MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Focení mobilem [obecná diskuze]

Offline - Pokročilý Profil 
4. 1. 2009 14:41 Odeslat příspěvek
eRiper píše
Na monitorech s vysokým rozlišením to poznáš okamžitě.

Od jakého rozlišení?

Na běžných průměrných LCD monitorech to určitě nepoznáš a každý nemá s vysokým rozlišením.

A víš, že s mobilem se dají nafotit i parádní makrofotky? Kolik jsem já toho s K750i nafotil! S K790i fotím taky makro, ale zdá se mi, že se jí do toho makra tolik nechce.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2009 14:47 Odeslat příspěvek
to eRiper: ale prd na momentky to staci, dnes uz mobily foti dost dobre a kazdej ma asi furt zazity jak se zacinalo s VGAckama a byl z toho jen flek, ale ted uz je to vyrovnany (krome optickeho zoomu)


-
4. 1. 2009 15:33 Odeslat příspěvek
Momentky cvakám i mobilem, co není ani nijak speciálně určený k focení. :-) Tam jde o obsah víc než o kvalitu.


-
4. 1. 2009 16:04 Odeslat příspěvek
Jasně však ano momentky na rychlo se dají mobilem udělat dneska už slušné, ale pokud chci opravdu fotit tak si beru analogovou zrcadlovku a tomu se nevyrovná sebelepší mobil. Kamarád je fotograf, fotí nějakým Cannonem digitálním a sebelepší fotky z mobilu před fotkou jenom cvaknuto na automatiku tím Cannonem vypadají jako sprška barviček s trochou ostrosti. Pokud chci opravdu fotit, pořídím si fotoaparát a ne mobil, mobil na skutečné focení mi fakt přijde jako výkřik ze zoufalosti. Něco jiného je fotit jakože fotit mobilem, a neco jiného udělat pár fotek na net na nějaké párty nebo tak něco.


-
4. 1. 2009 16:24 Odeslat příspěvek
Právě... někdy loni jsem si koupil SE K790 Cyber-shot. Ty momentky, které jsem s tím fotil, z něj lezly samozřejmě v lepší kvalitě než z jiných telefonů, co jsem vystřídal. Ale pořád to byly jen výcvaky pro osobní potřebu či potěšení, u nichž byl důležitější jejich obsah než úroveň kvality. Nějak jsem kvůli tomu necítil potřebu s sebou neustále vláčet telefon lehce cihloidních rozměrů. Mám rád kolibříky. :-)

Dnes už dle mého stačí na zachycení situace jakýkoliv dvoumegapixel - a ta fotka třeba nebude mít valnou kvalitu, ale bude koukatelná. Např. v laptopech stejně nijak vysokou kvalitu člověk nepožaduje, jejich zobrazovače jsou slabé samy o sobě. Problémům s velkými monitory se pak snažím předejít zmenšením rozlišení fotky, většinou na 1024x768. Kdo to bude myslet vážně, tak holt místo mobilního prcka vezme k ruce digitál. 8-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2009 17:58 Odeslat příspěvek
Ono asi taky hodne zalezi na tom jake ma kdo pozadavky od svych fotek. Taky mam kamose, kterej foti profi a mobil by mu nestacil. Ale oproti starym radoby fotakum v mobilu (VGA) jsou ty dnesni na velice dobre urovni. Mozna je to take tim, ze mladsi vrstva na tomto foru se uz narodila do vyspelejsi doby a proto ma vetsi pozadavky.


-
4. 1. 2009 20:16 Odeslat příspěvek
Zažil jsem všechny možné telefony s fotoaparátem od Nokie 7650 kterou kdysi propagoval Eurotel na stojánku až po já nevím co všechno s čím jsem přišel do styku a osobně říkám že na momentky stačí i ta 7650ka, pokud ale chce někdo skutečně fotit tak je mobil obecně zoufalostí výkřiku. A vůbec nejde o nějaké jestli má napsáno na čočce 1MPX, 10MPX nebo třeba 50MPX. Na tom skoro ani nezáleží ale ta kvalita je prostě nevalná a rozostřená, kdo viděl někdy pořádnou fotku například z fotoaparátů řady Lumix od Panasonicu s optickým stabilizátorem 4MPIX tak v životě nebude tvrdit něco takového že mobil dělá kvalitní fotky...


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2009 21:08 Odeslat příspěvek
ja fotim z Nokiou 6220classic s 5mpix a xenonovym bleskom, a fotky z najvyssej kvality su porovnatelne s Panasonic Lumix 6mpix ktory ma priatelka

fotky z mobilu su obecne horsie pri slabom osvetleni, ale to ciastocne riesi xenonovy blesk v mobile


-
5. 1. 2009 01:09 Odeslat příspěvek
Jestli má Lumix sérii kompaktů tak se nedivím. To že má lepší fotografie tvoje Nokie než Lumix FZ18 který donedávna měl strýc a hodně jsem si ty fotky prohlížel o tom pochybuju. Říkejte si všichni co chcete, stejně se telefon hodí jenom maximálně na momentky a kdyby někdo z vás řekl nějakýmu fotografovi který skutečně se o tuto problematiku zajímá že fotí mobilem pěkné snímky tak asi zemře smíchy. Kdo z vás viděl skutečně pořádné ostré snímky nějaké slušné zrcadlovky/polozrcadlovky tak ho ani nenapadne říct takový nesmysl jako že z telefonu vůbec jdou ostré snímky. A to se ani nebavím o takových šílenostech co mám třeba ve svém Palm Treu 750, to je fakt tak leda na xicht na profil... To je to samé jako kdybych řekl že mi kapesní kamera nahradí video... Ano jako video sloužit může a dá se většinou k TV dát připojit, dá se i podívat na film, ale pokud si někdo potrpí trochu na kvalitě tak jedním slovem to bude stát za *****. Nouzové řešení.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 4. 2009 18:59 Odeslat příspěvek
S telefonem fotím docela často. Mám N6120c ta má sice jen s 2mpx, ale na ty mý fotky co fotím to stačí. Na foťáku nepoužívám jiný rozlišení. Akorát, když použiju Zoom, tak je to rozmazaný. To se moc nedá, ale jinak O. K.


Offline - Pokročilý Profil 
28. 4. 2009 08:21 Odeslat příspěvek
barusenicka: Digitální zoom je totiž na nic, jenom zhoršuje kvalitu fotky. Proto ho ani nepoužívám.


Offline - Pokročilý Profil 
15. 2. 2010 16:03 Odeslat příspěvek
Podle mě jednou příjde doba, kdy budou mobily na úrovni dnešních foto/kompaktů v ceně 2000-4000 kč. Ale víc se mobil nejspíše nedostane, protože by bylo potřeba do mobilu vtlačit lepší optiku a to bude na úkor váhy a rozměrů. Už vidím jak si někdo bude kupovat mobil, s vysunovacím objektivem který bude vážit přes 300g. :-)

rozdělení:
mobil: vhodný pro focení momentek a pro nejméně náročné uživatele
digitální kompakt: na dovolenou, příležitostné focení, pro ty kteří nechtejí nebo nemohou za fotoaparát zaplatit velký peníz
digitální kompakt, ultrazoom v ceně nad 8000 kč: pro ty kteří mají focení jako koníčka
zrcadlovka: pro ty kteří mají focení jako koníčka a mají na to hodně peněz, nebo pro pofíky :-)


Offline - Pokročilý Profil 
15. 2. 2010 21:03 Odeslat příspěvek
Chci zeptat, měl z vás někdo možnost fotit se Sony Ericssonem Satio? Nejde nyní jen o počet megapixelů, ale o výslednou kvalitu. Dovolím si říci, že fotky z tohoto SE se dají srovnávat s levnými kompakty s cenou do 4 tisíc korun.

Rád bych proto slyšel další názor někoho, kdo měl možnost se Satiem fotografovat.


Offline - Pokročilý Profil 
19. 2. 2010 20:41 Odeslat příspěvek
Jo, taky jsem to slyšel, že Satio je lepší než levné kompakty. Tento názor např. zastává i carreaum17. A na mobil.cz taky byla http://mobil.idnes.cz/zvenku-sony-uvnitr-nokia-recenze-sony-ericsson-satio-u1i-pzr-/mob_sonyericsson.asp?c=A091201_163014_mob_sonyericsson_lhc, kde srovnávali satio s jistým kompaktem a Satio vyšlo líp.


Offline - Junior Profil 
22. 2. 2010 21:22 Odeslat příspěvek
by T630 8-)

Obrázek
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další stránka
Stránka 7 z 8 [ Příspěvků: 115 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies