furt málo. Jsem velice rád že tomuto *****.vi nechtějí prodat pozemek který neustále chce. Aspoň někdo mu dal po čuni a nepomohly mu ani peníze.

Slovenské O2 ze 100% vlastní Keller a tudíž nebude sám sobě platit za když česká aj slovenská síť O2 patří mu!!!


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 08:50 Odeslat příspěvek
To vypadá dost drsně, a tak jsem ještě jednou kontaktoval O2 Guru. Tady je resumé:
- hovory budou nadále 10 centů za hovor
- roamingový minutový příplatek se bude účtovat pouze po předchozím upozornění, že došlo porušení přiměřenosti využívání služby
- SMS analogicky k hovorům - opět bude důležitá přiměřenost
- Datové balíčky budou platit jako na Slovensku, jen v roamingu nebude možné je obnovit/navýšit před koncem jejich platnosti.

Extra jsem se ptal na Datahit a má platit, že objem dat, se kterým opustíte SK a přejdete do roamingu, bude v roamingu k dispozici do jeho vyčerpání.

Takže pokud používáte O2 Volnosť výhradně v ČR, tak na hovory to ztratí smysl, ale data by měla být normálně použitelná i nadále s jediným omezením ohledně navyšování objemu.
Pokud pendlujete mezi SK a ČR, tak by se vás chystané změny neměly moc dotknout.


Online - Vrátnej na ČTÚ Profil 
25. 4. 2020 16:18 Odeslat příspěvek
Je tu pls někdo, kdo má Volnosť a je s tou SIM ( skoro ) pořád někde v cizině v rámci EU mimo Slovensko ( a i mimo Českou republiku ? ) přišla mu SMS a nepřiměřeném používání hovorů a platí za hovor s příplatkem ?


*******************

Chatoval jsem znovu s O2 SK GURU a guru tvrdil, že žádné příplatky za hovor nebudou ani u SIM, která bude delší dobu mimo Slovensko. Dal jsem mu i odkaz aby viděl, kde psali o těch příplatcích za hovor - https://zive.aktuality.sk/clanok/146523 ... za-limity/

a on na to řekl, že informace o příplatcích za hovor není ani na - https://www.o2.sk/podpora/roaming/v-cr-ako-na-slovensku

a není ani v interních informacích k této věci uvnitř O2 SK.

( To se týká hovorů. U dat příplatky budou. Tak jsme si to s O2 GURU ujasnili teď v chatu )


*******************

Tak já už vážně nevím. Asi v praxi bude záležet na benevolenci O2 SK, jestli skutečně k takovým příplatkům přistoupí nebo bude dělat jakože se nic neděje. Zná někdo někoho, kdo má Volnosť a nebo jinou SIM a je s ní dlouhodobě mimo stát zakoupení a klidně i u jiného operátora a přišla mu sms, že je to nepřiměřené využívání a musí připlácet ?


************************


Natrvalo v zahraničí? Jedine s príplatkami

Ak chcete využívať služby v EÚ bez príplatkov, musíte si ustrážiť spotrebu a dĺžku pobytu v zahraničí. Operátori totiž sledujú spotrebu počas štyroch mesiacov – aspoň polovicu času musíte byť v SR. A tiež musíte viac ako 50 percent volaní, SMS a dátovej prevádzky uskutočniť v SR.

Inak vám môžu účtovať príplatky. Deň, kedy Slovensko opúšťate alebo sa vraciate, sa v prípade časovej podmienky ráta ako deň na Slovensku.

Podľa našich skúseností spotrebu nekontroluje iba 4ka, ktorá však neponúka v zahraničí plné objemy dát, ale iba 1 GB dát pri paušáloch a ďalších 1,43 GB pri programoch s veľkými balíkmi.

https://zive.aktuality.sk/clanok/144406 ... zahranici/


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 19:03 Odeslat příspěvek
Před lety jsem koupil O2 Volnosť manželce na její telefonování a internet během zahraničních dovolených. Nikdy ji nepoužila v ČR nebo SK a nikdy jí žádné upozornění nepřišlo.
Ale kdo ví, jak se to nakonec po 29.6. vyvrbí...


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 19:13 Odeslat příspěvek
To není pravda, že by na webu O2 SK nebyla informace o příplatku k hovorům v EU.

https://www.o2.sk/podpora/roaming

Sekce Zásady primeraného využívania služieb v EÚ

Aby však zabránili zneužívaniu alebo neobvyklému používaniu EÚ Roamingu na iné účely ako pravidelné cestovanie, môžeme vám pri prekročení stanovených limitov alebo pri nedodržaní zásad primeraného využívania účtovať k domácim cenám roamingové príplatky vo výške nepresahujúcej 0,0384 € za minútu odchádzajúceho hovoru, 0,00948 € za minútu prichádzajúceho hovoru, 0,012 € za SMS a 0,0042 € za MMS alebo za MB.

Není tam sice uvedena O2 Volnosť, ale jsem si jistý, že se podmínky budou vztahovat i na tento předplacený tarifní plán.

Vždy se sleduje období posledních 4 měsíců. Pokud provoz za tuto dobu, anebo čas za tuto dobu převýší 50 % mimo domovskou síť, MŮŽE operátor účtovat roamingové příplatky.

Ano, zákazník musí být předem upozorněn, že mu začnou být účtovány příplatky. Nejspíše přijde SMS. Pokud si dobře pamatuji, musí to být nejpozději 14 dní před začátkem takového účtování.

Teď bude záležet, jestli O2 SK začne vyhodnocovat poslední čtyři měsíce hned od 29. 6. za období 4 měsíců před tímto datem, a tudíž hned tentýž den pošle SMS o případných příplatcích od zhruba 14. 7. trvale roamujícím SIM kartám, pokud se SIM karta do cca. toho data nevrátí do domovské sítě, anebo operátor začne sledovat následující 4 měsíce a teprve pak to vyhodnotí. Právo by měl na obě varianty.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2020 10:36 Odeslat příspěvek
Tak mám další info, ohledně chatu:
00:00:01 Petr : Dobrý den

00:00:42 te601759|Terezia : Ahoj Peter :)

00:00:48 te601759|Terezia : Ako poradim?

00:02:42 Petr : Mám dotaz, využívám u vás aktuálně dobíjecí kartu O2 Volnosť, kde cena za 1 uskutečněný hovor, bez ohledu na jeho délku činí 0,10 EUR. Tuto kartu využívám a budu nadále využívat výhradně na území České republiky.

00:03:06 Petr : Od 29.6.2020 O2 Slovakia s.r.o. sjednocuje podmínky pro užívání služeb v České republice s ostatními zeměmi EU a i pro Čr platí zásada přiměřeného využívání služeb v rámci EU.
Cituji:
Aby však zabránili zneužívaniu alebo neobvyklému používaniu EÚ Roamingu na iné účely ako pravidelné cestovanie, môžeme vám pri prekročení stanovených limitov alebo pri nedodrža

00:03:37 Petr : zásad primeraného využívania účtovať
k domácim cenám roamingové príplatky vo výške nepresahujúcej 0,0384 € za minútu odchádzajúceho hovoru, 0,00948 € za minútu prichádzajúceho hovoru, 0,012 € za SMS a 0,0042 € za MMS alebo zaMB.

00:04:51 Petr : Chci se prosím zeptat, zda se bude skutečně účtovat pro kartu, které je a bude neustále využívaná na území ČR příplatek?

00:05:48 te601759|Terezia : Ano, v pripade, ze nebude dodrziavana zasada primeraneho vyuzivania, po urcitom case budu zapnute roamingove priplatky. O zapnuti priplatkov ta budeme kontaktovat SMSkou.

00:06:59 Petr : Děkuji.

00:08:03 Petr : A ještě dotaz. Pokud potřebuji telefonní číslo zrušit. Můžu poslat písemnou žádost na adresu společnosti doporučeným dopisem s vlastnoručním podpisem?

00:08:30 te601759|Terezia : Ano, mozes poslat na adresu spolocnosti.

00:08:42 Petr : V souvilosti s uzavřením hranic není možné navštívit prodejnu O2 na Slovensku.

00:09:00 te601759|Terezia : V kazdom pripade, program O2 Volnost je na dobijanie kreditu. Ked telefonne cislo nebudes vyuzivat, po 13 mesiacoch skonci platnost cislu.

00:11:06 Petr : Na jakou adresu to mám prosím zaslat adresu? O2 Slovakia s.r.o., Bratislava,Einsteinova 24.

00:11:57 te601759|Terezia : Ano, do Bratislavy. Spravne si uviedol adresu.

00:14:51 Petr : Děkuji. Ještě se ti zeptám, po jaké době O2 Slovakia s.r.o. budu brát dobu přimeřeného využívání služeb od 29.6.2020. Zda to budou 4. měsíce od tohoto data, kdy 50% provozu čísla musí být na území Slovenska a zbytek v roamingu?

00:15:47 te601759|Terezia : Ano, su to 4 mesiace.

00:17:27 Petr : Takže po 4. měsících od 29.6.2020 operátor situaci vyhodnotí a v případě porušení ( využívání pouze v roamingu) pošle SMS a od té doby se začně účtovat příplatek.

00:17:52 te601759|Terezia : Ano, musis pockat na SMS, ktora ta bude informovat o uctovani roamingovych priplatkoch.

00:18:44 Petr : Ok. Moc ti děkuji za informaci a zdravím na Slovensko do Bratislavy.

00:19:41 Petr : Přeji hezký den

00:19:45 Petr : Petr

00:20:03 te601759|Terezia : Rado sa stalo :)

00:20:14 te601759|Terezia : Dakujem, si mily. :) Pekny den aj tebe zelam.

Bude to to tedy brát od 29.6.2020 na 4. měsíce, kdy pak přijde SMS a bude se účtovat příplatek.!!!!


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2020 12:37 Odeslat příspěvek
Je otázka, jak moc měla slečna na chatu pravdu.

Operátor má možnost zvolit kterýkoli ze tří možných scénářů.

1. Počkat 4 měsíce od 29. 6. na vyhodnocení chování dané SIM karty a podle toho zvolit případné účtování příplatků k hovorům, SMS a MMS zprávám.

2. Vyhodnotit 4 měsíce předcházející datu 29. 6. (To znamená vyhodnocení chování v této době.) a 29. 6. (nebo kdykoliv později) upozornit uživatele na porušení přiměřeného roamingu a začít účtovat příplatky k hovorům, SMS a MMS zprávám.

3. Na hovory, SMS a MMS se úplně vykašlat, nebo případně začít příplatky účtovat až po hodně dlouhé době porušení pravidel roamingu, neboť hovory a zprávy nejsou to, co operátora trápí. Jeho trápí data.

Ať si už O2 SK zvolí jakoukoli možnost, příplatky za data se budou účtovat okamžitě od 29. 6. či velmi krátce po tomto datu. Jinými slovy, denní 1 GB balíček od zhruba 1. 7. nebude stát 1 EUR, ale 3,1 EUR. A po vyhodnocení porušení přiměřeného roamingu bude stejný balíček stát 5,2 EUR.


Offline - Junior Profil 
26. 4. 2020 16:10 Odeslat příspěvek
Mně potvrdili, že balíček dat bude stát a platit pořád stejně v rámci EU. Jenom nepůjde navýšit před koncem období platnosti. Čili pro O2 Volnost platí, že u datových balíčků se do jejich vyčerpání nic nepřiplácí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Další stránka
Stránka 21 z 31 [ Příspěvků: 457 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies